8 ročné dieťa pije z fľašky

jozkohrasko
30. nov 2018

Dobry vecer, ahojte.
Chcem sa opytat, ci je “v poriadku” aby 8 a pol rocne dieta este pijavalo vecer mlieko z flase s cumlom?
Dakujem za odpovede.

sasunka
30. nov 2018

@jozkohrasko Podla mna je to divne a velmi...nehovoriac o krivom zuboradi a moznej myofunkcnej poruche.

katulienkax
30. nov 2018

Riešite tu hovadiny, ja som pila do 3 triedy potajme a iba doma a som normálna matka dalších 2 deti

ivankamirka
30. nov 2018

Môj syn pil do 11-tich z fľaše, ráno pred školou som mu robila kakavko. Pred cudzími sa hanbil 😉, sestra aj mama to vedeli, ale tvárili sa, že o tom nevedia. A čo?

katulienkax
30. nov 2018

@sasunka krivé zuby by boli iba keby to žužlať cely den nie 5 minut vecer

marica61
30. nov 2018

Moje deti uz ako dospele ma sokovali, ked mi vycitali, ze sme im priskoro zobrali flase,
Ze oni by si tak radi este pocumlali😀. Dlho som mala vycitky svedomia, ze sme im to nedopriali. Teraz by som konala inak, este nejaky rocik, ale len vecer. Neviem kolko rokov mali vtedy, asi 4_5.

nenne27
30. nov 2018

Ja som pila mlieko z flase do 5rokov.ked som skusala z poharika tvrdila som im ze chuti inak ..horsie.. ono je to mozno preto ze z toho dudla to mlieko "pride" na inu cast jazyka kde tu chut naozaj vnima inak...som dospela mam 2 deti dobru poziciu v praci..zdravy vztah s rodicmi a celkom pekne manzelstvo a som svojim sposobom normalna a psychicky zdrava samostatna sebavedoma vesela osoba😝ps zuby mam ako herecka ziadne krivoty😉

divozienka26
30. nov 2018

Ja si pamatam ze vzdy rano ako som sla do skoly (na ZS samozrejme) som si rano vypila kakavko z flase....a zijem :D
a asi mi to zostalo lebo teraz si tiez dam sem tam z flase ale skor pivo...

bluka2
30. nov 2018

Poznala som takéto 30nika, ktorému mama každý večer robila kakauko - ich tradícia - aj keď uz iba do pohára. Odveci, ale nejak som si spomenula....

puklica13
30. nov 2018

ruky hore kto pil kakavko s flase este na ZS... 😂

janickacrazy
30. nov 2018

@pininka moja sesterka tiež pila z flaše mlieko ráno a večer do 8 rokov a má riadny predkus, teda neviem, či je to tým, ale jej brat tak dlho z fľaše nepil a ten má pekné rovné zuby

ivuska6
1. dec 2018

Môj tiež mal dlho fľašu tiež ale do7-8 nepamätám už ale len večer a sám ju zahodil že už nechce s nej a zuby má ok ale poznala som jedno dievčatko už bola tretiačka stvrtacka a cumlala si prst od babetka kade chodila po vonku sadla s babami a ťahala tak to už je iné kafe ako fľaša kakaa večer doma

maciatkolulu
1. dec 2018

@pininka posmeškom od koho,mamy,otca? Súrodencov? Veď pije doma v posteli😉obe dcéry mali dlho fľašu a zuby sú ok. A mladšia mala skoro šesť keď bez problémov aj v.kete na dovolenke behala s fľašou,dodržiavala pitný režim a nikdy nebolo nič vyliatie a zaujímavé je,že v zahraničí sa nad tým nikto nepozastavuje😁čím to je asi? Žeby tým,že Slováci tak neuveriteľne radi riešia druhých,hmm

pininka
1. dec 2018

@maciatkolulu treba čítať s porozumením, písala som že posmešky kvôli zubom, nie kvôli tomu že pije z fľaše a vlastne aj to nastalo keď sme boli spolu, alebo keď ku nim prišli akékoľvek iné deti. Pretože deti sú úprimné a nevieš čo z nich vypadne, takže keď ju videli piť čaj z fľaše samozrejme že spustili že je babatko.

