3,5 ročný syn ma nemá rád

tslobik
9. júl 2015

Ahojte, zase mám ďalší z xy problémov......Mám 3 a pol. roč. syna, ktorý zdá sa má radšej otca. Ja nemám toľko času sa mu venovať. Ráno od štvrtej do večera do 19,30 nie som doma ale v práci (aj s cestovaním) a to už ide pomaly spinkať.Do škôlky a zo škôlky ho vyzdvihuje manžel, lebo mi to nevychádza časovo. Keď som bola pn a v rámci vychádzok som s mužom išla pre neho, tak sa samozrejme vždy hodil okolo krku mužovi a učiteľka.....jééééj mamina prišla. No, cítim sa ako krkavčia mater. A keď som doma a mám voľno, tak mám roboty vyše hlavy okolo domácnosti- variť, prať, žehliť, upratovať.....čiže zase len nemám čas sa s ním hrať a venovať sa mu......Načo je takýto život? Chcela by som stíhať všetko 100%, ale fakt nevládzem.

tslobik
autor
10. júl 2015

@timea7 ja aj mám činnosti, ktoré by ma bavili.......len nemám na to čas......Zdá sa mi to sprosté venovať sa svojim koníčkom......keď mám na starosti kopu iných vecí a činnosti s malým, radšej sa prehrám s ním.....

tslobik
autor
10. júl 2015

Ano, nerobím každý deň.....tak som potom neschopná alebo stará už, lebo ten deň nič nevládzem, všetko ma bolí a som rada, že dýcham......a hlavne rozmýšľam ako zase pôjdem do roboty a čo ma tam čaká

timea7
10. júl 2015

@tslobik nie, nie si neschopná, prečo sa stále obviňuješ?! Možno máš obdobie, keď vidíš problémy okolo seba čiernejšie, ako je nutné. Preto som ti písala, aby si sa venovala aj niečomu, čo ťa baví, teší, dobíja ti to baterky. To je nesmierne dôležité. Musíš sa v prvom rade zmeniť ty, aby si zmenila veci okolo seba. Buď trochu sebecká, lebo takto to dlho nevydržíš a zrútiš sa! Je super, že sa manžel o syna postará, ale bude musieť priložiť ruku k dielu. V tom musíš byť nekompromisná. A neriešiť, ako to urobil, hlavne, že to urobil. Zaviesť to, že si každý po sebe sprace, nie že to doletíš z práce a doma ťa čaká druhá. Dokážem si to predstaviť, poupratuješ, navaríš, na druhý deň si do večera v práci, keď prídeš domov, doma chliev, samozrejme, že ťa to deprimuje. Keď to ideš upratať. si večer unavená na smrť a ešte máš aj výčitky svedomia, že sa nevenuješ synovi. Keď to necháš tak a hráš sa so synom, tak si nervózna z toho, že vidíš okolo seba svinčík a ani si tú hru s malým neužiješ. Zaveď pevné pravidlá! Keď si 12 hodín v práci, chceš sa vrátiť do uprataného bytu a už nerobiť nič, len sa hrať so synom, maximálne opláchnuť tri taniere po večeri. Ak si doma, tak navaríš, požehlíš, ale nájdeš si za každú cenu aspoň pol hodinu, hodinu denne, alebo dva krát týždenne po dvoch hodinách čas LEN pre seba. A nebude ťa štvať, že sú obloky neumyté dva mesiace. Ani mňa to už nepohne, ale tiež som sa to musela naučiť. Neboj sa, dá sa to.

timea7
10. júl 2015

@tslobik inak v príspevku z dnešného dňa, ktorý si pridala o 20,40 vlastne odporuješ tomu, čo si písala včera. Dnes píšeš, že sa radšej hráš s malým, ako by si sa venovala nejakým svojím koníčkom. Včera si písala, že sa nemáš kedy s ním hrať. Sťažovala si sa, že stále po syna chodí do škôlky manžel, prečo po neho nejdeš ty, keď máš voľno? Nechcem ťa tu chytať za slovíčka, ale naozaj už z toho začínam byť jeleň. Možno si puntičkár, možno máš pocit, že keby si navarila na dva dni, alebo nejaké rýchle a jednoduché jedlo, že sa zrúti svet, neviem. Ale ty si čas na dieťa a na seba nájsť musíš, tvoj syn ťa potrebuje spokojnú, nie uštvanú. Aj tvoj manžel, tam by som začala ja a to tvrdo a nekompromisne.

