Aj vám sa starajú kamaráti do výchovy?

carmenka238
20. apr 2014

Mám kamarátku, s ktorou keď sa mám stretnúť tak som v strese, pretože odkedy sa nám narodil drobček a my sa stretneme vždy je niečo čo sa jej nepáči v súvislosti s našou výchovou. Naposledy sme neboli spolu ešte ani minút a už zase kritika. Uvediem príklady a som zvedavá na vaše názory. Sedela som a malého som držala na rukách, po chvíľke som ho dala do hojdacieho kresielka a už sa ma pýtala či je malý stále takto v pohybe. Nebol to záujem, ale kritika. Podľa nej keď malý vypije 60ml UM tak je to dosť pre 4-mes. dieťa, to povie žena, ktorá celý čas iba kojila. Keď sme k nim prišli prvýkrát na návštevu a malého sme mali vo vaničke, tak sme sa pýtali kam môžme zložiť vaničku, keďže drobec ešte spinkal, odpoveď bola na zem. Tak my sme sedeli na gauči a náš malý bol vo vaničke na zemi, mne to ale nedalo a dala som vaničku na gauč keďže tam bolo miesto a hneď otázka či to nepreháňame. Hlavne, že ich dieťa bolo stále na gauči vo vajíčku, čo mne prišlo normálne a nie, že má byť na zemi. To je len pár prípadov, ale strácam záujem mať v blízkosti takúto osobu, ktorej sa stále niečo nepáči čo spravím, neporodila som predsa dieťa nato, aby som ho vychovávala podľa niekoho iného. Keď som jej vysvetlila, že sa mi to nepáči tak som dostala odpoveď, že to čo mi robí s malým je iné,/ akokeby som ho týrala alebo neviem/ pretože ich deti boli naučené ležať celý deň v kočíku, čo zase mne nepríde normálne. Prosím o Vaše názory. Ďakujem

emkab
20. apr 2014

@carmenka238 jaj tak, tak to je potom nieco ako rodina..nenavyberas si 🙂 ale bud v klude, ona je vadna, nie ty 😉

digysa
20. apr 2014

@carmenka238 V skratke a na tvrdo odpovedam na tvoju otazku.

Nie, kamaratky sa mi v ziadnom pripade nikdy nestarali do vychovy deti. Ale to bude asi preto, lebo nezijem na Slovensku 😒
Dva krat som dostala kriticky nazor, ale iba preto, lebo som sama poziadala o pomoc.

Ak sa ti jej kritizovanie nepaci a uz si sa na to aj vyjadrila a stale si zla, tak obmedz stretnutia na minimu. V takomto pripade nic nepomoze. Ona si bude stale mysliet svoje.

sasrnka
21. apr 2014

@katkalubkova troska ina situacia, nemyslis? Babatko vo vajicku a na zem v banke? A babatko vo vanicke na dlazke v byte u niekoho....

katkalubkova
21. apr 2014

@sasrnka ja by som navsteve ponukla napr. postel keby prisli s miminom vo vanicke, ano je to rozdiel, banka a vykureny dom je rozdiel, napadol ma priklad, tak som ho pouzila.

kykka
21. apr 2014

@carmenka238 Nechapem, preco si vobec pripustas takych ludi do svojho sukromia a vychovy svojho dietata. To nieje tvoja povinnost stretavat sa s ludmi, pri ktorych sa necitis dobre. Ta "kamaratka" nieje ani tvoja sestra, ani mama ani ziadna rodina a ty, ked sa rozhodnes nestretavat sa s nou, tak nic sa nestane. Ja by som si v zivote nedovolila takto ponizovat cudzieho cloveka, nieto este kamaratky. Takato pizda ta ma v zaludku - zavist, vidi, ze si lepsia ako ona, tak ma potrebu ta zhadzovat atd... Som si ista, ze ta este aj ohovara kade chodi, takych ludi som uz ja zazila... Normalne sa ti cudujem, ze si s nou este neprerusila kontakt. Ved ona nema ziadne ale absolutne ziadne pravo ta zhadzovat, je uboha a trapna... Od takych ludi si drz prisny odstup a nie este ku nim ides domov - to uz je tvoja chyba...

bronia13
21. apr 2014

mam kamosku Andreu a jej kamoska Monika furt tejto kamoske kritizuje maleho ze aky ma velky nos,ze ako divne vyzra,aky je rozmaznany,upistany... atd... tak toto by som jej tak nakydala ze by mojou kamoskou uz nikdy nebola, Moniku stretnem raz za 6 mesiacou bo ju "nemusim" tak ju nevyhladavam a ked viem ze bude u Andreii radsej tam nejdem, nedavno som sa sla stretnut s Andreou v kniznici - Andrea pozvala aj Moniku 😒 , tak tam pridem a donesla som si jedlo a Monika "ahoj, ty stale zerez" skoro mi zabehlo, s takou primitovnou sa ja veru nemusim kamosit....

