Ako by ste reagovali?

mamkalentedkova
11. okt 2022

Ahojte baby ,
Už asi týždeň mi to stále vŕta v hlave a rozmýšľam,ako by bolo správne reagovať na takú situáciu ,aká sa nám prihodila minulý týždeň .

Bola som s kamarátkou a jej malou dcérkou v meste ,naše aby sú rovnako staré a pekne sa spolu hrajú ,zašli sme spolu na kávu a došla ešte ďalšia kamarátka mojej kamarátky,s ktorou sme sa už stretli .Naše dievčatá majú 15 mesiacov ,chlapec tej tretej kamarátky niečo cez dva roky ( neviem presne ).
Je dosť "neposlušný ". Už keď sme sa stretli pred časom,veľmi nepekne sa správal ku kamaratkinej dcérke ,kopal ju do bruška ,strkal do nej .Kamarátka len pomohla svoju dcérku a chlapcovi nič nepovedala ,sama nevedela ,ako má v takej situácii reagovať.Chlapec má teraz malého brata ,jeho správanie môže súvisieť aj so snahou upútať na seba pozornosť.
Keď sme sa stretli pred týždňom,nepekne sotil moji dcérku .Prvýkrát ju strčil z terasy

miadi
11. okt 2022

@mamkalentedkova upozornit mozes ked robi zle to je samozrejme ale to nestaci a nevychovas ho. Mojej malej daky chlapec vcera povedal shut up! Som mu povedala ze to je drze tak stichol ale myslis ze uz to nepovie aj druhym ? Ked ta mama tomu malemu nic nepovie on bude kaslat na to co mu vravia cudzi dnesne deti si z cudzich dospelych nic nerobia . Tak ked sa snimi chces stretavat nabuduce povedz aj jeho mame ci nevidi ze maly sače deti .. vychovavat ho mà ona. A ked nie tak moze ostat snim aj ona doma 😉

mamkalentedkova
autor
11. okt 2022

@kassandra25 písala som,že sme sa stretli dvakrát s..aj s ďalšou spoločnou kamarátkou..neviem o Tom,že by sme sa nejako často stretávali

mamkalentedkova
autor
11. okt 2022

@akrobrab presne takto by som to riešila aj ja ..dvojročný si myslím,že prepáč už povedať môže .Raz môj najstarší syn v škôlke udrel spolužiaka ,povedala mi to poobede učiteľka ,ráno som s ním sedela na lavičke a čakala na toho chlapca kým príde a syn sa mu musel ospravedlniť .Myslím,že to bol pre neho oveľa väčší trest aoomkeby som bola na neho nakricala .Už sa to nikdy viac neopakovalo .

mamkalentedkova
autor
11. okt 2022

@miadi s tým úplne súhlasím. Ja ak chápem,že je doma s deťmi viac menej sama ,že ten starší možno žiarli na mladšieho a takto si získava pozornosť ,preto si nemyslím,že by som na neho mala vrieskať ešte aj ja ,ale jasne ,že sa nemôže takto správať ,lebo naozaj môže dôjsť k úrazu.Stretavat sa s nimi nejak neplánujem ,ale ak náhodou na seba niekde natrafíme ,do budúcna určite upozorním matku ,nech si dieťa skroti.

vilma7
11. okt 2022

Tak ja sa v podobnom prípade snažím zistiť či je matka na mieste...a ak si tá nerieši svoje dieťa, poviem mu ja.
Už sa mi stalo, že sa jedna matka ozvala, že jej deťom nemusím nič vravieť, tak som povedala jej, že nech mu teda povie a vysvetlí ona, že nech nebije a nestrka deti, že mňa to tiež nebaví... riešiť cudzie deti.