lenka_21
10. júl 2015

@tslobik mam 2 male deti do prace dochadzam cca hodku...rozdiel je v tom, ze s mm si vsetko delime 50/50. Nie som otrok a ani sluzka...ak by moj drahy nepomahal, tak urcite by domov na obed nechodil, lebo by tam nic nenasiel. Prat, zehlit, varit...na to by mohol zabudnut.... Ach jaaaj no co ti napisat, klasicky pripad, zena sliape po jazyku a milacik doma nepohne prstom...a vraj sa to neda zmenit... 😕 😕 😕

mickao
10. júl 2015

@tslobik ja by som to riesila tak, ze by som muzovi navrhla, ked mas volny vykend, nech upratuje on a ty by si len varila. To znamena, ze syn by bol pri vas oboch a pripadne by vam "pomahal". Je nefer, ked ty si stale v praci a ked mas volno, upratujes. Prichadzas o chvile s malym a tak to tak aj vizera. Ja by som takto nemohla zit.
Muz, ked je doma, tak neuprace? Nenavari? Travi cas len s malym?

ig0r
11. júl 2015

Cudujes sa?

natalym
11. júl 2015

@tslobik No a čo. Ja som tiež ako kôň po robote a to si každý myslí, resp. dá mi najavo, že sa v tej robote až tak nenarobím. Vrátane mojej svokry. 😀 No a čo, tieto sprosté reči dávno nepočúvam. Je kopa žien, ktoré sú unavené a radšej by boli niekde inde, len buď dobre vyzerajú, alebo to nedajú najavo, resp. čo budú každému rozprávať aké sú narobené, ako to nevládzu. Keď som narobená tak prosto prídem domov a neumyjem riad, nevysávam, nežehlím, nerobím to, ľahnem si, alebo si kuknem nejaký bezduchý seriál, alebo sa túlim s mojím mužom alebo sa smejeme a rozprávame s deťmi. Pomáha: namaľovať sa, urobiť si komplet makeup, poležať si 20 minút, usmievať sa nasilu. Normálne nasilu, ono To ti to zostane.
Včera som prišla ako zbitý pes a otvorila som si víno. Kým prišiel muž zostalo mi tam za pohár. Nič som nerobila, vstala som o piatej a už mám doma včerajšie resty urobené. Svet sa preto nezrúti, normálne keď niečo neurobíš tak sa nič nestane, vôbec nič, V najhoršom prípade ťa to počká.

tslobik
autor
12. júl 2015

Som sa zdekovala k rodičom.....aj s malým

timea7
13. júl 2015

@tslobik čo si od toho sľubuješ?

natalym
13. júl 2015

@timea7 Oddýchne si?

