Ako docieliť, aby mi muž viac dával najavo svoje city?

angelblue
20. jan 2012

Ahojte.potrebovala by som trošku poradiť,ako zo svojho muža dostať jeho city.Všetko pred svadbou bolo užasne a krásne a začalo to potom keď sa nám narodila nasa dcerka.Viem,že ma ľúbi,ale povie mi to len keď ideme spať aj to tak ako keby to bolo naučene z knihy.Som žena a potrebujem od neho počuť viac..poraďte prosím niečo.Ďakujem

wrok
31. jan 2012

@zuzkabeno tak ja som asi naozaj iny..... ja som vzdy bol orientovany na psolupracu, timovu pracu, rovnocenny vztah, nechcem doma ziadnu sluzku, chcem moct povedat manzelke co mi vadi a rovnako to ocakavam od nej. Teoria pekna, zial nevysla...nepodarilo sa...
Ja som manzelku vzdy podporoval, tak v jej volnocasovych aktivitach, ako aj v zamere podnikat, robit len to comu sa chcela profesionalne venovat... este pred manezelstvom som ticho akceptoval, ze si v BA nenasla pracu za 9 mesiacov, pretoze sa uzko orientovala len na svoju oblast... ani jednu vycitku odomna nepocula...

zatial som v manzelstve nepribral 🙂 ani manzelka

som si vedomy toho, ze chyba je vzdy na oboch stranach, zial mam pocit, ze som jediny co ma realne zaujem situaciu riesit a snazit sa zmenit aby som nerobil co manzelke vadilo, ked som sa konecne dozvedel co to je...

neviem, pre mna je nepochopitelne, ze ked niekto lubi tak nepocuva partnera..... ked lubi, tak nepovie druhemu slusne co ho trapi, pretoze vie,z e si to moze dovolit lebo jeho partner si ho v zaujme ich vztahu a rodiny vypocuje a aj sa zamysli.... nebude vsetko robit tak ako chce partner, ale bude mat zaujem sa o tom porozpravat a dospiet k nejakemu konsenzu....

zuzkabeno
31. jan 2012

@wrok No keď ona nechce ani keď ty jej stále dokazuješ, že chceš, tak to je ťažko. Ale taký muž ako ty si určite nájde partnerku, keď by Vás náhodou rozviedli. to aj ja som taká, že často dúfam až do konca, ako že nádej zomiera posledná. Môj manžel by súhlasil s rozvodom, keby som sa ja chcela rozviesť, podľa neho to nemá zmysel keď jeden z manželov nechce. No čo človek, to názor. Napíš ešte niekedy ako Ste dopadli.

marionmarion
5. feb 2012

@angelblue necitala som celu diskusiu...ale poradila by som ti jedno...kedze mm je taky isty, nikdy mi nepovie ze ma ma rad a nepreukazuje mi lasku, som bola jedneho casu presvedcena o tom, ze ma uz nema rad. potom som si precitala knihu 5 jazykov lasky od Garyho Chapmana a konecne som pochopila, ze tu nejde o to ze ma nema rad...iba mi to dava najavo sposobom ktoremu ja nerozumiem. Ja som typ, ktory potrebuje pozornost a dotyky. to je moj jazyk lasky, preto ked niekoho lubim davam mu to najavo presne tymto sposobom. Lenze jazykom mm su skutky a sluzby. on ked niekoho lubi, tak pre neho robi sluzby, napriklad ide nakupit, uvari caj, uprace a podobne. Mozno by ti stacilo zistit aky je jazyk lasky tvojho muza a pochopila by si ze ta ma vlastne rad, len to dava najavo inak, nie tak ako si to predstavujes...mozno to bude stacit na to aby si sa s tym zmierila ze on je v tom iny ako ty...

angelblue
autor
5. feb 2012

@marionmarion Dakujem skusim si to precitat.len problem je v tom,ze on taky nebol vsetko bolo v pohode len za posledny rok sa hrozne zmenil.uz fakt neviem co mam robit.

marionmarion
5. feb 2012

@angelblue to sa stava...aj o tom sa pise v tej knihe 🙂
rozumiem ako sa citis...ale to ze on sa zmenil ma tiez nejaku pricinu. mozno on sam tu pricinu nevie pomenovat, preto sa ho asi nevypytuj nasilu, ked on o tom hovorit nechce. skus byt v tomto ta mudrejsia, ktora viac do veci vidi...z vlastnej skusenosti viem, ze tlacit na pilu je to najhorise co clovek moze robit...urcite tym nevyriesis nic. tvojmu partnerovi asi tiez chyba z tvojej strany nieco, mozno ma pocit ze mu nerozumies alebo je v tom nieco ine...ale to ze sa vam nevenuje neznamena automaticky ze vas nema rad. take jednoduche to nikdy nie je. Skus tu knihu,vela veci pochopis...a potom sa o tom s nim skus porozpravat, popripade mu to daj precitat ak bude ochotny...a skus byt chvilu este trpezliva
drzim palce

angelblue
autor
6. feb 2012

@marionmarion Dakujem máš pravdu my ženy vidíme niektoré veci možno trošku černejšie ako sú...skúsim si to prečítať a možno mi to pomôže =)