A vo vašom prípade, keďže ste tam všetky tri čo sa poznáte, prečo nepoprosite tú tretiu, nech si postráži dieťa aby neatakovalo vaše?
Za to že je v takej fáze dieťa nemôže, tiež mám známu čo jej toto syn robí...on dokonca napáda len menšie deti. Väčšie nikdy.

mamkalentedkova
autor
11. okt 2022

@vilma7 ja tu babu veľmi nepoznám..stretli sme sa asi trikrát..z toho smemsa raz len pozdravili a dvakrát sa k nám pridala keď sme si sadli na kávu .Myslím,že sa budeme stretnutiam s nimi vyhýbať ,ale pre vlastné dobro ,by to mala ona riešiť .Ďakujem za názor

jakubrianka
11. okt 2022

Ja som normálne dórazne upozornila 2x cudzie deti- nono to sa nesmie robiť, to bolí, ani tebe nik nič také nerobí… nech sa to neopakuje! Vravela som fakt dôrazne až zvýšeným hlasom tak, aby dieťa vnímalo pohoršenie že spravilo zle a dokonca pred ich cteným mamkami ktoré sedeli na mobile ale ani to s nimi nehlo (kopať mi do dieťaťa teda nebudú).

Až mám strach keď vidím čo dokážu niektoré matky odignorovať, že čo to bude v škôlke a škole raz ;(. Napríklad ak moje dieťa hodilo kamienky do iného lebo sa chcelo hrať, ospravedlnila som sa matke aj dieťaťu a svojmu som vysvetlila, že sa to nerobí a prečo sa to nerobí.

miadi
11. okt 2022

@mamkalentedkova Ono ty mozes vecne upozornit to cudzie dieta ale ked Ono vie ze mama Toto toleruje.. tak to bude robit kedy sa mu zachce. A ty nevychovas tu jeho mamu dospelu. Ktora to mala riesit .. ona mu mala vysvetlit ze tak sa nesmie chovat a ze mà povedat tvojmu dietatu prepac. Je spravne zastat si svoje dieta -co si urobila. Vie ze ho ochranis. Len by som do buducnosti obmedzila stretavanie ked sa maly nevie pekne hrat a mama to ignorovala.. inak to bude dookola to iste .. stretne te sa maly nieco urobi a ty to budes musiet riesit. Radsej by som sa tomu vyhla kedze to nie je tvoja kamoska .

akrobrab
11. okt 2022

@mamkalentedkova Ja to nevnimam ako trest (aspon nie v tomto veku), ja to vidim tak, ze pokial rodic svojmu dietatu nepovie, ze sa nema ublizovat a neukaze mu, ako sa ospravedlnit a overit si, ze sa druhemu nic vazne nestalo, to dieta sa to nema vlastne ako naucit.
Preto sa u nas ospravedlnuje - uplne od malicka, ako zacali poriadne vnimat. Zatial si ublizuju skor omylom, moj 22m este nevie povedat Prepac, ale pofukat vie, tak fuka. Detto ked mu ublizi ine dietatko, poprosim jeho mamu, aby zobrala svoje dieta k mojmu, ukazala mu, kde ublizil, vysvetlila mu a ospravedlnila sa v mene potomka mojmu dietatu.
Robim to tak aj s cudzimi mamickami na ihrisku a moje kamosky to robia uz automaticky.. A naopak, pokial moje dieta omylom ublizi cudziemu, tak sa ideme ospravedlnit my uplne rovnako.
Nechcem mudrovat ako by som riesila situaciu u vas, ale ak by sa to stalo mne, postavila by som mamicku zo stolicky a ak sa jej syn nie je schopny ospravedlnit, tak by to mu ukazala ona ako sa to robi.

kiirkee
12. okt 2022

Mne sa to stáva bežne. Mam synčeka 2, 5 r. Kamoška dobra ma dcerku v podobnom veku. Ale je temperamentnejsia a tiež majetnickejsia. Neraz môjho sotila, či mu niečo trhala z ruky. Alebo keď sa chcel s niecim hrať, tak mu nechcela dovoliť (ona o tu hračku nejavila záujem dovtedy). Ja teda policajta robím, kamoška si svoju dcérku tiež upozorňuje. Len teda ja si to zväčša všimnem skôr co sa deje, tak hneď zakrocim. Ona to berie ok, keď malú upozornim. Úprimne ani neviem inak, inštinktívne si chránim dieta, keď vidím, čo robí. Hranice treba vymedzovat. Verím tomu, že to je len také obdobie. Viac takých detičiek stretávam.