Ako prestat piť?

22. jan 2023

Niekedy uz neviem ako dalej... Mame to aj v rodine... Skratka ked zacnem pijem nekontrolovateľne .. vzdy idem az na dno.. snazim sa sama prestat.. nepila som 4 mesiace a vcera zasa, opilost ved si dam len pohar vina a zrazu nepamatam niekolko hodin vyvolavam ludom sktorymi niesom v kontakte. Klamem vymyslam si ale nie cielene... Ako dokazat nepokusat osud a nenaliat si ani ten jeden pohar velmi to chcem.. chcem byt lepsou.. tazke stavy depresie ma nicia po alkohole

drazil
23. jan 2023

@anniezuzana toto je krásna modlidba, ulozim si, dakujem 🙏

irusa
23. jan 2023

Byť z východu neznamená byť alkoholik. Každý vie povedať nie - nepijem... Tiež som z východu a problém s alkoholom v rodine nemáme... Čiže ako ospravedlnenie alkoholizmu to nie je... A zvlášť, ak pochádzaš z rodiny, kde bol alkohol problém, človek má tendenciu v dospelosti sa tomu vyhýbať a nepodlahnuť..pretože ma k tomu odpor .. Poznám x takých prípadov... Jedine, že to máš v génoch a vyhováras sa na východ a na detstvo... No každý má slobodnú vôľu a mal by mať nejaké tie limity aj v alkohole.. Ak nemáš hranicu a vydržíš aj štyri mesiace nepiť, tak nepij vôbec... Píšeš, že otec pil, no tak ty asi iná nie si, ci aj ty potom chceš prosiť deti o odpustenie... Držím prsty

wivienka111
23. jan 2023

dobre je to, ze si uvedomujes, ze toto nie je dobre, ze mas problem a treba vyhladat pomoc, najst niekoho kto ti pomoze ist tou cestou a zvladat aj tazsie chvilky, lebo teda je jasne, ze to nebude zakazdym easy

vorkola
25. jan 2023

Okrem psychologa, aj ked by si bola neveriaca,chod za rimokatolickym knazom, dojednaj si hodinu,zoberie ta, alebo ti pohlada takeho, co sa v alkohole vyzna, ako liecit.poznala som jednu taku , a vysla z toho. pri navsteve knaza si pytaj zaroven aj pozehnanie, k dalsej terapii, ktora ti pomoze, oni su uz experti tusim na vstetko, ved tych zavislosti je uzasne vela.Velmi dobry psychiater, a zaroven aj knaz Max Kasparu.je to grekokatolik daj si do vyhladavaca ,niekde bud na morave alebo cechy,ale je uzasny.Naozaj co najskor, konaj ,inak ta to moze polozi t ze ne budes vladat uz nic.Hovorim ,aj keby nie si veriaca ,aspon sa prezeknaj, a povedz, Jezis ty sa postaraj.Uvidis,spoj duchovno s praktickou liezbou.ja verim, ze sa uzdravis, ale uz do konca zivota nesmies ani le sveske kvapky

vorkola
31. jan 2023

Ked si veriaca,tak za knazom chod,urcite ti pomoze,ak si katolicka, alebo grekokat, mozes u neho spoved ,tam je uzasna milost odpustenia Panom Jezisom ,uvidis, je to pravda,Ale pocitaj s tym ,ze ten ,, diabol alkoholu,, bude o tvoju dusu bojovat, ale Pan Boh ,je mocnejsi, ako diabol, svoj problem odovzdaj Jezisovi cez neposkvrnene ruky P.Marii,a spoj tvoj kriz s Jezisovym utrpenim a obetuj za tvoje uzdravenie od alkoholu,len ver a doveruj,ze sa ti to podari.Ale ta upozornujem ....Do konca zivota uz nesmies dat do ust ani kvaku,,,dokonca ani svedskekvaky,ani propolois,nijaky liek ,ktory obsahuje alkohol

petedea
2. feb 2023

@malacibulka Ako vidim, o alkoholikoch mas velmi skreslenu predstavu.
Alkoholik je v podstate kazdy, kto nedokaze byt uplnym abstinentom.

