AKo napísať dohodu o výživnom pri rozchode?

nikola3000
7. júl 2019

Ahojte žienky chcem sa vás spýtať.. S priateľom sa rozchádzame, máme dvojmesačnú dcérku a nechcem riešiť cez súd výživné a starostlivosť keďže sa vieme dohodnúť normálne. No chcem mať napísanú dohodu o tom. Len neviem ako ju mám spísať.. Nieje tu nejaká dobrá duša ktorá by mi pomohla?

pribinak
7. júl 2019

Tu je to napisane celkom fajn, pre kazd pripad si to ale dajte potvrdit sudom. Ak by sa čokoľvek dialo ste OBAJA chránení a navyse ak by si raz musel vymáhať peniaze - vyzivne tak dohoda bez sudu je zbytočná, nema ziadnu právnu vahu

https://www.vzory-zmluv-zadarmo.sk/rodina-domac...

safranca15
7. júl 2019

my sme boli u notara tam sme podpisali papiere o vyzivnom a stretavani len moja ma 5r no papiere o tom sme museli mat uz vytlacene on nam iba podpis potvrdil

mondolina
7. júl 2019

@nikola3000
Súd nie je nič strašidelné keď ste dopredu dohodnutí, do budúcna má oveľa väčšiu váhu dohoda potvrdená súdom ako len " dohoda". Tou sa v prípade problémov môžeš len oháňať.

ketrint
7. júl 2019

Ahoj, ja mám takú dohodu spísanu od právnika, potom to išlo na súd kvôli pečiatke... Boli sme obaja dohodnutí, ale potrebovala som to mať na papieri. 😉 pohladam to a môžem poslať... Sú tam dôležité veci, ktoré by ma nenapadlo uviest, tak som rada, že on ich tam doplnil.

liwka
7. júl 2019

Pripadne behni na upsvar na kuratelu, tam ti poradia. Ak ste dohodnutí, je to už len formalita a aj pojednávanie bude trvať len chvíľočku. 😉