Aké auto pre 5 člennú rodinu?

zeytin
24. sep 2013

Zatial sme styria, ale planujeme byt piati 🙂 a chcela by som sa s vami poradit, ako riesite autosedacky pre tri deticky. Mame SUVcko, Nissan, ale tam nepomestime dozadu 3 autosedacky, ale s nasim autickom sa nechceme rozlucit... Mne sa tie rodinne auta tak nepacia ☹ ako to riesite vy?

alenah31
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katren
24. sep 2013

@zeytin C4 picasso grand... 7-miestne, zadne sedacky schovane v kufri....v strednom rade sedaciek sa autosedacky zmesita 3 uplne v pohode 😉

katkabac
24. sep 2013

velmi sa v autach nevyzam mi mame toyota corolla verso 7 miestne.V zadu su plnohodnotne sedadla a zmestia sa mi bez problemov 3sedacky.Popripade 2sedacky a ja -netlacime sa vobec.Miesta habadej.V kufri je kocik tak tie 2sedadla nevyuzivame.Mensie auto by som nechcela.

ankiki
24. sep 2013

@zeytin Moja známa to vyriešila tak, že si dala dorobiť sedadlá do auta. Mala rovnako vyššie auto a priestranný kufor, tak tie posledné 2 sedadlá jej osadili do kufra. Vyzerá to celkom dobre a nechali jej tam aj dosť miesta pre batožinu. Oni však aj tak väčšinu batožiny nosia v kufri na streche auta 🙂

retusa
24. sep 2013

SUV Mazda CX-7, samostatne 3 sedacky bez problémov 🙂

romanovic
25. sep 2013

Seat Alhambra - vzadu 3 sedacky bez problemov + obrovsky kufor, spotreba nafty v meste do 8l/100km, mimo mesta max. 6l/100km.

xevulax
25. sep 2013

My budeme od decembra 5ti, kúpili sme koli tomu Ford Galaxy, je tó inak priestorovo tó isté ako Alhambra. Perfektne autíčko. Vzadu kooopec miesta aj ked predné sedadlá sú vzadu posunuté na maximum, obrovitaaansky kufor, vzadu 3 samostatne sedačky, v poho sa tam zmestia aj 3 autosedačky. My máme 7 miestne, ale 2 sedačky v kufri nemáme, takže my ho používame ako 5 miestne. Je skvelé, pohodlne, hlavne na dlhé cesty, žiadne tlacenie a podobne a plus stresy, či sa pomestime s batožinou. Môžem jedine odporúčať. My máme este menšie autíčko, na ktorom manžel jazdí do práce ((mensia spotreba). Takže ak nie ste nútení, vaše SUV predať nemusíš.

krissy1
25. sep 2013

Ahojte,mame ford mondeo a mozem doporucit,co sa miesta na sedenie tyka,miesta v kufri a v neposlednej rade aj spotreby 🙂

barcelona94901
25. sep 2013

@zeytin alhambra je v pohodke 😉

marmete
25. sep 2013

Priestorovo na tri sedačky v zadu je ideálny Ford S-Max alebo Ford Galaxy, verzie sú buď 5 alebo 7 miestne, ale pre batožinový priestor používať iba 5 miestne. Konkrétne máme S-Max a maximálna spokojnosť, priestranné, vyššie položené auto, takže sa doň výborne nastupuje a lepší výhľad z neho každý a hlavne dieťa má 🙂

digysa
25. sep 2013

@zeytin Ak mas SUV tak nerozumiem, ako sa ti tam nedaju dat 3 autosedacky. SUV su najvacsie auta.

Najskor je sedan- obycajne 4miestne (toyota corolla)
Potom crossover- ktore je vyssie a priestrannejsie a moze mat az 3 rady sedadiel ( napr. Mazda CX7, VW Touareg )
Potom mas midsize SUV (mazda cx9)
A posledne su SUV a Minivans. SUVka su obrovske auta (mam jedno doma a dam tam aj 4 autosedacky, nie 3 ). Minivans (rodinne auta, ako tomu vy hovorite) su dlhsie a vela z nich ma posuvacie otvranie dveri do stran.

Aku presne znacku Nissana mas?

emlaju
25. sep 2013

My mame octaviu a riesili sme to s 2 vajickami ( kedze sa nam narodili dvojicky) a s 1 sedackou concord trimax a neskor s 3 sedackami concord trimax 18-36rokov ( su najuzsie, ktore som nasla na trhu). V obchode mi sice tvrdili, ze tri sedacky nedam 🙂 ALE ROZHODNE TREBA PREMERAT A VYSKUSAT! A tiez rozhoduje este vek najstarsieho dietata, ci by nestacil podsedak. Pravdaze, ak si chcete nechat auto

zeytin
autor
25. sep 2013

@digysa Mame qashqai🙂 a ver tomu, ze som to skusala... Mozno nejake uzsie autosedky, mame romerky a tie su dost siroke, ale su aj najbezpecnejsie... Je tam vzadu iba 2,5sedadla. Nechce sa mi kupovat nove auto, toto je fakt super!!!

zeytin
autor
25. sep 2013

@marmete ten s-max sme pozerali aj my ... Mam radsej vyssie auta, ale vacsina rodinnych je nizkych...

mirage
25. sep 2013

@zeytin Otec ma quashquai, a nerada s nim chodim, vzadu je tak malo miesta..

zeytin
autor
25. sep 2013

@emlaju dik za tip na najuzsie sedacky 🙂 radsej vymenim sedacky ako auto, do podsedaku by som isla velmi nerada, bezpecnost deti je pre mna rozhodujuca 🙂

zeytin
autor
25. sep 2013

@mirage ja ho milujem, len tie autosedacky :-////

digysa
25. sep 2013

@zeytin Aha tak vidim to auto...to nie "full size" SUV. Tomu sa skor hovori crossover alebo midsize SUV.

