Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Ako byť bezpodmienečne šťastná a spokojná?

cibiother
8. apr 2016

Mile maminy. Nikdy som nebola typ na diskusne fora, este aj muza som hresila, ked to cital. Ale asi sa casom stravenym na materskej a ciastocnou izolaciou menim. Uz som tu par veci riesila a dostala celkom dobre rady, skusenosti a samozrejme aj par blbych komentov 🙂 😒
Mam teraz take blbe obdobie nejake. Potrebujem sa vyrozpravat, ale moc nenachadzam pochopenie u okolia a rodiny. Pretoze som prave v obdobi, kedy by som vlastne mala byt stastna. Mam dve male zdrave deti, skveleho manzela, nemam vela prace okolo deti, domu. Momentalne byvame u rodicov. Stale ale citim taky nepokoj, nieco mi chyba. Riesime byvanie, predali sme dom na takom nestastnom mieste a do roka sme chceli nieco nove. Nejako sa to ale komplikuje a natahuje a ja som hlavne z toho nestastna. Strasne by som uz chcela vlastne zazemie, kuchynu, sukromie na ake sme boli zvyknuti. A tym, ze nevidim nic v dohladne, citim sa bezradna a vsetko mi pripada marne a zbytocne. Nedokazem sa tesit z deti, pekneho pocasia, ako mala robi pokroky. Som nervozna na syna...Myslela som, ze budem navstevovat kamaratky, ked uz nemam tolko okolo deti, domu, este aj to auto sa stale kazi, tak ze sa bojim niekam vybrat s detmi na dlhsiu cestu...povedala som si, ze ved sa budem konecne starat o seba viac,ale nejako v tom nevidim zmysel, ked aj tak trcim na dedine doma, najdalej do obchodu a parku zajdem a kruhy pod ocami nezachranim, kedze noci este neprespime...Chvilku je dobre, potom pride nejaky rotavirus, prebdena noc a ja nevidim v nicom zmysel a je mi do placu.Pripadam si, ze nikto nie je na tom tak blbo ako ja. A pritom viem, ze ludia riesia kopec inych zavaznejsich problemov. Kludne sa do mna pustite, ze som nevdacna, kludne mi nalozte. Ja viem, ze tu budu aj take komentare. Ja viem, ze to asi posobi, ze som nevdacna, netrpezliva a asi nemam co robit, ked riesim take blbosti. Ale dost mi to zasahuje do bezneho zivota a akosi by som potrebovala uistenie, ze sa dockam. Ze budem coskoro vo svojom, ze bude lepsie, ze pojdem do prace, bude viac penazi budem medzi ludmi. Viem, ze to nie je to, cim by mal byt clovek stastny. Preco nedokazem sebe rozkazat, bud stastna s tym co mas, tes sa z kazdeho dna. Chapete ma niektora?Viete o com hovorim?Uz som tu aj taku podobnu temu nasla, ze ci ste mali take tazsie obdobie,ze ste nevideli svetlu buducnost a kedy sa to obratilo. Rada si precitam vase pribehy, velmi by mi to pomohlo.Dakujem babule 😉 🙂

shia
8. apr 2016

Skús si nájsť nejakú činnosť, ktorú si rada robila ešte pred deťmi (čítanie kníh, šitie, nákupy, kreslenie, čokoľvek, čo si mala ako hobby "predtým") a teraz len na to nemáš čas...aby si nemala pocit, že strácaš samú seba...ak sa vám dá, dajte deti povarovať babkám, chodte večer von do baru so starými priateľmi, odviažte sa, chodte na zábavu, disco, kdekoľvek si "užiť", alebo do divadla, čokoľvek..proste byť zase tou "bez záväzkov"...robí to s človekom divy 🙂 a tiež si urči čas venovať sa svojmu hobby, napr ísť každý večer sama na hodinku cvičiť, bicyklovať, čítať, s kámoškou na kávu, čokoľvek...a spoločné výlety mimo rodinu, mimo mesta ;) príp si nájsť prácu na doma, ak sa chceš cítiť zárobkovočinná a deto do škôlky..držím palce

