Používame cookies. Viac informácií tu. OK
lealikk
1. aug 2019

@rita85 keby niekam pridem asi mu nedovolim sa s detmi hrat, neviem ako by som to riesila a isla by som aj za psychologom, je to hrozne, moze omylom niekomu aj ubliizit a este mensie deti ako od neho hrozne :(

michalka4193
1. aug 2019

@lealikk s 1,5r dieťaťom za psychológom? A co ten by s ním tam robil?

rita85
autor
1. aug 2019

@lealikk presne ved este ani nerozprava

rita85
autor
1. aug 2019

@michalka4193 doma sa nebije/ani mi deti vobec ked tak pokricime..vsetci hovoria nechaj tak ved z toho vyrastie ale mna to trapi a nepaci sa mi to

michalka4193
1. aug 2019

@rita85 je ťažké ako pomôcť lebo je ešte malý no ale ja mam 16m a zasa doma malú capne alebo kusne a tiež kričím aj dostane a stále to robí ťažko pomôcť

lealikk
1. aug 2019

@michalka4193
@rita85 s dietatom mozno nic, ale mozno by vedel poradit, pripadne niekto kto sa detom venuje, nevravim, ze tam ma sedet tri hod

eliska13
1. aug 2019

@rita85 ak to spraví povedz, že idete domov nie vyhrážať sa, ale odísť...naozaj si to nerobia medzi sebou ako súrodenci?až sa mi nechce veriť pri 3 deťoch😊zvyknú sa tak hašteriť, naťahovať.Separovat ho, dať ho preč od deti. ..

rita85
autor
1. aug 2019

@eliska13 starsia ma 10 a mladsi 7..praveze oni sa snim pekne graju ale v rodine mame viac deti..a jedny 4r sa takto spravaju ze sa dobkaju medzi sebou..

rita85
autor
1. aug 2019

@eliska13 a jasne ze to je normalne ze aj sa pohasteria pobiju..ved aj mi sme doma boli 3ja a bez bitky to nebolo ono tak sme sa hasili medzi sebou..ale on je celkom iny..nieje ze stale zly ale ked sa mu nieco niekto nepaci tak tap tap a mna to hneva

thoughtfulweirdo
1. aug 2019

Moja 1,5 rocna detto. Kludne vytrieska po hlave aj skolkara, nema vobec strach. Vies, co som si ale ja vsimla? Ze som sa o to pricinila. Dohovaranie nepomahalo (pochopitelne), tak som jej za take spravanie vzdy capla. Nastala logicka vec, ona capala deti este viac, lebo ved videla, ze tak sa to robi, ked nas niekto hneva. Asi 2 mesiace dozadu som si povedala dost a zacala som sa sustredit na to, aby som s jednala co najneznejsie. Hladkala, bozkavala a mojkala som ju samozrejme aj predtym, ale zacala som to vedome robit naozaj casto, kazdu chvilu pocas dna som ju len tak z nicoho nic pohladkala, pritulila. Teraz to vidim uz aj u nej, prva reakcia na dietatko nie je utok, ale skor pohladkanie alebo chytenie za ruku. Samozrejme sa stale obcas stane, ze udrie, vtedy ju varujem, ze ak to zopakuje, odchadza od deti prec a ak to naozaj zopakuje, vzdy to dodrzim, hoci mi to trebars az tak nevyhovuje v tom momente. A uz na to zacina reagovat, po takomto varovani uz viackrat zadrzala ruku a neudrela. Ony uz davno nie su v tomto veku hlupucke, vedia byt aj riadni vydieraci a manipulatori 😆

orta
1. aug 2019

Suhlasim
@thoughtfulweirdo deti uz skusaju a vedia ako ich lubime, skusaju a dovoluju a posuvaju hranice.

janickacrazy
1. aug 2019

@rita85 vždy, ked to začne robiť, tak mu chyť pevne ruky a povedz mu, že to sa nerobí a ak bude v tom pokračovať, tak proste odídete z ihriska a vždy to aj dodrž, on sa naučí, neboj, len musíš byť dosledná

masenkamedvedova
1. aug 2019

Aj ja mam doma takéto šidlo, kľudne spacifikuje 6 ročnu dcéru. 🙊

lubkavargova1
1. aug 2019

kludne, ale jak ho raz chyti ina mamicka, tak vtedy bude este len premyslat "preco sa asi dieta bije" a kde je problem. No v dietati urcite problem nebude.

