Ako byť spokojná vo vzťahu a v živote?

ivicka85
25. dec 2013

Ahojte,
poradte mi prosim, ako byt spokojna vo vztahu a v zivote? Trpim velkou vnutornou nespokojnostou a trapia ma veci, ktore by ineho netrapili.
Ked tu citam, ako pisete o uzasnych manzeloch, ako sa staraju o deti, tak ma trapi, ze moj manzel ma syna sice rad, ale venuje sa mu malo, uprednostnuje svoju pracu a zaluby. Citim sa casto, akoby to dieta malo len jedneho rodica. Manzel sa nezmeni. Chcela by som zmenit svoj postoj, tesit sa z toho, ze maly je zdravy, ze mame vsetko, co potrebujeme... Ako na to?

luba28
25. dec 2013

@ivicka85 hladas problemy tam kde nie su,....ak by si mala moznost chod sa pozriet na onkulogiu,jedno ake oddelenie a tam pochopis,ze to co trapi teba je uuuuuplne,ale uplne nic,.....bud spokojna s tym co mas ,....ved mas vsetko co mozes mat,.....

mima4
25. dec 2013

@ivicka85
tes sa z toho, čo mas, nie z toho, čo nemáš. Manžela nezmeníš, vôbec žiadneho človeka nezmeníš, jedine na čo máš vplyv, si ty sama, tvoje nazory, postoje, reakcie...
Dakuj Bohu za zdrave dietatko. Su mamičky, čo majú nehybné deti, ležiace, ktoré krmia... a deti ani si neuvedomuju vlastnu existenciu ☹
Ďakuj Bohu za to, že aj ty aj manžel ste zdraví, že nie ste onkologickí pacienti, ktorí po chemo sú celé dni paralizovaní..
Ďakuje Bohu za x ďaľších vecí, pretože nič čo máme v živote nie je samozrejmosť.

Vnútorná spokojnosť musí vychdádzať z vnútra človeka, nie z vonka..

zuzkaanicka
25. dec 2013

@ivicka85 neporovnavaj sa s nikym, tes sa z malickosti a uzivaj si svoju rodinku 😉 ... toto je moj recept, nemusi byt univerzalny, ale vyskusaj 😉

zipsy
25. dec 2013

@ivicka85 ja som presne taka ista 🙂 akoby som to sama pisala, sila 😉 podla mna sa to len tak lahko nezmeni. pohlad na zivot, mozno ti to potrva velmi velmi dlho. Mne niektore kamosky radia vymenit chlapa, najst si lepsieho s ktorym budem stastna, ale neviem ci je to tym, ja som proste nespokojna so vsetkym ☹

babaker
25. dec 2013

@zipsy @ivicka85 urcite nie ste vo svojej nespokojnosti same. vnutorna spokojnost je pre niektorych ludi celozivotnou naplnou. niekoho naplna viera, ineho oblubena cinnost, zberatelstvo, ludia...atd.
uz len to, ze si svoj problem pomenovala, si vlastne svoj problem vyriesila. teraz to uz len treba dotiahnut do konca. nebude to zo dna den, ze sa na svet budes pozerat inak, ale postupne prides na to, ze si vnutorne stastna, ze vlastne mas co potrebujes. este vela stastia na tejto ceste prajem. 😉

kristiju
25. dec 2013

mám podobné pocity ako ty ivicka,každí kto ma pozná si myslím,že som štastná,ale nie som....ťažko je sa porovnávať s tými ludmi,ktorí sú na tom horšie ako mi,lebo mám skor na očiach tých,ktorí majú naozaj všetko,všetky plány a sny im vychádzajú....mám pocit že všetko okolo mna je dokonalé,len u mna to nejak nevychádza...bud je svet dokonalý,alebo sa každí dokonale pretvaruje,no vážne neviem....dokonalý manžel,deti kolko chcejú a kedy chcejú....

zita19
25. dec 2013

@ivicka85 ako najs vnutorny pokoj na to recept nemam. Mozno to vekom pride, neviem... Ale prosim Ta netrap sa tym co tu o svojich muzoch pisu zienky. Mozno je to tak a mali stastie, mozno je to ako u vas a aspon na MK si udrzuju iluziu idealu... Toto je vyhoda virtualneho sveta, mozes si spravit svoju vysnivanu verzu zivota, bez ohladu aka trpka je skutocnost. A je to aj jeho nevyhoda...