katarinapekna
8. apr 2016

@cibiother pripadas si blbo, lebo na tom blbo si! Porozmyslaj prečo a čo treba radikálne riešiť/zmeniť

katarinapekna
8. apr 2016

@shia .......a začatím čítania kníh to rozhodne nebude 🙂

kajkovajanka
8. apr 2016

akoby si mi z duse hovorila 🙂 . muz mal vela v robote posledne mesiace, bola som s detmi (dievcata, 4r a 2r) v podstate sama. a uz sa crtaju dosledky 😀 . som unavena, vycerpana, nebavi a netesi ma nic, len sa motam a cakam, keby to bude lepsie. ..a pritom je vsetko dobre. deti su zdrave (myslim teraz na vazne veci. od januara tocime dajake kasle, teploty, aj virozu grcaciu sme uz mali). uz som antisocialna 😀 . manzel ma posiela von, ale necitim sa tam dobre. je to galiba 😀 . potrebovala by som niekoho, kto by somnou travil pravidelne cas a ucil ma, ako sa mam tesit z toho, co sa deje prave teraz. a uzivat si tento cas doma s detmi (ved o rok mi konci materska, pomooooc 😲 ) a nie som nevdacna. vazim si, co mam(e).... ked na nieco prides, budem, vdacna za tip 😉 😀 .. myslim, ze nie si sama v tom, ako sa citis. je nas viac. ale z nejakych dovodov o tom nehovorime alebo to neukazujeme. .. ale urcite, musis si najst cas pre seba bez deti. pravidelne, aspon raz za tyzden. cas, na ktory sa budes tesit. a to urobi velke divy v tvojom mysleni 🙂

dominika6
8. apr 2016

@cibiother
ja ťa napr. chápem úplne...ked mám všetko a nič sa nedeje,vtedy začínam špekulovať a meditovať o nesmrtelnosti chrústa..
hlavné je toto rozdebatovať iba s mužom...
kludne večer ked deti zaspia,otvorte si vínko objednajte pizzu a diskutujte.
povedz že teba trápi bývanie a bola by si rada ak by ste sa šli každý víkend pozrieť na nejaký domček..budeš sa tešiť že sa niečo,deje a aj budeš mať nad čím rozmýšľať...

natalym
8. apr 2016

@cibiother Ja mám túto sínusoidu celý život. Raz hore, raz dole. 😉 Teraz posledných 5 roky sa mi cykly dobre skracujú.

0silvia0
8. apr 2016

@cibiother máš malé deti, odovzdávaš každý kúsok zo seba im. Podľa mňa je toto normálne štádium každej ženy s malými deťmi ak nie si vyslovene ten materský typ, ktorý nasáva šťastie a spokojnosť starostlivosťou len o deti. Sú ženy, ktorým toto stačí. Ale priznám sa, že som mala na rodičovskej dovolenke podobné stavy, tiež som si nevedela nič užívať, len som čakala, kedy skončí deň a aspoň chvíľu si oddýchnem. Dnes mi je to celkom ľúto, že som vtedy nemala túto hlavu a toto životné rozpoloženie, ktoré mám teraz. U mňa veľký zlom nastal, keď som nastúpila opäť do práce a potom keď deti vyrástli z mladšieho školského veku. Zrazu som mala čas aj na aktivity pre seba, nemusela som behať po deti do družiny, už začali chodiť samé. Dnes sú to už pubertiaci a mám pocit, že ma ani veľmi nepotrebujú. Každé životné obdobie má svoje čaro a hoci si tvoje obdobie momentálne nedokážeš užiť, hovor si, že toto obdobie sa už nikdy nevráti. Takže to, čo prežívaš teraz je len dočasné, o rok budeš niekde inde, o 5 rokov budeš niekde inde, o 10 rokov budeš zasa niekde inde, takže si aspoň skús uvedomovať viac čas, ktorý tráviš s deťmi, čas letí fakt rýchlo 🙂

