Zvýšenie výživného na trojročné dieťa

nikibella
20. jún 2015

Ahojte, chcela som sa spýtať či by som mohla uspieť na súde, keby som si chcela požiadať o zvýšenie výživného na 3-ročného syna. Kedže syn dovŕšil 3 roky tak už nebudem na neho poberať rodičovský príspevok a od septembra nastupuje do škôlky, ktorá bude stáť cca 50 e. Bývalý priateľ mi dáva 80 e. V auguste mam termin porodu, takže opäť budem poberať rodičovský na druhé dieťa. Bývalý priateľ má na papieri minimálku kedže to tak majú dohodnuté so šéfom. Prednedávnom si kúpil nové auto. Bude sa to dať zohladniť u súdu keď nemám dôkaz ? Mohli by mi to zvýšiť ak má tu minimálku? Ďakujem

bonaqa2013
20. jún 2015

@nikibella jasné že podaj, a nezabudni povedať že má nové auto..... A všetko čo zistíš. A ešte súdy to poznajú že robí za min. mzdu, a poniektorí chodia na drahé dovolenky, majú drahšie autá - lepšia trieda popr. vlastnia nehnuteľnosti.

lyzzy
20. jún 2015

@nikibella.... To čo ma na papieri je jedna vec....ale ty keď povieš že vieš že zarába viac tak súd má právo si skutočnosť zárobku zisťovať aj u zamestnávateľa....takže papier mu bude na dve veci.

nikibella
autor
20. jún 2015

@lyzzy lenže jemu to šéf potvrdí kedže pre neho robí všetko

nikibella
autor
20. jún 2015

Naposledy tvrdil že žiadne auto nemá, že býva u matky pritom mal v podnájme RD a sud mu to uznal, kedze som to nemala ako dokazat

lyzzy
20. jún 2015

@nikibella.... Klamať na súde je trestný čin.

nikibella
autor
20. jún 2015

To mu vobec neprekaza. Hned ako maly nastupupi do skolky si podam o zvysenie, som zvedava ci budem znova pol roka cakat na sud

draik
21. jún 2015

Zvýšenie nákladov na dieťa je dôvodom na zvýšenie výživného; súd môže vziať do úvahy predpokladaný príjem otca, ktorý by mal, ak by pracoval v porovnateľom zamestnaní. Posudzujú sa však aj Vaše majetkové pomery; materská s iným dieťaťom od iného muža automaticky neznamená, že Váš príjem je nulový, keďže otec druhého dieťaťa je povinný prispievať na Vašu výživu.

nebicko2
22. jún 2015

Nástup do škôlky, ďalšia vyživovacia povinnosť, vyšší vek dieťaťa, napr. zmena zdravotného stavu... to sú všetko dôvody na zvýšenie výživného. To, že jeho príjem je "minimálka" pre súd prakticky nič neznamená, pretože súd by mal vychádzať z možností a schopností otca - vek, zdravie, čo je vyučený alebo v akej oblasti pracuje/pracoval, ako sa snaží zvýšiť svoj príjem a pod. Koľko by mohol zarobiť keby sa viac snažil a z takto cca určeného potencionálneho príjmu by malo byť vypočítané výživné v sume zodpovedajúcej cca 25% z predpokladaného príjmu