Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Z materskej na rodičovský príspevok

silvia132
13. dec 2016

Ahojte,maminy. Je treba sa isť niekde nahlasovať,resp.požiadať o rodičovský príspevok;keď uplynie doba poslytovania materske?tento mesiac som už mala dostať rodičovský príspevok,čo je niečo cez 200€,a na účet mi prišlo len 105,80€ plus prídavok na dieťa 23,52€. Neviem si však vysvetliť sumu 105,80€...kedže to nie je ani výška materskej a ani rodiçovského príspevku. Ďakujem za odpoveď

zuzanaa82
13. dec 2016

Ahoj. Ja som sa bola hlasit na urad soc. veci a rodiny a tam som vypisala tlacivo. Bez tohp ti to nedaju

silvia132
autor
13. dec 2016

Ahoj. Áno?treba to ísť nahlásiť?po ukončení doby materskej asi hneď,že?tak tam zajtra budem musieť nabehnúť😊ďakujem za odpoveď😉aj keď,stále si neviem vysvetliť tú sumu 105,80€

majusqa77
13. dec 2016

@silvia132 alikvotne za pocet dni materskej? A najskor chod na socialku po potvrdenie o skonceni materskej a potom aj s rodnym listom na up

zuzanaa82
13. dec 2016

Ta suma uz bude len par dni zaplatena. To sa pocita tusim kedy si nabehla na matersku od toho datumu. Zvysok by ti mali doplatit ak sa nemylom. Musis co najskor. Lebo ti nepridu korunky 😊

majusqa77
13. dec 2016

@zuzanaa82 rodicak je vzdy 203 eur. Aj keby si bola len 1 den

zuzanaa82
13. dec 2016

Ano majuska ma pravdu. To som zabudla 😊

silvia132
autor
13. dec 2016

Jemine,aké behačky a pspierovačky okolo všetkého...🙈ďakujem kočky,už som chytala stres a paniku😂

zuzanaa82
13. dec 2016

Tak mohli by to robit automaticky. Ale bez vybavovaciek to tento skvely stat neda😀 a este by mohli nam pridat 😀😀😀

silvia132
autor
13. dec 2016

Bože,mňa ide šlahnúť,keď mám ísť niečo vybavovať,to je ako za trest...a pridať by rozhodne mali,lebo nechápem,ako mám dokázať uživiť syna z tej žebračenky🙈niekoho mám chuť nakopať,neviem koho,asi pôjdem do parlamentu😂😂😂

zuzanaa82
13. dec 2016

Hej je to strasne malo... by som im to dopriala skusit z toho vyzit, lepsie povedane uzivit dieta aj matku

delmondo
13. dec 2016

A ak si bola predtým zamestnaná, tak sa na sociálke prihlás hneď aj na dôchodkové poistenie, ak si to ešte neurobila. Inak sa ti to nebude ratat do dochodku

evittam
14. dec 2016

@silvia132
@zuzanaa82 Nehnevajte sa, dievčatá, ale rodičovský príspevok nie je určený na to aby si z toho mala uživiť dieťa a nebodaj aj celú rodinu. Je to rodičovský príspevok - nič viac a nič menej.😉 Živiť dieťa vám nemá štát ale vy - rodičia.
A ako už bolo napísané - najskôr potrebuješ potvrdenie zo SP od kedy do kedy si mala MD, sprav si kópiu, a s tým treba ísť na UPSVaR aj s kópiou rodného listu a vypíšeš žiadosť o RP - môžeš si žiadosť stiahnuť aj na nete a vypísať doma a už len doručiť. Čo sa týka tej čiastky čo ti prišla na účet - to bude pravdepodobne posledná alikvótna časť MD (neviem do kedy si mala nárok na MD). Požiadať o RP môžeš najneskôr do 6 mesiacov od vzniku nároku - vtedy dostaneš vyplatené aj mesiace dozadu - čiže neprídeš o žiadne peniaze. 🙂

libawet
14. dec 2016

@silvia132 a to ešte buď rada, že u nás je aspoň toto, napr. také Švajčiarky - 3 mesiace len platené, potom si pomôž ako vieš, väčšinou sa tam musí starať manžel.

moni244
14. dec 2016

Zeny, to fakt neovladate zakladne povinnosti, ktore mate? A ze uzivit s prispevku. Nechapem

zuzanaa82
14. dec 2016

Ja nastastie nezijem len z prispevku. Ano beriem spat zle som to napisala...

sense
14. dec 2016

@silvia132 nuz vola sa to prispevok a nie prijem.... Takze ta nema zivit...