titla
1. dec 2018

Nam rodicia so sestrou tiez robili vecer kakao do flase a rada na to spominam. Uz som bola prvacka a este som niekedy, pri chorobe a pod., dostala vecer flasku s kakaom. V skole som sa s tym nechvalila, rodicia sa mi neposmievali a zuby mam rovne😉

pininka
1. dec 2018

@maciatkolulu neriešim nikoho druhého, vyjadrila som len svoj názor, ani sestre ani nikomu inému som nenakazovala aby dieťaťu nedal fľašu, ale to neznamená že si o tom nemyslím svoje. Ja chodím dosť do zahraničia a prístup rodičov tam,no ďakujem pekne, nieže neriešia fľaše, neriešia nič. Hlavné nemci, ti keď sú na dovolenke, je im úplne jedno čo robia ich deti, môžu čokoľvek, som rada že Slovenské mamičky majú ešte nejaké výchovné metódy a aj ich používajú. Toto mne príde typický slovenské, opicit sa po hocikomu, lebo všetko čo je za hranicami je určite lepšie.

aspinka
1. dec 2018

Nie nie je to v poriadku... cumel je pomocka pre male deticky, aby im netieklo ked piju mliecko ako leziace resp ked nevedia ešte piť z pohára... dudlovanie je navyk... ja sa niekedy za hlavu chytam co si ktorá mamina dokáže obhajit ako normálne 😀 už pohľad na to musí byť komický. Irónia je, že určité veci deťom dovolíme lebo si ich presadzujú a my ich "milujeme" ale ked začnú byť násťroční strácame nad nimi kontrolu ☹ teraz je úplne normálne stretnúť deti s elektronickou cigaretou 12-13r a keď sa ich spýtate či im to rodičia dovolia tak odvrknú "veď mi kupujú náplne" 😀

pininka
1. dec 2018

@aspinka nie tak dávno na FB prebehla kauza matky ktorá dojčí dieťa v 9 rokoch. Množstvo negatívnych reakcií a o čo je to iné ako keď pije 9 ročné dieťa z fľaše? Je to ich vec, ale podľa mňa to nieje v poriadku.

dskjhfdlkdjhl
1. dec 2018

Myslim, ze co sa tyka pitia z flase, tu nejde o ziadne opicenie po zahranici, lebo tych, ktorych ja poznam, ti boli deti pred 1989, takze sotva to ich mamy videli niekde na zapade, ale jasne, zapad je zly, zly, my sme super-toto sa tu krasne zakorenilo🙉.
A samozrejme aj tu plati toto zname tvrdenie:

maciatkolulu
1. dec 2018

@pininka ako som už písala,každý nech si doma robí čo chce. Dcéra mala cumlik do sest,teda dovtedy pokiaľ jej nevypadol prvý zub,zuby má rovné a zdravé. Nikto sa neopici,akurát sa mne osobne paci,že v zahraničí nikto nezdvíha obočie nad veľkým dieťaťom v kočíku,s diskom,fľašou atď. Mne sa skôr zdá,že dnešné Slovenské mamičky aj s ich vztahovou výchovou majú viac divoké deti ako tie zahranične... Podotýkam žijem v zahraničí.

maciatkolulu
1. dec 2018

A naozaj je jedno kto má aký názor... Aj tak si doma môže a aj robí každý čo chce a len mierne zaostalý človek sa bude riadiť,že na MK napísali😁 a mňa ani úprimne nezaujíma čo si kto myslí. Žijem si svoj život a život mojej rodiny.

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alaguema
1. dec 2018

@jozkohrasko myslím, že stačí, ak budeš u teba trvať naďalej na pití z pohára. Je to veľká slečna, fľašu nebude mať do osemnástich. Ale je fajn, že sa nad tým zamýšľaš. Úplne ok to nie je. Môžeš o tom pokojne hovoriť s ňou. Primeraným spôsobom, samozrejme.Také dlhé zotrvávanie pri cumli, alebo fľaši, je už črta určitej závislosti a nemyslím si, na rozdiel od väčšiny tu v diskusii, že je to úplne v pohode. Deti majú prirodzene prechádzať vývojom a toto je také symbolické zaostávanie v dojčenskom veku. Akoby sa snažila ostať maličkým dieťatkom. Možno nemá doma toľko pozornosti, koľko by potrebovala.

alaguema
1. dec 2018

@aspinka trefné prirovnanie s tou cigaretou.

