13-ročný nevlastný syn šikanuje moju dcéru

18. aug 2020

Poraďte mi prosím. Mám nevlastného syna, ktorý v mojej neprítomnosti ubližuje mojej 4 a pol ročnej dcére. Ale on to robí veľmi šikovne, keď vletím do izby tak nahodí úsmev od ucha k uchu, že veď všetko je OK. Môj partner tomu neverí. Povie, že nemám rada jeho syna. Ja potrebujem dôkaz a ten nemám, aby mi partner veril. Čo robiť? Už som rozmýšľala dať do izby nejakú kameru a sledovať ich. No priateľ mi povedal, že mi šibe.

feb13
1. jún 2021

Zas dievcatka vo veku 4-5 rokov vedia velmi zalovat aj plakat a kricat ako keby ich tyrali, pritom sa velakrat jedna o uplne drobnosti. Vidim to na svojich detoch. Ona mu lezie na nervy, co je uplne normalne v tomto veku, on svojim - este nezrelym - sposobom jej dava najavo aby drzala odstup, trebars ju tukne a ona to interpretuje ako keby bola zbita. Najma ked vidi, ze mama ju zastane. (Nejedna sa ale o vedome klamstvo, ona to proste psychicky tak citlivo preziva.) Je to pravdepodobne klasicky pribeh aj medzi vlastnymi surodencami v tomto veku, a samozrejme vzdy vsetko sa odohrava bez svedkov... Nehovorim, moze byt, ze jej realne a vedome ublizuje, tam ale musi byt nejaka vazna dekompenzacia v pozadi pravdepodobne z celej rodinnej situacie, co si vyzaduje terapiu u psychologa. Treba to ale najprv overit, brat dcerine staznosti trosku s rezervou a vypocut si aj jeho verziu.