Ako finančne prežiť po rozvode s deťmi

jazumalu
17. sep 2018

Ahojte, chcem sa spytat, ci uz niektora z vas riesila nieco taketo - s muzom mame 2 deti, sme spolu 14 rokov, ale od narodenia prveho dietata to podla mna islo iba k horsiemu. Raz mi v opitosti povedal, ze on deti nikdy nechcel ale ze ich mame len kvoli mne. Asi nema zmysel rozpisovat, co robi a nerobi, co robim a nerobim ja, fakt je, ze ja zvazujem, ci tento vztah neukoncit. Zvazujem uz niekolko rokov, niekedy sa pozviecham, potom som zase v tychto myslienkach, stale dookola. ale drzia ma dva dovody: 1. klasicky - deti, toto vsak riesit nechcem.
Skor si neviem poradit s 2. dovodom - financnym. Sice spolu nezarobime nejako malo (hlavne vdaka nemu), stale to staci len na zitie od vyplaty do vyplaty, deti vzdy nieco potrebuju, maju kruzky a sportove zaujmy, potrebujeme dve auta, deti su pomaly v puberte takze "co to" aj pojedia, k tomu letna dovolenka, no usporene nemam. Ja robim vo verejnej sprave, tabulkove platy nepustia. Mame uver na byt, este asi 10 rokov. Byt mame na polovicu. Ak by som mu navrhla rochod, pricom by som chcela v byte s detmi zostat, musela by som ho vyplatit a na to nemam. Zobrat si na to dalsi uver - na to z mojho platu tiez nemam. Samozrejme, musel by mi platit na deti, ale kedze je zivnostnik, viete ako to je, nastavit sa to da kadejak a mne by na dve deti platil len minimum. A nemam pochybnosti, ze by to nespravil, uz len z cistej muzskej jesitnosti - chcela si byt bezo mna, tak si porad. Predat byt, rozdelit peniaze na polovicu a prestahovat sa s detmi do mensieho - to ma tiez nelaka. Deti ho maju radi, pred nimi sa hadame malo, nemyslim ze by chapali, ze sme na tom tak zle. Podla mna by to zobrali tak, ze je to vsetko moja vina a zobrala som im otca aj domov. Odstahovat sa k svokre ani k nasim nemozem. Nasi byvaju daleko a so svokrou by som to nezvladla.
Ako ste pri rozchode riesili tento problem? Mozno poradite nieco, co v tejto chvili mna vobec nenapada.

luccija
Autor odpoveď zmazal
Zobraz