Ako mať dobré manželstvo, keď už asi neľúbite manžela?

bzdocha
29. máj 2014

ahoj, potrebujem poradit. Je mi jasne ze idealne manzelstvo neexistuje a ze ziaden vztah uz nieje taky ako na zaciatku v najvacsej zamilovanosti. Ja sa s manzelom casto hadam a travime spolu malo casu, nevilem ci preto lebo toho casu je malo alebo uz o to nie je ani zaujem :( Zaujimalo by ma teda ako udrzat manzelstvo funkcne ked to uz velmi neklape ani v sexe ani len v tom, ze si uz nemame co povedat a nezdielame rovnake zaujmy. Ako travite vy pekne chvile s partnerom

bzdocha
autor
29. máj 2014

@ada510 a zaujem z oboch stran o sex a o rozhovor by aj bol?

sendy182
29. máj 2014

@bzdocha to som si aj myslela.........ak by bol neaký veľmi vážny dôvod.....tak sa to dá jednoducho.....no ak je tam toho viac......a menej podstatných.....často už ani nevieme prečo a za akých okolnosti........presne to popísať.........ako to vlastne začalo........ 😉 .........no rozbiť vzťah preto lebo ma on už nebaví......je nefér voči dieťaťu..........ono je nevinné a zaslúži si žiť v kompletnej rodine............len toľko k tomu.......... 🙂 skús porozmýšľať.........daj si to na papier............skús sa viac usmievať........aj dieťa potrebuje šťastnú mamu........držím palce............. 🙂

bzdocha
autor
29. máj 2014

@slivka3 ano som na MD a potom ked si uz nastupila do roboty chodili ste aj spolu niekde ci uz aj ty si prestala chodit sama s detmi?

bzdocha
autor
29. máj 2014

@sendy182 presne tak ako hovoris kvoli nej to chcem dotiahnut do happy endu 🙂 ale zas ked sa budeme len hadat malej to nic na stastnom detstve neprida :( ok beriem tvoje rady dik za cas a ochotu 😉

slivka3
29. máj 2014

@bzdocha Ako deti rástli a začali sa vyjadrovať,tak mu to povedali,že až aj on ide s nami a tak už potom začal chodievať a teraz už skôr on stále by dakde chodil,stále niečo vymýšľa a je pravda,že sme si našli aj spoločných kamarátov,rodiny s deťmi,tak chodievame spoločne na výlety,vonku,dovolenky.

bzdocha
autor
29. máj 2014

@slivka3 tak ja len vysielam prosby do vesmiru nech je to aj nas pripad...idem uz spat nech som odychnuta a zajtra sa mozem na manzelika cely den pekne usmievat 🙂
dakujem za cas a ochotu, dobru noc

ada510
29. máj 2014

@bzdocha príde domov rozpráva mi ako si to neska rozdame lenze kým uspim malého aha koľko je hodín lebo je hyperaktivny a to on už spi ráno skoro vstáva a už sa mu nechce ...

zuzkat1
29. máj 2014

@bzdocha Necitala som to tu,len uvod... Moj muz robi a studuje... Rano odide a dojde vecer o 9tej-kazdy den... Rozpravaj sa s nim...ak ma cas tak vymysli spolocny program... Bolo to tak vzdy ze ste nikam nechodili ci len na md mas ten dojem?

slivka3
29. máj 2014

@bzdocha A ako staré máš deti?

twinflame
30. máj 2014

@bzdocha ja si myslím, že je dobré byť k samému sebe úprimný. Zhodnotiť si či ešte mám vnútornú motiváciu v tom vzťahu zotrvať, prípadne ak ju nemám, ako dlho to trvá a či si viem predstaviť, že vo vzťahu nastane moment, keď opäť tú motiváciu nadobudnem. A čo konkrétne by sa muselo stať aby som sa opäť do tohto vzťahu "nakopla". Po rokoch spolužitia je normálne, že sa vzťah začína vyčerpávať a motivácia byť vo vzťahu chladne ak neprídu správne impulzy. Skúsila by som si úprimne sama pred sebou zodpovedať tieto otázky a podľa toho by som sa potom zariadila. Postupne zisťujem, že my ženy máme často nereálne očakávania od manželov, partnerov. Potrebujeme citové puto oveľa viac ako oni, pre mužov toto nie je až také podstatné. Mužom veľakrát stačí aby spoločný život fungoval po praktickej stránke.

