Zmeny v rodičovskom príspevku

zuzanamatko
30. jún 2016

Je pravda to,ze 1.7.2016,nemoze chodiť dieta do meterskej školy a mamicka pracovať,ked je na predlzenej platenej rodicovskej dovolenke pre dlhodobo nepriaznivý zdravotný stav dieťaťa?

andrejta
30. jún 2016

No neviem, ale ked ma dieta dlhodobo nepriaznivy zdravotny stav, tak by asi nemalo chodit do skolky a preto je asi matka na predlzenej platenej RD. Tvoja poziadavka mi pride dost nelogicka, ci?

sibalka21
30. jún 2016

Pokial si na predlzenej platenej rodicovskej dovolenke tak si tam z dovodu ze dieta nemoze chodit do skolky... Tiez sa mi to zda trochu nelogicke

zutera
30. jún 2016

Nevím o tom,já jsem na prodloužené a na úřadě nikdo nic neříkal

maslenka47
30. jún 2016

@andrejta @sibalka21 to je dneska taka moda, tvarit sa, ake "strasne chore" mam dieta, brat socialne davky a potom ho stejne supnut do skolky "nech sa socializuje". Vsak dieta je az niekde na poslednom mieste.

@zuzanamatko za mna dufam, ze to pravda je. Zistovat sa mi to nechce.

sara07
30. jún 2016

@maslenka47 tak to sa hlboko mýliš, sú aj deti ktoré nemajú mentálny postih, ale napr adhd, autizmus lahký alebo atypický, dieta čo malo operaciu a má opozdený vývoj lebo bolo v kome , dysfázie čiže v niektorých zložkách opozdený vývoj........................čiže takéto deti po odbornom vyšetrení a na základe správ z špp môže naštevovať škôlku ak vôbec nejakú nájde, prípadne sú s asistentom ale 99% je len na 2-4 hod...........ide o to aby dieta komunikovalo nie len s dospelým, bolo v kolektíve ktorý mu rodina nenahradí .........poznáš nejakú prácu na 2 hod čo by ta dokázala uživiť ? pritom ked je dieta mimo škôlky vkuse nejaké kontroly u mudr, potom dostaneš hromadu úloh a cvičení a makáš s dietatom a inak do 6 rokov dostaneš len výšku rodičovského príspevku nič viac, inak aj ked dieta chodi na menej hodin nie je oslobodené z poplatkov za škôlku , platíš ako keby tam bolo 8 hod píšem o štátnej škôlke ......................a na to aby si mohla ostat s dietatom a dostávať túto dávku musíš doniesť správy nie staršie ako 3 mesiace od rozličných lekárov + to ide na posudkovú komisiu , čiže ako ty tvárenie sa ako velmi je choré dieta ti nepomôže ............neželám ti to zažiť ale zišla by sa ti takáto skúsenosť , by si inak otočila ..........sú veci ktoré sa môžeš snažiť koľko len chceš príde ti do škôlky, vidí ostatné deti to tak robia tak ako keby si nedrela s ním ti to začne robiť

zutera
30. jún 2016

@sara07 🙂 kdo nezažil nepochopí 🙂 .I já mám doma takto ,, vyjmočné" děvčatko-lehká forma DMO a jsem vděčná že může aspoň na chvilku mezi zdravými dětmi.
Pro mě i jako určitě pro každou maminku je moje dcerka na prvním místě,určitě to není jen otázka peněz

@maslenka47 mrzí mě tvůj skreslený názor........život není jen černobílý 🙂

andrejta
30. jún 2016

@sara07 no nezazila som, nechcela som mudrovat, len mi to fakt prislo nelogicke :-/

sara07
30. jún 2016

@andrejta nejde o logiku ale o to, že dieta ak má nejaký problém tak proste na 8 hod ti ho nikde nezoberú, teda poznám len 1 protekčný prípad, prácu ak je dieta na 2 hod v škôlke nedáš + cesta to sa ti nazbiera, všetky tie vláčenia po mudr a zhánanie pečiatok a potvrdení + cvičenia, úlohy a všetko ti zoberú tolko že proste nočné zmeny nedáš ak by si neviem ako chcela ........preto sú ak je nejaký problém na rodičovskom predlženom a dostavajú 203 € na mesiac + štát plati zdravotné poistenie , nie nemocenské ........ano môže ho dať do ústavu len neviem či si v nejakom bola ..........a aj tie dve hod tomu dietatu niečo dajú, skús si predstaviť že by si celé dni bola ty len s 50 napr, ako je dieta takto len s dospelými, a rovesnikov by si tak videla max z balkona alebo v tv, skús to možno nájdeš logiku

majusqa77
30. jún 2016

ziadna zmena zatial schvalena nieje. Popri platenom RD moze byt dieta cely den v skolke

sara07
1. júl 2016

ale ak je celý den v škôlke platí si zdravotné odvody určite, tie ostatné neviem, viem že ak je na 4 hod tak zdravotné odvody platí štát

petulda333
1. júl 2016

@sara07 myslim ze maslenka a ostatne baby narazali na pripady kedy chcu zeny odrbat stat,a nie pripad aky opisujes ty.ja mam sesterku ktora sa synovi nevenovala len po nom zjapala,ked vylial trosku vody tak hned filip do pi.co robis,filip ne.eb ma atd atd,samozrejme chlapec sice sikovny ale utiahnuty a vobec nevedel rozpravat,tak chcela vybavit predlzeny rodicak lebo chlapec je velmi chory ale zaroven mu hladala skolku-ona len nechcela ist do prace,tak chcela brat prachy a dieta dat prec,ked jej neschvalili tak otehotnela druhykrat...

majusqa77
1. júl 2016

@sara07 ale ona pise o platenej, nie neplatenej rodicovskej

bocianka123
1. júl 2016

@zuzanamatko a kto to mal akože spomínať? niekde si to musela počuť, čítať .. asi je to len firma "JPP" ... lebo nič také sa diať nebude... všetko zostáva po starom, dokonca chceli RP zvýšiť - ale Kollárov návrh neprešiel.

inak vo vacerých bodoch súhlasím s prípevkom od @sara07 (včera 30.6. o 23:23 hod.).. Kto nezažil, nepochopí...

sara07
1. júl 2016

@petulda333 to chápem ale zase žiť dalšíe 3 roky z 203 ečok , pochopím keby to bola aspon minimálka, ale čo si kúpiš za tých 200 ečok teraz ? kam za ne vyrazíš ?

zuzanamatko
autor
1. júl 2016

@bocianka123 mne to povedala pani na urade do telefonu,ale nie je to pravda,ziadna zmena nie je.

sara07
1. júl 2016

@zuzanamatko bohužiaľ všetko čo na úradoch povedia 200 x preveriť aspoň, je to smutné neprofesionálne ale je to tak

petulda333
1. júl 2016

@sara07 komu sa nechce robit tomu staci aj ta almuzna..ja chodim na brigadu od 5m maleho...nezarobim vela,ale aspon nieco a hlavne som aj medzi ludmi lebo doma mi uz sibalo