Ako povedať manželovi, že dcérka nie je jeho?

majkasko
14. nov 2012

Ahojte vsetci, v prvom rade Prosim Vsetkych aby ma neodsudzovali pretoze nevedia cim som pred 3rokmi v manzelstve presla. V skratke: mali sme rodinneho priatela s ktorym som sa poznala roky casom sme zacali komunikovat spolu castejsie ako by to bolo normalne. Nasla som v nom vsetko co u mojho manzela nebolo (aj ked v tej dobe sme boli manzelmi iba 4roky) mal pre mna pochopenie...vedel ma vypocut bol pozorny... Ochotny pomoct...no mala som v nom vsetko co u manzela nie. Casom sme sa stretavali aj intymne....trvato to zruha 3mesiace. Potom sme to ukoncili ale ja som v kratkom case zistila ze cakam babo. Bola som najstastnejsi clovek na svete. Ani v najhirsom sne by ma nenapadlo ze by to nemuselo byt manzelovo. Ved sme si davali tak strasne velky pozor... No ked mala prisla na svet a pri prepustani mi odovzdali ockovaci preukaz a v nom mala zapisanu inu krvnu skupinu ako mame mi s manzelom bolo mi vsetko jasne (my s manzelom sme obaja 0+ a mala je B+) Ja uz nechcem zit v klamstve... Chcem mu povedat pravdu ale poradte mi ako zvolit ten spravny sposob...rozmyslam uz rok nad rozvodom, ale som od manzela financne zavisla a nema mi kto pomoct ☹
A este nazaver nic nelutujem... Lebo ak by som jeho nestretla malicku by som asi dodnes nemala a ja som po babätku strasne tuzila 🙂)

medovka14
18. nov 2012

tiez radim nepovedat... rozpravala som sa o tom s mm, ten sa pytal o co vlastne zakladatelke ide... pokial o vyzivne, tak to dostane od jedneho alebo od druheho, pokial o ulavu svedamia, ulavi sa iba jej... rozvadzat sa chce tak ci tak, tak naco kazit vztah medzi dcerou a otcom? teda pokial je vztah ok... no a mm predpokladal, ze ak by to povedala, chcel by sa pravdepodobne sucasny manzel pomstit a asi by vsetko vykvakal rodine toho rodinneho priatela...

mamutka
18. nov 2012

myslim, ze mu to treba povedat. dospeli ludia si za bordel okolo seba mozu sami, ale co to dieta? Raz to urcite praskne, ono staci ak nejaka navsteva sa opyta na krvne skupiny, lebo vo vasom pripade to dojde okamzite kazdemu co len ake take ponatie o biologii ma ( ludia sa dokazu pytat na pracudesne veci , hoc len zo zvedavosti, ci nema krvnu skup. 0 Rh neg, lebo je vzacna a ty zavalis, ze nema 0 vobec, aj ked rodicia maju....).
ked to praskne, ked bude mat mala 5 rokov napriklad, potom co? teraz je naviazany len otecko, potom uz bude naviadana aj ona, a velmi. To dieta bude mat na cely zivot traumu, ked sa potom zrazu otecko vypari..... ked zacne byt iny - k nej, k jeho malej babulke, co nic zle neurobila.....
toto si vy ako dospeli medzi sebou vyrieste, kym to dieta tak nevnima. Odtrucujte a vykricte si to este kym to dieta z toho nema jasno, lebo ak to pride neskor, to dieta si velmi vytrpi.
a nepomoze moc, ani keby si to tajila az do puberty, to je uz potom hodne silna kava pre pubertacku, radsej si nepredstavujem, co to s nou urobi, ked zisti, ze tato nie je tato, a ze bio tato na nu cely zivot dlabal.....

