Ako prežiť a nezblázniť sa?

xlucia
22. jan 2012

Musim to tu napisat, aby som vypustila von aj ja tie negativne emocie co mam v sebe, lebo uz nevladzem. ☹
V poslednych mesiacoch neviem kam z konopi. co zdvihnem telefon nejaka zla sprava. uz nevzladzem, tazi ma to, neviem tym ludom pomoct. niekedy ani sama sebe. okolo mam same vypovede, vsade s to trasie.
kamaratkin muz dostal vypoved, mozno pridu o byt. dalsie dve maminy dostali vypoved hned po RD.dasliu to si caka. same urazy, aj nas, aby sme neboli vynimkou. hlavne u deti ako keby to bolo zakliate. starsi sa brutalne dusil, mali sme vesele vianoce, same kortikoidy, aby sa nezadusil. doktorka je z neho uz zufala.
mladsi mal zas uraz hned prveho januara.
vsetci okolo su strasne negativne naladeni. rozumiem preco, tusim sa uz riesia vsade iba problemy. nic pozitivne, nic radostne. snazim sa vypocut, potesit, povzbudit, ale neda sa to nonstop. niekedy ani nemam chut zdvihat mobil. chalani sa striedaju v chorobach, ako je zima, neviem coje to vyspata noc. dnes som sa dozvedela dalsiu jobovku, tak som si uvedomila ze placem, az ked sa ma mladsi pytal ze co sa deje.
nemate niekto nieco pozitivne?
ako riesite ten pretlak negativimu?

elienka
22. jan 2012

@xlucia keď si budeš brať na seba ťarchu celého okolia tak dopadneš ako moja mama, nakoniec sa všetko vždy nejako vyriešilo a ona je zo všetkého doslova na prášky. Sama povedala, že sa musí naučiť žiť tak, že ju majú trápiť problémy jej najbližšej rodiny a nie celého sveta- hovorí si to síce, ale nefunguje to.
Opitmistické - buď rada, že sa tie výpovede netýkajú tvojej rodiny.
Ja viem že je to nepríjemné, že všetci dostávajú výpoveď, ale ty s tvojim lutovaním im nepomôžeš a sebe poškodíš.
A ďalšie optimistické? No veď tie zdravotné problémy tvojich chalanov predsa nemôžu trvať večne.

snopkulka
22. jan 2012

@xlucia pozitívne? nový rok, nový krok?...... Existuje milión viet - klišé, ktoré sa hovoria, ale sama viem, že keď som v koncoch a chce sa mi plakať, tak ma tieto vety ešte viac naserú (sorry za výraz). Moja rada - poplač si, zakrič, dostaň to zo seba.... problémy iných nevyriešiš, aj keby si veľmi chcela... bohužiaľ, sme ľudia a niekedy najviac čo dokážeme je vypočuť a podporiť. To, čo sa deje tvojim priateľom a známym je veľmi smutné, ale skús si ich problémy nepustiť pod kožu. Nevravím, ignorovať a podobne, ale negatívne informácie ventiluj, pusti dnu, pusti von, nedrž ich v sebe dlho.... zbaľ manžela aj s deťmi a šup do prírody, na čerstvý vzduch, vyvetrať hlavu, myšlienky, vyvetrať bacily 😉 držím palčeky!!!!! a pridávam jedno klišé na záver, ktorému ja osobne verím - ... po každom daždi vyjde raz slnko 😵

eaka
22. jan 2012

Júúúj, nemáš niekde v blízkosti prírodu? Vybehnúť s deťmi na zdravotnú prechádzku a objať pár stromov?

xlucia
autor
22. jan 2012

@elienka ja ich nelutujem, snazim sa ich povzbudit. lenze sa vo mne kopia tie veci okolo ako taka tazoba. vypovede su aj v mojej blizkej rodine. nepisal som vseko, to by bolo na dlho. ja sam som prekonl vyzdne zdrvotne problemy, som z toho vycerpana. a pribuda len starosti a povinnosti ☹
neviem sa odreagovat

dada1212
22. jan 2012

@xlucia som na tom podobne, začiatok roka sa začal tiež strašne a stále to bohviečo nie je.
ale naozaj je pravda, že žiadna kaša sa neje taká horúca ako sa uvarí. a hoci je to stále zlé, veľa vecí sa nejako vyriešilo a to som už rozmýšlala aj nad tým, že či by nebolo lepšie celý tento život ukončiť.
fakt nič nie je také zlé ako sa najprv zdá, neboj, časom sa všetko nejako porieši.

