Ako môže byť vlastná matka tak zákerná?

monika7800
27. mar 2015

Prepacte ak Vas mojim pribehom otravujem, napokon, kto nechce nech ho necita... Necakam ani ziadne rady. Mozno sa len potrebujem vyrozpravat. Donedavna som bola stastna sloboda mamicka, dokazala som si vychutnavat zivot na materskej. Len uz dalej nevladzem, odkedy v dome kde byvame my, byva aj moja matka, je tomu asi rok, co tu zneprijemnuje zivot vsetkym. Uz dlho si prajem, aby som mohla odist niekam, kde budeme mat pokoj, ale kam ? Vzdy som si priala mat normalnu mamu, ale bohuzial... Kto nezazije falosne zakerne chorobne spravanie matky, jej psychicke vydieranie, a od dnes aj fyzicke.. !! tak nepochopi cloveka, ked povie, ze vlastnu matku nenavidi, a z celej duse si praje, aby mohol byvat a pokojne zit bez nej. A to je problem... kedze mam male dieta, nemozem odist hocikde... Ona ma urcite psychicke problemy, len nepotvrdene... Co si vsimli aj ini ludia. A bojim sa, aby neohrozovala moje deti. Hlavne malu dcerku, ktora tomu nechape. Vyhybam sa jej styku ako sa len da, bojim sa chodit von na dvor, do zahrady, uz len ked ju vidim...pride mi zle. Vyhybam sa pohladu na nu... Zakazala som jej odchytavat moju dcerku a tahat ju do svojej izby. Co ona aj tak naschval vyuzije ked nie som nahodou par sekund s malou. V noci chodi kazdu chvilu fajcit von, a to dava patricne vediet trieskanim vchodovych dveri. Jej vykriky do pi.. a ine nadavky pocut aj na ulicu... Chodi oblecena ako bezdomovec napriek tomu, ze ma plne skrine a krabice novych a normalnych handier na oblecenie.... Nedovolim si uz ani pozvat kamaratky na navstevu, lebo sa za nu hanbim... to by sa este dalo, ale jej dotierave spravanie jej vypytovanie nezmyselnych nekonecnych otazok ... O tom, ze mi s malou nikdy nepomohla, skor naopak, nemusim ani pisat, to je asi z toho co som napisala jasne... Len preco mi robi zle ? Preco ked jej poviem sto krat, aby macku z dvora nepustala do chodby, pretoze tam nema macaci zachod, preco ju tam pusti a zamkne na noc ??? viete si predstavit rano, ked chcete prejst cez chodbu a je tam nastrate s prepacenim ...?? Taketo veci sa jednoducho nedaju nevsimat. Tieto a podobne veci jasne dokazuju, ze to robi naschval, a vyziva sa v tom, ako niekomu zneprijemnuje zivot. Uz som snou prestala komunikovat, jednak ma zhadzovala vzdy pred niekym, alebo vykreslovala katasrofalne scenare, co sa moze stat mojim detom..... Je toho vela, co za hrozne veci robi...ja to uz tak nevnimam, mozno som si na nejake zvykla... Ale nechcem takto dalej zit. A bojim sa, ze sa jej spravanie bude zhorsovat, ako sa zda za posledne roky..... Uz sa to tak stupnuje, ze som rozmyslala nad uplnym koncom, co je ale blbost, kvoli mojej malej krasnej uzasnej dcerke. Co by ste robili na mojom mieste ? Ja vidim riesenie len v tom, ze odidem...

mamulka211
27. mar 2015

No tak to jednoznacne, ak mas kam odist. Nevieme, ci mas dostatok financii na odchod od nej, skus poziadat o socialny byt v mieste bydliska, neviem , ci byvas na dedine, alebo v meste, popripade nejaky lacnejsi podnajom. ale urcite od tej osoby odid. Dom, v ktorom byvas s matkou asi patri jej, takze ju odtial vyrazit nemozes, vsak?

monika7800
autor
27. mar 2015

Byvam v dome na dedine. Dom, v ktorom byvam uz 22 rokov, patril matke, ale pred 2 rokmi ho prepisala na mna. A kedze vlastnim dom, socialny byt mi nedaju. A na prenajom 300 euro nemam. Ani ine prostriedky zatial...

