icon

Ako fungujú zmiešané rodiny a deti ich prijímajú?

9. máj 2026

Ahojte.
Párkrát som rozmýšľala nadtým ,že ako môžu fungovať rodiny , keď rozvedená/rozidena žena sa dá dokopy s rozvedeným/ rozideným mužom .
Muž má napr.2 deti , žena dajme tomu tiež dve . Potom si spravia spoločne 1-2 deti. Ako v tých rodinách tie deti to vedia prijať . Hlavne tie deti keď sú už väčšie. Ja si to neviem predstaviť .
Radšej by som ostala už sama . Ako takto deti môžu vyrastať,že odrazu už pri mame je iný chlap ,k tomu nevlastný otec prinesie domov ďalšie deti a nech si moje alebo jeho na seba zvykajú.
Není to také sebectvo od matky aj otca ?
Ani tomu nerozumiem,prečo žena keď sa rozíde/ rozvedie s chlapom sa boji byť sama a musí mať pri sebe nejakého chlapa
A nemusíte mi písať,že čo ma to trápi,nech sa starám o seba ,alebo čo ma to zaujíma. Diky.

anonym_5259ba
9. máj 2026
@anonym_aa4543

@anonym_autor som jednorodic, od asi 6mes dietata
Momentalne uz 4 roky uplne sama, bez toho aby niekto o mna prejavil zaujem
Momentalne sa pomaly zmierujem s tym, ze ostanem sama
Uvedomujem si, ze byt so zenou, ktora si prezila takou traumou, ma male dieta, stara sa o vsetko sama,.. zavesit si niekoho takeho na krk je narocne a velmi zodpovedne, takych ktori by si takto zacali s matkou samozivitelkou spocitas na prste jednej ruky
Mam skvelu pracu, skvele vzdelanie,pekne byvanie v novostavbe, viem potiahnut financne seba aj dieta hoci si rozhadzovat nemozme dovolit
Sama si neviem predstavit byt s niekym, kto ma z predchadzajuceho partnerstva manzelstva male dieta ci male deti.. uz ked velke odrastene snad ale male urcite nie
Takze tak, zmierujem sa s tym, ze ostanem sama..aj ked mam len 33 rokov

@anonym_aa4543 v tomto veku by si kľudne mohla mať aj slobodného, bez záväzkov ešte.

anonym_aa4543
9. máj 2026
@anonym_5259ba

@anonym_aa4543 v tomto veku by si kľudne mohla mať aj slobodného, bez záväzkov ešte.

@anonym_5259ba taki nehladaju slobodne matky a malym dietatom 🤷🏻‍♀️ ked si mozu mat koho chcu

anonym_5259ba
9. máj 2026
@anonym_aa4543

@anonym_5259ba taki nehladaju slobodne matky a malym dietatom 🤷🏻‍♀️ ked si mozu mat koho chcu

@anonym_aa4543 možno viac sebavedomia by to chcelo. Nemyslím, že chlap 35+- môže mať koho chce. A hlavne sa v každom veku nájdu normálni aj menej normálni muži. A ak sa žena dokáže sama o všetko postarať, tak niektorým chlapom práve aj to učarí a neodpíšu ju len preto, že má dieťa

anonym_ca3eff
9. máj 2026

@anonym_autor mam rovnaky nazor ako Ty. Tiez by som nenatrepala synovi cudzieho chlapa. A uz vobec nie cudzie deti. On mi je najdolezitejsi, jeho klud, istoty a priestor.

anonym_d6f4e6
9. máj 2026

@anonym_autor moje deti, tvoje deti, naše deti. Jedny neznášajú druhé. Vždy mi to hovorili kamosky, ktoré to takto mali, ze ako sa cítia. Jedine deti, ktoré ich zaujímali boli tie naše deti

anonym_e37f56
9. máj 2026
@anonym_26b384

Moja kolegyňa má takúto zlepenu rodinu a všetci sú v nej spokojní. Lebo ona je taká fajn povaha a našla aj takého dobrého manžela. V prvých manželstvách mali obaja príšerné zážitky. Deti už odrastaju, ale myslím, že im vytvorili pekný domov. Deti sa nestykaju so svojimi ďalšími rodičmi, sú radi, že ich nevidia. Spoločné dieťa je všetkými milované.
Takže existujú aj úspešné "projekty" ❤️

@anonym_26b384 ale to je vynimka. Ja ako ucitelka vidim viac polepenych rodin, kde je viac problemov.

anonym_0ca498
9. máj 2026

Musí to byť veľmi náročné pre tie deti. Moje deti by sa zblaznili. Ze odrazu ocko nebýva s nami. A pride cudzi chlap.

avatar
domkakvet
9. máj 2026

@anonym_autor su rozne rodiny a rozne situacie.

anonym_8f8513
9. máj 2026

Jasnacka, dnes sa zlahcuje vsetko, lebo ved "vsetko je okej".... ked ma zena 3 deti s 3 chlapmi, ked je niekto 2x rozvedeny, ked ma polepena rodina 6 deti od 3 roznych parov rodicov, zlahcuje sa obezita u dospelych (miluj sa), obezita u deti (ona je taka pevna, z toho vyrastie), atd atd. Pravdou je, ze ti, ktori to zazili a trapia sa kvoli tymto veciam, sa tym verejne nechvalia.
Najhlasnejsie kikiriki robia ti, ktori NIC nevnimaju ako problem - velakrat ale nevnimaju ani ludi okolo seba. A ako povedala moja kamaratka, k druhym vidime iba cez klucovu dierku, a nielen idylku na storke ci na zahrade jednu hodinku. A nie, vacsine deti neprospieva ze jeden z rodicov odide, ze si ho pohadzuju medzi sebou, ze do toho pride cudzi ujo druhy tata, ze maju dalsie dieta ktore je to tatove a velakrat ANO, je to vacsi milacik lebo uz je druheho a je to proste male babatko, ze na vikendy chodia cudzie decka ktore si zrazu hovoria surodenci. Takze JE SKVELE ak to nejake dieta vyborne vezme a stotozni sa s tym, no nikto ma nepresvedci, ze je to skor mensina deti (ktorej to "nic nerobi"), nez ta vacsina.

A POZOR - nehovorim to so slovami, ze rodicia to svojim detom robia naschval - niekedy je to proste ta lepsia moznost zo zufalych situacii a svoje deti miluju a snazia sa aby ta akceptacia situacie bola OK. No v ociach dietata to jednoducho nie je idealne a mnohe decka tym proste trpia, aj ak sa tvaria "napohodu".

anonym_d55435
9. máj 2026

Ja som vyrástla v podobnej rodine, myslím, že pre nás to bolo dobré. Mama si našla priateľa, ktorý už mal syna v mojom veku. Dostala som otca, dostala som brata, zázemie, ktoré by sme si s mamou samé nevybudovali. Vždy je lepšie keď sú na veci dvaja rodičia, potom aj finančne lepšie vychádzajú, podporujú sa, je to zdravšie prostredie pre deti ako jeden vystresovaný rodič, ktorý to nezvláda. S bratom máme pekný vzťah, my sa neberieme, že sme nevlastní.

anonym_94d8b4
9. máj 2026

Ja kedze som 20r s jednym muzom,s ktorym mam deti no v ziadnom pripade by som uz nechcela dalsieho.Jeden muz na cely zivot a aj potom,teda ani smrt nas nerozdeli.
Ale chapem a obdivujem take zeny ale aj muzov,co normalne funguju ako cela pekna rodina.
Ale nepochopim,ked jeden vyber bol zly,bude aj 2hy lebo take zeny takych muzov zase pritahuju.Aj opacne to plati.Takze cest vynimkam,co dokazu naozaj super fungovat.

avatar
zuzanka.zuzu
9. máj 2026
@anonym_f72cd0

@anonym_autor Pracujem v škole a mnohé deti tým trpia, no nemajú možnosť to zmeniť, najmä ak takto žijú obaja rodičia, všade sú nejakí polosúrodenci a ešte si deti aj presúvajú. Tie deti sa snažia nejako to prežiť, často s problémami, ktoré sa prejavujú aj v škole a chcú rýchlo vypadnúť z takejto rodiny. Najmä dievčatá sa fixujú na chlapcov a vidia v nich šancu na únik a lepší život vo svojej rodine. Mnohé deti s tou pôvodnou rodinou neudržujú potom ani kontakt.
Normálni, citlivi ľudia to vnímajú, aj učitelia, ale mnohí ľudia to vedome ignorujú, často aj matky týchto detí, u ktorých to nechápem. Často je to však spojené s ekonomickými dôvodmi. Žena rýchlo hľadá ďalšieho muža a porodí mu dieťa, aby mala istotu, že sa o ňu postará. Na tie staršie deti ohľad až tak neberie. A mnohí ľudia, často muži zasa zistia až vo vzťahu, že k cudzím deťom nemajú city, lenže už sú do toho zapletení, pribudlo vlastné dieťa a je to ťažké pre všetkých. A potom sú aj takí citovo plochí jedinci ako
@minenkaa, ktorí problém jednoducho nevidia.

@anonym_f72cd0 prisambohu že byť učiteľkou je diagnóza, vy tam ani jedna tuším nie ste normálna, čo si mi aj tu opäť potvrdila 🙈

anonym_aa4543
9. máj 2026
@anonym_5259ba

@anonym_aa4543 možno viac sebavedomia by to chcelo. Nemyslím, že chlap 35+- môže mať koho chce. A hlavne sa v každom veku nájdu normálni aj menej normálni muži. A ak sa žena dokáže sama o všetko postarať, tak niektorým chlapom práve aj to učarí a neodpíšu ju len preto, že má dieťa

@anonym_5259ba to suhlasim
Sebavedomie po tom co som zazila som mala menej ako 0
Potom sa
To zlepsilo, snazim sa to nejako udrzat no naozaj si nemyslim, ze by sme boli pre niekoho tak doleziti aby s nami bol…… ked nas odkopol dlhorocny partner a biologicky otec dietata, mimochodom ani o dieta sa nezaujima..

avatar
minenkaa
9. máj 2026
@anonym_aa4543

@anonym_5259ba to suhlasim
Sebavedomie po tom co som zazila som mala menej ako 0
Potom sa
To zlepsilo, snazim sa to nejako udrzat no naozaj si nemyslim, ze by sme boli pre niekoho tak doleziti aby s nami bol…… ked nas odkopol dlhorocny partner a biologicky otec dietata, mimochodom ani o dieta sa nezaujima..

@anonym_aa4543 baba a ty to aj riešiš ,toto čo máš v hlave a čo si o sebe a svojom dieťati myslis?

anonym_e37f56
9. máj 2026
@zuzanka.zuzu

@anonym_f72cd0 prisambohu že byť učiteľkou je diagnóza, vy tam ani jedna tuším nie ste normálna, čo si mi aj tu opäť potvrdila 🙈

@zuzanka.zuzu dufam, ze si nedala dieta do skol k nenormalnym ucitelkam, ale ich ucis doma svoju dokonalu vychovu.
Ved hovori uplnu pravdu.

anonym_f72cd0
9. máj 2026
@zuzanka.zuzu

@anonym_f72cd0 prisambohu že byť učiteľkou je diagnóza, vy tam ani jedna tuším nie ste normálna, čo si mi aj tu opäť potvrdila 🙈

@zuzanka.zuzu Sekla si sa, nepracujem v škole ako uciteľka, ale ako školský psychológ. Ale je smutné, že pohŕdaš učiteľmi, ktorí často vidia a riešia s deťmi viac problémov ako niektorí rodičia. Deti potrebujú stabilné prostredie, jednotné pravidlá a dostatok pozornosti a to deti z rozvrátených, pozliepaných rodín, kde sa robia deti na všetky strany nemajú a tak si to vynucujú rôznymi, zvyčajne nevhodnými spôsobmi. A nikto ma nepresvedčí, že mať nevlastných rodičov, často viacerých, mať k tomu niekoľko nevlastných súrodencov, často aj nepokrvných, teda úplne cudzích, presúvať sa po viacerých domácnostiach, zvykať si na zmeny, pritom počúvať z každej strany niečo iné, je normálne a prospešné pre vývoj. Výsledky vidíme už dnes a budeme vidieť aj v ďalšej generácii, keď takto vychované deti budú mať vlastné deti.

avatar
minenkaa
9. máj 2026
@anonym_f72cd0

@zuzanka.zuzu Sekla si sa, nepracujem v škole ako uciteľka, ale ako školský psychológ. Ale je smutné, že pohŕdaš učiteľmi, ktorí často vidia a riešia s deťmi viac problémov ako niektorí rodičia. Deti potrebujú stabilné prostredie, jednotné pravidlá a dostatok pozornosti a to deti z rozvrátených, pozliepaných rodín, kde sa robia deti na všetky strany nemajú a tak si to vynucujú rôznymi, zvyčajne nevhodnými spôsobmi. A nikto ma nepresvedčí, že mať nevlastných rodičov, často viacerých, mať k tomu niekoľko nevlastných súrodencov, často aj nepokrvných, teda úplne cudzích, presúvať sa po viacerých domácnostiach, zvykať si na zmeny, pritom počúvať z každej strany niečo iné, je normálne a prospešné pre vývoj. Výsledky vidíme už dnes a budeme vidieť aj v ďalšej generácii, keď takto vychované deti budú mať vlastné deti.

@anonym_f72cd0 ty pracuješ ako psychológ a dovolíš si ma nazvať citovo plochou?

avatar
orisker
9. máj 2026

Ako medzi J. T. Lambertom a Danou Fosterovou v seriáli Krok za krokom.
😉

avatar
nikaeli
9. máj 2026

Ako ľahko sa vám súdia ľudia, v ktorých topánkach ste nekráčali, že? každý žije svoj život najlepšie ako vie. Kto ste vy, aby ste nás riešili, kritizovali? aj ja som žena, ktorá odišla od muža a áno, asi som podľa vás sebecká, keď som sa rozhodla byť šťastná. Prečo by som mala zotrvať vo vzťahu, kde si ma muž neváži? kde ma podvádza, uráža, ponižuje? aký vzor dával tento vzťah mojej dcére? Mala som sotva 30. Odmietla som žiť takto ďalších 30, či 40 rokov. Časom mi do cesty prišiel muž, ktorý nemal svoje deti, ale máme jedno spoločné. O moju dcéru sa stará viac ako jej bio otec. Ten na ňu úplne kašle. Prajem vám, aby ste nikdy nezažili ten pocit samoty, opustenia, smútku, či beznádeje. Keď vás zradí človek, ktorému ste verili, ktorého ste ľúbili. Keď sa vám v sekunde rozplynú všetky vaše sny a túžby. Uvedomte si jednu vec. Nik vám nedáva právo súdiť život toho druhého. Nik.

avatar
zuzana76
9. máj 2026
@minenkaa

@anonym_f72cd0 ty pracuješ ako psychológ a dovolíš si ma nazvať citovo plochou?

@minenkaa ved prave preto, dala ti diagnozu

anonym_aa4543
9. máj 2026
@minenkaa

@anonym_aa4543 baba a ty to aj riešiš ,toto čo máš v hlave a čo si o sebe a svojom dieťati myslis?