coffea
30. máj 2014

@bzdocha chces nieco riesit bez manzela. Stazujes sa co a ako zle robite ale aby ste si sadli ako dvaja ludia co maju rodinu, respekt k tomu druhemu a pozhovarali sa to ta ani nenapadlo. Naco to riesis tu na modrom konovi. Ries to doma s muzom.

ushuaia
30. máj 2014

@coffea presne tiez si to myslim...vcera som vravela to iste...vztah nemoze riesit iba jeden...vo vztahu su vzdy dvaja...

felycity
30. máj 2014

ahoj, no asi som jedna z výnimiek, ale ja možem povedať po 12 rokoch manželstva, že mám úžasné manželstvo ako? V prvom rade sme dobrými priateľmi, máme úctu jeden voči druhému a pomyslené hranice odkiaľ pokiaľ, spoločné záujmi a samozrejme je tu láska, ktorá smeruje aj k dobrému sexuálnemu vzťahu. Snažíme sa nechať priestor jeden druhému ak niekam chcem ísť normálne sa dohodnem, prestriedame sa, možno je to smiešne, ale opýtam sa či mu to vyhovuje zo slušnosti..a nie je problém , ale to isté je aj naopak..Sem tam sa pohádame, zvyčajne ked sme nervoyni a je toho veľa, ale vzápätí sa aj udobríme, naučili sme, že nie je hanba sa ospravedlniť za chybu. .Neviem dlho som rozmýšľala čo ti napísať ako udržať manželstvo, písala si, že to už nie je ako v zamilovanosti a nemáte ani spoločné zaujmi tak neviem aký bol vlastne váš vzťah na začiatku a prečo ste si založili rodinu, čo vás k sebe priťahovalo, čo ste robili, keď ste spolu chodili, nemusíte mať všetky zaujmi rovnaké, ale aspoň nejaké s rovnakým pohľadom na život, záujem jeden o druhé, kto čo robil zažil, al e nechať aj priestor tomu druhému ak chce raz za čas ísť von..No a to hlavné sú tu deti, , založili ste si rodinu a kvôli nej by ste sa mali snažiť, predsa aj deti majú právo na šťastných rodičov a rodinu. Ľahko sa píše viem 🙂, ale je len na vás dvoch akým smerom sa poberie váš vzťah a musíte chcieť obaja..možno sa stačí zastaviť a pouvažovať, že to že máte jedne druhého, zdravé dieti nie je samozrejmosť, vážte si to a tešte sa zo života, užívajte si ho. Prečo ho vlastne nelúbiš? On mi zas príde, že si chce užívať život a neuvedomuje si, že ked mám rodinu už proste nemôžem robiť furt chaty resp. musí prispôsobiť život rodine a potrebám detí....to je len môj názor 🙂

bzdocha
autor
30. máj 2014

@coffea
@ushuaia ved ja to aj s nim chcem riesit je mi to jasne ze tu na mk to s nim nevyriesim....zas natolko naivna niesom 🙂 ale co mu mam povedat ....nelubim ta! sprav s tym nieco! tak predtym ako s nim nacnem tento rozhovor chem mat uz pripravenu aj alternativu riesenia, a tak sa tu chcem poradit ze ako to mozme vylepsit

