Z rodičovskej na rodičovskú?!

mimusa154
7. máj 2019

Ahojte,v auguste 2019 mi bude končiť rodicak so synom,čakáme vsak druhe,ma sa ale narodit az december 2019.
Pocas synovej rodicovskej som ale dostala vypoved,tym padom nemam narok ani na podporu ani na matersku. To medziobdobie september-december budem musiet ist na urad prace,alebo ako to je?Bude mi urad preplacat aspon zdravotku?Mam vobec na nieco narok?Dakujem Vam

sapetka
7. máj 2019

@evittam ano ibaze ja sa na svoju poziciu uz nemozem vratit a kedze som mimo sr ani sa zametnat takze pre mna existuje najlepsie

evittam
7. máj 2019

@mirabelka30 Nikde nevyskakujem. Pisala si o tom,ze ti skončila RD a Pp-napisala si to tak že to vyznelo ze zároveň.
A ak chces diskutovať tak si najskôr prečítaj pravidlá tohoto fora.😉 Jedina co vyskakuje si sama.

evittam
7. máj 2019

@mirabelka30 Inak ked už nemas co k veci tak je to tykanie na fóre kde je jasne v pravidlách tykanie.😂😂😂😂 Co ta žerie? Priznat ze si sa na začiatku vyjadrila trošku "nestastne"? Si nejaka precitlivena .Nic na tom nie je.😉

evittam
7. máj 2019

@sapetka Este raz-dufam,ze naposledy-ak povodny PP trva narok na MD vznika uz len vyriešit obdobie medzi koncom RD a nastupom na dalsiu MD.

mimusa154
autor
7. máj 2019

Prave mi jedna maminka napisala sukromnu spravu,ze ani ju tehotnu nechceli zaevidovat na urade :/

evittam
7. máj 2019

@mimusa154 Tehotenstvo nema nic spoločné s evidenciou na UPSVaR. Netreba sa nechať manipulovať nekompetentnými osobami. A ak to ta osoba tvrdí tak to žiadať potvrdene pisomne.

mimusa154
autor
7. máj 2019

@evittam si zlata,dakujem 🙂

evittam
7. máj 2019

@mimusa154 Za malo

mirabelka30
7. máj 2019

@evittam neviem koho co zerie? Ked sa dalej nevyjadrujem neznamena ze nemam co k tomu povedat. Len sa nevyjadrujem. Napisala som ako som to mala ja a nepotrebujem to tu pitvat a chytat sa za slovicka 😉
Pekny den 🙏🏻

evittam
7. máj 2019

@mirabelka30 Iste. Ja som si len dovolila uviesť na pravu mieru tvoje informacie. To je vsetko. Teba hned vytočilo tykanie.😁😁😁

laurikagh
13. máj 2019

mozte mi poradit ma stim niekto skusenost ??

evittam
14. máj 2019

@laurikagh Nie, MD sa neda predĺžiť. Nic také neexistuje. Teda len pre osamele matky a to o 3tyzdne.

laurikagh
14. máj 2019

@evittam rodicak sa da predlzit este na 2 roky

laurikagh
14. máj 2019
evittam
14. máj 2019

@laurikagh Píšes o MD. Plati co som uz napísala. Predlzit sa da len RD a to do 6rokov veku dieťaťa a bud platena (dieta musi mat uznatelne diagnózy) alebo neplatena.

laurikagh
14. máj 2019

@evittam mila pani viste pracantka zo soc ky ci co ja som sa vam kontkretne nato nepilala ale mamiciek ktore stim mali skusenost dajk ste vi velmy mudra

veronikaszabova
14. máj 2019

@laurikagh ewittam ti dobre napisala.
Nie, MD sa neda predlzit. Iba RP, ale dieta musi mat zavazne diagnozy.

veronikaszabova
14. máj 2019

@laurikagh a ked uz chces niekoho poucat, pis to aspon bez chyb. Lebo je to strasne.

evittam
14. máj 2019

@laurikagh O čom píšeš, mila pani? Prosím zrozumiteľne. Vyssie mas konkrétne zakonne veci. Ty tu splietas "dve na tri". Ked niečomu neorozumies tak nerad. To je všetko.
Este raz- MD trva pre kazdu matku 34tyzdnov, pre osamele matky 37tyzdnov, pre matky dvojčiat 43tyzdnov-vid zákon o SP.
RD s poberanim RP je do 3rokov dieťaťa, predĺžiť sa da platený zo zdravotných dôvodov dieťaťa do 6rokov-dolozit xy lekárskych správ o zlom zdravotnom stave a aj tak nemusia schvalit. Alebo neplatena predlzena RD kde dieťa moze navštevovať skolku len na 4h-vid ZP.
Ano význam sa v problematike. Ty mas evidentne problém uz len s normalnou komunikáciou.

sapetka
16. máj 2019

@evittam takze nebudem mat narok na matersku zo svk kedze zijeme v zahranici