kexik218
8. apr 2016

Ja to vidim tak ze si len momentalne viac vycerpana a z toho si leniva zacat nieco robit co by ta bavilo. Ja som mala podobne stavy len opacny vyznam kym neprisla jar. Prislo mi vsetko stale take iste...nalozit pracku zapnut pracku vylozit pracku, umyt riad odlozit riad. Ist do prace prist z prace. Ja by som uz napr prijala starat sa o drobca a bola som z toho smutna, lebo chodit von po veceroch ma uz tak casto nebavi a vidim zmysel zivota inde. No teraz ked uz obcas zasvieti krasne slniecko vychYstala som si svoj panelakovy balkon ako na leto,stale si kupim nieco nove ci uz rastlinku kvetinac aj zemine sa tesim 😀 Mna to upokojuje a bavi. Napr aj rada peciem ale snazime sa s mm schudnut tak teraz nevypekam 😀 No a takto naladenym sa nam snad uchyti nase prve babo 😍

nikuliak
8. apr 2016

@cibiother Point je v tom byt stastna tu a teraz. Zi pritomnym okamzikom. Uzivaj si co mas. Nie "budem stastna az sa prestahujeme", "budem stastna az zmenim pracu", "budem stastna az schudnem" (napr.), ale uzi si aj prechadzku s drobcami, to, ze vonku svieti slnko alebo aj to, ze prsi a mozete sa dnu hrat nejake hry. Drziam paste.

lucialuca
8. apr 2016

A vieš, že na jar bývajú ľudia najdepresívnejší? Chýba nám vit.D, posun času tiež robí svoje...telo sa ešte nespamätalo z pôrodu, aj ten stereotyp je svina ☺...atd atd
Ja som pred pár rokmi mala tiež také hnusné obdobie. Niekto mi poradil Anxiolan. Je na prírodnej baze, nenávykový. A skús zacat uzivat aj magne B6.
Uvidis, ze dojdes do psychickej pohody a budes vsetko brat uplne inac....drzim palce ;)

cibiother
autor
9. apr 2016

@kexik218 presne si to vystihla. Ja ked mame lepsiu noc, len tak beham, triedim skrine, na ihrisku sa hram s malym a ked je blbo,len sa tmolim,hladam lavicku 😀 Drzim palce s babom 😉
@nikuliak to vsetko teoreticky ovladam 🙂 len tazke sa toho drzat,ked strasne by som uz chcela to byvanie. Neviem,ci to chapes. Vlastna kuchyna, riadit vlastnu domacnost. Sme tu uz rok, strasne mi to uz chyba,kedze uz som dlho tak fungovala a mali sme uz aj maleho.
@lucialuca teraz ma napadlo, ze mam aj persen, skusim aj ten zaradit 😉 Magnezium som si uz aj vcera dala, to ma trosku nastartuje, ale skor fyzicky 🙂 Presne,ten stereotyp.Ja lubim svoje deti, to je jasne, ale vobec niesom taky ten obetavy typ ze im odovzdam celu samu seba. A zial momentalne mam pocit,ze mi beru vsetko.Cas, spanok,energiu hlavne mladsia...
Dnesna noc mi tiez nepridala. Uz som sa aj zavrela do izby a vyplakala na cely svet postazovala. Otrasne spi v noci. Dve hodiny bola hore a este som ju musela uhojdat po stojacky na posteli.A potom o hodinu zase hore a hodinu zase a uz bolo rano...No k horsiemu to ide,nie k lepsiemu tym vekom. Normalne som nahnevana na nu. Keby nemala ten najkrajsi usmev na svete...kriklana mala! 😀 ☹
@0silvia0 dakujem Ti.Tesim sa na to obdobie,ked uz budem do prace chodit,ked uz deti prespia,aj ked casu bude urcite menej...je to blbe. Mala by som sa vlastne tesit z toho momentalneho, ale vdaka tomu narocnemu obdobiu nevyspatosti a vycerpanosti sa mi to neda. Neviem to momentalne.