adkoalauri
30. máj 2014

Ja neviem, možno poviete, že som hrozná manželka, ale ja by som svojho muža na chaty - a ešte k tomu na chatu mojich rodičov s inou partiou - nepúšťala ☹ ešte dobre, že ho takéto veci ani nenapadnú 🙂 a to nie preto, že mu neverím, ale u nás buď ideme všetci alebo sa neide. Nehovorím o firemných akciách. Tam sa má ísť a ide. Ale aby si on robil pre seba 2-3 dňový program? Chodí pravidelne na stolný tenis, chodí si fotiť do prírody - ale aj tam už častokrát zoberie aj syna. To, že som doma na MD ešte neznamená, že od rána do večera upratujem, varím, žehlím atď a on príde domov a má všetko spravené. A že bude mi pomáhať len vtedy, keď sa mu chce.. mne sa tiež nikdy nič nechce a musím to spraviť. Ja ho poprosím, poďakujem sa za pomoc a obaja sme spokojní. Každý deň sa ho spýtam, čo budeme zajtra robiť, či budeme v záhrade,budeme upratovať alebo máme voľno a ide sa na prechádzku atď. Keď príde domov, naje sa a keď vyslovene vidím, že nie je vyťažený, tak ho poprosím- resp. teraz ho už volá syn, nech ide na prechádzku s nami. A on ide. Keď je unavený, tak chytím deti a necháme ho doma, nech číta, pozerá telku atď. A večer číta deťom knihy, učia sa po anglicky atď. Keď sa ide na oslavu tak ideme spolu a vrátime sa spolu. A veľa sa rozprávame resp. on má rád, že som pri ňom, keď niečo robí. A CHVÁLIŤ ICH treba!!! Mňa to vyslovene irituje, on to má rád. A to, či ho ľúbim? Ľúbim. Nie je to už zamilovanosť- to trvá len 3 roky 😀 , ale úcta, vďaka a hlavne si ho veľmi vážim. Nám dobre robí aj 2-3 dňová dovolenka. A cez rok spomíname 🙂 Alebo ho z času na čas niekde len tak pozvem. Napr. na Gastrofest 🙂, on miluje kvety, tak chodíme do Rakúska atď. A keď syn odíde na jednu noc k starej mame... vtedy si pozrieme spoločne film, rozprávame sa alebo si pozeráme fotky z dovoleniek atd´. U nás to takto funguje... Teraz budeme mať len 5.výročie svadby ale pred tým sme chodili spolu 7 rokov a z toho sme 3 bývali spolu. Prajem veľa spokojne prežitých chvíľ každej jednej žene 😉

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuriva
30. máj 2014

@bzdocha napisem Ti, ako je to u nas.
Manzelovi som pred rokom prisla na to, ze chodi na pokec a sexzoznamku.Je to dlhy pribeh. Pointa je, ze som ho po case prestala milovat. Prestala som k nemu citit uctu, lasku, vasen. To, co nas predtym spajalo, zaniklo.
Ale. Na jeho snahu sme chodili do poradne. Tam som sa vsak dopocula dalsie zle veci, ktore tu lasku nacisto dorazili. Bola som rozhodnuta sa rozist. No doho vosli zdravotne problemy dcerky, moja strata zamestnania a nasledne praca, kde som zarabala 60 percent z toho, co predtym. On si konecne nasiel pracu.
Takze som stale s nim. A ako sa to da? Da. Spravam sa k nemu maximalne slusne. Ak ma naserie, prekusnem to. Uz mi nemoze ublizit viac, ako mi ublizil. Mame spolu aj sex, a teraz si uzivam viac, ako predtym, myslim na svoje potreby, nie na jeho ako predtym. Ak ide na pivo, poprajem mu, aby sa zabavil. Uz ma netrapi to, ci tam naozaj ide, ci niekoho pretiahne ci nie. Lebo teraz uz vie, ze z jeho strany staci jeden jediny maly preslap a skoncili sme.
On? Tvrdi, ze ma lubi. O tom, ze ja jeho nie, nevie. Sprava sa lepsie ako pred tym pokecom. Pyta sa ma, aky som mala den. No na druhej strane po praci sadne k PC a hra si svoje hry. Ak mi nieco vadi, tak sa mu to snazim povedat max. pokojne. Napr aj to, ze dcerka pride k nemu, chce jeho pozornost a on ju posiela do svojej izby. Ale, v poslednej dobe sa aj to zmenilo. mozno pomohol moj trpezlivy pristup. Venuje sa jej viac, chodi s nou von.

