Z čoho sa vypočíta 2.materská, ak som na rodičovskej?

sisacha
19. nov 2010

Pred nastupom na 1. matersku som bola v trvalom pracovnom pomere 11 rokov , ktory vlastne u mojho zamestnavatela pretrvava .Teraz som na rodicovskej a ma sa nam narodit druhe baby .

zlatusik28
19. nov 2010

ahoj, no, pokiaľ si na rodičovskej a nenastúpila si do práce, myslím že nárok na materskú nemáš, teda že ju dajú v takej výške, ako je rodičovský príspevok, pretože materská sa vypočítava z vymeriavacieho základu z predchádzajúceho roku, ako nastupuješ na materskú, teda nastúpiš v roku 2010, materská sa vypočíta z roku 2009 a keĎ si v r.2009 poberala len ten rodičovský, nemajú ti ju z čoho vypočítať. Aspoň myslím že to takto je.

jasminet
19. nov 2010

a nepocita sa z predpokladaneho prijmu, ktory ti potvrdi zamestnavatel? aspon tak sa mi zda... 😅

zajo79
19. nov 2010

ak si nadalej zamestnana, tak budes mat matersku ako si mala predtym... priblizne.. zamestnavatel ti napise do papierov predpokladany plat aky by si mala teraz, a z toho sa to bude ratat. Mala by si zase rodicovsky len v tom pripade, ak by si nebola zamestnana. Ja mam ten isty pripad...

kaktusik007
20. nov 2010

suhlasim so @zajo79 len este dodam - tu je dolezite, ci ked ti ratali matersku pri prvom, si tam mala zaratane odmeny a pripadne 13. ci 14. plat... potom ak ti teraz mzdarka potvrdi len zakladny plat bez odmien, ono ten rozdiel vo vyske materskych moze byt potom aj dost citelny... 😒