@dominika6 veru tak to je. S muzom to uz preberame s kazdej strany 😉 Ono to byvanie sa crta,ale je to developersky projekt a nie a nie sa rozbehnut zo stavbou. A kedze viem aki su dnesni podnikatelia a ze stavba uz len jedneho domu sa vzdy omeska oproti predstavam, obavam ci to tento rok bude aspon rozostavane. A tu by som uz dalsiu zimu asi nevydrzala. To by este len prisla depka. 😖 Ja som si predstavovala ze v tomto obdobi uz budem malovat a obkladacky vyberat 😢
@shia musim veru aj ja nejake knihy pocitat ta tuto temu,aby som bola lepsie naladena.Uz mi raz take nieco trosku pomohlo v tazkom obdobi... 😉
@kajkovajanka najviac mi pomaha ked viem ze nie som sama v tom. To asi kazdemu pomoze. Ale niekto sa vie lepsie sam s tym vysporiadat. Ale ja veru nie. Prave preto som aj sem napisala.
Dakujem baby

sasa2
9. apr 2016

Akoby si o mne pisala.až na ten rozdiel,že ja mám toto obdobie s detmi za sebou,ale trápim sa v praci aj doma. Z práce som unavená zdaptana a nosím to v hlave aj domou .kričím po deťoch neviem si nič vážiť a potom ma to mrzí ešte viac.pre maličkosti vybuchnem a tak stále dokola. Veľmi som sa tešila že keď začne by vonku pekné aká bude paráda a teraz keď prídem z práce som tak unavená že neviem ani na dvor ísť.
Snáď to bude tou jarnou únavou a nedostatkom d .verme že sa to všetko na dobré obráti .A užime si každý deň.🙂

jurly
9. apr 2016

@cibiother myslijm, ze viem o com pises. som na tom podobne. mne pri prvom dietati pomohlo vratiti sa na chvilu do prace-brigada. vdaka tomu som si psychicky odychla a postastilo sa dalsie babenko. pred nedavnom som dosiahla vrchol tych tazsich chvil ochorela som a citila som sa taka vycerpana a tak zufalo, ze som netusila co dalej. najhorsie bolo vedomie, ze si nemozem pospat a odychnut, lebo deti si volno na vikend nezoberu. niekedy by bolo fajn mat niekoho po blizku kto ti pobavi deti cez den...teraz by som sa rada vratila do prace. citim tiez, ze by mi to prospelo lebo aj ked ten starsi je zlaty vacsinou , za to ten mladsi je narocnejsi. este nemaju zjednotene biorytmy to ma asi nici najviac, lebo ani von nemozem ist- mladsi mi vonku spi cca 30 min. a potom je nervozny lebo je nevyspany. ak zostanem doma potom som mrzuta ja, hoci mladsi sa vyspi do ruzova.

moja rada znie venuj sa niecomu,co ta naplni- brigadovanie, jazykovy kurz, nejake hobby. mozno Ta to aspon trosku. ja to spravim ked mladsi podrastie.

jurly
9. apr 2016

@cibiother este mi napadlo. my sa teraz stahujeme do trosku vacsieho bytu takze vela casu (1 hodku) travim na nete a kukam vybavenie do bytu atd. skus sa zamerat za vyber nového byvania. trh s realitami je velmi premenlivy a ked budes striehnut nieco urcite najdes poinformujes manzela a hotovo

kexik218
9. apr 2016

@cibiother dakujem 😀

nikuliak
9. apr 2016

@cibiother Jasné, že chápem. Len v tom je ten trik - naučiť sa byť šťastná, aj keď máš/máme tendenciu si hovoriť "budem šťastná až". Lebo to potom nepríde nikdy. Vždy tu bude "až". Až sa presťahujeme, až budem mať dieťa, až budem môcť ísť zase do práce, až bude dieťa väčšie, až pôjdem do dôchodku. :D ale neboj, ja sa to tiež zatiaľ len učím a vieš čo, je to z týždňa na týždeň lepšie. 🙂 Proste žijem prítomným okamžikom.

