Žiadosť o kočíkovné - vyhlásenie o bydlisku

surdyova
31. aug 2021

Ahojte, zacinam riesit prispevok pri narodeni dietata a z vyhlasenia o bydlisku mi tak trochu rozum stoji. Co ma zamestnanie a davky, ktore poberame s bydliskom jedna vec... Ale prosim vas v casti E. Stat, v ktorom je uhradzane zdravotne poistienie - SR ale aky datum tam uviest? Odkedy? A este v casti G. deti tam uz pisem aj nasu malu princeznu co sa nam narodila? Byva s nami tak predpokladam, ze hej 😃 len ci tam nahodou nepatria len pripadne starsie deti ak by sme uz mali...
Dakujem za pomoc

jaroe
31. aug 2021

čo je to kočíkovné? Pod akým názvom sa to dá prosím ta násjt na stránke ministerstva? dakujem

loginexistuje
31. aug 2021

lebo ak mas centrum zaujomv bydlisko v zahranici nebudes mat narok na prispevok pri narodeni a priplatok k nemu

prieloznicasi
31. aug 2021

no ty kokos...tak z toho stojí rozum aj mne.
Čaká ma to zachvíľu a keď sa na to pozerám nemám šajnu ako by som to vyplnila.... sme manželia bývame spolu v byte ale TP som si nechala u rodičov kvôli škôlke lebo v meste kde bývam by mi dieťa nezobrali do škôlky až do predškolskej.. dieťa ma automaticky TP po mame.. tak ako teraz čo ? ja som z toho jelen

loginexistuje
31. aug 2021

ak si na slovensku a tu poberas materske atd tak neni problem

prieloznicasi
31. aug 2021

@jaroe príspevok pri narodení dieťaťa

alexandra2468
31. aug 2021

Ja som to robila elektronicky minuly rok, takze to mam este ulozene a bolo to schvalene na prvy krat.
Co sa tyka poistenia som dala od narodenia a zakruzkovala “trvá”.
A v casti G, ano. Uviest tam aj vase novorodene.

kate211
31. aug 2021

To kolko je to kocikovne a komu sa vyplaca? Ma to zas nieco spolocne s pandemiou?

alexandra2468
31. aug 2021

@kate211 cca 830e.
Existuje to uz milion rokov a nema to nic spolocne s pandemiou.

kate211
31. aug 2021

@alexandra2468 Tak snad to ma potom kazda rodina.

cezpat
31. aug 2021

@kate211 Oficiálne príspevok pri narodení dieťaťa

surdyova
autor
31. aug 2021

@alexandra2468 super, ďakujem 🙂