zatlkat mozes neveru, nepriznat sa len aby si si ulavila svedomiu, raniac pritom manzela, ale zatlkat toto, co sa tyka zivota dietata? rani to predovsetkym dieta, ty sa bojis hlavne o svoju materialnu stranku 😖 manzel ma pravo vediet, ze nevychovava biologicke dieta, ma pravo sa rozhodnut, co s tym urobi.....
a keby ta opustil - skor si najdes chlapa, ked ta opusti teraz, ako ked ta on aj dcera opustia o 15 rokov.....
rozhodni sa ako chces, toto je moj nazor, a teda nezavidim tu situaciu......

domin85
18. nov 2012

Ahoj, nejdem radit nikomu ako co a preco povedat,len chcem prispiet svojou troskou na margo na zaciatku diskutovanych krvnych skupin. Totiz, ja sama som prikladom (a poznam dalsich troch ludi mimo rodiny) kde su obaja rodicia nulky a dieta je A alebo B. A ver ze aj ja som po tomto zisteni doma prehladavala vsetko mozne ci nenajdem adopcne listiny 😀 Po zistovani a maminej konzultacii s genetikom (nakolko si je ista ze otca nikdy nepodviedla a ze som istotne neni zamenena, sla zistit co sa moze diat) sa doslo na to, ze o minimalneho percenta deti moze nastat situacia, kde nejaky znak preskoci generaciu (znamy pripad ked dvaja biely pocali cernoska a doslo sa na to ze babicka zahybala len sa to neprejavilo- to nie je povera ale real 😉 Kludne si to prekonzultuj s kym chces, hovorim ze poznam viac pripadov, vsade to bolo potvrdene, je to mozne. Takze si najprv najdi inu cestu ako zistit cia je dcerka 😉

womankc
10. jan 2014

@mykaellle prepáč, našla som staršiu diskusiu kde ste rozoberali krvné skupiny. Ak ťa môžem obťažovať, nedávno sme doma zistili, že najstaršia dcéra má v karte písanú skupinu A+ , ja mám 0+ a muž B+. Otcovstvo neriešime obaja, nemala som iných partnerov. Len muž sa obáva, že či sa nemôže stať , že urobili chybné určenie a keby raz v živote potrebovala transfúziu.................. Môj otec mal skupinu AB. Raz som sa na to opýtala sestričky našej a začala sa smiať , že to sa dedí aj po starých rodičov, ale mne sa to nezdá . Bolo by to možné,??????? ďalšie dve deti majú jeden 0 a druhý B. Nemám žiadať nech jej tú krv otestujú, nechcem byť za idiota 🙂

zuzimia
10. jan 2014

@womankc
Aj ked otayka nebola dresovana mne, ale: ak ty mas 0+ a otec B+, deti mozu mat len 0 alebo B. Ina kombinacia je vylucena.
Ale ak tvoj otec mal AB, tak ty nemozes mat 0.
Niekde je zrada. Si si ista, ze mas 0? Lebo ak by si ty mala A (fenotyp A0) a manzel B (fenotyp B0,co podla vsetkeho ma), tak deti mozu mat A,B,AB aj 0.

womankc
10. jan 2014

@zuzimia mám nula určite , lebo som bola viac ráz hospitalizovaná a dávali mi aj transfúziu, tak to asi overovali a moja mama mala 0 a všetci traja súrodenci máme nula , zrejme si dám dcéru preveriť, aby sa fakt nestal nejaký omyl ďakujem za odpoveď

zuzimia
10. jan 2014

@womankc
Kedze vsetci surodenci mate 0, tak mas nejaku mylnu info o otcovej krvi. To je jedno. V tom pripade by som urcite dala este raz vysetrit krvnu skupinu najstarsej dcere, mohol sa stat nejaky omyl pri odbere alebo v labaku.