nikawero12
21. apr 2014

@bronia13 niečo podobné som aj ja zažila pred dávnymi rokmi, tiež som mala jednu známu-primitívna ženská, ktorá nevedela, čo si môže kedy dovoliť povedať. Nakoniec ju "schladil" môj manžel, ked ju doslovne poslal do riti a odvtedy máme od nej pokoj 🙂 ...niežeby môj manžel bol neúctivý k ženám, ale ako povedal "čo je veľa, to je veľa" 🙂

bronia13
21. apr 2014

@nikawero12 ja tu primitivnu vidim len fakt raz za cas len sa divim tej mojej kamoske ze sa kamarati s tak primitovnou zenskou co jej este kyda ohladom jej dietata no nie?

carmenka238
autor
21. apr 2014

vidím žienky, že aj vám život doprial takéto "kamarátky"...nikdy som doteraz takúto osobu nestretla a to mám kamarátok až až a musí sa nájsť jedna výnimka, ktorá je proste "dokonalá matka" a ja nech robím čo robím tak všetko robím zle. Náš drobec má len 4 mesiace, tak som zvedavá čo bude ďalej. Keby bolo po mojom tak sa jej vyhýbam, ale manželovi nemôžem zakázať kamaráta len kvôli tomu, že má takú "dokonalú" manželku...už sme sa 2 týždne nevideli, dokonca absencia aj cez sviatky, ale aspoň mám kľud 🙂

nikawero12
21. apr 2014

@bronia13 tak to sa aj ja čudujem, že ako sa niekto môže kamarátiť so ženskou, ktorá sa neuctivo správa k jej dieťaťu - ved jedna vec je, že čo si myslím, ale druhá, že čo poviem nahlas...ale ako hovorím, takých ľudí je treba poslaľ do zadku a basta 😀

nikawero12
21. apr 2014

@carmenka238 a povedala si jej to rovno do očí, že si neželáš, aby sa ti starala do tvojho dieťaťa? Lebo takým ľudom nestačí len naznačiť, ale povedať to rovno " ako ti huba narástla".

carmenka238
autor
21. apr 2014

@nikawero12 povedala som jej to, ale nakoniec sa ešte ona aj s manželom urazili a ich postoj bol taký, že oni sa už ohľadom malého nebudú nič pýtať, tak som ostala ako keby som facku dostala, že urazená mám byť potom všetkom ja s manželom a nie oni, ale nebudem sa nadtým už rozčuľovať...

nikawero12
21. apr 2014

@carmenka238 máš pravdu, nad takými ľudmi sa netreba rozčuľovať, ale ako sa hovorí "mať ich na háku" 😝

alexis617
21. apr 2014

@carmenka238 vieš rodinu si nemožno vybrať ,ale kamarátku áno ak ti pije nervy viac sa s ňou nestretávaj si dospelá žena vieš si nájsť kamarátku s ktorou budeš mať viac spoločného 😉

mamka27
25. apr 2014

viem podla seba..mne sa starali vsetci s muzovej rodiny..tak tam nechodim🙂 takto sa kazia priatelstva a rodine vztahy . viem ako to zle vplyva na matku a ked ti este radi nematka ,ale nejaka vysokoskolacka premudrela..

carmenka238
autor
26. apr 2014

my sme sa nevideli už 2 týždne a aspoň mám pokoj, ale manžel mal meniny tak sa určite ukážu, som zvedavá aké bude naše stretnutie 🙂 určite vám dám vedieť 🙂

carmenka238
autor
5. máj 2014

idem si vypisat dusicku 🙂 vcera boli u nas na navsteve len z povinnosti zrejme, kedze manzel mal meniny, ved mu to bolo aj tak podane...prisli len s pozdravom, ziadne bozky na privitanie ako stale, atmosfera neskutocna, na drobca ani nepozreli, nedotkli sa ho, neozvali sa k nemu a ani sa nespytali ci je zdravy..som neskutocne sklamana, pretoze este oni su urazeny...som taka nahnevana, ze az a to su dokonca krstny rodicia nasho drobca. Vycitam si akych krstnych sme to vybrali ☹ som z nich na nervy a ani nemam chut ich vidiet uz....

