5,5 mesačný syn sa budí so strašným krikom

zojuskaa
21. jún 2013

Poradte prosim alebo napiste skusenosti s touto situaciuo kedy si nedokazete pomoct neviem ci je to zubami lebo zacal byt nervozny hl co sa tyka zaspavania chodi neskoro spat, aj cez den ma problem so zaspatim uspavala som ho doteraz v kociku zrazu uz nechce tak bud na prsniku alebo na rukach aj to dakedy s tazkostami neviem ci to mas uvis s tymi zubami alebo ide o nieco ine neurologicke a este k tej noci zobudi sa mi pocas noci noo zobudi neviem ci je vobec prebraty jednoducho spusti strasny krik akonahle ho zacnem utisovat prihovarat sa mu este horsie este prida, je to ozaj hrozny plac a upokojila som ho az tak ze som si ho dala na stehna a hupala ho a spievala mu pritom, sem tam to ma aj cez den ked chce zaspat aneda sa mu, kto mate doma tento problem isto viete o com hovorim, clovek je bezradny ked stale place a place a vy mu nedokazete pomoct...

bublina83
21. jún 2013

@zojuskaa Juj chudatko, to musi byt neprijemne pre vas oboch. Ja by som urcite skocila ku doktorke, nech ho mrkne ci ho nahodou nieco netrapi a keby bolo vsetko v poriadku, tak by som asi premiestnila postielku alebo skusila na cas spinkat s nim v posteli ... mozno len potrebuje viac tesny kontakt s tebou, mozno ty mas teraz nejake tazsie obdobie a on to citi ... tazko povedat, ale urcite daj na svoj vnutorny pocit. Nas maly mal nekludny spanok od narodenia, je tazke najst pricinu. Drzim palce !

xlucia
21. jún 2013

@zojuskaa mate tzv. nocny des. pokial je inak v poriadku, tak ho len pritul, bez slova, ono to postupne prejde...

kristinka1234
21. jún 2013

moja mala sa tiez zvykne vela krat v noci prebudit tak ze zacne plakat akoby sa jej nieco hrrozne snivalo alebo tak a vzdy jej prilozim flasu s mliekom alebo cajom kedze dudlik nechceme ani nemame... mlieko ju upokoji trosku si podudka a hned spinka niekedy sa to opakuje aj kazdych 10 minut tiez sa mi to nepozdava no dufam ze to bude len take docasne ze s tym moja rebbe prestane 🙂

lucia006
21. jún 2013

Moj bude mat onedlho 8mes.a presne takto sa mi budi vnoci a najcastejsie nad ranom ,nikdy nespal, dobre budi sa aj 20krat ale len mrnci a prevracia sa,ale teraz co uz robi je katastrofalne,znicoho nic spusti rev asi tak akoopisujete vy,a ked sa mu potichucky ozvem chcem utisit pohladkat je este nervoznejsi ,pritom ma zavrete ocka,uz som ztoho fakt zufala je to kazducku noc,ale aspon zo zaspavanim nemal nikdy problem ...idu mu zaubky skusala som homeopatika,ale nepomohlo,me sa skor zda ze ma niejake zive sny tkz.nocne mory 😖

daneso
21. jún 2013

@zojuskaa presne ako pise
@xlucia aj my sme mali asi tak rok a aj este sem tam teraz a to ma 6 rokov ked tvrdo zaspi tak to este sem tam zakrici v noci iba hladkat a pritulit 😵

ataz
21. jún 2013

@xlucia mj malý to mal od cca 3 mesiacov do 2rokov. Avšak do tých ámesiacov to bolo úplné psycho ☹ ☹ ☹ už to nechcem nikdy zažiť...infarktové stavy aj 20x za noc. Starší syn už spával s rukami na uškách. Chodila som dookola k pediatričke a ona furt že kolika..ale tak koliku mal aj starší syn a toto bolo..no hrozné, tak ako píšeš z ničoho nič brutálnyy plač akoby ho rezali a to sa po utíšení opakovalo dookola...cez deň pohoda. Tak som postupne prišla na to, že stačilo, že bolo okolo neho viac ľudí, že sme šli do obchodu, že k nám niekto prišiel..proste stačilo viac zážitkov cez deň a o to bola horšia noc. Tak som začala sama hladať na nete až som si vypýtala papier na neurologiu a tam som sa dozvedela, trpí nočnými desami.Niektoré dieťa menej, iné intenzívne a jediné čo na to je, je vydržať.Rokmi- časom to prejde. Skúšali sme aj utlmujúce kvapky od neurol. ale bolo to ešte horšie ☹
Syn má teraz 5r a už skoro 3roky je klud. Mňa vtedy napadlo, kedže som epilep. a v šestonedelí práve s týmto synom som dostala 1. záchvat, kojila som ho len 2mesiace..takže som si vytýkala, či to nemôže byť z tých liekov, kedže ich skoro mesiac bral so mnou...Držím palčeky, nech z toho rýchlo vyrastiete - ak to je ono teda 😉

xlucia
21. jún 2013

@ataz ahoj. moj uz z toho vyrastol, bude mat 7 rokov.. 😉

danjelca
21. jún 2013

aj moj sa sem tam ráno zobudí plačúc očká zatvorené. Niečo sa mu sníva a teda nepomáha ho utíšiť, ale prebrať🙂
Posadím si ho na kolená a on sa zmenou polohy preberie a už je to ok...a presne ako píšete utišovanie so zavretými očkami nepomáha-iba prebrať.

tinka323
21. jún 2013

@zojuskaa poznam dokonale, teraz mi mala zaspala, pri prsniku uz spala 2 hodiny a ked ju prelozim, nieco sa jej nezda a zacne sa prehadzovat az sa zobudi a reve tiez dost, nemozem ju s nikym nechat, lebo ked zacne, viem ju iba ja utisit, ale zacali sme papat vyzivky poobede a potom je akasi kludnejsia, tak neviem ci u mojej nie je to, ze je nedojedena, ved zajtra idem aj obed prikrmit tak potom napisem.

eja118
22. jan 2018

@zojuskaa sme na tom rovnako...co to bolo napokon u vas?

zojuskaa
autor
24. jan 2018

@eja118 Ahoj postupne to odznelo...ale pravdupovediac uz si nespominam cim to bolo sposobene😀😉😀