Ako reagovať na týranie tichom od partnera ?

8. jan 2020

Ahojte, ked sa s manzelom pohadame, reaguje na to tichom, ze sa aj týžden so mnou nebavi, ale ze vobec ani slovo.... Ako keby ma tym tyra... Este popritom ako je ticho sa napriklad pozera tv a smeje sa a tak, ako keby provokacia.... Ako by ste na toto reagovali???

lalota
8. jan 2020

Nieco podobne mam doma, ale je to zial alkoholik... viem, co prezivas... je to horsie, ako kebu krical... ja som zvolila tu istu strategiu a neminam uz viac energiu na dohovaranie...ake pozicaj, take vrat... a cuduj sa svete, to ticho ho provokuje...ale my mame iny problem

smejko25
8. jan 2020

Aj môj tak robí ale zas nesmeje sa je bez nalady 🙂 Vždy ked sa pohadame alebo niečo vážnejšie riešime tak on proste sa prestane rozpravat 🙂 a mna ide rozpucit od zlosti 🙂 Lenze sa nevydrzim a vzdy sa prva ozvem 🙂

autor
8. jan 2020

@lalota hej provokuje ho to? Lebo ja teraz napriklad drzim uz 6 dní s nim, ze teda nepovolim ani ja a zatial to vyzera, ze je mu to jedno, dnes si prisiel z prace a zacal si este pospevovat.... Najhorsie, ze on mi povie nieco zle, ja sa nahnevam, poplacem a on ešte zacne byt ticho a tyra ma este aj tym, ako keby mi chcel dat najavo, ze ja sa ti ospravedlnovat moja nebudem, nemam za co, ty si nic, este teba donutim za mnou doliezt tym, ze budem ticho

autor
8. jan 2020

@smejko25 no moj sa vyslovene este smeje, pospevuje si, chce ma ako keby vyprovokovat k tomu, aby som bola zufala z toho, ze on sa so mnou nebavi a je lahostajny

148terka148
8. jan 2020

Moj je takisto ticho ked sa pohádame alebo zacnem po nom hukat a mozem sa aj nahlavu postavit ani somnou nekomunikuje az ked on uzna za vhone niekedy je to tyzden niekedy par dni ..on tvrdi ze musim JA VYCHLADNEM

autor
8. jan 2020

@148terka148 no keby bol len ticho, ale videpa by som, ze sa trapi, ale toto ma zaraza, ze on sa este smeje a podobne.... Teraz sme sa pohadali, lebo mi vykrikal, ze ja som hovno, ze jeho rodina su nieco a my sme nič a takto.... Cize som sa nahnevala, plakala a on este ostane ticho ako keby ma este chce tyrat dalej.... Vobec ziadne uvedomenie, ze on nieco prepiskol, este ostane ticho a tyra ma tak

katkati
8. jan 2020

Možno silné slovo, ale napadlo ma iba jedno - psychopat.

autor
8. jan 2020

@katkati no aj mne to tak niekedy uz pride, lebo mi dojde fakt, ze sa v tom vyziva.... Alebo ma ma na haku, preto sa dokaze spravat tak lahostajne, ze mu to je naozaj jedno

mondolina
8. jan 2020

Ty si sem už nedávno písala, že?

puklica13
8. jan 2020

Rozmýšľam, kedy si ty uvedomis ako zijes.. ja si neviem predstaviť že by mi mm nadával tak ako tebe..pre mňa je všeobecne takéto manipulovanie, pasívna agresia vo vzťahu odpudzuje.. hľadala by som cestu von..

katkati
8. jan 2020

Nezávidím ti ani trochu. Aspoň neplač pred ním, psychopati sa v tom vyžívajú.

autor
8. jan 2020

@mondolina ani nie, teda ano, ale uplne ine veci a témy.... Len toto sa nam nejako opakuje a neviem, ako na to ticho reagovať.... Ze ci nemate nejaku fintu, aby s tym prestal, teda pokiaľ mu to nerobi dobre

autor
8. jan 2020

@puklica13 no prave doteraz mi povedal zle veci, ale take, ze to si povies v hadke, ale teraz to prvy krat bolo az taketo nieco, ze naozaj som ticho aj ja, ze uz ma to fakt dostalo, ale teda mrzi ma, ze aj on je este ticho, ako keby som ja urobila niečo jemu

autor
8. jan 2020

@katkati no plakala som tych 6 dni dozadu, ale nepohlo to s nim, to ma ešte zarazilo viac, ze ani to a nim nepohlo, ze som plakala... Tak terza sa snazim drzat, byt lahostajna aj ja, aby videl, ze to fakt prehnal

katkati
8. jan 2020

Ty sa správaj normálne, buď na vecou, tiež sa smej, keď ta niečo v telke rozosmeje, ja by som pozdravila pri príchode, pri odchode z domu a mohla by si sa aj opýtať, či sa nechce objednať k psychologovi, možno aj psychiatrovi. To za to hovno, čo ti povedal.

timilv
8. jan 2020

A v iných situáciách je normálny? Úprimne, toto musí byť utrpenie pre Teba. My keď máme s manželom problém, tak si to vždy pekne vykomunikujeme- žiadne ofuky z mojej ani jeho strany. Na Tvojom mieste by som už dávno mala zabalené veci a dovidenia

autor
8. jan 2020

@katkati ked sa ho toto opytam, to uz uvidi, ze som vytocena a potesi sa, pripadne mi zamerne odpovie, aby vyvolal konflikt alebo ma vytočil eate viac.... Ale toto asi, byt nad vecou a ukazat mu, ze ked som hovno tak okej, nebudem ta zatazovat svojou osobou

ceresnovci
8. jan 2020

Zeny su z Venuse a muzi z Marsu.