elienka
22. jan 2012

@xlucia a ešte niečo dodám, treba si niečo kúpiť pre radosť fakt nejakú blbosť čo by si si nikdy len tak nekúpila, lebo to nie je nič praktické, nič čo by bolo strašne užitočné ale niečo po čom dávno túžiš - naapr ja som si vysnívala espresso kávovar, takú mám z neho radosť, stačí sa naň pozrieť a pohladí ma to po duši. napr do kuchyne som si dopriala obkadačky luxusnejšie než by som si inak vybrala (z fin. dôvodov), už dva roky sa na ne pozerám a mám dobrý pocit a podobne

xlucia
autor
22. jan 2012

@dada1212 neblazni. mas deti? mna to drzi zatial hlavou hore, aj ked po tej dnesnej jobobvke to mnou tak zakyvalo.... ze neviem. u nas o bolo zle uz min. rok. muz mal nehodu a ma po nej trvale nasledky.co tyzden to nejaka pohroma a tento rok to pokracuje ☹
uz by mohlo byt aj lepsie, aspon o trosku, trosicku

elienka
22. jan 2012

@xlucia a ešte pripadáš mi strašne vyčerpaná najmä z nedostatku spánku, nedalo by sa zariadiť, že by si sa dobre vyspala, že by ten servis okolo detí vykonal niekto iný a ty si mohla spať aspoň do 9 a mohla sa zobudiť s pocitom, že fakt už v tej posteli sa ti nechce ležať? Moja Sofi má skoro 9 mesiacov, všetko okolo nej zabezpečujem ja, v noci je hore aj 6x a keď ráno stávala o 7:30 ja som bola úplne hotová celý deň. Tak som raz mužíčkovi urobila raňajky, super kapučíno na tom mojom novom kávovare, nachystala strúhané jablko pre dcéru aj pre nás, všetko naservírovala a pri týchto fantastických raňajkách som mu oznámila, že aspoň raz za čas si to ja predstavujem, že si ráno o 9 k takým raňajkám sadnem a dieťa bude prezlečené, prebalené a nakŕmené. Za dva dni som mala také super ránko, strašne mi to pomohlo dobiť baterky. Aspoň raz za mesiac sa môže môj mužík premôcť.

My ženy vydržíme fakt veľa, ale niekedy je toho na nás viac ako na koňa

xlucia
autor
22. jan 2012

@elienka unavena som dost, ale ked sa syn v noci dusi, neda sa mi spat. zobudim sa na kazde suchnutie.

elienka
22. jan 2012

@xlucia to sa ti nečudujem, neskúšaš si ho dať k sebe? spí v inej izbe? keby moja spala v inej izbe o to by som bola stresovanejšia, že čo ak náhodou nezačujem a ona by ma potrebovala.
ešte by som ti doporučila si dať napr koenzým Q10 a magnézko, trocha to pomáha proti chronickej únave, prípadne skús si lahnúť aj cez deň aj keď len na 5 minút (dobre sa mi radí, sama to však nedokážem)

xlucia
autor
22. jan 2012

@elienka magnezium beriem. si zlata, ale robote si pospat nemozem... 😎

stardust
22. jan 2012

vidim, ze v tvojom okoli sa premnozili Jobovia a sama nie si od toho ukratena...asi to treba len pretrpiet a radovat sa z kazdej malickosti, ktora vyjde pozitivne.

mirkita
22. jan 2012

@xlucia ahoj..mozno by ta potesili malickosti a male nepodstatne veci alebo nieco co ste uz dlho nerobili - pozrite si s detmi fotky a videjka ked boli este uplne malicki, zahrajte si nejaku hru, zasmejte sa na niecom...su to slabe utechy na velke problemy ale myslim ze drobnosti pomozu aspon pozitivne naladit a potom sa na vsetko hadam pozries trosku inak..
ano, je to blba doba..vali sa z kazdej strany nieco ☹ ja mam okolo seba ludi co im blizki umreli alebo umieraju na sproste choroby dokonca aj deticky 😔 a tiez vypovede a pod....momentalne sa ale koncentrujem len na rodinu a tesim sa z maleho a z toho ze mam muza doma..kym sme zdravi tak mi to staci..ale mam take chvilky ze ma prepadne strach a rozmyslam co by mohlo byt...ale viem ze nic neovplyvnim tak sa snazim robit veci ktore nam to tu sprijemnuju 🙂 a dnes ma inak mimoriadne potesili cerstvo umyte okna a zavesene obrazy 😉

dada1212
22. jan 2012

@xlucia nie deti ešte nemám. ja mám v podstate stále veľa problémov už od detstva a bez malých prestávok tomu je tak až doteraz. potrebovala by som súrne zažiť nejaké obdobie, kedy bude trochu lepšie a nabrať síl, lebo práva tá situácia na začiatku roka ukázala to, čo som v kútiku duše aj tušila, že už nedokážem byť stále silná.
ale ako som písala nejako sa niečo aspoň načas vyriešilo, hoci budúcnosť ružovo nevyzerá.
ale teraz sa snažím užívať si prítomnosť a uvidím čo bude.

