Ako obliecť dieťa na nočný spánok?

lusia222
20. jan 2013

Mamicky mam problem.Mam 3 mesacne babo a netolerantneho svokra ☹ .Byvame v jednom dome kedze zatial nemame vyriesene vlastne byvanie a svokrovi je stale zima.Ked ide mala spat je v izbe aj 25 stupnov.Ako obliekate napr. v lete babatko na noc ked je takto teplo? P.S. Byvame v dome a regulovat radiatory sa neda.Dakujem za kazdu pomoc. A do rana je asi 22 stupnov...

janinah
20. jan 2013

buď rada,vyvetrať sa dá vždy...my sme u svokry mrzli a nevyspala som sa,čo som nonstop dieťa v postielke zakrývala 😒

sissy27
20. jan 2013

@lusia222 máte izbu bez okien alebo sa nedajú otvoriť? 😉

lusia222
autor
20. jan 2013

@sissy27 mame a daju sa otvorit ale bojim sa ze mi cez noc dieta ochorie ked budem vetrat.A zase budit ju kvoli tomu aby som ju dala prec z miestnosti je blbost lebo mi nespi cely den...

sissy27
20. jan 2013

@lusia222 veď nemusíš mať okno dokorán celú noc, vyvetráš pred spaním, potom môžeš nachvíľu v noci, z čerstvého vzduchu a vyvetranej miestnosti sa neochorieva... samozrejme za predpokladu, že dieťa nebude nahé a v prievane...

lusia222
autor
20. jan 2013

Ve ok ale co dat malej aby jej nebolo teplo cez noc?

zuzanockamt
20. jan 2013

@lusia222 my sme mavali nonstop otvorenu vetracku v izbe, alebo aspon mikroventilaciu, obliekla by som tiekove body alebo body s kratkym rukavom a na to bavlneny overal

lin123
20. jan 2013

odporucam poriadne vyvetrat pred spanim apocas noci tak, ze das drobcovi na hlavicku ciapku alebo plienocku a vyvetras. bude dychat cerstvy vzduch co je len prospesne. Odporucam ale davat do nosteka morsku vodu castejsie aj pocas dna v takych vykurenych priesotroch sa mu vysusuju sliznice.

euka210
20. jan 2013

nas svokor tiez obcas prezenine a mame 23C v dome...vyvetrat poriadne pred spanim, dat pyzamko, nas ma aj tensi spaci vak (podla teploty davam tensi alebo hruby) a ked sa ochladi, tak ho este prykryjem dekou...ale casto ma aj tak teple rucky, takze ani netreba.

alexandra7575
20. jan 2013

@lusia222 Ahoj, ja som dcérke v lete dávala len body s krátkym rukávom, alebo opaľovačky s krátkym rukávom , ponožky a zakryla som ju dekou, prípadne body s dlhým rukávom. Teraz, keď je chladnejšie , tak bavlnené pyžamko - ruky- nohy.