Zo SZČO na TPP a výpočet materskej.

medweed
10. júl 2022

Dobrý deň,
viete mi dakto poradiť s nárokom a výpočtom materskej? Na materskú pôjdem ja a nie moja partnerka/kedže ona je SZČO no už roky jej nevzniká povinnosť platenia odvodov do Sosialnej poisťovne/ Ja som SZČO od augusta 2020 a minimálne odvody do SP si platím od júla 2021. Rodiť partnerka bude v decembri takže na materskú by som chcel ísť cca od februára 2023. Mám možnosť sa kedykoľvek zamestnať na TPP s akýmkoľvek príjmom, je dáka cesta ako získať max. materskú? Vopred ďakujem za každú radu

zmrzlinka2021
10. júl 2022

@medweed prečo si platis minimálne odvody?plat ich podľa tržieb.

simca06022011
10. júl 2022

@zmrzlinka2021 tak asi ma take prijmy ze z nich vychadzaju minimalne odvody 😉

slovenka753
10. júl 2022

Ja by som radila nesnažit sa klamať štát a priznávat príjem aj ako SZCO. Potom nebudete mať takéto problémy. Veľmi pochybujem ze partnerka vyžila z toho co údajne zarobila aby neplatila odvody a to dokonca roky.

zalka
10. júl 2022

@slovenka753 je to dosť reálne možné lebo ak má trzby 500e mesačne .. tak odvody do SP platiť nemusí a relatívne to stačí na život ak partner zarába ...

laska86
12. júl 2022

Prosim vas chcem sa spytat teraz budu rodinne pridavky stale 100€ alebo to bola len jednorazova pomoc?dakujem

martul
12. júl 2022

@laska86 jednorazové 🤦.
Skús si porozmýšľať či je to reálne čo si sa opýtala

laska86
12. júl 2022

@martul neboj niesom blba naseru nam na hlavy..len preto som sa pytala lebo kamos si myslel a tvrdil ze to tak zvysili😁😁..tak len pre jeho istotu..vdaka