nelinka2009
2. aug 2019

@masenkamedvedova môj maly 9 ročnú... Syn na 3 😅😂🤣

lula313
3. aug 2019

@rita85 v prvom rade mu musis sedieť pri riti a dávať pozor, aby druhym detom nerobil zle. Ak Ano, v momente ho zobrať a ist s ním domov, pripadne sa detom vyhýbať, lebo tiež nie je dobre na ich psychiku, keď ich otlkaju, či hryzu iné deti. Dcéra má 16 mesiacov, v zivote nedostala doma ani po ruke a nebije, nehryzie deti. Naopak mám kamosku, čo bije syna a on logicky, čo považuje normálne v rodine - konflikt riesit agresiou, rieši podobne, že deti bije, kuse. Minule dcéra drzala kocik a on chcel, aby ho pustila a už otvoril usta a chcel ju kusnut. Keď by som s vreskotom rýchlo nezasiahla, tak mi ju zahryzne(už raz tak spravil a dcéra taký záchvat placu dostala, že sa minútu nadýchnuť nevedela) a jeho mama sa rozprávala s ďalšou kamoskou, tak som jej povedala, že to takto nefunguje musí si viac strazit dieťa. On inak nemal problem začať byt aj 5 ročného chlapca, keď nechcel zísť z hojdacky

nini1010
3. aug 2019

Neexistuje povedat "ved z toho vyrastie"!To je uplne nezvladnuta situacia.Ja ako matka mam hroznu zlost ked prideme niekde kde je dieta ktore tlcie ostatne.Neter mam taku a ked som videla kolko ran ustedri 2 rocne decko mojej 6 rocnej,tak uz aj svagrina povie nech jej to vrati.Nehovorim ze je to cesta vracat si,ale evidentne taketo deti potrebuju stretnut niekoho kto sa im neda.Ako rodic by som sa od hanby prepadla.Jednu by dostal cez plienku,naucila by som ho slobicko prepac a lrn raz by pretiahol ine dieta lopatkou po hlave alebo cokolvek ine,okamzite domov,bez vyhrazania sa.Nech sa nauci ze ak sa nevie hrat pekne nebude sa hrat vobec.Ano,priznavam,som uzkostliva na svoje deti a ked vidim ze im niekto robi takto zle a rodic nereaguje mam sto chuti to vyriesit rucne strucne osobne.

wodanka
3. aug 2019

@rita85 ako píšeš, Tvoje dieťa ešte nerozpráva. To, že udrie iné dieťa znamená, že ho nevie nijako inak osloviť, tak ho capne. Väčšinou to capnutie znamená "poď sa so mnou hrať" ale môže to aj byť, ak niekto ohrozuje jeho osobný priestor. Trestať ho za to, nemá zmysel. Mala by si k nemu pristúpiť a povedať mu, že ak sa s ním chce hrať, tak miesto capnutia ho ma chytiť za ruku a názorne mu to aj ukázať.

zuzanapjat
4. aug 2019

Je to normálne správanie. Horšie by bolo keby ubližoval sebe. Napr. by sa mu niečo nepáčilo tak by sa začal hrýzť, alebo by si udieral hlavu o stenu a to by bol jeho prejav nespokojnosti. Postupne ho to prejde.............. naučí sa hrať s deťmi, opýtať si, čo bude chcieť apd. Len keby mal agresívne správanie ako starší, tak by to bol dôvod na psychológa.

gabika0825
16. aug 2019

@rita85 Treba na neho tvrdšiu výchovu... ono to môže byť aj tým že je 3 tie dieťa a začina pociťovať, že sa nevenuješ len jemu ale aj jeho súrodencom a tým sa cíti asi odstrčený a pripomína sa ti takýmto spôsobom, aby si ho viac riešila... Na psychológa je este veľmi malý, to je zbytočné. Skór nastol inú výchovu, normálne ho prestaň brať medzi deti a vysvetli mu že ostatné deti biť nemôže. Určitý čas ho nepúštaj na ihrisko k deťom, keď tak ho ber iba s tebou na prechádzky ale nie pri deťoch a keď sa bude pýtať na ihrisko, nepustíš ho. On to pochopí časom a naučí sa

rita85
autor
16. aug 2019

@gabika0825 nakoniec zbeho itkar nebude😂isli mu 4zubky ocne naraz preto bol taky kadaky..uz je krasny

gabika0825
16. aug 2019

@rita85 Tak to som rada 🙂 ale treba mu to vysvetliť tak či tak...

vvveronicska
26. aug 2019

Ja mam doma 10 rocnu a 2,5 rocnu.Pocas tyxhto letnych prazdnim som uplne ale ze az znicnena.Len sa biju,kricia,a hlavne 10rocna.Neda si povedat ani on ani ona.On ju vkise za vlasy,lego hadze ponej atd..toto my nikde nerobi len doma.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli