Zvýšenie výživného

6. mar 2023

Dobrý deň, chcem sa spýtať ako to je so zvyšovaním výživného. S bývalou priateľkou mame spolu 2 deti ktoré sú zverené do jej starostlivosti(7 a 4 roky). Viem ze si chce podať žiadosť o zvýšenie výživného, a preto sa chcem spýtať ci sud bude pri posudzovaní brat do uvahy aj to ze žijem s novou priateľkou (nie manzelkou) ! Teda vlastne že sú tam 2 platy.

Pre porozumenie nemám problém so zvýšením výživného len mi príde nefer aby sud bral do uvahy aj plat mojej priateľky nakoľko to není zatiaľ moja manželka.

Viete mi to niekto vysvetliť ako to tu funguje na SK? Ďakujem 😉

katkaseiner
6. mar 2023

som laik ale plat tvojej novej priatelky by sa nemal zapocitavat... aj keby to bola manzelka... nie ona je povinna platit vyzivne ale ty. Predpokladam ze byvala poda nejake vysvetlenie ohladne zvysenia (7rocna v skole, zvysene naklady, zvysujuce sa ceny, inflacia).

hipuska
6. mar 2023

Nie, nebude prihliadať. Jedine, ak by si mal inú vyživovaciu povinnosť (dieťa). Načo môže prihliadať sú nehnuteľnosti resp.iny majetok.

autor
6. mar 2023

@katkaseiner tak ako zvyšujúce ceny a inflácia sa netýka iba jej ale týka sa to nás všetkých, takže to treba ozrejmiť 😉

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hipuska
6. mar 2023

@autor taktiez treba ozrejmiť nárast minimálnej mzdy resp. zvyšovanie mzdy u zamestnávateľa. Taktiež treba ozrejmiť kolko je realne náklad na dieťa. Ale samozrejme, môžeš na súd predložiť doklady o kúpe veci pre deti, napríklad bicykle, lyže, oblecenie resp.kruzky. Súd to určite zoberie do úvahy a výživné ti nezdvihne. 😉

katkaseiner
6. mar 2023

ako samozrejme.... ale ty mas moznost si napr. najst extra pracu, resp. zmenit... ona je viac limitovana detmi (moj nazor)

maminka940
6. mar 2023

No jednoducho
Nespravodlivo ...a budú brať aj jej príjem ... Keď že ty sa budeš ohranicovat že platis šeky,a atd ale na to ste už dvaja .
Pol na pol
Je jedno či manželka či nie ak spolu žijete

slavomira236
6. mar 2023

Mám zno by bolo dobre uviest vysku plati a vysku vyzivneho skor ti niekto odpovie...ak platis nizke vyzivne tak jej to schvalia urcite

syslik81
6. mar 2023

budu sa posudzovat tvoje naklady na byvanie .. teda aj to ,ze platis len cast najmu a cast uctov kedze si to delite predpokladam-jej plat ich nezaujima ... a sice sa inflacia dotyka aj teba ale jej 3nasobne- zivy seba a vase deti plus jedno nastupuje do skoly a tym sa zvysuju naklady ... takze ano podla mna sud zvysi a ty bud gentleman a plat si na deti co mas-nedavas to zene ale svojim detom

maminka940
6. mar 2023

@syslik81 tak tak

maminka940
6. mar 2023

@hipuska on živý len seba
Ona ich 3... Pokiaľ platí málo súd mu to dá hore aj keď kúpi detom nejaku somerinu .
S toho sa nenajedia .a plus sú to jeho deti
Tak by to malo byť automaticke že im kúpi občas bundu alebo lyže alebo atď ..ale tu ide uz o charakter človeka

luccija
6. mar 2023

Ako dlho nebolo zvýšené výživné?

hipuska
6. mar 2023

@maminka940 myslela som to ironicky. Pretože predpokladám, že nekúpil nič. A myslíš sa, súd určite na to prihliada. Ak otec napríklad platí krúžky, stravu resp.nakupi oblečenie, matka má automaticky nižší náklad.

luccija
6. mar 2023

@syslik81 si si istá?veď priateľka môže byť o mesiac s ním rozidena nejako sa mi to nezdá

syslik81
6. mar 2023

@luccija ak spolu budu byvat v case ked bude prebiehat sud tak ano ... predsa mu nezarataju ze plati 400 za byt ked plati len 200 .. ak sa rozidu moze si dat zas on navrh na znizenie .. ak spolu nebyvaju tak jasne ze ju uplne vynechaju . cize sa beru jeho celkove naklady na zivot

maminka940
6. mar 2023

@hipuska no ale o Tom dosť pochybujem že platí keď si pýta radu na mk
A cuka mu v gatiach keď býva v frajerkou
😂

hipuska
6. mar 2023

@syslik81 to určite nie je pravda. Ak by platil nájom za byt zo svojho účtu....a dokázal by na súde výpisom účtu, že platí nájom sám, zarátali by mu celú sumu. To by predsa bolo jeho rozhodnutie, že ju nechá byvat tam zadarmo

martinp288
6. mar 2023

@autor Ak nemáš problém zo zvýšením, prečo sa nedohodnete mimo súdu ?

lady_hurts
6. mar 2023

Nebude prihliadať na to. Čo všetko platis detom okrem výživného?

maminka940
6. mar 2023

@hipuska neprejde to ...

syslik81
6. mar 2023

@hipuska a ty ako vies ze najom plati cely .. ja pisem o pripade ze ziju spolu a platia napolovicu .. sa nauc citat skor ako zareagujes 😉

vinkel
6. mar 2023

@hipuska u nás súd nebral do úvahy ďalšie dieťa (2 ročne). Dôvod bol, ze matka je rodičovskom nemá vysoké náklady na seba a malému dieťaťu stači pár veci a plienky a 14 ročne dievča má oveľa vyššie náklady. To záleží 90% od sudcu ako to všetko vníma.

hipuska
6. mar 2023

@syslik81 ty sa nauč čítať s porozumením. A ty ako vieš že platí polovicu? 😏

hipuska
6. mar 2023

@maminka940 všetko záleží od sudcu.

syslik81
6. mar 2023

@hipuska ok kedze citat a porozumiet asi nevies tak tam jasne pisem slovo -PREDPOKLADAM.. cize nepisem ze to tak je alebo nieje ale ze je to moj nazor a tymto s tebou diskusiiu ukoncujeme kedze sme kazda na inej inteligencnej urovni a hold nemma si s tebou uz co povedat -aj tak by si nepochopila

hipuska
6. mar 2023

@syslik81 😀 ok beriem. Ja tam píšem...ak by platil..nie že platí..takže, prosím, keď si už na vyššej inteligentnej úrovni...prečítaj si to ešte raz. A zopakuj si gramatiku, pretože to sa učí asi tak v 6 triede ZŠ. A nebolo by od veci, používať vety, čiarky a bodky. Človek sa potom v tom stráca ...

palino1727233
5. apr 2023

Dobrú deň potrebovala by som poradiť priateľ má 14 ročnú dcéru s bývalou partnerkou a platí na ňu 100eur mesačne teraz chce zvýšiť výživné na 170eur platba sa nemenila už 11rokou lenže priateľ má vo svojej výchove zverenu dcéru od druhej partnerky nevie ako sa s nou dohodnúť plat v čistom má 1100eur za radu ďakujem

vinkel
5. apr 2023

@palino1727233 zvýšia mu cca 140-150€ lebo 11 rokov je dlhá doba a ceny išli hore. A súd sa ho opýta ci chodí do fitka a ako často tak mu môže povedať že nech to obmedzí. Proste že on si ma odtrhnúť od úst a dať dieťaťu.

palino1727233
5. apr 2023

@vinkel Ďakujem je to dlhá doba len si myslím že by mal prihliadnut aj na to ze ma jedno dieťa vo svojej výchove a to 13 ročnú dcéru