Agresívne správanie rodičov voči deťom v našom paneláku

loknicka
21. okt 2014

Dobry den - neviem ako opisat situaciu... v panelaku na nasom poschodi byva socialne slabsia rodina... maju male deti a rodicia maju dost agresivne spravanie na deti. neustale na ne kricia-vrieskaju. neviem ci sa s nimi vobec rozpravaju normalne. nadavky typu dement, smrad, bastard a vulgarne slova su samozrejmostou. deti casto placu. ja mam male dieta a neviem si taketo spravanie ani predstavit. je mi deti luto ze tak musia vyrastat. co by ste robili? poradte. dakujem

pipinka4
23. okt 2014

@fidka79 som sa aj zasmiala :D ale mas cistu pravdu je vela hlucnych rodin aj u nas to vypada kolkokrat ze malu dereme z koze ale sa jej ani nedotkneme len jednoducho sa potkne spadne udrie sa a je to place jak hrom.a teraz ma blbe obdobie co furt pisti pyta sa na ruky a ja zo zdravotnych dovodou sa s nou nemozem furt natahovat tak sibzase popisti ona pistibuz len ked pocuje slovo nie xi akurat dnes sme to s muzom preberali ze pisti za kazdu hovadinu ze uz aby jej to obdobie skoncilo.a mala je doslova kaskader hadam len na lustri nebola xi a jasne ze ju vyhresim ked skace po gauci lebo nechcem aby spadla a nebodaj sa pri tom nestastne udrela o stolik pripadne hracku.a uz vobec si neviem predstavit ze by mala take deti 4 xi xi.aj teraz pocujem susedine deti kricat ale proste su to deti a nejak mi to nevadi.ja mam uz klud bo mala mi spinka uz od pol siedmej 🙂 . Aj v noci pocujem jednu zufalu matku ako krici po placucom dietati ale uplne ju chapem lebo cez den vycerpana a este aj v noci to neni bohvie co.

loknicka
autor
23. okt 2014

Ziadnu odpoved? Podla vas je normalne nadavat malym detim do vastardov, spun, dementov a pisielat ich do pice? A vyhrazat sa bitkami do bezvedomia aj tehotnej zene aj detom!!! Tak ok to je vsetko v poriadku! Potom mozem uvazovat o demencii niektorej z vas!!! Hluk mi nevadi aby bolo jasne ale ako by ste sa citili keby takto hulakal na vase deti!!!! Aj vtedy by to bolo ok????

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
klya
23. okt 2014

@pipinka4 To u nás sa veru kričí. Občas priam sa cítim skoro ako hysterka (žiadne nadávky, u nás doma sa nikdy nepouzivali). Ale moje dieťa na mňa pozrie a zahlasi niečo úplne, ale úplne od veci. A ja som asi tiež hrozná matka, lebo to nezvladam a začnem sa rehotat. Nie som dokonalá, ani nechcem byť. Iba jednoznačne trvám na tom, že by si autorka témy mala veci všímať. Veľa vecí je vidiet- modriny, krivanie, pricaste poranenia, podvýživu, neustále špinavé oblečenie... Známky, že o deti nie je postarané. Ale hluk k tomu nepatrí. Mám kamarátku, ktorá je taká "veľká voda". Riadne ju počuť, výrazy nekomentujem. Ale za ľudí okolo seba by život dala. Ja som dosť nedôverčivý typ, ale za ňu by som dala ruku do ohňa bez rozmýšľania. Autorka by si jednoducho mala dať trošku práce a všímať si. Nielen si sťažovať na koniku a volať anonymne sociálku. To je pre mňa neprijateľné 😉

pipinka4
23. okt 2014

@klya vsak ano ale ked sa tu ohana len krikom a nadavanim hmmm zrejme je nevsimava.presne keby somnuz chcela taketo nieco riesit urcite by mi pohlad padal na deti aj ci nesmrdia pripadne aj keby boli psychycky tyrane tak sa mozu aj pocikavat a presne vsimat si tvaricky ci su neni monokle jazvy po zadivani a tak.je vela znakov kde sa da zistit ze su mlatene.ale nie radaej sa bude hadat na konikovi a dokolecka dokola sa obhanat ze im hovori bastardi spiny a co ja vjem co.to uz vieme .a pochybuje tu o nas.hm ja skor pochybujem o nej.ticha voda brehy myje.

loknicka
autor
24. okt 2014

Tie deti vidim raz za cas aj to na chodbe ked sa obcas strerneme. To ze mozno niesu deti bite to neznamena ze niesu tyrane. Aj psychicky sa da dieta deptat a to podla mna tiez nieje v pohode.

pipinka4
24. okt 2014

@loknicka ale kedze si nebi psychlog nemas pravo tvrdit ze su psychycky tyrane kedte to nevies posudit.preto by to mali posudit ucitelia a lekari kedze maju take vzdelanie.