autor
8. jan 2020

@timilv akoze byva normalny, uplne super.... Len niekedy mu takto prepne a ako keby snad skusa, co si nechám ja neviem mi to dojde.... Kedysik ked sme sa pohadali nebolo ticho, dosiel hned za mnou alebo tak, ako keby sa to zhorsuje, ze ja neviem pol roka dozadu bol ticho den, potom dva a teraz uz tyzden... Tak si vravim, ze asi na to jeho ticho reagujem nejako tak, ze to v nom podporujem, aby tak reagoval....

katkati
8. jan 2020

@ceresnovci Sú aj normálni muži. Toto je extrém.

puklica13
8. jan 2020

Prečo máš potrebu bojovať s mužom? A hľadať fintu ako s ním vydrbat?

autor
8. jan 2020

Ja som velmi komunikativny typ a vzdy mam rada veci vyjasnene, cize je mi to velmi neprijemne toto ticho.... On to asi citi zo mňa, a preto mi to robí

autor
8. jan 2020

@puklica13 lebo to je vzdy tak, ze on nejako ublíži slovne mne a este ostane ticho a ja mam za nim doliezt.... Dojde mi to nespravodlive, krivda voci mne.... Ze ja som ta, co by mohla byt ticho a pritom to je tak, že on ublizi, je ticho a este ja mam doliezat.... Preto chcem fintu.... Nemyslim si, ze je dobre toto v ňom nejako podporovat, ze to je správne

autor
8. jan 2020

@puklica13 jednoducho chcem, aby pochopil, ze toto nie je spravne, ako jedna.... Ze ked ublizi slovne, nie on je ten, čo ma ostat ticho a este tyrat tichom

katkati
8. jan 2020

Ja ťa chápem,to on bojuje s tebou, nie ty sním.

autor
8. jan 2020

@katkati len prečo so mnou bojuje.... Ved nic sa nedeje a zacne rypat, a potom este dalej ostane ticho, aby sa vyzival v mojich nervoch a utrpeni.... Ako ho toto odnaucit, ze to neni ok, co robi... A doteraz teda som to asi stale len podporila, lebo vzdy ked ostal ticho, som zacala plakat, pripadne nadavat, ze co to ma znamenat, ze som mu vlastne ukazala, ze ma tym trapi... To bola asi chyba

puklica13
8. jan 2020

Vieš.. toto by som ja netolerovala vo vzťahu.. taký vzťah kde musíš vymýšľať a bojovať kto ma na vrch nie je normálny.. Ale tak každý sme iný.. Ty vieš že niečo nefunguje, ale obhajujes ho..Teraz si "hovno"..o chvíľku budeš pi..ku...A čo ja viem čo, rozprávať sa nebude aj mesiac v kuse..A keď zistíš že máš 60 rokov a premarneny život bez lasky( lebo toto nie je laska)..

moonlight1210
8. jan 2020

Zrejme na to ticho reagujes tak, ze on citi vnutorne hlboke uspokojenie, ktore ukludnuje jeho hnev.
Ked sa hnevame, vzdy sa snazime niekoho zranit tak, aby ”citil” taku bolest (aj horsiu), aku prave my. To nas uspokoji, ukludni.

Takze skus tu spiralu pretrhnut.
Skus si proste urobit svoj program. Dohodni sa s kamoskami, niekam si s niektorou vyraz, sadnut na zakusok, prejst sa, ist do kina, dat si u nej pohar vina, pokecat. S kazdou nieco, pekne kazde dva-tri dni niekam na hodinu-dve-tri odid.
Vypadnes z toho ticha, nechas ho s nim osamote a ty sa odreagujes.
Ale nedavaj najavo, ze je to kvoli tomu tichu. Nereaguj na to.
Tym ho asi nastves najviac. A keby sa ozval, tak mu povedz, ze si si vsimla, ze teraz on potrebuje mlcat, ze ma taku mlkvu naladu, ze to respektujes a nechces ho rusit.
A uvidis, aky bude jeho dalsi krok.

Mozno sa este viac ofuci a just bude dlhsie ticho. Alebo pritvrdi a bude sa snazit ti teda nejak inak ublizit, ked ticho nefunguje.
Ak to druhe, tak sa nieco stalo. Nieco, kvoli comu je bud velmi nahnevany a takto ta bez vysvetlenia chce za to trestat, alebo vznikol dovod, preco zacal tebou pohrdat a stratil zabrany sa hnusne chova
To uz treba potom zistit, co sa stalo.

autor
8. jan 2020

@puklica13 ved toto si aj ja hovorim, ze ci sa so mnou za chvilku nebude rozprávat aj mesiac, a to teda neviem o com je taky vztah.... Minule davnejsie, ked bol takto dva dni ticho, som sa uz rozplakala, ze uz mam toho dost, ze este sa o mnou nebavi a vies co mi na to povedal? Ze sak aj ja som bola ticho tie dva dni....

autor
8. jan 2020

@moonlight1210 ano, toto sa snazim teraz robit, bola som za poslednych 6 dni s kamoskami na kave a tak 3x, aby som aj nemusela byt doma a trpiet, ze mi to lepsie utecie, ako pozerat na neho a trapit sa ze ani slovo od neho.... No neviem, zacal to dost robit aj odvtedy, co spolu byvame... Ako keby taka istota, že sak som tam, tak co....