Z rodičáku na ďaľšiu materskú

livila
6. nov 2012

Zienky, 29.decembra mi konci rodicak, takze podla zakona by som mala 30.12 nastupit d prace. Coz nenastupim, lebo pre mna nemaju pracu, takze pocitam s tym, nech mi daju vypoved. Moja otazka ale znie, ked mi daju vypoved a nahodou otehotniem, z coho mi vypocitaju matersku a kolko asi? Prevdepodobne pojdem od zaciatku tehotenstva na marodku, lebo mam titanovy bedrovy klb a nebudem si hladat novu pracu na par mesiacov... Vsetkym vam vopred dakujem za odpovede a rady 😉

xlucia
6. nov 2012

@livila nuz potom mat matersku nebudes, ale iba rodicak hned od zaciatku

livila
autor
6. nov 2012

@xlucia Faaaaaaaaakt? Tak to aby som sa aj na tych par mesiacov po niecom poobhliadla... Ved z niecoho zit musim... a moje dieta taktiez...

katren
6. nov 2012

@livila na to, aby si mala narok na matersku, musis byt tusim 270 dni nemocensky poistena, takze tych "par mesiacov" bude skoro rok 😖

livila
autor
6. nov 2012

@katren Dakujem ti za odpoved, nevedela som, ze to takto funguje, takze bud sa uskromnic z jedneho rodicaku pre 2 deti, alebo si ozaj najst pracu...

rebroza
6. nov 2012

@livila ahoj. skusila by som zistit viac na socialke, bo sa to stale meni. ale ja pred rokom som mala taketo info, skrz tych 270 dni. jedna z podmienok na ziskanie materskej je byt nemocensky poistena minimalne 270 dni za posledne dva roky pred nastupom na matersku. ALE do tych dvoch rokov sa nepocita cas straveny na inej materskej a rodicovskej dovolenke. neviem, ako je to v pripade, ze je clovek na PN. takze akoby si cas na materskej, rodicovskej vymazala. a potom treba spocitat, aby ti vyslo minimalne 270 dni za dva roky.
a potom este sa da spekulovat s dobrovolnym nemocenskym... da sa zaplatit par mesiacov, aby ti to vyslo. ale neviem, ci tam nie je nejaka podmienka, ze napr. minimalne tri mesiace...
nuz a otazne je ako to bude dalsi rok....