womankc
10. jan 2014

@zuzimia no preverím si to všetko radšej , karty mám doma tak sa pohrabem aj v rodných správach veru , lebo som sa len smiala mužovi hehehehe , ale fakt je niekde asi zrada . lebo ja som bola doteraz v tom , že má nulku ako ja , až som si to náhodne všimla , že na karte to má takto zapísané
veru radšej si to preverím

hoblinka13
10. jan 2014

@womankc presne nad tymto som nedavno rozmyslala,ze podla coho sa riadia,ked davaju transfuziu.ci podla zaznamov o pacientovi v karte alebo nanovo vysetretuju krv,ale su situacie,kedy nie je cas presetrovat a overovat

womankc
10. jan 2014

@hoblinka13 no veď to , že nikdy nevieš čo sa stane , mňa zarazilo skôr , čo mi povedala tá naša sestrička, že sa to dedí aj po starých rodičoch, to som nikdy nepočula , že až takto generačne a čo som pozerala tie tabuľky, tak tam tiež nič takéto nie je možné . Ja si to dám radšej preveriť ,a ž pôjdeme na kontrolu s ňou

sono2
10. jan 2014

@womankc asi nie ako., ale rýchlo to by som radila. Situáciu ti nenávidím...

ivanka.7
10. jan 2014

@sevi krvna skupina sa nemeni, ale po porode ju urcuju z pupocnikovej krvi a tam je len 95% uspesnost pri urcovani. Preto sa v roku odporuca urobit urcenie skupiny znovu.

viki.mata
10. jan 2014

Vždy pred podaním transfuzie sa vyšetrí krv v laboratóriu a ešte krížna skúška tesne pred podaním 😉

womankc
10. jan 2014

@sono2 prepáč nepochopila som tvoju odpoveď, čo mi nezávidíš a čo mám rýchlo????? som sa v tom akosi stratila 🙂

sono2
10. jan 2014

@womankc je. Prepáč. Som to chcela napísať zakladateľke. Omyl. Prepáč

womankc
10. jan 2014

@sono2 OK nič sa nedeje

cawes
10. jan 2014

@womankc tu je kalkucka na vypocitanie dedicnosti krvi, je tam jasne napisane ze to ide podla rodicov, a nie starych rodicov, ak ma tvoj otec AB zaujimalo by ma co ma tvoja mamka?
A ak ty mas 0 a manzel B tak dcera moze mat bud 0 alebo B

synovial
10. jan 2014

@womankc no niekde je urcite chyba. ak mal tvoj otec AB, nijako nemozes mat 0.

rodic c.1 ma AB rodic c. 2 ma 00 - deti mozu mat A0 (A) alebo B0(B)

rodic 1 AA rodic 2 BB - deti mozu mat len AB

rodic 1 AB rodic 2 AA - deti mozu mat AA, AB

rodic 1 A0 rodic 2 B0 - deti mozu mat AB, A0, B0

od kazdeho rodica zdedime polovicu genetickeho materialu , mame 23 parov chromozomov (cize 46 chromozov, 23 od otca a 23 od matky) a krvna skupina je vysledok kombinacie.

womankc
10. jan 2014

@cawes moja mama mala nula a aj všetci moji súrodenci . Musím si to pozrieť poriadne toho tatina, neviem, či niečo vôbec doma také ešte mám . Idem aj celú dcérinu kartu poprezerať, už som to vyššie písala , že som bola v tom , že je nulka a potom sme si to všimli nedávno, že má na karte A+ napísané. Určite si to dám preveriť

baruskas
10. jan 2014

otec ma 0 mama B ja mám AB, ale isto viem že som tatova 🙂 podoba sa nezaprie 🙂

cawes
10. jan 2014

@womankc este ked som zila na slovensku tak som bola u dr. asi ked som mala 15 a dala si vysetrit krvnu skupinu az do 25 som bola v tom ze mam A a potom mi zistili ze mam B (uz v zahranici) ked som otehotnela tak som si to dala urobit znova a zase B, pred nedavnom ma operovali a povedala som nech mi ju radsej zoberu a zase je B. Takze 10 rokov na Slovensku sa plietli 😀

womankc
10. jan 2014

@cawes hej dám si to preveriť

synovial
19. jan 2014

@baruskas ked si pozries tabulku, ktoru sem hodila @cawes , tak sa to vylucuje! 😝

lulua777
29. júl 2014

Hlavne z Daleka 😀