@minenkaa myslim, ze sme obaja skveli a zije sa nam dobre a pokojme ale
realita je proste taka co sa tyka partnera a buducnosti

anonym_5259ba
9. máj 2026
@anonym_aa4543

@anonym_5259ba to suhlasim
Sebavedomie po tom co som zazila som mala menej ako 0
Potom sa
To zlepsilo, snazim sa to nejako udrzat no naozaj si nemyslim, ze by sme boli pre niekoho tak doleziti aby s nami bol…… ked nas odkopol dlhorocny partner a biologicky otec dietata, mimochodom ani o dieta sa nezaujima..

@anonym_aa4543 ťažko sa to číta. Neviem či ťa to povzbudí, ale ja som si našla priateľa, bezdetného, normálneho po 40-tke. Netreba myslieť negatívne.

anonym_f72cd0
9. máj 2026
@nikaeli

Ako ľahko sa vám súdia ľudia, v ktorých topánkach ste nekráčali, že? každý žije svoj život najlepšie ako vie. Kto ste vy, aby ste nás riešili, kritizovali? aj ja som žena, ktorá odišla od muža a áno, asi som podľa vás sebecká, keď som sa rozhodla byť šťastná. Prečo by som mala zotrvať vo vzťahu, kde si ma muž neváži? kde ma podvádza, uráža, ponižuje? aký vzor dával tento vzťah mojej dcére? Mala som sotva 30. Odmietla som žiť takto ďalších 30, či 40 rokov. Časom mi do cesty prišiel muž, ktorý nemal svoje deti, ale máme jedno spoločné. O moju dcéru sa stará viac ako jej bio otec. Ten na ňu úplne kašle. Prajem vám, aby ste nikdy nezažili ten pocit samoty, opustenia, smútku, či beznádeje. Keď vás zradí človek, ktorému ste verili, ktorého ste ľúbili. Keď sa vám v sekunde rozplynú všetky vaše sny a túžby. Uvedomte si jednu vec. Nik vám nedáva právo súdiť život toho druhého. Nik.

@nikaeli Ale ty si nezradila dcéru, zostala si na prvom mieste rodičom, hoci vzťah ti nevyšiel. Nešla si rovno zo vzťahu do iného vzťahu a ihneď aj do nového dieťaťa, nesťahovala si dieťa od chlapa k chlapovi, dala si dcére čas prijať novú situáciu a bola a je pre teba dôležitá. Verím, že ak by ju nový muž neprijal a trpela by, druhé manželstvo a druhé dieťa by neboli.Tu riešime prípady, keď idú ľudia životom ako bez rozumu, hlava-nehlava, deti sa im pritrafia a to dosť často, ale nedokážu za ne prijať zodpovednosť. Sú len bezprávnymi jedincami, ktoré bránia rodičom v novom živote a šťastí, majú byť ticho a prispôsobiť sa všetkému, čo rodičia robia, lebo mama a otec majú právo na šťastie. Často si tu písala, ako sa dcéra trápi, že otec ju ignoruje, tuším ju nepozval ani na svadbu, lebo tam už úradovala nová manželka a že tvoj ex dnes berie vlastnú dcéru ako príťaž. Predstav si, že sú deti, ktoré sú po rozvode takýmto bremenom pre oboch rodičov, problémom a niečim navyše pre ich nových rodičov, niečím, čo treba financovať a pretrpieť, musia sa zmestiť niekde medzí cudzích a nových súrodencov a zmieriť so situáciou, ktorú si nevybrali. K tomu sú často vystavené vzájomným útokom rodičov, protichodnej výchove a súdom kvôli alimentom. A do toho sa majú dobre učiť a nikoho nezaťažovať svojimi problémami. Jedna pani tu napísala, že jej deti by neprežili, keby ich otec odišiel od rodiny a priviedla by im iného muža. Ono to tie deti prežijú, len často zostanú vo vnútri zlomené, sú úzkostlivé, nešťastné, depresívne, inokedy zakomplexované, často aj agresívne a zlé a na to sa nabaľujú ďalšie veci ako napríklad závislosti.

anonym_aa4543
9. máj 2026
@anonym_5259ba

@anonym_aa4543 ťažko sa to číta. Neviem či ťa to povzbudí, ale ja som si našla priateľa, bezdetného, normálneho po 40-tke. Netreba myslieť negatívne.