gaby21
24. okt 2014

@inngridka Výchovnu po zadku dostanu, ked je to už nevyhnutné, ale nikdy, nikdy chlapcom nenadávam, a nijako ich psychycky neponižujem, preto mi tvoj príspevok neprišiel vhodný, kedže zakladatelka pisala o pravidelnom psychyckom týraní a nie o obyčajnom naložení po zadku ked sa decká nevedia vpratať do kože. Ja nerozumiem tej tvojej logike, čiže ked ja budem svoje deti pravidelne udierať znamená to, dokonca mi to zaručí, že moje dieťa ma na starobu neudrie, toto počujem prvý krát, no nevadí každá máme iné výchovné metody...

pipinka4
24. okt 2014

@loknicka ako urcite v tej rodine neni nieco v poriadku ale mas toho malo k dispozicii aby si volala socialku.a co ostatni susedia? Skusala si sa s nimi aspom o nich porozprvat? Lebo to mas tvrdenie proti tvrdeniu a ak budu vypovedat deti co isto budu tak urcite nepodrazia rodicom nohy. Lebo oni to mozu brat uplne normalne.

gaby21
24. okt 2014

@pipinka4 To vážne musí byť psycholog, aby vedela že pravidelne nadavať deťom nie je normálne a sposobuje im to traumu, ty nadávaš svojim deťom, ked ti to príde uplne normálne, toto ja neviem prečo obhajuješ takéto vulgárne chovanie voči malým deťom, nechápem prečo tu viaceré porovnávate živé deti, deti v obdobi vzdoru, a neviem čo ešte, s detmi ktorým sa dennodenne psychycky ubližuje a nadáva sa im

pipinka4
24. okt 2014

@gaby21 ano lebo nema na to taky pohlad ako psycholog ma pohlad matky ktorej trha srdce pri pocuti takych slov co vravi detom.ja neohajujem nadavjy u nas v rodine sa nenadava a ani sa nehadame .a ako vies ze tie deti su neni v obdobi vzdoru? Alebo zive? Nepoznas tu rodinu ani ja ju nepoznam tak nechapem ako si mozes byt uplne ista? Vidis toto je pohlad matky a nie odbornika.urcite tam neni nieco v poriadku to netvrdim ze su v pohode rodinka ale jednoducho nie vsetko musi byt tak zle ako vypada.nikto sme u nich nebol nemozene tvtdit ze tam ide o tyranie ako take.ha len tvrdim riesit to najskor inak a nie hned socialkou.co tak sa s nimi porozpravat napriklad viaceri susedia ze sa im to a to nepaci .a napriklad im navrhnut psychologa pripadne nejake sedenia a az potom volat socialku.je vela inych sposobov ako pomoct tej rodine a socialka podla mna pomoc neni.to je opak pomoci ci uz voci rodicom alebo detom.zrejme asi nepoznate postupy socialok a co dokazuju s detmi . Ja osobne to tiez chvalabohu nepoznam ale rozvody u nas v rodine a nasledne socialne pracovnicky a tak.no pre decka to bol horror . Boli zdeptane plakali ze uz nechcu prosili doslova.toto im chcete spravit? Vtedy mozu deti zazit paradnu traumu.preto to treba riesit inymi cestami a nie hned socialkou.keby vam vsetkym islo o tie deti socialka by vas ani nenapadla.

gaby21
24. okt 2014

@pipinka4 No ja ti poviem uprimne, že už by som tam dávno šla, zavolala by som k sebe policajnu hliadku, a matku poriadne vystrašila, určite by som spravila nejaku nahrávku, ktoru by som jej pustila, ako dokaz toho že viem ako sa ku deťom chová, ale takisto by som jej ponukla pomoc, či niečo nepotrebuje, ja neviem napriklad navariť, alebo prihliadnut deti, ak to už nezvláda, alebo poradiť, a tak, ja nevravím že hned volať sociálku, ale neprizerať sa takémuto chovaniu, deti stpopercentne trpia

pipinka4
24. okt 2014

@gaby21 vsak to ale zakladatelka sa pytala ci ma zavolat socialku. Proste ak sa chce sprvit zle matke tak treba hladet na deti ze oni trpia tiez.ano super si to napisala ked uz ponuknut pomoc ze postrazit deti navarit pomoct urcite to nema lahke.ja mam jedno dieta a pomaly nestiham ani na wecko bo sa bojim ze sa dakam vysplha spadne a tak.a neviem si predstavut ustrazit 4 deti.mantel robi 12 hodinovky kolkokrat s malou ani neni bo ona ma skoru vecierku xi cize naozaj som na nu sama ale napriklad ako teraz ze ma volno polavim aj ja lebo viem ze dozera aj on. Proste treba sa angazovat inak po ludskej stranke .proste jednoducho so zakladatelkou nezdielam nazor ze treba socialku o tom ta tema je .