deny1983
7. máj 2014

clovek co bije dieta PO HLAVE by mal drzat hubu navzdy a vo vsetkom, bitie po hlave a hlavne deti, je spolocnym menovatelom pre cistu sedlacinu, podpriemernu inteligenciu, proste humus, po hlave, mam dost... to je styl-po hlave... kokos... no nic...

a 60ml pre 4mesacne dieta, to je gol. a netreba ani vidiet gesta a ani ton reci ked toto zaperli.. odstranit z kontaktov, odstrihnut sa... to ti nieco dava hentaka? cau.

deny1983
7. máj 2014

@sasrnka cau, potrebujes vidiet gesta a pocut ton pri tvrdeni, ze 4mesacnemu decku staci 60ml um?

z tejto jednej veci je jasne, ze je to truba, sama nevie a hlasa nezmysli, len aby niekoho sundala, nie pomohla... vidim suvislost kvoli tomuto aj v tom, ze vlastne dieta ma na gauci a jej kaze, na navsteve, ho dat na zem... v com vidim znamku nadradenosti...je to cista manipulatorka-zakladatelka temy zacala pochybovat o tom, ci sa spravne stara o dieta, pod jej vplyvom. myslim, ze neprehana, ze vidi velmi dobre co sa deje...

suhlasim, ze dnes uz kazdy kazdeho vola kamarat, to prehnala, hej. cuuus.

evkacayenne
8. máj 2014

Nie! 😉

carmenka238
autor
10. máj 2014

dakujem vam zienky, ked tu citam vase nazory az mi je lepsie 🙂 ja som po tej navsteve povedala manzelovi, ze nech zabudne, ze k nim pojdem na navstevu. Nemam zaujem a ani nie preto, ze sa nevedeli poriadne ozvat ku mne lebo su urazeny, ale co im spravilo moje 5 mesacne dieta? toto uz prehnali a nepotrebujem mat takych sprostych ludi vo svojom zivote, ved si ho uzivajme lebo nikdy nevieme dokedy sme tu...krasny vecer prajem 🙂

mokuska
14. máj 2014

Ja som sa naucila,ze nielen kamaratka ale aj najblizsia rodina ti moze velmi ublizit a preto sa treba stretavat len s ludmi,ktori ta vedia pochopit a nie iba poucovat a rozdavat dobre rady na to som uz alergicka.zalezi aby si ty bola v pohode a ostatni ti mozu byt ukradnutidrzim palce

kiki68
14. máj 2014

ked niekto niekomu nevyhovuje,lebo len mudruje a poucuje ako najlepsie dieta preniest z bodu A do bodu B, ako ho vychovavat,tak nech si to kazdy necha pre seba. Pokials a niekto chce poradit tak sa poradi. Od takej kamosky by som sa odstrihla...naco to je,ked sa na toho cloveka uz netesim,lebo cakam,ze co bude za scenky nasledovat. Proste kazdy ma vlastny piesocek a robi si po svojom..

standu
14. máj 2014

necitala som diskusiu, ale podla tvojho prispevku usudzujem, ze sama vies, co je pre teba tvoje dieta najlepsie a ak ta takato osoba obtazuje tak sa s nou nestretavaj. bud ju poziadas aby si kritiku nechala pre seba alebo adios. naco sa chces stretavat s niekym, kto ti robi stres??

carmenka238
autor
16. máj 2014

taaaak idem sa pochvalit znova 😀 tento tyzden prisiel iba kamarat aj s 2,5 rocnym synom, ani pozdrav a ani sa neozval, lebo je stale urazeny. Presne v ten den manzel priniesol nove kozene biele taburetky a kym mi sme kupali drobca tak jeho syn sa s tymi taburetkami hral, posuval po podlahe, osuchaval jednu o druhu a skoro nam spodnou castou odbil zo stolika a tak mu hovor nech uz necha tie taburetky. Nato sa kamarat postavil a povedal nechaj a pod ideme uz, co som pochopila, ze som znova povedala nieco co sa mu nepacilo a urazil sa a bez pozdravu odisiel. Na bielych taburetkach cierny otlacky od prstov a cierne skrabance od toho ako sa suchala jedna od druhej a to mali jeden den...este aj manzela som scistila, ze som znova musela ja nieco povedat a ze znova som ja ta zla. Hnevalo ma aj to, ze sa ma ani nezastal a tak mu potom zavolal a povedal mu, ze ked su stale urazeny tak sa nemusime vobec navstevovat, tak mu nevedel nato ani nic povedat. Tak som zvedava ci sa odrazia alebo? ale trapi ma to furt ☹