betunka39
13. júl 2015

Tak v prvom rade, je normalen, že ak dieťa viac času travi s otcom, je viac oblubeny, ale...Možno si Ty na syna podraždena, nervozna, ked prideš z prace a manžel je milši ? Lebo ja tiež chodim od pol roka malej do prace a ostava už treti rok so svokrovcami, na striedačku ked je doma manžel ,tak je sním. Ale cez den je navyknuta najviac na svokru, aj ked je manžel doma, uteka k nej. Ale akonahle ja pridem z prace, tak už pre nu nikto neexistuje len ja. A pritom sa jej hned nevenujem ,že sa hrame, ale idem hned krmiť zajace, potom pračka a tak ideme večerať. Ale ona so mnou všade cupita a referuje čo sa cez den udialo. Doteraz som na nu hlas zvyšila minimalane, ani ju nikdy neodbijem ,že som unavena. Ak som tak si urobime kavu, asadne mi na kolena a ja sedim, relaxujem a ona je pri mne, pozerame neičo v mobile, alebo si čitame. Po hodine, ideme upratať ak treba. ALe ja už mam aj vačšie deti, tak sa o pracu delime, ale aj ked boli menšie a chodial som na smeny, museli poupratovať z sebou. Manžel taktiež, ked je doma 10-15 dmi tak aj navarila, aj upratal. Akurat nepral a nežhlil, ale to je najmenej,. vypreie pračka a žehlim, len nutne veci. 🙂 Aj ked xchodiš do prace na dvanastky, aj kedsi unavena, ak si vieš doam všetko usporiadať a dať na prve miesto syna, nie materialne veci, všetko sa da. Ja napr. už roky praktizujem to, že v piatok večer, ked prideme z prace, nerobim, nič čo nemusim. Ziadne upratovanie, zhony, akurat pokrmim zajace, to musi byť. Ale ani neperiem, nežehlim, riad ostane neumyty niekedy aj do rana. Ale pre mna to je relax, 4 hod. pre seba a amlu. Ideme sa von prejsť, pohrame sa ,v zime ideme aj za tmy von, ale ten piatok mi dava veľa. Večer, ked mala zaspi tak hačkujem ,otovrime si či s manželom ,alebo s dcerou vino a dame si po pohatiku. Nykecavame aj do polnoci. A v sobotu rano o 6,00 vstavam ako rybička a doženiem čo som v piatok zameškala. Zopar krat, sme aj s dcerou skusili v piatok sme všetko vyupratovali do večera a potom sme zase mali volnu sobotu. Ale to len v zime, lebo v lete je v sobotu dosť prace von, tak sa neda. Všetko je o tvojom postoji a o tom, čo si v hlave určiš ako prioritu,. A neexistuje, že syn bude viac lipnuť na otcovi, al mu TY aspon 1 hod. denne intenzivne dáš, ale sl askou a bez nervou a nezaujmu, to deti citia. Nechcem ta týmto uratiť, že si zla mama, alebo čo len už mam aj odrastene deti ,chodim tiež do prace aj na desiatky, alebo aj soboty ,ale u všetkých 5 deti son ja ma 4- vom mieste, tak otec. Aj ked on to niekedy ťažko prekusaval, hlavne ked boli menšie,a le teraz už pochopil, že je to jednoducho tak, lebo ja im tej lasky a porozumenia davam viac. Pochopil to, až ked mu to vysvetlili staršie deti, ked už boli dospele a mali raz taku debatu. Povedlai mu ,že nie to čo nám ocko kupiš, lebo na to maš, nie to, že ten čas, ked ideš sám na ryby nám vynahradiš tým, že nám daš peniaze, aby sme si išli niečo kupiť. Ale to ,že mama, sa nevenovala sebe, ale nám ,kde sme chceli isť isla s nami, vedela kedy ma byť prisna, ale aj kedy pohladiť a hlavne, všetko riešila s laskou a nie krikom. a veľa sa s ani hrala a ikdy nepovedala, že je unavena, hoci určite bola. Ty ,ked si bol unaveny šiel si do spalne a spal, mama cez den nikdy nespala. Takže asi tak to je v tom našom živote, všetko sa nám časom vrati spať, do čoho investujeme svoj vzacny čas.

timea7
13. júl 2015

@natalym to hej, ale je to trošku útek od problému

natalym
13. júl 2015

@timea7 A tak dakedy aj to treba. Podľa mňa tomu netreba prikladať väčší význam, oddýchne si, vyčistí hlávku a bude dobre.

timea7
13. júl 2015

@natalym Môže to tak byť, ale keď sa vráti, môže sa stať to, že to na ňu doľahne dvojnásobne, alebo to, že to po návrate bude vnímať ako menší problém a po čase sa dostane znovu do tohoto bodu, kde je teraz. No je to na nej.

karamel
13. júl 2015

A z coho prosim ta usudzujes, ze ta syn nema rad? Zato ze ho manzel dava a vyzdvihuje zo skolky a ze sa prvému jemu hodi okolo krku zatial co ty zhanas peniaze pre rodinu????? Fakt nechapem...... Myslis, ze keby si odisla prec nastalo, ze by si to ani nevsimol? Blbost! Dieta potrebuje rovnako obidvoch rodicov ci ma 3,5 roka alebo 15!

natalym
13. júl 2015

@timea7 A možno musí trochu vyrásť. Moje problémy sa začali zmenšovať po dosiahnutí určitého veku. A to boli obrovské a neriešiteľné. 😀

sisi209
13. júl 2015

nedeľa... kura šup do rury a k tomu hranolky - polotovar bez polievky - ved ju papa pekne cely tyzden ... bordel, no a? nepoprane? no a? hračky všade naokolo? no A? riadu na 3 kopce ? no a? ANO! šťastné dieťa aspoň jeden deň v týždni spolu s maminou .... aspoň jedna nedeľa, či sobota v mesiaci .... a nech sa všetci daju vypchať ... a manžel by tiež mohol trocha pomôcť - navariť upratať aj maly s tebou veľmi rad poutiera prach a postará sa o pripravenú kôpku špiny do zmetáku ..... aj keď potom to aj tak musis spraviť ešter az 🙂 dajte si súťaž! kto da viac špiniek na zmeták ... akokoľvek

v sobotu , nech manžel zoberie maleho na 2 hodky von a ty zatial urob , kolko sa len da.... co nestihas, kasli na to a venuj sa malemu .... miluje toho ,kto sa mu venuje a nie toho, kto mu utiera sople, meria teplotu a dava jedlo.