kajkovajanka
10. apr 2016

@cibiother ake velke mas deticky? chlapcov ci dievcata? nasa mladsia minuly rok (ked mala asi pol roka az tristvrte roka) chodila spat neskor vecer, bola hore asi tak 8 krat za noc kazdu noc a este k tomu pridala, ze v ramci toho nespala hodinu az dve. ja som po tych mesiacoch bola taka hotova, to bol masaker. potom sa to stiahlo na to, ze sa budila dva tri krat, potom zas 5 krat, potom raz na dve hodky,.. teraz okolo dvoch rokov zacala spat. zobudi sa raz, dvakrat za noc este stale, ale uz mame za sebou celkom dost prespatych noci. teraz najnovsie, je chora starsia, postupne uz aj mladsia, nechodime velmi von lebo maju teplotu, kaslu... tak sa mi mladia posledne tri noci zobudila a bola hore taku tristvrt hodku . a dnes vstala o tristvrte na sest a uz mi tu mrnci od rana 😲 😀 .... napadlo mi, neexistuje moznost, ze by ste sli do podnajmu, kym sa vam postavi dom? ja viem, to su vyhodene peniaze, ale tvojej hlave (a tym padom celkovej nalade uvas doma) by to velmi pomohlo. co by ti na to povedal muz? povedala si mu uz, ako sa u nich doma citis? .. my sme boli u svokrovcov dva roky. oni boli velmi super, stale sa nam snazili pomahat, ale nebola som doma. a neskutocne mi tam vsetko liezlo na nervy.. asi po roku som to manzelovi porozpravala . nie tak, ze by som kydala na jeho rodicov a bola nevdacna, len som mu povedala, ze ako sa citim (zhodou okolnosti jedna znama prezivala podobne a z toho sa nam odpichol rozhovor). nic sme s tym neurobili, teda, nestahovali sme sa hned, ale aspon som sa citila lepsie, lebo som sa vyrozpravala a mala som pocit, ze uz v tom nie som sama, ale ze sme spolu

2veronka7
10. apr 2016

@cibiother aaaaale co nevdacna... ty si uvedomujes, ze mas vela. Ze mas stastie okolo seba... ale co citis je prirodzene. Myslim si, ze kazda mamina si prejde aj takym obdobim. Len asi kazda to preziva inak... jednej sa to dotyka a zasahuje ju to viac, inu menej... len sa tym netreba nechat zozrat. Mne pomaha vykecavat sa o takych veciach obcas s kamoskou, ktora zaziva podobne veci, riesi podobne starosti (chorobky deti, vychova, manzelske peripetie...). Aj ked sa osobne nedari dlhsie stretnut, aspon cez mobil sa vykecame, podporime, nadychneme a ide sa dalej s usmevom 🙂 a je prirodzene ze ty vnimas ako problem co prezivas ty. I ked jasne, oproti inym osudom su to malichernosti. Treba sa naucit s takymi emociami pracovat, aby neprevalcovali. A ked ides do obchodu... a kasli na kruhy. Ale daj si spiralu, a mozno nie teplaky. Nevidis zmysel? Nemusi byt zjavny... ale mozni sa tych 10 min. vdaka tomu budes citit lepsie inak. A zmysel je... aj tvoj muz ta rad uvidi aj ked len trochu nevsednu... ver tomu, ze aj spirala, vlasy v nie obycajnom cope, nie uplne stare vytahane teplaky, robia divy a chlap to vie postrehnut ;)