trik
2. feb 2023

1. Návšteva adiktologa
2. Suchá domácnosť
3. Vedieť povedať NIE

andreafa
2. feb 2023

@trik kto je adiktológ?

andreafa
2. feb 2023

@petedea, kto to povedal? Nejaký renomovaný psychiater?

trik
2. feb 2023

Adiktologia je špecializovaná na závislosti, niektorí psychiatri sa venujú výlučne závislostiam. Keď je autorka z východu, pozrela by som sa na Prednú Horu...

miriamik77
2. feb 2023

hlavne by som povedala, ze treba pevnu volnu a chciet to hlavne kvoli sebe, bez toho to nepojde. ak toto vstetko je, bolo by super sa dostat niekam na liecenie, kedze pochybujem, ze by ot niekto len tak zvladol sam doma

evka258
2. feb 2023

Prosim, vyhladaj odbornu pomoc. Moja mama pila, ako deti sme trpeli. Otec si vzal zivot.....teraz vdaka Bohu nepije, ale poznaceni sme na cely zivot.....

simonettasimonova
2. feb 2023

Keby si bola alkoholocka 4mesiace asi nevydržís..vyhľadaj pomoc tak aby o tom nevedeli a deti ti nevezmu jedine ze pomoc nevyhladas a budes tak pokracovat potom ti ich môžu zobrať.. držím prsty

lblsakova
12. sep 2023

Dobrý deň . Ako ste na tom ?

samantha777
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lawinia
26. okt 2023

Ja som v takejto rodine vyrastala, mamu si však nikdy nebudem pamatať ako alkoholičku, ale ako nesmierne silnú ženu. Absolvovala liečenie, so sestrou nás jej nikdy neodobrali, normálne nás nechali s otcom.( Boli sme vtedy žiačky ZŠ na 1stupni). Boj so sebou vyhrala a po liečení to boli prekrásne roky. Zato otec pil tiež, ale ten uvážil po výzve všetkých naokolo, že jemu nič nieje a nieje prepnutý a nikam sa liečiť nepôjde- odišiel od nás, rodiny, dostal sa do zlých kruhov a dnes je to 20rokov čo sme ho nevideli a je naňho vydaný zatykač. Ten človek pre mňa nieje nič viac než zbabelec. PRE VŠETKÝCH ktorí majú RODINU- či ste žena alebo chlap- vyhľadajte čím skôr pomoc, lebo alkohol je prezlečený had, ktorý vám vezme všetko- peniaze, rodinu, priateľov, zdravie, nakoniec aj život. Nestojí to za to. VYHĽADAŤ POMOC NIEJE HANBA ANI SLABOSŤ- práve naopak- JE TO SILA v samom vnútri seba.!

jana_vaj
26. okt 2023

@lawinia Pekne si to napísala. Podstatné je snažiť sa s tým niečo robiť, nezľahčovať to. Lebo veľa ľudí má problém si vôbec priznať, že niečo nie je v poriadku.

viera27
26. okt 2023

Preco sa hanbis? Vsak je to tvoj zivot a zivot tvojej rodiny. Ostatni ti mozu vies co. Ja tiez malo znesiem, tak som prestala pit uplne. A ked mi niekto nuka,nuti,normalne sa zasmejem a poviem,"nie,vdaka,malo znesiem,nechcem sa opit, ak nepijem." A nik nepovie ani pol slova. A ci si nieco myslia je mi uplne jedno.

slavus123
15. feb 2024

@makodob ahoj ako sa dá prestať piť keď zarieknutie nepomôže

makodob
16. feb 2024

@slavus123 uriekanie je čarodejníctvo, nevyženieš démona démonom. Takto to nefunguje. Mnoho kresťanov praktizuje čarodejníctvo, robia si z oči, červené šnúrky a pod. To nie je z Boha. Týmto si ešte viac škodia a otvárajú sa zlému. Na to, aby ťa Ježiš oslobodil potrebuješ buď ty sama v Neho veriť a nasledovať Ho úprimne srdcom alebo poznať znovuzrodeného kresťana, ktorý žije podľa Božieho Slova a nasleduje Ježiša celým srdcom. Ak chceš napíš mi správu.