Žijem v Anglicku. Mám nárok na príspevok pri narodení?

tavaka
9. jan 2011

Ahojte maminy a ocinovia.
Sme v zaujimavej situacii. Zijeme s manzelom v Anglicku a cakame babatko. Nie sme si isti, ci mame narok na "slovensky" prispevok pre novonarodene dieta podla noveho zakona. Nejaky prispevok by sme mali dostat tu v Anglicku, ale nie v takej vyske ako na Slovensku a ak sme obaja obcanmi SR, tak si myslim ze by sme mali mat na tento prispevok narok. Viete o tom viac? Poradte prosim.
Dakujem.

janka.simo
9. jan 2011

Vcera to davali s televiznych novinach, teraz neviem, ci na JOJke, alebo Markize.... pokial, budes mat doklad o tom, ze si 12 - po sebe iducich mesiacov bola riadne poistena v zdravotnej poistovni - tam, ak si v zahranici, tak nie je problem. Papiere treba podat po 28 dnoch, po narodeni dietata, a max do jeho pol roka. Potom by to uz prepadlo, takze nech sa paci 25.000 korun budete mat .. 🙂

monkka21
9. jan 2011

ahoj.mas nan narok ak mas trvaly pobyt na slovensku,odovzdas doklad o zamjetnuti tejto davky s anglicka,uradne overeny anglicky rodny list babetka,prefoteny tvoj obciansky papier od midwife alebo heaalt visitor,ze babo sa dozilo 28 dni. 🙂

tavaka
autor
15. jan 2011

Dakujeme velmi pekne. Tu reportaz sme si pozreli z archivu. Celkom sa sikla 🙂 Dalsie podrobnosti sa este budeme musiet popytat v socialke.
Ale uz tieto informacie pomohli. Vdaka 🙂

frola
19. jan 2011

ahojte, prosim vas tento jednorazovy prispevok 25 000 sa vyplaca len pri prvom dietati alebo aj pri dalsich?

frola
19. jan 2011

@tavaka nasla som toto: "Nárok na príspevok pri narodení dieťaťa nevzniká oprávnenej osobe, ak sa dieťa narodilo v cudzine a príslušná inštitúcia krajiny, v ktorej sa dieťa narodilo, vyplatila oprávnenej osobe príspevok alebo inú dávku toho istého druhu."

frola
19. jan 2011

a ako viete ze je to 25 000sk? ja som teraz nasla ze je to 151,37 Eur ? uz si nepamatam ako sme to mali pri prvom dietati?

evvkaa
20. jan 2011

co som citala ja tak prve druhe a tretie dieta je prispevok pri narodeni 25000

frola
20. jan 2011

@evvkaa dakujem