Ako prekonať nezáujem rodiny?

sunny8
28. okt 2016

Ahojte.. Toto je vec ktora ma dusi uz veelmi dlho ... A to je ze sa o mna rodina skoro nezaujima... Su ludia ktorym je to jedno su taki ktori to zvladaju na jednicku a su taki ktorym to trha srdce tak ako mne ... Mozno sa len potrebujem vyhovorit ten tlak je uz velky ... Co som zacala zit so svojim terajsim uz manzelom (rodicia ho absolutne nechcu a v jeho pritomnosti nevydrzia ani minutu) sa nase vztahy uplne rozpadli. Mam pocit ze som na vsetky zivotne etapy bola sama v sni ked som potrebovala objat tu pre mna neboli .. V den mojho sobasa v radostiach z tehotenstva v porodnici pri raste malej ani v jej prve ani v druhe narodeninky ani jediny darcek ani na vianoce ... Neboli pri mne v pre mna dolezitych chvilach. Ked som si nasla zamestnanie zustila som ze nemam s kym zdielat svoju radost nikto neprejavil radost so mnou. Nech mam tolko rokov kolko mam potrebujem materinske objatie rady spolocne rozhovory ... Nwviem sa zmierit s tym ze som o rodinu zo dna na den prisla len preto ze neakceptovali moje rozhodnutie.:(

tykat
28. okt 2016

napis preco ho neprijali...nech tu nemame len "cierne a biele"...nestane sa len tak zo dna na den, ze rodicia nadobro zavrhnu dieta kvoli somarine.

stanqa123
28. okt 2016

@tykat myslis? 🙂 praveze to co je najbizardnejsie to sa skor stane ako nejakej "beznej" priciny

tykat
28. okt 2016

@stanqa123 ...no ale tak minimalne je zaujimave ze "...rodicia ho absolutne nechcu a v jeho pritomnosti nevydrzia ani minutu..." a viac o tom ani slovko. Nic, ani zmienka o tom preco. To sa potom tazko radi ked chybaju zakladne informacie. Asi to nebola bezna vec ked rodicia pri nej neboli v dolezitych chvilach zivota (svadbe, narodenie deti, sviatky...).

karamelka007
28. okt 2016

tak moji stari rodicia sa tiez nestykali s mamou a so mnou cca do mojich 3 rokov za to, koho si vzala, ale potom sa to zmenilo, ani neviem, co bolo to zlomove, ale mala som potom velmi stastne detstvo, bo som bola viac menej stale u nich....a propo, babka sa s mojim otcom stale nejak extra nebavi, len sa pozdravia a ked je babka na navsteve, tak sa zamerne obchadzaju. Je to medzi nimi, na mna to vplyv nema, oboch mam rada, neviem vsak, ako to vnima mama, mozno ju to trapi, mozno to uz prekusla.....

stanqa123
28. okt 2016

@tykat to ano moze v tom.byt vela veci..mne to pride tak ze jeho si obhajuje takze zas nieco take strasne v tom byt nemoze..mozno naozaj iba ta blba skola..ono rodicia a ludia su rozny..a rodicia si casto bohuzial myslia ze su bohovia svojich deti ktore maximalne mozu/musia ich pocuvat posluchat respektovat...:/

lu4444
9. nov 2016

ja mam nieco podobne, a to ani nie som vydata ....nezaujem zacal byt taky vyrazny.... asi ked som sa odstahovala, asi som nesplnila ich predstavy, ale presne viem ako sa citis -ano je to tazke...aj mi raz otec raz povedal, ze sa za mna hambi potom 3 mesiace so mnou vobec nekomunikovali a to som mala ozaj tazke obdobie, ziadna podpora z ich strany. Teraz sa to nijak extra nezmenilo, moji rodicia nevedia nic ale uz aspon viem ako to chapat, je to nezaujem a je to asi pre nich normalne. Ale ked si spomeniem na moju pubertu bolo to stale tak...nikdy som sa rodicom nezdoverovala a boli aj caste hadky a asi som neplnila ich predstavy a nemaju sa cim pochvalit. Je tazke sa s tym vyrovat. Mozno, ze u teba je to koli manzelovi a predtym ste mali perfektny vztah. Ale odsudit dceru koli manzelovi mi tiez pride chore. Akokeby chceli riadit zivot, ale to je uz ich problem.