Ako požiadať o zverenie bába do opatery pred rozvodom?

papatka
26. jan 2009

potrebovala by som vediet v aprily sa idem rozvadzat a chcem teraz poziadat o opateru alebo ako to mam napisat proste aby mi mi malu 4 mesacnu dceru zverili do opatery a poziadat o vyzivne ako mam postupovat to bude tiez ako klasicky sud a plati sa za to dakujem odpiste mi

deni032
26. jan 2009

Uz mas termin rozvodu stanoveny na april?Zvycajne sa to prejednava spolu pri rozvode,urcuje sa styk s otcom aj vyzivne.Beriem ako samozrejmost,ze dieta zostava s tebou.Ale ak chces tieto veci prejednavat osobitne,moze sa Ti stat, ze kym to podas,a pride to na radu,budes mat aj po rozvode.Mas pravnika,co Ti pisal rozvod?Urcite tam uviedol,ze navrhuje aby dieta bolo zverene tebe,aky styk navrhujes a ako vysoke vyzivne.Alebo nemas pravnika?Napis trosku viac.

chulieta
27. jan 2009

no neviem ako je to v pripade ak sa jedna o rozvod, ale ja som ziadala o zverenie do opatery cez socialny urad, sla som na odbor pravnej ochrany deti a tam to spisali a zaniesli. co sa tyka sudu o malotele deti tak to sa neplati. ale spytam sa kamaratky ako postupovala ked slo o vyzivne a toto zverenie ta je vydata a maju pred rozvodom a viem ze toto uz maju za sebou lebo mi to spominala ze bola na sude ohladom tohoto. tak potom ti napisem

alexandra
27. jan 2009

Precitajte si zakon o rodine, tam to mate vsetko napisane.

danu
9. feb 2010

zoskag • 1d • Dnes o 16:49
Ahojte mamicky,neviete mi niektora poradit,AKO mam napisat navrh na zverenie dietata do opatery a co k tomu prilozit,ci to pisat ako klasicku ziadost alebo ma to nejaky svoj formular....hladala som to vo fore,no nenasla som to ....mozno som to zle hladala☹....ak sa tato tema tu uz nachadza,prosim prepacte........

andzi
10. feb 2010

zoskag, žiadny formulár na to neexistuje, musíš si to napísať sama. 🙂

zoskag
10. feb 2010

aha.........tak dakujem pekne......napisem to podobne,ako ked sa pise ziadost.....moze byt??

banga
23. apr 2010

Ak ste už niektorá písali Návrh na zverenie dieťaťa do opatery, môžete mi prosím poslať vzor, alebo odkaz kde to nájdem?
Ďakujem