• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Zvýšenie platu po nástupe z RD. Mám nárok?

25. marca 2013 
Ahojte milé maminky zaujímalo by ma keď ste sa po rodičovskej dovolenke vrátili na svoje pôvodné pracovisko z ktorého ste odišli pred nástupom na materskú,či po návrate z materskej ste pracovali za tú istú mzdu ako predtým,alebo vám ju zvýšili bez toho aby ste o ňu žiadali,alebo ste žiadali o zvýšenie platu hneď na začiatku po návrate do práce z materskej.Mám právo respektívne môžem žiadať o zvýšenie platu keď nastúpim po RD do tej istej firmy na to isté pracovné miesto?ďakujem za vaše odpovede..
15. jan 2008 o 21:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Plat sa mi zvýšil o tie percentá, ktorymi sa upravovali platy počas mojej neprítomnosti.
15. jan 2008 o 23:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
...zoya1...ale ty si o to požiadala alebo ti ho zvýšili sami?..
16. jan 2008 o 16:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
danculik: záleží od toho, kde si zamestnaná, ak v štátnej správe, tam sa platy pravidelne valorizujú každý rok, takže ked nastúpiš po MD, dostaneš novú tarifu ako ostatní. Ale ak pracuješ u súkromnej osoby, kde sú platy určené dohodou medzi zamestnancom a zamestnávateľom, na zvýšenie platu nemáš žiadny nárok, takže ak zamestnávateľ nebude mať záujem, žiadať môžeš aj Lampáreň...
16. jan 2008 o 18:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
po skončení prvej rodičovskej som sa so šéfmi dohodla, za aký plat sa mi oplatí vrátiť do práce a oni našťastie súhlasili. Pracovala som v súkromnej firme, takže vec dohody :wink:
17. jan 2008 o 17:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
A nie je to už zo zákona dané, že ak sa žena vráti do zamestnania po ukončení RD a jej seberovným kolegom sa zvýšil počas tých 3 rokov plat, tak by mali zvýšiť plat aj jej po vrátení sa?
25. mar 2013 o 12:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok