Ako mať dobré manželstvo, keď už asi neľúbite manžela?

bzdocha
29. máj 2014

ahoj, potrebujem poradit. Je mi jasne ze idealne manzelstvo neexistuje a ze ziaden vztah uz nieje taky ako na zaciatku v najvacsej zamilovanosti. Ja sa s manzelom casto hadam a travime spolu malo casu, nevilem ci preto lebo toho casu je malo alebo uz o to nie je ani zaujem :( Zaujimalo by ma teda ako udrzat manzelstvo funkcne ked to uz velmi neklape ani v sexe ani len v tom, ze si uz nemame co povedat a nezdielame rovnake zaujmy. Ako travite vy pekne chvile s partnerom

sendy182
29. máj 2014

ahoj v prvom rade si tie pekné chvíle musíte urobiť vy sami a s chuťou............ak sa môžem opýtať......teda ľúbila si svojho manžela......a kedy sa to zmenilo......stalo sa niečo?........fungujúci vzťah treba pestovať.....láska.....tolerancia........a hlavne že sa na seba tešíte ..........čo robíte ak ste doma.......?........máte deti?.......

slivka3
29. máj 2014

@bzdocha Ak máte deti,tak s deťmi,u nás to tak funguje.A hádkam,tým sa už vyhýbam,niektoré veci sa proste nikdy nezmenia,tak načo sa tým trápiť a stále to riešiť?A nájsť,si záľubu,koníček,kamarátky,teda ak chceš ostať v takom manželstve.

ushuaia
29. máj 2014

@bzdocha hm...dost tazke,pretoze si mysliim ze funkcnost manzelstva praveze stoji na spolocnych zaujmoch, rozhovoroch, detoch, vzajomnom porozumeni, sexualnom uspokojeni, urcite aj hadke...samozrejme ze po suziti 10-15 rokov urcita vasen a nadsenost vyprcha, manzelstvo je treba pestovat ako kvet...Skusit najst zase spolocne rozhovory, urobit si pekny vikend, nejake prekvapenie, prijemna vecera...Obavam sa vsak, ak budete obaja citit chlad a doma sa spravat ,,akoby tam ten ,,DRUHY,, ani nebol, to nieje vztah ale iba zotrvacnost...

bzdocha
autor
29. máj 2014

@sendy182 jasne ze niekedy davno som ho lubila....to je teraz jedno proste aj ked to uz tak nie je chcem nieco spravit aby to bolo lepsie. Do akej miery ma byt ta tolerancia? co este tolerovat a co uz nie???? niekedy som mozno tolerantna az prilis a ma pocit ze manzel to potom vnima ako samozrejmost. uvediem priklad: manzel chodi na chaty (minule dokonca aj s dievcatami) ked ideme na oslavu tak ja idem s malou domov a on este ostane. alebo dohodne chatu s jeho partiou ide na chatu mojich rodicov ja tam teda budem tiez hoc mi to vobec nevyhovuje a dnes zahlasi ze ide na pivo tak som povedala ze nie ze uz toho bolo dost....a on na to ze som otrasna a vsetko som pokazila.
Ja nepotrebujem chvile ze tutuli mutuli ale nieco co by ako tak napravilo nas vztah a to ostatne hadam pride samo

bzdocha
autor
29. máj 2014

@slivka3 mame deti cez vikendy sa snazim nieco vymysliet, ale aj tak to nie je o tom ze sme spolu ako manzelia ale rodicia. Mam zaluby, kamaratky sem tam vypadnem von, ale ja nechcem nejako rozvijat moj zivot, ale nas spolocny

bzdocha
autor
29. máj 2014

@ushuaia to vsetko mi je jasne ale podla mna je vela takych parov, ktore sa uz nelubia a dokazu spolu pekne nazivat proste take nieco potrebujem i ja. Ked sa aj snazim tak to vydrzi len par dni. ja sa nechcem rozvadzat chcem tomu dat uz asi 20 sancu....on nie je zly, ale...podla mna skor ci neskor by to s kazdym chlapom takto smerovalo.

ushuaia
29. máj 2014

@bzdocha ja si prosto neviem predstavit davat pomaly 20 sancu, stale nieco vylepsovat...pokial to vydrzi iba par dni a zase ,,vymyslat ,, nieco nove ako manzela zaujat...pride mi to sebecke z jeho strany...Otazkou je ,ci ma a on zaujem pracovat na vasom manzelstve...vylepsovat a najst to ,,spolocne,,

sendy182
29. máj 2014

@bzdocha ahá 🙂 ........ak je na niečo už dlho zvyknutý nedá sa to zmeniť len tak zo dňa na deň 😉 😉 😉 ........pivo....chata a pod.....tvoj muž asi ako väčšina mužov sa veľmi nezmenil ......t.z. že my matky si uvedomíme že máme domácnosť.....deti.....prácu........a ak tvoj malžel doma nemá skoro žiadne povinnosti.......tak si robí program.....ak ty nejdeš s ním na tú chatu......tak ty si doma?........mne pivo napr. nevadí u môjho.......samozrejme nepríde pod parou😀 😀 😀 😀 😀 ...........čo tak rozhovor......že by si sním rada zašla do welnesu ale sami bez detí.......napr....troška treba byť vpredu pred mužom......vtip a um máme nadelené......ak si doma unavená......ofučaná......aj ke´d máš na to dôvod......to muž nepochopí.....aspoň máloktorý...............kedy ste sa naposledy spolu zasmiali......pozreli film..........čo robí on s deťmi.......a čo on a domácnosť.............na fungujúce manželsto na to treba dvoch.......nechať druhému jeho svet ............kedy si naposledy prekvapila manžela?

bzdocha
autor
29. máj 2014

@ushuaia ako ja sa zas netvarim, ze som Jahanka z Arku. ja tiez vela veci pokazim a mozno aj viac ako on. Tiez som urcite sebecka....nejdem tu na seba kydat spinu ale tiez niekedy moje spravanie nie je koscher...nech je ako je, nepisem tu preto, aby mi hned 90% zien hovorila, ze sa mam rozist a ze aky je nas vztah chory a zly. Bolo prilis jednoduche zabuchnut mu dvere, ale co potom? bola by som potom stastnejsia?

mirka_aa
29. máj 2014

no som zvedava na odpovede,mam rovnaky problem :/

jahodka8
29. máj 2014

@mirka_aa aj ja.

ushuaia
29. máj 2014

@bzdocha chces radu ci nazor...a potom sa urazis...ja som to nemyslela v zlom, len vravim ze na udrzanie ci zveladenie vztahu musia byt dvaja...to je vsetko, urcite ze by bolo jednoduche zabuchnut dvere...a ano co potom...? Ale zase som pri tom istom vztah tvori par...

sendy182
29. máj 2014

@bzdocha ??????? prečo by ste sa mali rozviesť??????.........rozvádza sa predsa nie z vrtochu ale z vážnych dôvodov........alkohol.....týranie.....automaty........ a pod.........čo tak mať neakú iniciatívu........večera pri sviečkach........županček....pod ním nič a pod....... 😀 😀 😀 😀 😀 .....ako by sa zachoval....... v tom smere........a v bežnej komunikácii.........

bzdocha
autor
29. máj 2014

@sendy182 no jasne, ze som doma 🙂 v podstate ani mne nevadi pivo, ale tak cas sa da travit aj lepsie...pride o piatej z roboty a deviatej uz ide na pivo....aaa proste jednoducho povedane narazila kosa na kamen v tomto pripade.
ked mam byt uprimna tak myslienka ist s nim do wellnesu ma vobec nelaka. ok ale niekedy ho vytiahnem na daku turu. S dcerkou sa hra niekedy...aj ked musim povedat ze nie je z nej taky na vetvy ako ja. v domacnosti pomaha, ked ma chut! ale ozaj musi mat chut inak absolutne...keby som ja robila veci iba ked mam chut...asi aj to ma stve, ze ja musim a on iba ka chce.
je pravda ze naposledy som ho asi prekvapila ked som mu povedala ze som tehotna :D

bzdocha
autor
29. máj 2014

@ushuaia nee urcite som sa neurazila to nie. ono nebolo namierene ani proti tebe. to som uz hned chcela napisat ked som zakladala diskusiu ale akosi som na to zabudla tak som to napisala teraz

25daniela
29. máj 2014

@bzdocha to je o tom ze bud chces, alebo nechces... a podla toho sa potom spravas...

bzdocha
autor
29. máj 2014

@sendy182 vies ide o to ze vobec ani nemam chut na taketo romanticke ci sexualne chvilky, ked to neklape v inych smeroch. to je to posledne co by som v nasom vztahu riesila

sendy182
29. máj 2014

@bzdocha tak nemusí byť welnes........sú aj iné aktivity 😀 ............ja ti poviem že mám susedku kamarátku a tá má teda život.......... deti....manžel......kravu ráno podojí......býčkovi seno......sliepky.... zajace...... koníkoch majú.....manžel jej ráno ide do práce.....desiatu robí deťom aj jemu...........príde večer uťahaný z lesa......rovno sprcha.....večera........popýta sa čo robili......deti.......kukne správy.........a porozumenie jedna báseň......menila by si?????............ináč ak si myslíš že sa jedná o neupravenú ženu tak to teda nieee.........pracuje s Avonom.............ak si myslíš, že tak vyrástla, tak to tiež nie.............len sa vydala za toho koho mala rada...,-))))..........všetko sa naučila.............lebo to chcela...........to som ti na odlahčenie témy .............že kde sa chce dá sa.........a verím že si len uťahaná alebo ťa niečo už dlhšie trápi a potom sa to kopí......nerieši sa......takže ak ráno vstaneš pozrieš sa na muža a povieš si v duchu........ja ťa mám predsa rada..........tak je to len na dobrej ceste...........

bzdocha
autor
29. máj 2014

@25daniela mozem aj ja jednu otazku?? ty lubis svojho muza tak ako kedysi? ako dlho ste spolu?

25daniela
29. máj 2014

@bzdocha a tak ako pises, najprv si treba vyrozpravat to ostatne co neklape, sex sa potom zvykne opravit sam...

ushuaia
29. máj 2014

@bzdocha uprimne ma mrzi, ze ste sa dostali do slepeho bodu...ved kto chce riesit nieco take...,asi potom neviem ako ti poradit ci ta aspon povzbudit...kazdopadne ti budem drzat palce a dufam ze nejake pozitivne riesenie najdes...

jana_eyre
29. máj 2014

nevravim, ze ja mam vyborne manzelstvo /mame aj my urcite starosti/ ale myslim, ze spolu fungujeme celkom dobre preto, lebo sa o vsetkom rozpravame.. ja mu uplne presne polopate vysvetlim, co mi vadi, co sa mi paci a aj niekolko krat - kym si to nezapamata /aj ked jednu vec si zapamatat nechce a to je prave to, preco nase manzelstvo nie je 100%/..

on sice moc nerozprava, ale to je bud jeho povaha, alebo to, ze vsetko robim dobre /co samozrejme nerobim :D/

25daniela
29. máj 2014

@bzdocha vsetko s mierou, laska je jedna vec a dovera a to, ze si ho vazim, to zavazi najviac... iba 10 rokov to bude.

sendy182
29. máj 2014

@bzdocha a tu vidím problém.....prečo trestať neporozumenie vo vzťahu odlukou sexu...............tvoj muž si to môže vysvetliť......nechce so mnou spávať......asi ma už nemiluje......on to možno vidí tak........ 😉 ............

bzdocha
autor
29. máj 2014

@25daniela beriem si k srdcu, ale v tom pripade je nas vztah uz davno v pase

bzdocha
autor
29. máj 2014

@sendy182 mas urcite aj pravdu a kiez by som sa vedela tak premoct, ale neviem to. nerobim to naschval, ale ked to neklape vo vztahu tak jednoducho nemam chut tak intimne existovat s tym clovekom. nikdy som nebola dievca co mavalo chlapov na jednu noc a toto by mi pripadalo ako nieco podobne

sendy182
29. máj 2014

@bzdocha ale to neznamená že mám pravdu 🙂 🙂 🙂 🙂 ja som ti len napísala iný pohľad.......iný názor.....tu nejde aby si sa premáhala......niečo nasilu.......to určite nie........len nad tým troška pouvažuj.......možno sa poraď s odborníkom.........vyrozprávaš sa............ja si myslím že potrebuješ sa vykričať..........vyplakať......a nájsť silu a vôľu...........čo na to on?.........rozprávate sa o tvojích pocitoch........

ada510
29. máj 2014

@bzdocha ked som so prečítala tvoj príspevok je to ako by som to písala ja u nás je to podobne Lubime sa ale mám pocit že už si nemáme čo povedať a to kedysi sme aj dve hodiny spolu pretelefonovali sex no to uz ani neviem času málo je unavený z roboty malý este po nás poskace a už obidvaja chrcime v posteli...takže citim s tebou🙂

bzdocha
autor
29. máj 2014

@sendy182 ja vlastne ani neviem nejako sformulovat co ma presne stve tak tazko sa o tom rozpravat

slivka3
29. máj 2014

@bzdocha A ty si na materskej?
U nás tiež boli najväčšie problémy,keď som bola doma,lebo vtedy som to brala ako samozrejmosť,že som všetko robila ja,ale potom som musela skoro nastúpiť do práce pri oboch deťoch a to sa už nedalo zvládať,tak musel začať pomáhať aj manžel,aj sa deťom venovať atď a akosi si zvykol potom ten čas tráviť s nami,predtým to bolo len do práce,domov,posteľ,o nič moc nemal záujem,stále by len doma sedel,ja som všade chodila s deťmi sama.