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
inngridka
24. okt 2014

@gaby21 ked uz tak snad psychicky... ja nevravim ze mas detom nadavat, ja som len za poriadnu vychovu, ktora dnes chyba a vidiet to na kazdom kroku, co si dnesne deti dovoluju ...

citronade
25. okt 2014

ale je to psychicke tyranie, nato nemusi byt nikto psychologicky vzdelany predsa, aby vedel, ze ak dieta dlhodobo funguje v rezime kde mu rodicia destruktivne, pravidelne nadavaju, je psychicky tyrane. a nemusi to byt ani slovnik aky si opisala, psych.tyrat sa da aj v rukavickach...neviem ci si pisala, ci ide o dlhodobu zalezitost...ak ano, neospravedlnuje ich nic, ani to, ze maju styri deti a nervy v kybli. dalsia znama vec je, ze deti zo socialne slabsich rodin, kde este rodicia su nedovzdelavani, neberte to pausalne, ale vacsinnou sa dobre psychicky nemaju a rodicia na svoju situaciu reaguju frustrovane co vyvolava agresivitu, teda odnesu to len tie deti, ale neviem, to je problem velmi vela rodin, neberu im zato deti, neviem, ani si nepisala ako na teba tie deti posobia ked ich stretnes, ci su zivsie, alebo plache... v kazdom pripade smutne no.. strc listok do dveri... ak piju, myslim pravidelne, amentma, nestraj tam nic.

tomi16
29. okt 2014

@loknicka volaj na nich socialku. Ved tie deticky chudatka, musia byt vystresovane, co z nich vyrastie v takom prostredi

pink_lady
29. okt 2014

ja ti odporucam ako to tu bolo pisane. ponuknut sa jej deti postrazit. len aby si potom hodine nevrieskala na ne rovnako. 😎
mam kamaratku co sa stazuje ako ma zive deti. tie "zive" deti sedia/stoja kde ich polozi, postavi. /vek 2 a 4/. Ked mate dieta "ine" tak si casom uvedomite ze kamaratky co maju "zdrave, normalne, kludne" deti prestavaju byť vhodnou partiou na vylety, ihriska, posedenia...
Obcas ludia riesia pi*oviny, raz mi doslova bolo povedane: "ak by na socialke vedeli ze sa pre malym prezliekas, vzali by ti ho". /a to mal rok/

konecnefree
1. nov 2014

no kricat a vulgarne nadavat je velky rozdiel, urcite by som to riesila, deti nie su ani bastardi ani smradi... takze si to nezasluzia chudata, mozno ked pride socialka tak sa trocha zlaknu a upravia svoje spravanie

sdaniela
3. nov 2014

Ja si myslim, ze takyto pristup k detom tiez nieje normalny a neviem ci by stacil len niejaky ten listocek na dvere.Urcite uz kazda mamina kricala na svoje dieta,teda resp.minimalne ak je na 24 hod.vychovu sama a nepomahaju babky ako to vidim u niektorych svojich susediek.
Jedna moja susedka sa tiez vyslovila,ze ona na svoju malu nikdy nezvysila hlas ani ju necapla po zadku.
Otazka je ale preco???? jej pomahali babicky min.2 krat do tyzdna,takze mala cas na seba kym babicka bola s malou.Ja som napr. na vychovu deticiek zvacsa sama lebo manzel je dlho v robote, neraz som ich capla po zadku ci na ne kricala.Niekedy to bolo aj dost nahlas 😉 urcite bolo pocut aj k susedom ale to iba preto,ze su v takom veku kedy si casto robia napriek a ani jeden nechce ustupit. Ale nikdy som im vulgarne nenadavala,lebo to sa mi protivi.
Chapem,ale mamicku ked ma viac deti napr. malicke babo plus dve male vedla kocika a nakupuje s nimi alebo nieco ine...urcite to nieje lahke.Mam to vyskusane,lebo to mame takmer na dennom poriadku a tie moje su zive.Niekedy sa aj ja pristihnem,ze ich okrikujem,ale obcas to inak nejde.
Moj prispevok je preto dlhsi,ze by sme mali rozlisovat,kedy pride taka chvila,ze by sme mali situaciu zacat riesit.V anglicku som pocula,ze tam nemozete na dieta ani skriknut alebo ho capnut po zadku,lebo hned mate za chrptom policiu.Ja si naopak myslim,ze capnutie po zadku,ci okriknutie nikdy neublizi pokial je to
dobre mienene...aby deti vedeli svoje hranice.
Rozhodne ale nie som za vulgarne nadavky ci uz urcene detom alebo dospelym
.
PS: Moja mala mi napriklad na kazdy nakresleny vykres napise MAMI LUBIM TA asi preto,lebo ja im tiez
stale opakujem ako ich lubim...LUBIM TA AKO CELY SVET A ESTE TROSKU 😀 deti potrebuju hlavne
vela lasky