Ako nájsť kompromis?

17. jún 2020

Ahojte, možno mi poradíte ako nájsť riešenie problému, ku ktorému sa s manželom opakovane vraciame. Jeden z nás túži žiť v Bratislave v byte a mať všetko blízko, druhý v rodinnom dome s dvorom na dedine a mať väčší priestor na bývanie. Prosím, nezačnime diskusiu o tom, čo z tohto je lepšie. Takých diskusií tu už zopár je, každému vyhovuje niečo iné, plusy a mínusy oboch typov bývania veľmi dobré poznám. Skôr vás prosím o radu, či je vôbec možné nájsť kompromis v tejto situácii a ako. Možno niekto z vás presne toto s partnerom riešil. Kľudne aj do správy. Ďakujem 😊.

korunka1
17. jún 2020

Dom so záhradou v Blave😂

autor
17. jún 2020

@korunka1 zabudla som uviesť že nemáme rozpočet > 1mil.eur 😁

dajana1983
17. jún 2020

No jeden z vás by mal asi ustúpiť 🥴len s tým že to nebude tomu druhému vyčítať , jedného pekného dňa a to chce asi silnú osobnost

korunka1
17. jún 2020

Nuž to je ten kompromis...nedá sa dohodnúť, jeden musí ustúpiť

marseillefan
17. jún 2020

Chata na víkendy a dovolenky...

zdencaaaa
17. jún 2020

Ja sa spytam kde ste byvali doteraz? Si ty ci tvoj chlap z bytu ci domu? Chlap chce byt, jasne okolo domu treba robit den co den a to sa mu asi nechce. Takto pride do bytu zavrie dvere a hotovo. Ty chces dom preco?

autor
17. jún 2020

@marseillefan to máme, aj veľký poloprázdny rodinný dom u rodičov, aj chatu

autor
17. jún 2020

@zdencaaaa úplne naopak to je, vôbec si sa natrafila 😊

zdencaaaa
17. jún 2020

takze ty chces byt a on dom? Boze zena bez do domu a hned

autor
17. jún 2020

@zdencaaaa presne o toto som v diskusii neprosila, žila som v dome so záhradou takmer 30 rokov

karolinakr
17. jún 2020

Pozri sa na Trnávke a v Prievoze sú štvrte s rodinnými domami a záhradami blízko do mesta.Ndviem, ake sú tam ceny.V Rači si jedna kúpila 5izbový stary dedinsky dom so zahradou a nestal majland.Pozri si rod.domy Rača Dubravka
Neviem, aký máte rozpočet
Ak ste prišli z vychodneho Slovenska a čakate 3izbovy byt za 40 000, tak uplne zabudni, že v Bratislave take niečo sxistuje Nestači ani na garzonku.Nedavno davali 1izbovy byt v Koloseu za výhodnú cenu "len" 125 000€..🤠

autor
17. jún 2020

@karolinakr v BA žijem dlho, o cenách mám dobrý prehľad a nie som z východu

bettymacd
17. jún 2020

Deti ❤
Ja by som sa rozhodla čo je lepšie pre ne 🙏🙏🙏🙏
V akom sú veku, či už majú zazemie,kamarátov, krúžky lebo ak sú napr 2 deti vo veku10+ majú kamosov,každý 3krat krúžok denne....
Zostávam v byte a kúpim chalupu...
Ak sú malé, utekám do domu....

korunka1
17. jún 2020

@karolinakr tak na takéto ceny na východe zabudni...Michalovce 3 izbák 70-80 tisíc..len pre zaujímavosť

autor
17. jún 2020

@bettymacd pre mňa je presne toto veľmi dôležité, chatu a aj rodinný dom s veľkým dvorom máme na víkend k dispozícii kedy chceme, tak vidím rozhodnutie žiť každodenný život v BA v byte ako praktickejšie. Ja ho aj chápem, nikdy nežil vo veľkom dome s veľkým dvorom, túži ho mať, preto sa naozaj snažím nájsť kompromis, chcem aby bol aj on šťastný.

karolinakr
17. jún 2020

@korunka1 vy už budete čochvíĺa ako Bratislava.

h2
17. jún 2020

Kým si nenapísala, že si žila v dome so záhradou 30 rokov, som si myslela, že si moja kamoška, oni to majú presne tak isto, ona, rodená Bratislavčanka chce bývať tu, v byte. On, chlap z dediny, chce naspäť na dedinu. A tiež majú u jeho mamy veľký dom na dedine a majú aj "chatu", čiže starší vidiecky domček pod Malými Karpatmi. Zatiaľ sa stále nedohodli, on by chcel odísť z BA navždy, ona ani za nič.
Ináč, ja teda nechápem, že máte aj byt, aj chatu, aj možnosť byť v dome na dedine a furt nie ste spokojní. Asi sa máte až príliš dobre.
(A viem, že na to si sa nepýtala, ale nedá mi to: ja som rodená Bratislavčanka, žila som tu do 34 rokov. Odišla som na dedinu, kvôli mužovi. Už sme tu 11 rokov a nič lepšie som urobiť nemohla. Do Bratislavy sa už nikdy nechcem vrátiť.)