dedikatessa
10. apr 2016

Pokial sú cieľom tvojho šastia materialne veci, ver mi, nikdy nebudeš štastná a naplnená, nikdy nebudš mat dosť. Lebo ten dom , hoci ta dobre rozumiem, je len vec, rovnako aj kuchyna ci záhradka to všetko su len dočasné potešenia. Je doležite najst pravý zmysel zivota a tú pravu bezpodmienecnu lásku, ktorá sa tu na zemi tazko nachádza. No viem o jednej takej laske, no ludia ju nechu prijimat a radsej sa utapaju v tomto svete. Je to Božia laska, ktorá ti da odpoved na vsetko. Možno situacia v ktorej si je pre teba skuskou trpezlivosti a mas pravdu je uplne nic oproti inym skuskam a situaciam ,ktore nas mozu postretnut. Možno je čas sa zastavit a porozmyslat nad tym, či tvoje predstavy o stasti vedu naozaj k tej nepodmienecnej laske a pokojnemu životu, alebo tam chyba šťava, ktorá ťa v každej inej ťažsej situacii bude posilnovať a bude ťa zalievať pokojom a nádejou. Problem nie je totiž to situacia v ktorej sa nachadzaš, ale tvoje podmienky a predstavy o šťasti. A pokial túžiš po bezpodmienečnom šťastí, tak skus začať od seba a vytváraj ho ty.

cibiother
autor
10. apr 2016

@kajkovajanka mam 3,5 rocneho chlacpca a 9 mesacnu. Tie noci mi uz idu na nervy...chcem s tym nieco spravit, lebo tento slaby spanok je hrozny na psychiku. Naco je to dobre potom? 😒 Ked som nervozna, placliva, precitlivela?Obdivujem maminy co to vydrzia niekolko mesiacov aj rokov takyto maraton...
K tomu podnajmu:Ja uz som muzovi vravela niekolko krat, ze podme uz niekam, kym bude ten dom. Ale stale cakame, ze mozno sa rozbehnu a tym padom, by sme mozno boli v podnajme pol roka, alebo aj menej. Len keby som uz videla nejaku cinnost. Zaklady vykopali minuly rok, potom prisiel dazd a hotovo. A teraz sa nejako nevedia rozbehnut. Tak stale si vravime, ze este pockame do leta a potom ak by to nevyzeralo ruzovo s tou novostavbou, tak ideme do podnajmu uz. Teraz sa aj auto kazi, uz sa to asi neda opravit az tak, tak manzel odklada, co sa da, kedze neplatime uver, aby sme mohli nejake lepsie ojazdene splasit...Takze preto tu este tvrdneme 🙂 Ale uz mam niekedy na male. Je to veeeelka pomoc. O tom potom. Ale proste rodina ma zit sama svoj zivot a hlavne mama na materskej ma najradsej veci po svojom, ked cely den travim doma...
@2veronka7 no snazim sa 😀 , ako pises aspon tu spiralu, nejake lepsie teplaky, to hej. Len potom spim noc 3hod. a pride mi,ze naco...nemam veru taku kamosku momentalne, vsetky mi pridu take vyrovnane, ze sa im aj bojim zdvoverit. Preto som sa aj rozhodla, ze skusim sem 🙂 😉
A pomohli ste mi baby, dakujem vsetkym co prispeli a este mozno prispeju 😉

2veronka7
10. apr 2016

@cibiother to (ne)spanie poznam. Mne pomaha jednoducho aj ked prvy moment je vzdy, ze som unavena a nevladzem, vyskocit a fungovat na 110% hned. Deti, kuchyna, pradlo do pracky... a neviem co oklamem orgamizmus, ale zrazu sa preberiem rychlostou vetra 🙂 a mozno niektore len o tom nahlas nehovoria co skutocne prezivaju a citia... alebo potrebuju k pocitu napnenia ine ako ty....