xlucia
autor
22. jan 2012

@mirkita o tom umierani mi ani nehovor. min. rok bol u nas na pohreby tak bohaty, ze dufam ze mame nadlho dopredu "vybavene" , aj mladi... co som vobec necakala. je mi to strasne luto
to zdravie je fakt dolezite. u nas je o ako n hupacke, hlvne o starsieho syna mam strach

lussy211
22. jan 2012

No my Lucie to tuším máme v mene alebo čo 😒

xlucia
autor
22. jan 2012

@dada1212 dobre robis. neviem ake problemy mas, ale drz sa. ja sa tiez snazim mysliet pozitívne

xlucia
autor
22. jan 2012

@lussy211 preco. aj u vas je to take pestre?

mirkita
22. jan 2012

@xlucia presne ako u nas ☹ a tie choroby to uz je viac ako na dve ruky....ale snazim sa rozmyslat nad pozitivnymi spravami a tesim sa neskutocne ked sa niekde v okoli narodi babatko, snazim sa pren aj vyberat darcek, radit mamine a tak....proste sa zamestnavat len dobrymi myslienkami...niekedy ani spravy nechcem v TV pozerat a pozeram s malym rozpavky ...

jarunka111
22. jan 2012

@mirkita teda veru, pozerať správy, tak hneď človeka depka chytí 😢
Tiež nemám/e teraz najlepšie obdobie, ale v porovnaní s tým, čo tu píšete, tak sa ani nejdem sťažovať. Tak by som si priala, aby proste zlo nebolo. To bola silno naivná a sci-fi scéna z mojej hlavy 😀

jarunka111
22. jan 2012

@mirkita
@xlucia
@lussy211
@dada1212
https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/vtipy/
https://www.modrykonik.sk/forum/tema/perly-nasi... sú moje obľúbené témy, tu sa človek zasmeje, aj keby nechcel 😉 A my chceme, tak si ich prečítame a troška sa potešíme 😀 😀 😀

xlucia
autor
22. jan 2012

@mirkita ja uz spravy vedome nepozeram, to sa neda... jednak nestiham, jednak by to deti rozrusilo, a mna zial tiez. same vrazdy, zabitie , nestastia, dane.... na bezneho cloveka je toho privela

zuzanka7117
22. jan 2012

@xlucia mne vzdy pomoze dokument The Secret.....Tajemstvi....vyskusaj...🙂

carmella
22. jan 2012

ahoj dnesna doba je velmi tazka ,, mala by si si najst aspon pol dna v tyzdny pre seba ,, je viem ze je to tazke ale podla toho co pises to aj velmi potrebujes a ist trosku vypnut,, co tak napustit si vanu a trosku relaksovat alebo ist na kavicku s kamoskami 🙂

elienka
22. jan 2012

@xlucia toš každá rada drahá, chodíš do roboty, máš 2 malé detičky večne choré, manžel má problémy, ty si chronicky unavená - ja by som to tiež ťažko niesla a a toj nie som mamička čisto na materskej - popritom aj robím.

zuzana581
22. jan 2012

@xlucia Ahoj. Podla mňa máš okolo seba "energetických upírov". Odoberajú ti energiu a ty potom chtiac nechtiac odoberáš energiu svojím deťom, preto sú choré. My dospelý neochorieme hneď, ako sa dostaneme do kolotoča negatívnych energii, ale deti sú na takéto veci citlivé. Tie svoj energetický deficit prejavujú chorobami. Prežívam teraz niečo podobné, tak viem o čom hovorím a čo ty prežívaš. Musíš sa prestať starať o priatelov. Ak naberieš znovu stratenú energiu, tak im budeš vedieť byť nápomocná, ale takto nie. Daj doporiadku svoje energetické pole, svoje čakry, svoj klud, zlepšia sa tvoje deti a potom môžeš opäť byť oporou aj priatelom. Spravte si výlet, dovolenku, vypni mobil, počítač, relaxuj, choď na masáž, wellnes, urob čokolvek, len a len pre seba. A myslí pozitívne. 🙂 Vela šťastia. Chce to byť na seba trošku tvrdá, ale ide to a všetko bude dobré.

viki2912
23. jan 2012

ahoj,uplne ta chapem..ja mam podobny problem,ale lisi sa v jednej zasadnej veci.ja citim neskutocne negativnu energiu a zly citak z jednej osoby..uz velmi dlhy cas.nepozname sa osobne,no len myslienka o nej,ked zazriem jej foto,mna az mrazi a hned mam zbabrany den.ja tusim ze mi aj robi prieky aj ked sme sa osobne nestretli...nedava to zmysel ale mam hrozne zly pocit...kvoli tejto 1 osobe. 😢

lussy211
23. jan 2012

@xlucia No tiež mám v živote plno takých negatívnych situácií i keď pohreby to zrovna nie sú ale kopa ľudí okolo má rakovinu, problémy s tlakom a takéto:(

lussy211
23. jan 2012

@jarunka111 No ty si zlatá 🙂

cmeliatko
23. jan 2012

@snopkulka .... po kazdej burke;) osobna skusenost tiez🙂