moonglow
1. dec 2018

mam 9 rocneho syna (inak stvrty rocnik ZS, nie prvy - druhy, ako tu niekto pisal) a neviem si predstavit, ze by pil z flase ... ak ale nema kvoli tomu krive ci pokazene zuby, tak by som to neriesila

alaguema
1. dec 2018

@maciatkolulu toľko sa oháňaš tým zahraničím. Okrem teba tam žilo a žije x ľudí, vrátane mňa - konkrétne dokopy takmer 20 rokov a nemám vôbec dojem, že by sa ľudia nejak zásadne líšili. Všade sa nájde od všetkého niečo a hlavne kopec slovákov, ktorých najväčším koníčkom je kydať na vlastný národ, že? Ale asi si si všimla, že toto je diskusné fórum, téma s otázkou, tak k čomu sa majú ľudia vyjadrovať podľa teba? K globálnemu otepľovaniu? Otec nadhodil otázku a nie márnu. Zaujíma sa a to je dobre.

maciatkolulu
1. dec 2018

@alaguema prepáč,absolútne nerozumiem,čo chces tvojim príspevkom na moju osobu povedať😁. Či ja sa nemôžem vyjadriť? Či ako? Kde kydam na vlastný národ? 😉To čo je u teba ok,u mňa nemusí, to čo je ok pre exmanželku nemusí byť pre exmanžela. Čo jej chce zakázať,aby svojmu dieťaťu dávala večer fľašu😂😂😂😊na základe rád z modrého koníka. Hmmmm. Takže asi tak. A je fakt,ze kdekoľvek sme boli,nikde nikto neriešil,či má dieťa plienky,fľašu,dudel,kočík,či spáva poobede,či chodí do škôlky,kdežto doma na sk hej. Takže opäť píšem,čo je ok pre jedného nemusí byť pre druhého. A fľaša reálne nikomu neublíži,neubližuje a nebude ubližovať ani psychicky a ani fyzicky😉tobôž u dieťaťa po rizvode,kde sa reálne môže aj tak ukludnovat. Takže kľud a nohy v teple a príjemné popoludnie želám😉

romanovic
1. dec 2018

Moja skoro 10-rocna pije obcas doma z flase caj. Je uplne OK, ziadne krive zuby, ziadne babatko (ukecana, vela kamosiek, sport, ZUS, vsetko primerane veku), len ta flasa patri k jej ranu. Zobudi sa a da si flasu caju (nesladeneho, bylinkoveho) a vecer detto. Dokonca asi pred rokom ju normalne vytiahla pred kamoskami a ziadne posmesky, praveze skor vzdychy v style? "jeej, ty sa mas, mozes este flasu, mne ju mama davno vzala". Normalne mi tych dievcat bolo luto. Neskor som sa jej pytala, ci sa jej nesmiali v skole, alebo neboli nejake poznamky a vobec. Takze pije dalej, je to stastne dieta, spokojne, dobromyselne, kamaratske dieta a ja jej tu flasu necham, kym bude chciet.

lucia456
1. dec 2018

@pininka pitie z fľašky nemá absolútne nič spoločné s krivymi, resp.,vytrcajucimi zubami. Ja som pila mlieko z fľašky ráno aj večer, bez cukru a kakaa do 9 rokov, zuby mám rovné a zdravé s 5 kázni vo veku 38 rokov. A fľašu som mala stiahnutu za 2 minúty maximalne. A myslím si, že som úplne normálna, aj VS som si spravila. To isté aj moje deti. Prvá dcérka pila do 7, druhá má 7 a ešte pije. Bavila som sa o Tom aj s lekárom, ani on na Tom nevidí nič zle. Z pohárika mi nechceli ani jasná a z fľašky vypili

0martina0
1. dec 2018

ja mam dceru piatačku a ta ešte večer pije s fľaše riešila som to zo psychologičkou a ta sa ma sytala prečo jej branim aby bola spokojna s pohara mi mlieko ani neskusi tak ja v tom problem nevidim a čo sa tyka zubou toto propagovanie o zuboch tiež nieje vždy pravda mam dceru do piatich mala cumeľ a ma krasne zdrave zuby a troj ročna nema už davno cumeľ a nema take zdrave zuby tak je to aj o genetike

sixas
1. dec 2018

Ja som síce nepila ale poznám ľudí čo pili aj na ZŠ do cca 9-10 rokov a nič im nieje.. sú to inteligentní ľudia, ktorí chodia na VŠ .. 😁😁😁 tak by to nemal byt problém.. ono to čoskoro príde a povie že už nechce.. nebojte sa