namornicka
27. mar 2015

Zas až taká zákerná byť nemôže keď na teba prepísala dom. Kde išla bývať keď vravíš, že posledný rok ti znepríjemňuje život?

monika7800
autor
27. mar 2015

@namornicka a naco mi je taky dom, v ktorom nemozeme pokojne byvat a zit ?? Pred tym byvala v byte, v ktorom uz byva jej syn.

maznacik007
27. mar 2015

@monika7800 tak jej dom vrat a poziadaj o socialny byt alebo chod do azylového domu ... 😉

mamulka211
27. mar 2015

@monika7800 ma v dome dozivotne pravo?Ak nema, predaj dom bez jej suhlasu, kup dve garzonky a rozdelte sa

perzefona
27. mar 2015

Podla mna by si ju hlavne mala zobrat na nejake psychiatricke vysetrenie....to oblecenie, tie nadavky... Mamina ma zrejme nejaky problem a mal by sa riesit... Nie tvojim odchodom ale liekmi

monika7800
autor
27. mar 2015

@maznacik tak toto ma este nenapadlo, a uz som rozmyslala nad kadecim zo zufalstva 🙂 ked este stale ..tak ako aj doteraz som dufala, ze bude opat chodit pracovat do Rakuska. A keby som jej vratila dom, ihned by ho prepisala na brata, a ten by ju asi zo zufalstva z nej, ak by tu aj byval, asi prizabil.

@mamulka ano ma tu dozivotne pravo, tak isto aj moj otec, aj prastary otec.

@perzefona ona si to, ze ma psych. problem neuvedomuje, ona obvinuje nas, ze jej vsetci ublizuju... ona sa citi tak dobre v roli "obete" A dobrovolne na vysetrenie nepojde, uvidime casom... 😒

sardinka333
27. mar 2015

@perzefona prosím ťa! Ktorý blázon si o sebe myslí že je blázon a dobrovolne pojde na psychinu? Ziaden, to máš ako s alkoholikom...nikdy si neprizná že to prehana, že sa potrebuje liečiť. Liečbu može dcera len navrhnuť ale určite nie donutiť, liečba je dobrovolná.
Ak je kde odísť, tak by som určite odišla. Ale asi to nebude také jednoduché.

alana1
27. mar 2015

jednoznacne odchod

dusika11
27. mar 2015

mamka pracuje zo seniormi v rakusku ta by vedela rozpravat co vsetko choroba urobi aj s inteligentnymi ludmi..no mozno je to altzaimer..pomale odumieranie mozgu..mamka osetrovala jednu pani co akoze nechodila..ale v noci dokazala zist zo schodov zasvinit prizemie..vykalmi..a potom potichu vojst do postele a kricat zlodej..no kym na to prisla ze je to ta pani...ved kto by podozrieval pacientku na voziku..no staroba je neprijemna a raz to budes musiet riesit aby nepodpalila dom alebo ine veci..ja som mala suseda uz je v ustave ktory krical stale ze je aldolf hi..a bol o tom presvedceny..ach jo mas to tazke dievca..skus dake vysetrenia

perzefona
28. mar 2015

@sardinka333 jasne tak opustime vsetci vlastnu mamu pricom by ju mozno jeden liek uplne zmenil! Co to je za rozum??? Preco sa potom miliony ludi liecia na psychiatricke ochorenia? Myslite, ze tam isli vsetci dobrovolne? Ochorenie treba liecit a ked sa o to ani nepokusi ...... Vzdy sa nejako da dohodnut.... A ak sa nepodari, tak potom nech sa stahuje....

nela1916
28. mar 2015

@monika7800 Fuuuu, tak ja byť tebou, ten dom by som neprijala, teda.... Ten prepis. Ak sa teda inak nedalo. Tiež na mňa chceli naši prepísať byt, no odmietla som - čo by som s ním asi tak robila, bývať som s nimi nechcela a taktiež by mi odpadol nárok na sociálny byt.