mimochodom poznám to veľmi dobre, ja si ešte nosím aj prácu na domov a keď dám deti spat pracujem od desiatej do odkvecnutia . Ale mame spankovy rituál ... aspoň niečo, aspoň rozprávka pred spaním 🙂

timea7
13. júl 2015

@natalym to hej, ale takýmto spôsobom to dlho nevydrží, zrúti sa.

natalym
13. júl 2015

@timea7 No ale pokiaľ sama nebude chcieť tak sa nič nezmení. ☹

timea7
13. júl 2015

@natalym Veď som jej to písala, že začať musí od seba. A radili jej to viaceré - navariť sa dá aj na dva dni, sú jedlá zložitejšie a jednoduchšie, zľavím zo svojich nárokov na poriadok a užívam si so synom. A najmä - šlápnem na krk drahému, ak bude za sebou zanechávať bordel všade, kde sa vyskytne.

natalym
13. júl 2015

@timea7 Amen.

rokkisu
13. júl 2015

Ja mam skor pocit,ze mas zo syna strach,ze ta bude i nadalej odmietat a tak radsej upratujes,zehlis,pises na konovi a pod.... 3,5 roka,to je nie je batola.narazam na to,ze deti veeelmi radi pomahaju a v jeho veku by uz daco zvladol v podobe hry ( drzat varechu v ruke a sediet na pracovnej doske,ked varis,tlacit vysavac pri vysavani,ale vykrajovat kolaciky,ci miesat varechou krem,alebo cesto na bublaninu). u nas to funguje a syn sa veeelmi tesi,ked mi moze pomoct a mna tesi,ze som s nim,bars aj pri vesani pradla,pokial mi on podava stipceky. Vyskusaj. Ma ta isto rad,velmi a ver tomu,ze i ty mu chybas,ale nevie to dat uplne najavo. Drzim palce!

betunka39
13. júl 2015

mozem sa opytat aku pracu tobis Ty a co robi tvoj manzrl?Len tak pre zvedavost.

tslobik
autor
14. júl 2015

@timea7 oddýchnem si, lebo nemusím cestovať a vstávať tak skoro ráno a mám na neho viac času

tslobik
autor
14. júl 2015

@betunka39 ja som 12 hod. na nohách, momentálne som opatrovateľka a môj pracuje v sede (nie za pásom, ani v kancli)

timea7
14. júl 2015

@tslobik tak aspoň nejaké pozitívum, ale rozhovor s mužom neodkladaj, lebo toto tiež nie je dlhodobé riešenie, keď nie je rodina spolu. Ak ty makáš ako opatrovateľka a tvoj manžel si sedí na v....ch, tak by ľahko zjedol, čo by som mu navarila, keby nechával po sebe všade bordel.

betunka39
15. júl 2015

@tslobdakujem za odpoved.to len tak zo zvedavosti som chcela vediet.ze co mas za pracu.ked sa na druhy den citis taka unavena.Lebo ked tu citam.ako niektore radia .ze by za tolko nerobili a tolko necestovali.ze su ine moznosti a pod .reci.Nie je to take lahke ako sa zda.hlavne tam kde je nudza o pracu.Aj ja .ked som chodila autobusom na desiatky.vstavala som o pol stvrtej.aby som bola na 6.00 v lraci a domov som chodila o pol siestej vecer.Inej moznosti nebolo.bola som rada .ze mam pracu.lebo ked som robila na smeny bolo to este horzsie.A deti boli styri a manzel 15-18 dni prec z domu.Obcas pomohla svokra.ale to len tym.ze som nemusela tak vela robit v zahrade a zahradke.Ale nejak som si to zorganizovala.urcila priority.deti som naucila pomahat mne.aj sebe navzajom a nejak to slo.Teraz sa nirkedy zamyslam.ze ako sme to zvladli.Teraz tiez robim.aj desiatky.ale chodime autom tak mi to usetri cas.A tiez som dost narobrna.robim v sklade a niekedy treba vykladat tovar co vazi spolu 380 kg a vsetko mi prejde cez ruky a baliky su tsk 10-12 kg.Takze virm o com hovoris.Skus sa aj Ty nejak nad to vsetko povzniest .vykasli sa na niektore veci a hlavnu prioritu si daj synceka.lebo vyrastie ani si to nestihnes uzit.Ved ako sa vravi.cistota pol zivota a spina je cely.Ale to len tak na odlahcrnie.domacnost ma byt cista.ale zase nie ako sterilna miestnost.Navarit aj na tri dni.u nas sa to musi tolerovat aj teraz a skusit zapratat postupne aj manzrla.Drzim palce.

tslobik
autor
16. júl 2015

@betunka39 🙂 bordel v bytě, šťastné dítě......Ďakujem, musím to všetko prehodnotiť a lepšie zorganizovať