sorciera24
25. dec 2013

@ivicka85 ja ti odporucim jednuv ec..."tajomstvo" a zakon pritazlivosti.....deje sa to. co mame v hlave......a ak chces, aby to fungovalo, musis tomu verit, ak bude v tvojej halve vladnut strach, negativne myslienky na to, ako si hrozne nespokojna.....tak to je to, co pritahujes....ak myslis na neg. veci, tak tie sa ti preto deju....zacni mysliet pozitivne...ale skutocne...musis to precitit a verit, ye je to moyne dosihnut...jedine tak to moyes dosiahnut....a ver, ye sa to da....... som vo svojom zivote velmi stastna a to preto, lebo to chcem! vela sil a poyitivneho myslenia prajem! 🙂
a nezabudni byt vdacna za veci, kt. uz mas a robia ta stastnou......to je tiez dolezite.....

sorciera24
25. dec 2013

@kristiju nezvid..pravidlo jedna.....aj ty mozes mat to, co maju ostatni...ale chces to?.....vsetko je len na tebe a na tvojej voli a mysleni.....ale da sa to.....vid. prispevok vyssie 😉

maria1989
25. dec 2013

@ivicka85 vypi si 😀 😀 😀

synovial
26. dec 2013

@ivicka85 jediny sposob, ako si vazit, co mas, je prist o to. poriadne padnut na hubu. Tak sa pouc z cudzich chyb a nerob vlastne.

janka258
26. dec 2013

@ivicka85 neporovnavaj sa s ostatnymi a bude ti lepsie.Skus sa len na chvilku zamysliet,teda ak chodis na MK casto,ze preco si niekto pri problemoch s manzelom zaklada novy nick.V povodnom ospevuju najlepsieho manzela,otca,same seba ake su super matky a super nezavisle polofeministky a potom zrazu precitnu zo svojej iluzie,ze to tak nie je tak sup vytvorit novy nick a uz sa stazuju jedna radost,ako sa muz o nich nestara,ponizuje ich a pod.Keby boli uprimne tak nepotrebuju novy nick a za tym si stojim,takze never vsetkemu co sa tu pise. Nikde to nie je take dokonale ako sa tu poniektore vytahuju,takze tak.

tykat
26. dec 2013

@luba28
@mima4
Ono baby s tou onkologiou to nie je ake jednoznacne...lahko sa pise "chod sa pozriet..." lebo clovek sa toho boji, boji sa smrti, boji sa vojny, nasilia, hladu, bolesti, chorob...ale pocit stastia sa neda stavat na tom ze sa niecoho bojim tak teraz budem stastna... Moja mama je na onkologii "ako doma" uz 11 rokov a poviem vam ze vacsieho dudrosa a nespokojneho cloveka som nevidela, a to je prosim jej postoj odkedy ako dieta pamatam, to bola zdrava a mala "vsetko", ani rakovina s nou nepohla, chvilu jej je zle, po chemoskach, po oziaroch a len sa trochu oklepe uz frfle na cely svet, nic jej nie je dobre, travu by chcela zelensiu, oblohu modrejsiu...je to povaha. A kym si clovek neuvedomi ze je to v nom tak s tym nic nespravi. A castokrat ani potom.

zuzkaanicka
26. dec 2013

@tykat to je presne o tom, ze kto sa nevie tesit z malickosti, tak nepostrehne ani velke veci ... to su ludia, ktori su nespokojni vzdy a so vsetkym ... tam neviem, ci nieco ma sancu, aby im otvorilo oci ☹

luba28
26. dec 2013

@tykat ja viem ,preco som to napisala,..moja mamina s nou bojovala 9 rokov a sama s troma malymi detmi,.....tak velmi chcela zit a pre nu by stacilo tak malo,aby bola spokojnaaaa,........byt zdrava,alebo byt v dlhsej remisii,.... ☹

dazdovka
26. dec 2013

@ivicka85 ako byt spokojna vo vztahu a v zivote? Nemaj prilisne ocakavania od druhych, budes iba frustrovana, ze nenaplnaju tvoje predstavy.. Myslim, ze to je chyba ktoru robis, mas ocakavania voci inym ludom (muzovi), ale ak si ty nezariadis, nikto ti nemusi spravit tak, ako si zelas.
Uvedom si svoju silu, rozvijaj hodnoty v sebe, zacni tvorit, rozvijat sa, vzdaj sa toho, co nepotrebujes, prebudzaj svoju intuiciu a vyhladavaj inspirativnych ludi, nove podnety, kulturu 🙂

zanna333
20. aug 2018

Mne velmi pomohli knihy a texty Abraham-Hicks. -Podla mna je to to najlepsie pozitivne myslenie, ake existuje. Napr. tu: https://abrahamhicks.sk/category/stastie/ -super aj o vztahoch

pivonka6
20. aug 2018

@zanna333 si knižná dilérka? Opakuješ sa v každej téme núkaním tej trápnej knihy.

zanna333
21. aug 2018

@pivonka6 Mozno to niekomu pomoze tak ako mne. Asi som to trosku prehnala, sorky.