kajkovajanka
11. apr 2016

@2veronka7 po takych nociach sa rozbieham aj ja rychlostou belsku. len potom vecer, ba uz aj podvecer, to by si ma mala vidiet, jak meliem z posledneho 😀

cibiother
autor
11. apr 2016

No ja prave ked mame lepsiu noc rano vyskocim a ficim s elanom.Ale ked spim malo prave sa neviem nakopnut.ved kazda sme aj ina povaha😉 ale vyskusam.Mozno aj ja sa rozbehnem.No vecer to je uz horsie veru...

kllamarka
11. apr 2016

@cibiother Ja to uplne poznam..v skratke moj pribeh 🙂 S prvym muzom spolocny byt 20km od BA, len sami pre seba. Narodila sa dcera, pol roka bolo v pohode vsetko. Koli financiam som po 9mes od porodu musela nastupit do prace (ale nastastie mix z domu/office atd). Nastali problemy, nezhody ..hlavne financne, rozchod. Odisiel naspat do mesta, my sme ostali same asi 20km od BA (bez rodiny, priatelov). Povies si, ok mam pracu, dcera je spokojna, AZ tak daleko do mesta to nie je..ale depresia najvacsia zo samoty, neustaleho cestovania ci uz praca, alebo k rodicom, alebo za priatelmi. Vyhliadky na predaj, vyplatenie hypo..prestahovanie sa inam nulove. Vyhliadky na zmenu, ulavu..ziadne. Po roku takeho zivota mi uz liezlo na nervy len, ze zacina jar. Vsetky mamicky vonku spokojne, usmiate na jar...uzivali si deti, ihrisko..domov. A to ma dostavalo do este vacsej depresie, neschopnost predat byt a ist inam a zit inak. Ale poviem ti po 2 rokoch sa to konecne zmenilo. Byt sa necakane predal...ja som docasne s malou isla byvat k nasim (fakt sa dalo len docasne, lebo sme sa tiesnili v malej izbicke), kym som si nasla prenajom. A hned ako sa veci zacali hybat..som si aj nasla noveho muza. A to uz sme si nasli nove byvanie spolu..do 3r je pre mna zivot naozaj vyrieseny a som spokojna a vydata 🙂. Neboj sa ..raz to pride. Neviem ako realne ti poradit, tu docasnu mizeriu preckat...ja sama som ju pretrpela, nic moc mi nepomahalo. Iba vlastne..ano ..celkom mi pomohlo sa sustredit na seba, dala som si ciel, ze si vypracujem postavu. Za 1 rok navstev fitka, som si vypracovala postavu snov 🙂 To ma daku dobu potiahlo, a tesila som sa aspon toho. Cas vo fitku ma bavil, nastavila som si svoj vlastny rezim a tempo. Chodila som 3x az 4x tyzdenne. Kazdopadne ti prajem vela sil to preklenut psychicky a skus si najst aj ty nejaky tahac, co ti to ulahci. Na nieco ...trebas iba jednu vec...sa oplati upnut. Aj ked docasne, ale pomoze.

