Výška výživného na 2,5 ročné dieťa

sophieeee
31. mar 2018

Zdravim mamicky. Chcem sa opytat na skusenosti slobodnych mamiciek ohladom vyskou vyzivneho na malolete dieta. Otec mojho dietata zaraba cca 900€ na zivnost. Nema ine dieta no napriek tomu mi platil doposial 100€ mesacne. Ja som samozivitelka a studentka dennej formy VS. Moj prijem je nizsi ako vydavky kedze len inkaso za byt stoji 226€, jasle (a to su mestske nie sukromne) stoja 260€ plus oblecenie, kozmetika, strava, hracky atd. Toto leto mi konci rodicak teda prispevok na jasle a stipendium o vyske 190 eur tiez nedostanem pocas 4 mesiacov prazdnin. Otec dietata si nasiel priatelku a odvtedy mi neplati uz vobec nic. Sudnou cestou som to nechcela riesit no prisiel cas kedy nemam na vyber. Kolko si mam podla vas pytat? Ludia ktori s tymto maju skusenosti radili ze mam pytat radsej viac lebo sudca to napokon skresa. Myslite ze je realne vysudit od neho 250€?

wanesaz
31. mar 2018

@sophieeee ja to teraz tiez riesim, nasla som si pravnika, a to sud urcuje kolko ti bude otec platit. V nasom kraji to je vacsinou 30 % z cistej mzdy. A pokiaľ neplatil, tak ti to bude musiet vsetko doplatit ak sud nakaze. Ako slobodna mamina mozes ziadat aj o bezplatneho pravnika. Vela stastia

kubkovamama
31. mar 2018

@sophieeee myslím,že to je nereálne. Môj exmanžel zarábal 1000€ a výživné na 3r vtedy bolo 1500Sk=50€.Monentalne zarobí 1900€ v cistom-tak doložil na sude,syn už ma 10r a som na rodicaku s dcérkou.Navrhovala som 180€, plati 130€ a to bojoval ako lev,nechcel dať viac ako 100. Záleží od sudcu,od sociálnej pracovníčky a sympatií. A taktiež od kraja,lebo 1000€ plat v BA je niečo iné ako tisícka v Sobranciach.

sophieeee
autor
31. mar 2018

@wanesaz dakujem ☺ o bezplatnom pravnikovi viem uz to vybavujem aj ja tak snad to pojde rychlo . Drzim tiez palce ❤

sophieeee
autor
31. mar 2018

@kubkovamama och tak my zijeme v Ke a byvaly neplati ziadnu hypoteku jedine najom a to je tiez na byte s dalsimi ludmi cize nema nejake extra velke vydavky. Radila som sa aj na urade a vraveli ze urcite mi prisudia viac ako 100€ len nechcem zas prestrelit tu vysku aj ked viem ze na to bude mat moj ex peniaze. Ten byt mam na seba takzw viem dolozit aj platby za inkaso aj za jasle a vlastne nam ostava len to moje stipendium.

wanesaz
31. mar 2018

@kubkovamama coo to je smiesne ze z 1000 eur platil 50?ach to co bolo za sudcu, ved to je na zaplakanie? No moj ex je rakusak, tam je to tak, zs dieta musi zit na takej urovni ako otec. Ale plati mi malo, robi zo mna debilku, ze nech drzim hubu, ved to je na alovensko dost. A bala som sa ist pravnikovi, lebo chcem zverenie maleho do mojej starostlivosti, ale vyzivne som nechcela riesit, ale ze to uz to zahrna a ze sa nemusim bat ze mi bude platit menej, prave naopak. Ale zit z 50 euro, smutne.. Moooc

wanesaz
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
wanesaz
31. mar 2018

@sophieeee obdivujem ta ze aj akolu robis a zvladas to. Daj potom vediet ako to dopadlo a hlavne nech to dopadne podla tvpjich predstav 😊

sophieeee
autor
31. mar 2018

@wanesaz presne aj moj ex sa mi vysmieval ze mi nedaju viac ako 100 € a bala som sa davat to na sud ale ked vypocitam tych 30 percent tak to vychadza okolo 250.. drzim palce aj tebe a dakujem za podporu ☺ bude dobre zeny!

lili235111
31. mar 2018

My kým sme nemali s ex určené súdom tak platil 100€/mes.Potom som to podala na súd,do návrhu som pisala 250€(vedela som že je to nereálne) je živnostník a dal si spraviť daňové priznanie rozratane na mesiace koľko cca zarobil a vyšlo mu to cca 480-550€(jasne že klamal),sudkyňa keď to zbadala vedela o čo ide takze prisúdila na malú 150€/mes.

sissy27
31. mar 2018

@sophieeee zrátaj si výdavky na dieťa - bývanie, jasle, strava, hygiena, poistenie, oblečenie, obuv, zdravotná starostlivosť, nejaká kultúra alebo športové aktivity, proste každý cent, čo investuješ do dieťaťa a žiadaj 2/3. Určite ti prináleží viac ako polovica z tej sumy, pretože sa o dieťa osobne staráš, otecko predpokladám tak sem tam víkend keď sa mu to hodí a nie keď je potrebné...

pininka
1. apr 2018

Zavisi akeho sudcu chytis, moja sesterka v ke, tiez dala podobnu sumu a sudkyna ju vysmiala,ze z coho on potom bude zit.?

sendy1977
1. apr 2018

@sophieeee sesternica, keď mala dcéra 4 r. vysúdila z ex platu 1000 e na dcéru 200 e. Ona žiadala 300 e (jasne, že vedela, že je to nereálne ) on navrhoval 100 e. Východne slovensko.

nataly_111
16. aug 2019

ahojte baby, kolko by som mohla dostat vyzivne ked som na rodicaku a mam 3 deti, jedno ma 4 roky a 10 mesacne dvojicky. Partner zaraba 950 eur v cistom. Dakujen

eliska13
16. aug 2019

@nataly_111 má iné splátky za auto, byt?všetky deti sú jeho či len dvojičky?

nataly_111
16. aug 2019

@eliska13 on zatial zije u rodicov, nema ziadne splatky za byt ani uvery

nataly_111
16. aug 2019

@eliska13 a vsetky deti su jeho

lili235111
16. aug 2019

@nataly_111 aj keby mal iné výdavky,vprvom rade je vždy výživné

eliska13
16. aug 2019

@lili235111 áno, ale napr, keď ma hypo 400 eur vie, že nemôže od neho pýtať xy.
@nataly_111 ty kde bývaš?všetko záleží od sudcu to je ťažko povedať aj polka jeho výplaty je málo na 3 deti.Zalezi aké máte problémy snažila by som sa to dať do poriadku, ak to ide bolo by to najlepšie pri 3 malých detoch