Z materskej dovolenky na podporu nezamestnanosti

eva_dzurovcinova
2. júl 2014

Ahojte, viete mi niekto poradit???
Za niiekolko dni mi konci materska dovolenka, rozmyslam zeby som isla na urad prace sa zaevidovat a dostavala by som podporu v nezamestnanosti, kedze den po nastupe na matersku dovolenku som dostala vypoved. Narok na podporu v nezamestnanosti mi vznikne kedze mam odpracovane prislusne roky. Na rodicovsky by siel manzel, neviete mi niekto poradit ci je mozne keby som si nenasla v priebehu cca 6 mesiacov pracu prejst na rodicovsku dovolenku ja a manzel by uz ju samozrejme nepoberal??? Nemate niekto take skusenosti??? Nebol by to problem??
Dakuejm krasne :P

m.i.r.i
2. júl 2014

@eva_dzurovcinova problem by to nebol...na rodicovskej dovolenke mozes byt aj s poberanim rodicovskeho prispevku do 3 rokov veku dietata...mas na nu narok viacmenej vzdy, nie je viazana na odpracovane dni...takisto ide o to, aby rodicovsky poberal len jeden rodic....a moze pri tom pracovat ci byt doma..tiez je to jedno...proste mate narok na jeden rodicovsky..takze kludne to takto spravit mozes...

eva_dzurovcinova
autor
3. júl 2014

DAKUJEM KRASNE IDEM ZAJTRA NA URAD TAK SA PRE ISTOTU OPYTAM, CI BY TO BOLO MOZNE :D LUBA41 DAKUJEM ZA LINK :P

demelza
3. júl 2014

@eva_dzurovcinova myslim, ze manzel moze ist aj na matersku, ak splna podmienky na vznik naroku. niekde je tu o tom diskusia, skus popozerat

cory75
13. mar 2019

Hlasenie na urade prace