2veronka7
11. apr 2016

@kajkovajanka taky tak... vecer to na mna pride a aj na nohach by som zaspala 🙂

cibiother
autor
11. apr 2016

@kllamarka no ked to tak citam, ty si si presla ovela tazsiu cestu, aby sa ti to dalo do poriadku. Sama na dieta, praca, vsetko okolo toho a este si si stihala aj postavu vylepsit ,muselo to byt narocne urcite. Az mi slzy vyhrkli od dojatia, ze to tak dobre u teba dopadlo. A vidim, ze cakate babo, takze urcite radost.To je super 🙂 😉 Presne ako pises, prechadzam sa po dedine a je mi skor zle z tych peknych domov a spokojnych rodiniek, lebo ja tu byvam u rodicov uz rok a pritom som od 15-tich bola prec. Uplny nezvyk. Intrak, Nemecko,Blava atd.a teraz trcim tu, neviem dokedy. Potrebovala by som teraz pocut vela vela takychto peknych pribehov, mozno by sa mi trosku ulavilo, lepsie preckalo toto narocne obdobie 🙂 Aj dnes:Slniecko sice vyslo, tesim sa, ale vcera vecer ma tak rozbolel zaludok, ze som musela ist na pohotovost. Som totalne nevyspata.Bud som nieco schuti zjedla, alebo uz z toho stresu, lebo sme sa stihli s muzom pohadat. Same s mamou doma, manzel isiel vecer do prace, babka stresovala najskor a potom kym sa mi ulavilo, uz bola mala hore na kojenie a potom este raz. Nevyspata som, cez den nedokazem pospat, zatvorim oci, ale mozog funguje 😒 Zistila som, ze ten nedostatok spanku mi strasne pridava na tej depke. Akurat riesim, ze uz ju odstavim, ale dnes v noci to urcite nebudem skusat. Som prilis unavena. A to vsetko ma TAKY vplyv na tu psychiku, ze nedokazem normalne rozmyslat. Asi by sme mali ist aj do podnajmu, lebo moja mama, ona si to neuvedomuje, ale stresuje ma niekedy tymi jej prehnanymi obavami. Byvala ucitelka, stale nas ma vsetkych za deticky. Podla toho sa aj sprava. 😒 Ale pomoze mi, to je jasne. Len to poucovanie, aaach jo 😒 No v kazdom pripade vdaka za tvoj krasny pribeh zo stastnym koncom 🙂 Drzim palce 😉

mircalla
11. apr 2016

@cibiother napisem ti, ake mam ja problemy? mozno by si sa po tom citila lepsie - bud rada, ze ziadne vlastne nemas.
Jedine, co mas je depresia a vyhladala by som preto lekara. Ja si nemozem pripustit ani mat depresiu, lebo si nemozem dovolit sa zosypat a dovodov mam na to dost a velmi vaznych

charlie1980
11. apr 2016

Ako byt bezpodmienecne stastna a spokojna.....? Uvedom si, ze mas zdrave deti, lebo dnes to uz nie je ziadna samozrejnost. Uvedom si, ze si zdrava aj ty (aj ked unavena) a nemusis na tomto svete nechat polosiroty. Uvedom si, ze mas zdraveho muza, ktory sa dokaze postarat o rodinu. Uvedom si, ze kazdodenna voda, ktoru pijes, nie je samozrejmost, lebo miliony ludi umieraju na dehydrataciu. Uvedom si, ze netrpime hladom, ze netrpime vojnami a nepokojmi, ze nic na tomto svete nie samozrejmost, ani lekarska starostlivost, o ktorej sa v nejakych africkych krajinach povedat neda, pretoze denne umieraju miliony ludi na svete v dosledku pre nas liecitelnych chorob. Mame modernu techniku, ktora ulahcuje zenam pracu. Mas rovnake prava ako muzi. Ci toto nie je dost, aby bol clovek stastny a spokojny....? Skus zmenit pohlad na svet. Jedine to ti pomoze. Vsetko je len o nas, o ludoch. Vaz si, to co mas a nezen sa za tym, co nemas.

kllamarka
11. apr 2016

@cibiother dakujem. 🙂 Mas pravdu pre psychiku je dolezity spanok/oddych. Hlavne aj fyzicka namaha dost produkuje endorfiny, naozaj to pomaha. Drzim palce pri hladani vhodnej aktivity. Psychika sa sama od seba nepohne. Treba jej pomoct fyzicky a take male zmeny v zivote..nakoniec vyustia v tie velke 🙂 Ak to trva dlho, taka apatia, depresia kludne chod k psychologovi. Ale poradi ti v podstate to iste. Chemia/antidepresiva su az posl moznost..

cibiother
autor
11. apr 2016

@mircalla urcite sa nebudem citit lepsie,ked si precitam,ake ma kto problemy.Co som nejaka sadistka?Najradsej by som bola,aby sme nikto nijake nemali.Rozhodne neprajem nikomu nic zle.Mrzi ma,ak to tak vyznelo.Dufam,ze sa z tych svojich rychlo dostanes😉

Tu začni písať odpoveď...

Odošli