Používame cookies. Viac informácií tu. OK
judar
30. nov 2018

nieje rovnako ako rodičia čo to dopustia

sissy27
30. nov 2018

@jozkohrasko a prečo by to mal byť problém? Ešte napíš, že sa nejedná o tvoje dieťa 😏

dskjhfdlkdjhl
30. nov 2018

@jozkohrasko ak je to Tvoje dieta a nezda sa Ti to v poriadku, tak mu nalej do hrnceka, ak je to cudzie dieta, tak Teba do toho nic.

maciatkolulu
30. nov 2018

@judar a z akého dôvodu si myslis, že to nie je normalne,rovnako ako tí rodičia?😂😂😂 Podľa mňa nie je normalne,aby si dospelí ľudia kupovali za drahé peniaze alkohol a chľastat ho😉😉😉alebo fajčili. To dieťa si pije doma,večer so svojimi blízkymi,nikomu neubližuje,nenici si zdravie a nepohorsuje verejnosť. Toto kastovanie čo je normálne a čo nie,nie je podľa posledných mňa normálne 😂😂😂nech si každá rodina robí čo im vyhovuje.

sissy27
30. nov 2018

@judar a prečo to podľa teba nie je v poriadku? 🤔 ja tiež také "dieťa" poznám, dnes už dospelý chlap, normálny, zdravý, inteligentný, žiadnu výraznú vadu nemá, proste takto mu to chutilo. Inak cez deň nič, len večer stiahol fľašu kakaa.

tomikejt
30. nov 2018

Aj môj brat tak pijaval, bol to taký jeho večerný ritual, ľahol si a vypil fľašku kakavka. Už je dospelý, už z fľašky nepije 😅

jozkohrasko
autor
30. nov 2018

Ide o moje dieta. S mamou malej spolu nezijeme. U mna dostava z hrnceka, u nej pijava z flasky. Ovplyvnit to velmi nedokazem, len ma zaujimalo ci je to v poriadku, pretoze mne sa to sice nezda ale ona mi tvrdi ze je to OK...

sissy27
30. nov 2018

@maciatkolulu presne 👏👏👏
Doma, v súkromí, večerný rituál je problém. Ale kojiť na verejnosti trojročné dieťa je úplne ok.

sissy27
30. nov 2018

@jozkohrasko pozri, možno netradičné ale určite nie nejak vadné. Byť tebou nenútim dcéru to meniť, ono to príde samé.

pribinak
30. nov 2018

Pozri, u teba pije z hrnčeka, u matky ine z flase. Ma 2 rozne vzory, je otazka casu, kedy si uvedomí, ze je na fľašu uz velka
Je fakt, ze ovplyniť co sa deje, ked je u matky nemozes, mizes jej davat iny vzor, to je potrebné a ty to aj robis. Mozes s nou rozpravat o tom, ci chce domov nejaky prkny hrnček, alebo kup nejaky a spolu si ho pomalujte a nech pije z toho doma.
Ak nie, tak sa uspokoj s tym, ze u teba ma iny vzor

ukulela
30. nov 2018

@jozkohrasko ja by som sa skor bala o zuby - krivy rast, alebo kazenie - nehrozi tam?

sissy27
30. nov 2018

@ukulela nie, pretože 8 ročná tú fľašu nežužle 4 hodiny.

judar
30. nov 2018

@sissy27 asi preto že je to divné aby 8 skoro 9 ročné dieťa teda prvák- druhák na zš pil ako batola mlieko z flaše s cumlom....

pininka
30. nov 2018

Poznám takých viacero, môj bratranec tak pil kakao do 12 rokov a je to zdravý normálny chlap. Sestra tiež malú nechala až do teraz piť z fľaše a to ma 7 rokov a zubárka sa zhrozila ako jej odstavený predne zuby, vyzerá ako zajac. Úplne zbytočne bude nosiť strojček. Pre mňa je to nepredstaviteľné, naši nástupom do škôlky odovzdali fľašu, čiže cca 2,5 až tri roky.

pininka
30. nov 2018

@sissy27 nesúhlasím, akurát som to písala ako vyzerá moja neter po pití z fľaše do siedmych rokov

sissy27
30. nov 2018

@pininka a bratranec je ako na tom? Tiež krivé zuby a strojček? Fľaša určite nie je tá hlavná príčina.