Asi by som na tvojom mieste volila ten lacný podnájom, no súbežne s bývaním by som riešila spolu s ostatnými príbuznými aj mamino prípadné liečenie.

No a..... Len tak na okraj, úplne chápem tvoju nenávisť voči mame. Ale to spoločné bývanie tuším vôbec nebol dobrý nápad.

cecil36
28. mar 2015

Baby, mna by zaujimalo ako ste prisli na to, ze ma psychiatricke ochorenie, z toho popisu mi to rozhodne tak nepripada. Nie kazdy clovek s "tazkou" povahou ma psycho ochorenie....A zakladatelka dala naozaj malo info...

mala_hobitka
28. mar 2015

@monika7800 Tu jednoznacne jedine riesenie je odist. Kam? Zacat mozes domovom pre osamele matky a podobne, kontaktov je na webe dost. Ak nebudu mat volno v jednom, druhom...tak v xy urcite budu mat. Hlavne seba nepresvedcuj ze sa to neda. Da, neboj, treba si len verit. Hlavne odid od nej. Skodi to tebe a hlavne skodi to tvojej dcerke. Obe si zasluzite domov kde bude klud. Inak to nevyriesis bude to len horsie. Som si ista ze tvoja dcerka stoji za to aby si si verila a nasla sposob ako sa osamostatnit. Drzim palce

17alexis
28. mar 2015

@monika7800 chápem, ako sa cítiš, aj ja mám takú mamu, len s rozdielom, že ešte nemám deti a bývam cca 200 km od nej. V piatok mi napr. volala 8 hodín vkuse v 5 minútových intervaloch. Vážne, nepreháňam. Keď som jej po práci dvihla, tak sa ma opýtala, či som v práci a zložila. Samozrejme, ak jej trikrát nezodvihnem, začne mi vypisovať SMS, kde sú samé urážky a vyhrážky. V poslednej správe mi napísala, že zavolá môjmu priateľovi, aká som hlupaňa a neviem, čo a keď som sa jej opýtala, či tomu priateľovi, s ktorým som mesiac rozídená, tak sa iba "zasekla", zložila a zas napísala, že mu zavolá... :D Dávnejšie sa liečila na psychiatrii, pomohlo to, ale potrebovala by tam ísť znova. Samozrejme, neprizná si, že je "mimo", ale to je normálne, lebo takýto ľudia si to neuvedomujú, podľa nich sme "mimo" my...z jej správania mám pocit, akoby trpela schizofréniou alebo niečim podobným...prajem ti veľa síl, aby si to nejako zvládla... :(

jolly84
28. mar 2015

@monika7800 vrat jej dar, nejako dosiahni, aby ťa vyplatila, resp skús zrušiť uzivacie právo a mame kúp byt, nič iné má nenapada, keďže si bez prostriedkov

12katka21
28. mar 2015

Neviem ci je toto dobry napad a ci sa to da takto urobit ale mozno by ti niekto vysiel v ustrety. Myslim nejakeho odbornika aby prisiel k vam domov len tak akoze na navstevu za tebou. Mama by samozrejme nevedela ze je to psychos. A mohol by s nou nadviazat nejaky rozhovor, a mozno sa mama po case uvedomi. Ale....vsetko nieco stoji (myslim teraz aj financie). Alebo taky extrem...ak bude este riesit nieco aj fyzicky (neviem teda ci ta zbila alebo co tym myslis) ale zavolaj polisov. Drzim palce.

mamulka211
29. mar 2015

@perzefona ale porad ako ju ma ona prinutit ist sa liecit a uzivat lieky?To sa lahko povie, jeden liek by to zmenil...takyto ludia odmietaju tvrdenie, ze su chori a nepojdu sa dat liecit a pravne nemas paky ich k lekarovi dotiahnut, kym nieco nevyvedu, preto by bolo dobre na mamu zavolat policiu, ak prechadza do fyzickych utokov, takto bude mat zaznam o svojom spravani a sudnou cestou je mozne potom jej nariadit psychiatricke vysetrenie.

junova
29. mar 2015

@mamulka211 Máš pravdu, človeka nemôžeš donútiť ísť k psychiatrovi až kým niečo nevyvedie. Potom to nariadi súd.