laguna28
17. jún 2020

Každý si na papier napíšte plusy a mínusy na byť a na dom. Spolu si to prejdite a prehodnodte. Tu asi kompromis nedosiahnes. Tu jeden z vás musí ustúpiť. Musíte si obaja spoločne predstaviť že byvate v byte a prehodnotiť a potom to isté ale s domom.drzim palce. Myslite na budúcnosť 🙂. Ja osobne preferujem dom, v lete úžasný život, bazénik, grilovačky, v zime si odpratavame sneh, behá okolo psík, .... No nemenila by som. Najviac si to užívajú deti. Neviem čo by som s nimi robyla v bytovke.

ssandyy
17. jún 2020

Ja by som teda zvolila ak chceš aby bol šťastný.... nejaký menší dom s tou nejakou menšou zahradkou. Nejaký bungalov 2, 3 izbový a pár metrákov záhrady kde sa napapate na teraske, ugrilujete a deti vysantia. Nemusí to byť obrovská záhrada s obrovským domom. No a ty len zmierenie čo iné ti na to napísať, ked chces aby bol chlap šťastný...

lenuliatko84
17. jún 2020

Byt v centre Blavy a chatku niekde v okoli kde mozete travit víkendy

zdencaaaa
17. jún 2020

Predajte dom chatu a byt a kupte si maly dom piramo v BA

nistika
17. jún 2020

a nebola by možná nejaká radovka? malý pozemok na ktorý môžeš vybehnúť ale nemusíš sa extra starať, k tomu radovky bývajú lacnejšie než single domy a ak by ste predali tú chatu ktorú ak som správne pochopila moc nechcete, mohli by ste kúpiť aj niekde v bratislave možno 🙂

0kristina0
17. jún 2020

Sadnut si, spisat si plusy a minusy, podla toho coho bude viac sa rozhodnite

autor
17. jún 2020

@h2 ja práveže som spokojná ale on nie je 🤷‍♀️

tinatitti
17. jún 2020

Kompromis by bolo bývanie v nejakej radovej zástavbe. Je to taky hybrid dom-byt. V podstate si akoby v byte, len máš aj záhradku a priestor na grilovanie. Do toho by muž nešiel?

bettymacd
17. jún 2020

Rozumiem ti
Mám kolegyňu ktorá má najkrajšiu haciendu v okrese s exkluzívnym výhľadom a dokonalým pozemkom ale žije mimo mesta a lieta na svojej Tojotke hore dole
Ale má 2 synov a musí si písať rozvrh ich tréningov
Lebo kazdy jeden deň poobede strávi buď na plavárni, štadióne, v zuske,...
Vstáva o tretej v noci aby stihla pozehlit ....
Na druhej strane o 10 rokov to bude iné, ale veď dom sa dá kúpiť aj o 10 rokov no nie???

Ja by som teda našla kompromis a síce pokým sú deti vo veku že potrebujú rodiča čo im robí rozvoz počkať a dom kúpiť o cca 5 rokov.

Nič iné mi nenapadá.
Držím palce aby ste našli kompromis ❤

guiseppinka
17. jún 2020

Viem, ze napr v devinskej v projekte devinka boli obrovitanske terasy k bytom. A ked myslim obrovitanske, tak ozaj ozrutne. Teba chapem, tiez som vyrastala v byte a dokonca bez balkona v dost velkom meste, teraz mame radovku s malou zahradkou v mini mestecku, vybavenost celkom ok, ale aj tak to nie je to, na co som zvyknuta.
Ale byvat v satelitoch tiez nie je nic moc, kedze v zapche stravis kopec casu plus robis taxikara. Jedine potom zvolit nejake miesto, kde je vlakove spojenie a usetri sa cas v cestovani

bettymacd
17. jún 2020

A dodám keď že dom sú minimálne 2 roky intenzívnej straty času lebo je to makacka.
..toľko starostí juj
Radšej sa teraz venujte deťom a dovolenkam, keď vravíš že záhradu si môžete užiť každý víkend.

autor
17. jún 2020

@bettymacd toto mi zatiaľ príde ako najrozumnejsie riešenie, počkať kým budú deti samostatnejšie

autor
17. jún 2020

@bettymacd toto mi zatiaľ príde ako najrozumnejsie riešenie, počkať kým budú deti samostatnejšie

lusyc
Autor odpoveď zmazal
Zobraz