sissy27
30. nov 2018

@judar a čo je na tom čudné? Veď sa to deje doma v súkromí, nikoho to neobťažuje. A mimochodom, v každej jednej domácnosti sa nájde niečo, čo by iným pripadalo čudné - prestaneš s tým, keď ti niekto povie, že toto je čudné v tvojom prípade?

dskjhfdlkdjhl
30. nov 2018

@judar tolko cudnych veci ludia robia a pokial to nikoho neobtazuje, tak nech to robia. Mne pripada daleko cudnejsie, ked rodicia robia detom ulohy😉

pininka
30. nov 2018

@sissy27 aj on má.krive zuby. Ja viem aké zuby neterke narástli a v akom stave ich má teraz. Samo od seba by jej takto nezačali vytŕčať, hlavne ak väčšinu má ešte mliečnych. Chapala.by som ak by mala už všetky trvalé a takto by sa jej vysunutí,no v tomto prípade je to jasné a aj zubárka to potvrdila že to nevidí prvýkrát.

sissy27
30. nov 2018

@pininka môže a nemusí sa tak stať, rozhodne to nie je pravidlo.

dskjhfdlkdjhl
30. nov 2018

@pininka neviem, ale tiez poznam par (teraz uz dospelych) ludi, ktori mali dlho flasu a na zuboch sa to neprejavilo. Ked vecer take dieta vypije flasu, tak ako dlho to trva? Ved, ked sa clovek nad tym zamysli, tak pokial to dieta nezuzle 2 hodiny ten cumel, tak nema sancu so zubami nic urobit. Ak ho zuzle 2 hodiny, tak to uz nie je o tom, ze pije mlieko z flase, ale o tom, ze ma blby zlozvyk, alebo sa takto napr. ukludnuje.

pininka
30. nov 2018

@sissy27 ja netvrdím že je to pravidlo, ale že sa to stava a nebudem zbytočne dieťa vystavovať posmeskom, radšej mu normálne vysvetlím prečo už nemá piť z fľaše. Hádam mi nikto nechce povedať že 4,5 ročnému dieťaťu sa to nedá vysvetliť. Príde mi to pohodlnosť, tu máš fľašu a pi.

pininka
30. nov 2018

@dskjhfdlkdjhl ak sest rokov dieťa pija dvakrát denne 300ml mlieka,plus aj čaj z fľaše tak to musia byť sakra dobre zuby aby sa nevysunuli, ale ako som písala,sestre to povedala lekárka. 300ml dieťa nevypije za sekundu, zvlášť ak nemá urobenú nejakú obrovskú dierku. Neviem, mne to príde to isté ako keď nám chodili do škôlky deti ktoré nikdy nedržali v ruke príbor.

sissy27
30. nov 2018

@pininka prečo by malo byť dieťa terčom posmeškov kvôli fľaši, z ktorej pije doma a vedia o tom len rodičia? 🤔

dskjhfdlkdjhl
30. nov 2018

@pininka tu sa ale bavime o jednej flasi denne, vecer a doma v sukromi, nie medzi ludmi, takze ziadne posmesky ani pokazene zuby nehrozia.

lujza123
30. nov 2018

Moja babka pracovala ako sestricka na novorodeneckom a doma mala vela sklenenych kojeneckych flias co pozvlakala z prace. To bolo uplne najviac ked som bola u nej na prazdninach a mohla som z takej flase vecer cucat kakauko 🙂😉 ..jak som si to uzivala a to som bola uz aj na 2 stupni ZS hadam... Som si na to nedavno s radostou zaspominala, ked som jej upratovala v pivnici a nasla tie flase.. ....

sissy27
30. nov 2018

@pininka nuž ale tvoja neter je o niečom inom - nie večer pred spaním jedna fľaša ako je tu opísané v pôvodnom príspevku, ale fľaša v puse celý deň, keď 2x mlieko a cez deň čaj. To už je skôr zlozvyk.

pininka
30. nov 2018

@dskjhfdlkdjhl posmešky má pre krivé zuby, nie preto že pije z fľaše. Ona ich ale nemá že krivé, ale úplne vysunuté dopredu a to je rozdiel. Tiež som nemala rovné zuby, ale nie takto vysunuté. A pritom jej rástli úplne rovno.

dskjhfdlkdjhl
30. nov 2018

@pininka to podstatne si v mojom prispevku vynechala-Tvoja neter ma flasu skoro cely den, takze to je nieco uplne ine.

jahodka11
30. nov 2018

Ako uprednostnila by som hrnček,ale podla mna tiez OK, rituál...mile...neries 😉

Tu začni písať odpoveď...

Odošli