@anonym_5259ba dakujem 🍀

autor
9. máj 2026
@anonym_6a45d5

@anonym_autor moja teta ostala vdova vo veku 21 r. zomrel manžel a ona zostala s 2 deťmi. nikdy sa nevydala, lebo veď deti.
50 rokov bola sama, aj môj otec povedal že úplne zbytočne, veď deti by si zvykli.

@anonym_6a45d5 možno by si zvykli ,možno nie

anonym_94d8b4
9. máj 2026

Mali sme taku rodinu v dedine,zena s 1 otcom najstarsieho,s 2hym 2deti mladsie a s 3tim dalsie 2deti.Byvali vsetcia v domcuriku,uz sa im to podarilo predat,tak sa odstahovali niekde kde domy su lacne k madarskym hraniciam,ci kde to.Ale ten najstarsi velmi trpel a preto robil,co robil a matka mu este napise,ze ticho lebo kvoli tebe nas vyhodi vsetkych,teda aj jeho 2deti.
Zena sucha nohami,lebo ani 3ti muz nie je uplne ok.A prave toto nikdy nepochopim.
Dalsia mala s 1 jedno dieta,to uz je dospele.2 deti s dalsi a dalsie s dalsim.S tym poslednym postavili dom,ale kedze ta zena je hrozna povaha ani ten s nou nevydrzal a dom predali.
No ked niekto chce silou mocou cez piii si udrzat chlapa.Tie deti naozaj trpia a toto je to,co by tie deti nikdy nemali zazit.

anonym_6e160f
9. máj 2026

@anonym_autor rozumiem a tiež nechápem. Nepoznám jediný takýto zlepenec, kde by všetci mohli úprimne povedať, že sú šťastní. Tým myslím aj tie deti.

anonym_f7741f
9. máj 2026

Moja krstna sa rozviedla po vyse 20 rokoch manzelstva, mali nezhody cely cas, vychovali 2 adoptovane deti, rozvod bol, ked uz to nezvladala s nim tahat, to bolo vecne ponizovanie z jeho strany a posledna kvapka bola nrjaka frajerka. Uz neviem, kolku v poradi ma teraz, bude to uz cez 10 rokov, ako su rozvedeni. A jeden syn sa s otcom dost dlho nebavil, druhy ano. Aj ona sa s ex bavi, dokonca jej pomahal prerabat dlazbu na chodbe a taketo roboty, alr povedala, ze ako boli spolu viac hodin, tak bola rada, ze vypadol a zabuchli sa za nim dvere. A tiez mala partnerov potom, ja to chapem, zena okolo 50-ky...deti osamostatnene, tak jej ostal len pes a andulky...no zena potrebuje mat ten pocit, ze je milovana a zvlast, ked v tom manzelstve to nezazivala. Ja hovorim, ze keby mi muz umrel, ani nepomyslim na ineho, lebo je to dobry a laskavy muz, milujeme sa. Ale co ked cely zivot trpi v tom manzelstve? Nezasluzi si zazit ten pocit lasky, spolupatricnosti? Ake sebecke? Deti odrastu, zalozia si vlastne rodiny a zena ostane sama ko prst...to je ake potom? Co ma z tej obety? Treba trosku aj rozumu do toho celeho a snazit sa to vybalansovat.

avatar
scila
9. máj 2026

@anonym_autor pozri ako to v Step by step krásne fungovalo 😁

anonym_80403d
9. máj 2026
@scila

@anonym_autor pozri ako to v Step by step krásne fungovalo 😁

@scila je to len film...