Ako dostať manžela z bytu?

alena68
29. okt 2020

Ahojte chcela by som sa poradit ako zamedzit vstup do bytu. Chcem podat ziadost o rozvod mame 4 r.syna.Byt je vylucne moj kupili sme ho pred manzelstvom na liste vlastniczva som pisana vylucne ja a chcela by som vediet ci je mozne vymenit zamky aby sa do bytu nedostal som z neho na nervy

kvetinka75
31. okt 2020

@birika mne napisala ze ho kupovali spolocne

birika
1. nov 2020

@kvetinka75 ok, ja uz to neriesim

alena68
autor
28. dec 2020

@blunka on sa uz odstahoval bere si postupne svoje veci. Pravnik mi poradil ze mozem vymenit zamky aj zrusit trvaly pobyt. Kedze som vlastnikom bytu ja. Kazdy tu radi inac uz som salena z toho

patka06
28. dec 2020

@alena68 TP žiaľ zrušiť nemôžeš, pokiaľ je tvojím manželom, má právo užívania bytu

alena68
autor
28. dec 2020

@patka06 a preco mi pravnik tvrdil ine?ved vlastnikom bytu som ja on nefiguruje na LV

patka06
28. dec 2020

@alena68 neviem prečo ti to tvrdil, zákon to výslovne zakazuje v § 17 ods. 1 písm. f) Zákona o hlásení pobytu občanov.

qetka
28. dec 2020

lebo sme ti tu uz 10x dali ten zakon, kedy je vynimka na zrusenie TP. Zakon 253/1998 Z. z. §7 odsek 1, pismeno f)
Aj tak si ides stale svoje dookola Pisal ti to tu aj pravnik, ale stale neveris. Povedz tomu tvojmu pravnikovi, nech si pozrie hore uvedeny zakon a potom sa ho spytaj este raz... Za normalnych okolnosti cidzej osobe mozes zrusit TP ako nic, ale manzel vlastnika je vynimka, ktora je explicitne v zakone napisana. Pokial nie ste rozvedeni, tak je manzel vlastnika a plati to na neho...

malinoismum
28. dec 2020

@qetka mne to pripada že jej to nikto nevysvetli... už sa nevyjadrujem

zalka
28. dec 2020

@malinoismum mnoho ludí v mnohých témach písali sme to isté ... a zase nové témy a zase tie isté otázky ... 🙂

malinoismum
28. dec 2020

@zalka vies mna len zaráža - doteraz som tu mala foto v uniforme (PZ) ľudia aj tak tvrdili že nemám pravdu- denne to robíme 🙂

malinoismum
28. dec 2020

@zalka ... ale nech veď si spomenú 🙂)) ja sa len smejem nad vlbostou

zalka
28. dec 2020

@malinoismum ja viem, sú to základné veci, no žial na svk je nizke právne povedomie.... ale je smutné ak čosi také odporujúce zákonu tvrdí právnik

qetka
28. dec 2020

@zalka ty si jej to minimalne 10x pisala tiez 😂 Ona mu to proste chce zrusit, tak dufa, ze jej niekto povie, ze to ide. Preto stale dookola
@alena68 Este tu mas najnovsi odkaz, kedze ten zakon mal male zmeny, tak tu je posledna upravena verzia. Ale je to stale tam. Nemozno zrusit TP manzelovi vlastnika. Kapis to?
https://www.slov-lex.sk/static/pdf/1998/253/ZZ_...

malinoismum
29. dec 2020

@zalka Mna zaráža že jej tu mudre hlavy radia zámky meniť pritom potom chodíme na oznamy jak na klavír... 🙈🤷🏻‍♀️

alena68
autor
14. feb 2021

@malinoismum preco mi potom pravnik radil ze mozem vymenit zamky, som z toho salena, bojim sa bude z toho pruser, muz sa vyhraza ze nechcem prepisat byt na neho, lebo je pisany len na mna, ze realita je ina a nemala som pravo vymenit zamky. Lenze on mi brakoval byt bral si kadeco a vyhrazal sa trestnymi oznámeniami

malinoismum
14. feb 2021

@alena68 Už hore davno ti naznačili že máš asi naprd pravnika a stále si si šla svoje.. nesmieš to urobiť
- inak, ak chces radu z mojej strany kľudne píš IP...
btw už ste to dávno mali riešiť občianskoprávne....(súdom)

patka06
14. feb 2021

@alena68 pruser to bude ..pretože ti právnik poradil úplnú blbosť a ty si mu uverila, pretože ti jeho rada vyhovovala
Ešte raz: Pokiaľ nie ste právoplatne rozvedení, má manžel právo užívania bytu
A ty s tým nič nespravíš