sue
29. mar 2015

Baby, prepáčte, ale z toho, čo napísala Monika sa mi nezdá, že sa jedná o psychicky chorú ženu 😕 skôr to vidím na ponorkovú chorobu zo spoločného bývania štyroch generácií v jednom dome + nevysporiadanie sa s dcériným životom a podobne...
Keby bola mama zákerná, určite neprepíše (spravodlivo) na dcéru dom... riešenie - rozhovory s obidvomi rodičmi a následne konať... krajným riešením je vrátiť dar a dohodnúť sa na "vysporiadaní" v závete - nie teraz počas života...a ty začni žiť ako dospelá žena s vlastnou rodinou - mimo rodičov a starého otca.

monika7800
autor
29. mar 2015

@sue je tazke urcit ci je to nejaka specificka choroba, no urcite by sa jej nieco naslo, alebo je to na hranici velmi velmi tazkej povahy a psychicej choroby... Ponorkova choroba to nie je, ona bola aj pred tym taka, ked byvala s otcom vo svojom byte. A nevysporiadanie sa s mojim zivotom ??? 😀 Neviem co tym myslis.... Ona nie je predovsetkym vysporiadana sama so sebou, a to, ze prepisala na mna dom nebolo v ziadnom pripade jej laskavostou, prepisala ho, aby bola "spravodliva", aj to prepisovanie prebiehalo tak aby mi dala pocitit, ze si ho nezasluzim.... strasila samu seba aj mna, ze raz aby som ju z tade nevyhodila.... a podobne psychotiny, co som nechapala, ved ona s otcom bola vyhodena z bytu, kde im bolo dobre... Ved nemusela na mna nic prepisat... Este pred notarkou pri podpisovani zmluv (bola som vtedy tehotna) mi splechla s vyrazom pocitu strachu do oci... "ochh s bratom si sa nedohodla " Toto nebolo zakerne? Ved ona robila len to co jej on dovolil a prikazal.... A toto zahrala pre cudzim clovekom, aby mna nejakym sposobom zhodila ????

A asi co mi radis je jedno z rieseni a to vratit dar, len tym pripravim aj o deti o nejaky majetok v buducnosti....

sue
29. mar 2015

@monika7800 nevysporiadanie sa som myslela,ze mozno nesuhlasi s tym,ze si slobodna mamina dvoch deti a preto ti strpcuje zivot :/

charlie1980
29. mar 2015

Zakladatelka dala malo faktov a nasledne jej postoj na to, aby si clovek dokazal utvorit nazor. Stale citam len o tvojich pocitoch, ako to na teba dolieha (okrem faktu s mackou 😀 ) Mne sa zda, ze to ty si ta, ktora z nej chce urobit psychopata a vytlacit ju z domu, miesto toho aby si si prostriedky zabezpecila sama a postarala sa o svoje dieta. Prepac za uprimnost.

charlie1980
29. mar 2015

Mimochodom, aj ja zanadavam, ked ma nieco/niekto napali a aj si zapalim. Znamena to, ze som psychopat ?

mimka11111
29. mar 2015

Hmmmm ☹ , rodičia nás od malička vychovávajú, bez akejkoľvek očakávanej "odmeny" od nás. Ale akonáhle my "dospejeme" a rodičia sa dostanú do problémov, nemáme ani len najmenší záujem pomôcť im. Veď prečo aj? A keď sa aj náhodou rozhodneme pomôcť im, nebude to len tak " pre nič za nič". Smutné, veľmi smutné 🙄 .

monika7800
autor
29. mar 2015

To co ona robi, je tazko popisat jednym slovom, jej vlastnost... Ale su to napriklad take veci, ze ked mi pride kamaratka v lete na navstevu a sedime vonku, chceme sa porozpavat, matka dobehla s mechanickou kosackou ku nam len par metrov a zacala akoze kosit... 😀 ono je to aj komicke niekedy az smutne... V ZIVOTE nedrzala tu vec v rukach, nevedela ani ako sa s tym naraba, ale zacala kosit, a tvrdo pracovat, ochkat pri tom cele komentare okolo toho, hlasno...aby to kamarataka pocula... stazovat sa, ze kosi... Az napokon prisiel otec a zobral jej tu kosacku, lebo ten travnik uz zacal nariekat co mu ta zena robi. Ked nepomohla kosacka, chodi okolo sto krat, aby pocula co sa rozpravame, a potom sa uz zastavi a snazi sa zapojit do rozhovoru, co ale znamenalo vzdy, ze zacala moju kamosku spovedat a pytat sa a pytat sa a pytat sa ... Preto som ju uz davnejsie poziadala, aby nas nechala na pokoji, ale ona nikoho nerespektuje. Mne je jasne, ze ona si tym vynucuje pozornost.

A naposledy to "fyzicke napadnutie" ? 🙂 Ona by si nedovolila ublizit nikomu nie to este vlastnej dcere, ved ona je svata, tak sa tvari a navonok sprava.
Ona vsetko robi naozaj rafinovane...aby to vyzeralo, ze jej je ublizovane... Vychadzala som von cez vchodove dvere a dcerka uz isla behom tak som sa ponahlala (dcerka je velmi ziva, nemoze byt ani sekundu sama) a v tom sa mi mama priplietla do cesty aby som nemohla ist rychlo za malou, tak som chytila maminu vetrovku medzi dva prsty a jemne chcela posunut nabok aby som mohla prejst, kedze na moje slova nereagovala, aby ma pustila... A v tom sa hodila celou vahou dozadu aj s mojou rukou a hodila sa o stenu, kde mi primliazdila ruku (dlan) co ma velmi bolelo, mam tam aj kusok vydratej koze do krvi.... Co by ste jej povedali vy? Ako by ste sa citili ?

Podobnu vec uz urobila davnejsie ked sa hodila na zem, ked sa dcera len dotkla jej ruky, aby to akoze vyzeralo, ze ona ju zhodila, no ale to ked sme videli...to su proste chore chore veci co ona robi. Da sa na zaklade takychto veci ju zobrat na psych. vysetrenie ?

mamulka211
29. mar 2015

@monika7800 :nie je to normalne a ty najlepsie vies, ci jej spravanie je len blbou povahou, alebo to uz hranici s minimalne poruchou osobnosti, ked nie niecim vaznejsim

monika7800
autor
29. mar 2015

@mimka11111 No viem, ze z toho co som tu pisala, nemusi byt vsetko jasne... Takze ak mas pocit, ze ja nemam v zaujme jej pomoct... si na velkom omyle.... Cely zivot som jej pomahala, vo vsetkom, ako sa dalo, ale v istu dobu som pochopila, ze kde som ja ??? Kto mne pomoze ???? Napokon ona asi pomoc ani nechce, ona je rada v roli "trpitelky" vedome...a v roli ublizovatelky nevedome...
Ja si potrebujem v prvom rade pomoct sama sebe a tym padom aj mojim detom.
Alebo mas nejake napady konkretne ako ja jej mozem pomoct ? Aby nebola nestastna...lebo mne je jasne, ze takto sa moze spravat len nestastny clovek. A mimochodom z coho si usudila, ze ona sa dostala do problemov ? 🙂 🙂 Asi si nereagovala na moj prispevok....

sue
29. mar 2015

@monika7800 ale aj ona pomaha tebe... Nie je povinnostou rodicov pocas zivota zabezpecovat byvanie svojim detom...o "spravodlivom" deleni majetku sa da tiez polemizovat... Ona nebola povinna prepisovat na teba dom,ani ked bratovi dala byt... "spravodlive" delenie je mozne az po smrti,aj to len relativne... Byt tebou naozaj nehladam vinnika v matke, ale vratim dar,poviem, nech ti ho odkaze v zavete,aby bola "spravodliva" a odstahuj sa so svojimi detmi z rodicovskeho domu. Ano, moze sa jednat aj o psychicku chorobu,ale mozno ani nie...a keby aj, je tam este otec,stary otec,tvoj brat,ktokolvek moze tiez konat,nemusis len ty. Alebo len ty vidis u mamy "chorobu" ? ...pre zdravy a pokojny vyvoj deti saodstahuj...