A moj plan? Az budem mat zase pracu, z ktorej sa budem moct financne postarat o seba aj dcerku, tak papa, milacik.

sheila72
30. máj 2014

@bzdocha ahoj, neviem ti síce poradiť, pretože som na tom rovnako...ale som rada, že sa ešte nájde niekto, kto chce byť v manželstve, aj keď muž už nie je ten vysnívaný princ. Ale snaží sa aspoň dobre vychádzať a to predpokladám že hlavne kvôli dieťaťu. Pretože dnes sa už rozvod považuje za normálnu vec, každé 2.manželstvo je rozvedené a kvôli banalitám, kdežto kedysi keď mal niekto rozvedených rodičov sa naňho dívali, že "čožeee". Dnes si to čože vravia na manželov, ktorí sú roky spolu. To neznamená, že musíš byť s mužom nešťastná, ale snaha sa cení a nie sa na to hneď vykašľať že však ho už nemilujem a deti huckať proti druhému. Takže chválim za tento prístup 🙂

sheila72
30. máj 2014

@zuriva to mi príde trocha kruté, ťahať ho za nos kvôli peniazom.

zuriva
30. máj 2014

@sheila72 aha, a to, ze on rok pisal kurv@m na nete, to nebolo krute?
Vies, ja verim, ze ake pozicaj, take vrat. Co chcel, to ma. Riskoval, ze strati rodinu, zial, stratil ju.
Ked to vsetko robil, platila som vsetky ucty ja, lebo som mala dobru pracu. Akurat, ked to prasklo, o tu pracu som prisla. Nie je na case, aby sa aj o nas postaral on? Okrem ineho, ako zivnostnik si pise minimalny prijem, takze ak by sme sa rozviedli, kolko by asi platil na malu? 30 E?

maria1989
30. máj 2014

@zuriva poznáme... muži si myslia, že nám - poviem to pateticky - vytrhnú srdce z tela, pošliapu po ňom, a potom ho odnesú k psychológovi a čakajú, že sa všetko vráti do dávnych čias zaľúbenosti 🙄

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maria1989
30. máj 2014

@tanapeta o čo ti ide, aby sa rozviedla a pripravila dieťa o otca, či?

bosoriak
30. máj 2014

@bzdocha Ahoj, vztah sa vzdy da zachranit, ale iba za podmienky, ze to chcu obaja. Inak je to zbytocne. Takze priama otazka na neho aj na teba a vy si dajte priamu odpoved. Za pokus to podla mna stoji vzdy, ked pokus nevyjde, rozist sa da vzdy.
Drzim palce.

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luccki
30. máj 2014

@sheila72 je to krute, ale mal si dopredu rozmysliet dosledky svojich cinov pred tym, ako zranil
@zuriva ... presne takto by som to spravila aj ja. ja to uplne chapem. nech pochopi, ake to je, ked sa clovek snazi a najblizsi clovek mu podkopne nohy. teda aspon ja nedovolim nikomu, aby sa s mojimi citmi zahraval. doverujem, ale akonahle ma podrazi, skoncil. nadobro.

cecil36
30. máj 2014

@bzdocha laska sa vynutit neda, neda sa ani rozkazat si, ze budes niekoho lubit, neda sa ani vysexovat ani ziskat nosenim sexi oblecka. Na lasku k druhemu cloveku vplyva strasne vela veci, ktore niekedy vzajomne suvisia inokedy nie... Ak chces v manzelstve zostat napriek tomu, ze k svojmu muzovi nic necitis, nebavi ta sex s nim, nemate si co povedat, je to samozrejme tvoja volba. Da sa to vydrzat aj do dochodku.... preco nie... zalezi na tvojej odhodlanosti drzat manzelstvo za kazdu cenu. Za mna.... nebavilo by ma to. A uz vobec nie dlhodobo.

bosoriak
30. máj 2014

@bzdocha No a konkretne rady? Chodte do manzelskej poradne. Naucte sa spolu existovat, znovu spolu, nie kazdy pre seba. Skuste sa viac rozpravat, vykonavat viac spolocnych aktivit. Mat fungujuce manzelstvo je podla mna tiez praca, obaja na tom musia cosi urobit, kdesi ustupit, spravit nieco pre toho druheho. Tazko radit, konkretne kroky si musite vyjasnit vy, len vas sa to tyka. Kazdy vztah je iny.

zuriva
30. máj 2014

@tanapeta ale ked robi ksefty nacierno, to ako dokazem?

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz