Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Zmena na úradoch práce

vevericka124
13. mar 2015

ahojte chcem sa opytat ake mate nazory na zmeny co sa udiali na uradoch prace, ze terz vybavite vsetko u jednej baby, cize stojite v rade spolu s nezamestnanymi, ludmi ktory poberaju hmotnu nuzdu, bezdomovcami a tak, ci nebolo podla vas lepsie ked boli skupiny separovane a vybavili ste si jednu davku u jednej druhu u druhej?

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mimka11111
18. mar 2015

@vevericka124 podla mňa je to úplne neefiktívne, pretože pracovníčka,ktorá robila len sociálnu prácu, musí robiť už aj nezamestnanosť a opačne......pri tom všetkom počet pracovníčok nezvýšili, práve naopak...nakolko pár z nich presunuli na post "rozhodnutia" a tieto pracovníčky vôbec s ludmi nerobia......teda aspoň u nás to takto funguje

vevericka124
autor
18. mar 2015

@anetkaadamko ano presne tak, teraz stoja vsetci v jednej rade...
@mimka11111 u nas je to tiez tak, preto sa pytam ako sa vam to pozdava, lebo teda podla nas je to hroza a nedomyslene...

mimka11111
18. mar 2015

@vevericka124 mna osobne sa to netyka, len viem,ze ludia su z toho dost nervozni

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evamarek77
19. mar 2015

bola som si to vyskúšať asi pred 2 týždňami,tiež som potrebovala potvrdenia.Zdá sa mi to nepraktické,všade bolo strašne veľa ľudí,predtým som mala toto potvrdenie vybavené za 5 minút,teraz som stála v rade 2,5hodiny 😠 no horor............dostala som sa konečne na radu a pani,ktorá má mala vybavovať,bola tiež mimo provoz,kedže to nikdy nerobila.Myslím,že pracovníci nie sú ani riadne zaškolení,nevedia poradiť,zdá sa mi to ako totálny chaos.Neviem ako to bude fungovať dalej,no neviem či to aj dokážu kapacitne zvládnuť tolko ľudí,zdá sa mi to nereálne,aby každy vedel všetko,čo si myslím,že bude na škodu hlavne obyčajným ľudom,kedže si myslím,že nebudú schopný sa naplno venovať každému a samozrejme tiež nebudú vedieť poradiť každému,tak si myslím,že je velký krok späť.Asi chcú ušetriť na prevádzach budov,inak si to ani neviem vysvetliť,prečo takýto krok.Skor si myslím,že by bolo pre každého z nás lepšie keby sa dali tieto potvrdenia vybavovať na každom Mestskom,Obecnom úrade a Urad práce by bol určení len pre uchádzačov o zamestnanie.Bolo by to praktické a hlavne by ste tam nemuseli stáť pol dňa 😠 😠 😠

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vevericka124
autor
20. mar 2015

@evamarek77 suhlas :D
@anetkaadamko nie ze nie su schopny ale podla internych noriem nemozu, sak setrime nie? ...

evamarek77
20. mar 2015

@vevericka124 asi tak,treba sa urobiť hlúpy a informácie si možu ludia zhánať,kde chcú.Ešte že je ten internet 😉

vevericka124
autor
20. mar 2015

@evamarek77 nejde ani o to ze urobit sa hlupy, zeby ti ta pracovnicka nechcela povedat, ide o to ze ako si napisala su nedostatocne na to vyskoleny, teraz musia obsiahnut 3 rozne davky a tie maju rozne poddávky , a to sa proste neda zo dna na den naucit ako si to niekto mysli, ked aj na nevie a nepovie nie je to z dôvodu ze nechce ale ze proste zabudla , to je tak ked rozhoduje dakto od stola a v zivote to nerobil ... 🙄

evamarek77
20. mar 2015

@vevericka124 budeme sa musiet preškolovať aspon mi,ked budeme niečo potrebovať,lebo si myslím,že to bude presne tak ako si napísala,ved len RP má vela možnosti,prídavky taktiež ked sú napr, z iného štátu,podpora v nezamestnanosti,tam budú mať asi aj príspevky pri narodení dieťaťa a vlastne všetko čo bolo kedysi úplne v inej budove,čo robilo 5 ludí bude robiť jedna,takže asi len pevné nervy,aby sme si nachystali

Tu začni písať odpoveď...

Odošli