Nepoznam SUV, kde by sa nedali dat 3 sedacky vedla seba....ale zase ja mam na mysli taketo SUV....

JEdnoznacne to budes musiet poriesit tak, ze asi skor kup ine autosedacky (tie su lacnejsie, ako koli nim menit cele auto)

zeytin
autor
25. sep 2013

@barcelona94901
@alenah31
@katren
@romanovic ked mne sa take auta nepacia ☹((((

digysa
25. sep 2013

@zeytin ani mne sa tie rodinne auta nepacia....ale mala som jedno z pozicovne a teda decka boli hotoveeeeeeee...mali to ako obyvacku...vylety a dlhe cesty su na nezaplatenie...... ja premysla, ze asi kupim jeden ten miniVan (rodinny).

Tie auta su teraz tak vybavene,ze som bola mierne vykolajena...skutocne by sa mi hodilo.....ale ten vonkajsi dizajn ja nemusim. Preto mame to auto na obrazku (tam je tiez miesta kopec...)

katren
25. sep 2013

@digysa aj ja si prism take auto ako je na obrazku.....
my s mm po takom straaaaaaaaaaaaaaasne tuzime....len tu na SK sa take neda zohnat alebo v astronomickej sume 😒

sviezost
25. sep 2013

Niektorym som vydela ze mali 2 autosedacky vzade a 1 v predu a vy by ste museli sediet v zade my mame ford S max je rodine auto ale sme vseci spokojny 🙂

alenah31
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alcapalca
25. sep 2013

odkedy sme piati, kupili sme mercedes Vaneo a ten ma sedacky už zabudovane v sedadlach, takže no problem 🙂

corinne
25. sep 2013

@zeytin a co tak Honda FRV 6 miestna (3 miesta v predu a 3 miesta vzadu)

digysa
25. sep 2013

@alenah31 tiez chcem audi Q7. Moje deti su uz starsie.
@katren Lincoln Navigator, uz ho mame tusim 8my rok a stale sluzi dobre...uz by sme aj menili, ale aj tu su taketo auta drahy spas. Neviem si predstavit, kolko by vas vyslo ale vseobecne auta v europe su vsetky drahsie, ako v usa. A dalsi problem vidim v parkovani. Inak auto je to velmi dobre.

barcelona94901
26. sep 2013

@alenah31 veru tam aj servis,sučiastky,udržba,poistenie ,uf,uf pre bežný rozpočet a ešte ti to aj ukradnu 😝

ja tak možem tiež iba snívať
klasika mustang ,och a džipisko a teraz crnnn,crnn vstávať do reality 😀

digysa v usa aj také tankovanie nie je drahý špás, ako u nás 😝

barcelona94901
26. sep 2013

@zeytin ani mne sa rodinné auto nepáčilo..kým sme na nom nezačali jazdiť,,naložila som do auta kopec tovaru,na dovolenku tam zbalíš všetko ,miesta je tam kopec ,sedíš si pohodlne ,nikto sa tam nemačká ,na naše cesty ,také dlhšie uplne perfektné auto,či je zima,leto ..jasné ,záleži aj v akej výbave si vyberáš,ale ja som si to naše obľubila ,vybavené je lepšie než osobné
,ked ideme druhým autom alebo firemným,pripadám si už v osobáku ako taký trpazlík,kedže v rodinnom si vyššie 🙂
možno preto by som išla už len vyššie do poriadného jeepu ,džipisko ,hlavne ked to nemusím ja parkovať 😀 ako ked vidíš poriadné "amerikáno" to su také kusky ,že wooow ,len kto by to živil 😀

ale alhambra ,sharan ,galaxy asi najčastejšie vidieť na našich cestách ,ženy za volantom rozvážaju deti hore,dole v pohode 😉

kivinka
26. sep 2013

@zeytin mame toyotu yaris, dve deti sedia vzadu, jedno vpredu, dozadu sa k dvom sedackam jeden dospely pohodlne zmesti. isli sme piati aj na 12dnovu dovolenku s kocikom. nevidim dovod kupovat vecsie auto

viera27
26. sep 2013

Napr. Hyundai ix55, v 7 miestnej verzii. Inak Hyundai vyhral minuly rok kategoriu najbezpecnejsie SUV 😉 . A vooobec to nevravim preto, ze na nom jazdim 😀 😀 😀 😀. Mas vyhodu, ze tam nielen napraces pohodlne rodinu, ale ju aj povozis po kopcoch ci terene.
Alebo niektore z rodinnych aut typu VW Sharan, to je ako site pre velku rodinu.