Zamietnutý rodičovský príspevok

4. jan 2024

Ahojte mamicky nahodov Niekto kto riesil rodicovsky prispevok pri adopcii?
Malu uz mame doma uz skoro 3 mesiace na upsvare mi povedali aby som prisla ziadat o rodicovsky prispevok a rodinne ked neodkladko nadobudne pravoplatnost no zaroven mi tie davky zamietli vraj po Novom treba cakat na predsvojitelsky sud a nasledne cakat na pravoplatnost a az tak ziadat
Potom hadam by mi to Malo byt vyplatene za vsetke tie mesiace ale kedy tento sud bude neviem moze to este trvat
Zaujimalo by ma ci to bolo tiez niekomu takto povedane a co s tym popripade robit? Moja kolizna volala na upsvar kde som podavala ziadost Na tieto davky lebo sa jej to tiez nezdalo
No… vraj po novom to takto funguje mne to aj tak nesedi… len co vytiahnut ak to tak Nieje aby som dokazala ze Tie peniaze mi patria odo dna od kedy sme si zobrali malu domov najde sa tu Niekto kto by mi poradil?? Velmi pekne dakujem

bibina32
4. jan 2024

Tú na Modrom koníkovi je skupina Adopcia. Skús sa tam spýtať.

ildiko36
4. jan 2024

no s adopciou ti nepomozem..ale moje skusssnosti..
ja pracujem v De som cakala 18mes na rodicovske..
Sk nechcel platit ze mam zamestnavvatela v De musia oni platit, De nechcel platit že som na Sk...po 18mes som dostala spätne peniaze a musel prvy rok platit De a druhy na poli s Sk..
Takze ti odporucam den co den volat po uradoch a ich atakovat, aby sa s tym zacali zaoberat,,,

wejuska7910
5. jan 2024

Podla mna ti vyplatia spatne od ziadosti,mas nato narok