Ako na šesťročné dieťa?

pensadorcallisto
27. júl 2008

Ahojky...
Velmi by som vam vsetkym bola vdacna za akekolvek dobre rady...
Ako mam svojej takmer 6 rocnej dcere vysvetlit, ze niektore veci su fakt nespravne?
Hlavne si vybera ludi, ktorych ma rada. Ostatnych ignoruje, neznasa a nenavidi. Nesmu sa jej ani dotknut. A pritom su tu vsetci k nej mili. Zijeme v zahranici, jazyk este nevie, ale uz tu ma aj kamaratky, ktore ju fakt maju radi. Dost vela sa od nich nauci. Moze to byt tym, ze je to pre nu prilis vela zmien naraz? Znova som sa vydala, zmenili sme prostredie, teda takmer vsetko. Snazim sa byt trpezliva. Nebijem ju, kricim len fakt ked uz je to v extremoch. Vysvetlujem jej preco to nema byt tak, ale inak. Mam byt viac trpezlivejsia alebo zmenit strategiu?
Ked sme boli na SVK, tak tam ju kazdy rozmaznaval, dostala takmer vsetko, co chcela. Taktiez problem je aj v tom, ze moj byvaly manzel dost pred nou nadaval vseobecne, na rodicov a celu jeho rodinu. A ona si asi teraz mysli, ze je to normalne takto neznasat ludi.
Hlavne mojho terajsieho manzela raz zboznuje, inokedy ho nechce ani vidiet... Strasne naladova.
Je tu s nami este len nieco vyse mesiaca, my sme sa vzali pred takmer pol rokom, po 4 mesiacoch som sla pre nu, ostala nejaky cas na SVK a vratila sa sem aj s nou. Bolo dost komplikovane ziskat suhlas od manzela, ale nakoniec mi suhlas dal na 1 rok. Chceme pre nu naozaj len to najlepsie, je to moja dcera a ja ju mam velmi rada.

annaola
3. aug 2008

u nas to bol horor, strasne dlho trvalo, kym sam zisiel z kocika a nemuseli sme ho z neho s riaditelkou tahat..kazde rano sme plakali obaja. ale treba vydrzat.a ist na to s motivaciou. ze ked bude dobry a nebude plakat, alebo napr. stuchat do deti, jest, tak dostane nieco. u nas to bolo kindervajicko .ale na zaciatok mu dajte iba jednu najdolezitejsiu ulohu. nakoniec si zvykol a rad tam chodi. spravanie sa zmenilo, pluje, krici a pod. ale mohlo by to byt aj horsie.

siduska
4. aug 2008

😀 😀
u nas motivaice je furt...ked neco po nej chcem a ona nechce tak jej musim neco slubit a potom samozrejme dat...
rada chodi von a ked jej poviem, pod umyjeme zubky a ona nechce, tak jej poviem, ze nepojdeme dnes von a uz ide sama...
a tak je to so vsetkym...ale nejak to funguje...