Ako s ním vychádzať?

ruzenin
27. feb 2016

Ahojte uz som tu pisala , manzel si nasiel milenku , vyhodila som ho a zije u nej . Drobca si berie kazdy druhy vikend. Dohodli sme sa ze pride choroba tak si starostlivost rozdelime aby sme obaja mohli chodit aj do prace.. samozrejme to nedodrzuje . A tu je moja otazka , nech robim co robim s nim sa jednoducho neda... nedodrziava dohody , ked uz pride k drobcovy tak nedá vsetko co mu napisem na papier - na otazku preco odpovie ze da to co uzna za v hodne( nedal probiotika , domaci liek co som robila aby som pomohla pri kašli) Ked s pride starat je navarene , cize nemusi nic , pohrat sa dat najest , podat lieky a ulozit. Snazim sa s nim vychadzat normalne ale to nejde .. aj teraz co bol pri drobcovy , bolo na varene aby sa mohli najest + plna chladnicka. Zjedol mi vajicka , tak som ho poprosila ze az pojde pre drobca do skolky nech mi donesie , slubila som malej ze upecieme kolac. Doniesol a pytal si 20 eur ze za donasku domov ... tak som zasmiala a povedala ze ja som ich v chladnicke mala a ze po jeho navsteve tam niesu .. doniesol mi 6 vajec dala som mu ecko a on pred malou na mna ze ,, ta sa po..jeb.. zacal ptom na mna ze som na peniaze atd.. ze mu mam dat polovicu za preplatky .. Tak som sa mirne vytocila a povedala sommu ze ja ho zivit nemam preco a ze ked chce polovicu za preplatky tak nech vyplati polovicu dane za dom , poistky atd.. tak zase bol vulgarny. Ja uz fakt neviem co je to za cloveka , vidim na nom ze ma az nenavidi ale preco to neviem... Minule mi vykrikoval ze si zijem nadstardantne lebo codim do prace a ze mam volne vikendy a on nie ... kazdy druhy ma malu. Za manzelstva som ho nepodvadzala , starala som sa o neho o rodinu o domov , stale som bola po ruke !!! Tak mi uz niekto prosim vas vysvetlite preco ? Ved ked som mu prisla na neveru tak ma zo smiechom fakoval ze konecne o tom viem a ze je stastny ..tak som ho zbalila a poslala za stastím .. tak preco este aj teraz utoci a chova sa ako hajzel . Bolelo to vsetko a aj napriek tomu som s nim chcela normalne vychadzat , ved sme dosply ludia.. Co je toto za cloveka ? Ako sa mam spravat ja , co robim zle ? To ho mám za kazdym ked ho stretnem oplut ? Som rada ze som prisla na neveru , uz pred si dovoloval a ked si predstavim ze by toto bolo doma na dennom poriadku pred drobcom tak by som ho asi prerazila.

jana_eyre
27. feb 2016

@raketa1 neviem, ci len zle citam, ale kde natalym zhodila tu co si sem prisla po radu? vidim ju tu vela krat komentovat, ale nemam z nej taky prehnany pocit ako pises..

citala si uvodnu otazku? takeho cloveka ako je ex zakladatelky by som debilom nazvala asi aj ja, hoci takto otvorene sa zvacsa nevyjadrujem..

oldman50plus
27. feb 2016

@raketa1 Si si istá že správne chápeš iróniu? Mne sa naopak zdá natalym statočne sa boriaca so životom, len sa nepozerá cez ružové okuliare lebo svet nie je zázračná krajina kde poníky namiesto trusu zanechávajú lentilky. A jej komentáre pod občas drsnejšou formou mi pripadajú hlboko ľudské. Ale radšej babu s jazykom ako lemeš čo statočne bojuje ako takú čo sa pri prvom probléme rozsype a končí na práškoch..

beatrice1607
27. feb 2016

@raketa1 Vzhladom na to, ze si sa na MK zaregistrovala len tento mesiac, vies o prispevkoch od @natalym nejako vela, nie?
Nechapem, co zle autorke prispevku napisala..
Mozno jej chce realne pomoct, nie s nou iba tliachat aky je zivot nespravodlivy..

mandala77
27. feb 2016

@ruzenin keď som čítala príspevky, spomenula som si na toto video:

https://www.youtube.com/watch?v=_OKzxsoVFOk


Žila som s podobným, ona to dobre vystihla.
Nemusí to byť prípad Tvojho muža, ale vzhľadom na to, že si písala, že si sa za všetko vinila, tak človek keď zrazu získa nejaké informácie, uľaví sa mu. Lebo zrazu sa mu otvoria oči a môže konať s nadhľadom a bez toho aby sa obviňoval.

misel0806
27. feb 2016

@ruzenin to nie je clovek. Clovek bez zdraveho rozumu bez chrbtovej kosti a stipky hanby.. Ako to mozes tolerovat. Ja by som mu dala tak milenke bude pi.u lizat a vlastnemu decku nevie lieky kupit ked je chore... To co mam byt je on kompletny to komu nechce dat ani cent. Najprv dieta spravit potom sa zodpovednosti zbavit a este nanho ani neplatit. Ja by som isla nanho sudne a potom by sa zbadal. Len sa to ti neboj... Chladnicku ti dokaze vyjedat s cistym svedomim ako by sa nic nestalo to je ako prenho samozrejmost ruky bych mu zetala. Tam nech mu milenka vari a nie len pozera na jeho vtaka. To si teba vybral. Ach nemam dalej slov... Drzim ti palce aby si ti nejako vyriesila😀😀 a on nech si bacuje s tou chuderkou este bude aj ona plakat a mozno je taka ako on vrana k vrane sada. Papa

maria1989
27. feb 2016

@raketa1 čo ti natalym stúpila na otlak? že sa vyjadrila, že manžel zakladateľky témy sa správa ako debil? a nespráva podľa teba? či tebe sa zdá OK ten chlapík?

natalym
27. feb 2016

@raketa1 Nasadneme na raketu a poletíme poletíííííme......
No moja milá v prvom rade, ver, že by som sa Ti nenechala prefackať. Možno kedysi dávnejšie aj áno a ešte by som Ti poďakovala, ale už dnes nie, pravdepodobne by si zabudla, že si to vôbec chcela. 😀
Ja som kedy si tiež takto, mnohí si to pamätajú: ,, A ten môj muž je taký a onaký a nechce zelenú stenu a nechytí valček do ruky a nekúpi farbu a nechápe, že zelená je super. A ja som taká chuderka a chudera a on je taký zlýýýýýýýýýýý.
1. Ja chcem zelenú stenu. Nie on.
2. Tak mu normálne poviem.
3. Ak nepočuje, tak idem do obchodu a kúpim zelenú farbu a strčím mu valček do ruky.
4. Ak nereaguje, tak zavolám suseda a on mi to vymaľuje, príp. sa chytím sama.
Výsledok: Mám zelenú stenu.
Pozitívum: keďže môj muž nie je úplný debil, však preto som si ho vzala, pochváli ma, že aká pekná zelená a pozve ma na obed.
Takže ak nechcem aby mi bývalý žral doma vajcia, tak ho tam nepustím.
Predpokladám, že si ešte mladá a preto reaguješ takto, ale ja som už dosť stará a preto by som ťa možno mohla prefackať ja. 😉

malabiba
27. feb 2016

@natalym 😀 som vedela, že ťa to nezaskočí

mamulka211
27. feb 2016

natalym si asi niecim tazkym v zivote presla,taki ludia vedia byt ironicki,ale to je len navonok,vo vnutri su to velmi empaticki a spolucitiaci ludia

vroni
27. feb 2016

@natalym, vidim, ze dnes tu ma dostavenicko cely tvoj fanklub 😀 😀 😀

natalym
27. feb 2016

@vroni Však ja už, že kurva kde ste????????? 😀
Pardón za výraz, ale sa mi to tam hodí. ☹

natalym
27. feb 2016

Nebojte nič, ja mám ešte veľa dilem vo svojom živote, ale to je už veľmi osobné a zatiaľ som nenašla niekoho kto by mi naozaj poradil a pomohol. ☹

natalym
27. feb 2016

@ruzenin Prepáč, že Ti tu skáčem.

mamulka211
27. feb 2016

@natalym napis mi,vyskusam

ada1313
27. feb 2016

ak som spravne pochopila, mate spolocny dom, takze tieto hrdinske reci typu "vyhodila som ho", nemaju opodstatnenie. to je tusim diagnoza MK, vsetky tu radia "vyhod ho zo spolocneho bytu". Hrdinkou budes vtedy, ak podas ziadost o rozvod (ak si tak este neurobila) a riadne sa majetkovo vysporiadas. Pokial vsak nemas kam ist, rataj s vyzratou chladnickou - to je to najmenej, co chlap moze urobit, ak ti nechava dom. To ako nic v zlom, je mi luto tvojej situacie, ale, ako tu uz ktosi spominal, stale mu naznacujes cestu spat....

maminuska
27. feb 2016

@natalym tak ja za seba ti poviem že ta považujem za jedného z najlepších ľudí na MK 🙂 . A keďže čosi viem o tvojom živote ..aj za najlepšieho riešiteľa kurevsky ťažkých situácii .
Inak už si si ten postup dala patentovať ?

natalym
27. feb 2016

@maminuska Ďík. A to ma ešte nepoznáš osobne. 😀
Ale ja som taký šašo, navonok jupí a svet gombička a vnútri furt s niečím bojujem. Ale však to asi všetci.

timea7
27. feb 2016

@natalym sorry, mali sme návštevu, ale už som tu. Tak komu treba dať na papuľu?

natalym
27. feb 2016

@timea7 Otvorím toto tu, lebo som v robote a tak robím a sem tam kukám a prečítam tento Tvoj príspevok a 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Ty si číslo.
Ale nikomu, načo život nás sám prefacká.

timea7
27. feb 2016

@raketa1 skľudni hormón, si tu necelý mesiac aj s utečením a chceš určovať, kto tu má právo prispievať a kto nie? Ja som tu už zopár rokov, ale s týmto som sa teda ešte nestretla. Keď ti prekážajú príspevky @natalym , tak ich nečítaj, ignoruj ich, ak máš problém prijať iný názor, ako je ten tvoj, alebo ho aspoň tolerovať, tak máš problém sama so sebou ty, nie ona. Prečítala som si celú tému dva krát a nikde som nenašla, že by niekoho urážala. Ani ona nie, ani žiadna iná. Ja teda bývam občas oveľa ostrejšia a predstav si, že s niektorými babami si píšem cez IP a oni sú radi že som nimi zatriasla a otvorila im oči. @natalym na rozdiel od teba bez problémov akceptuje to, že niekto môže mať úplne opačný názor ako ona, veľa krát sme sa stretli v témach, kde som mala možnosť to zistiť.

ruzenin
autor
28. feb 2016

@ada1313 Nechcem ho spat , ten clovek mi velmi vela ublizil , a to ze som prisla na tuto neveru bol len kliniec do rakvy a svetielko mojej nadeje ze sa ho mozem konecnce zbavit ... konecne v tom zmysle ze stale vsetkemu som bola podla neho na vine ja ... ateraz som konecne mala aj dokaz ze to tak nie je . Takeho cloveka neprajem nikomu ..

ruzenin
autor
28. feb 2016

@natalym v pohode 🙂 pytala som si radu a chcem aby mi bolo poradene 🙂

natalym
29. feb 2016

@ruzenin A asi nebolo, čo?
No ono sa ľahko radí od obrazovky počítača, ale skutočnosť je zložitejšia.
Asi by som začala riešiť to uzavretie vzťahu, majetku a určenie si pravidiel. Neviem ako ste na tom, ste rozvedení?

ruzenin
autor
29. feb 2016

@natalym ahoj rozvedeni nie sme , ale mame uz zrusene BSM , a teraz v aprili bude sud na zverenie drobca do mojej opateri + vyzivne. On je cudný clovek ... teraz cca mesiac chodi pre drobca a nosi do skolky , po piatku co vyskocil tak som vedela ze dnes rano nepride.. ani neprisiel ani nedal vediet ze nepride...pmstieva sa cez drobca

natalym
29. feb 2016

@ruzenin A rozvod čo? A ten dom je spoločný?
On sa preto správa divne, lebo nie je s touto situáciu spokojný. Nie je tomu asi rád a nevie to inak riešiť. Tak to riešenie čaká asi na Teba.

mb269
29. feb 2016

@raketa1 natalym píše velmi rozumne !!!!!! nikoho neuráža ale poukazuje na fakty !

ruzenin
autor
29. feb 2016

@natalym dom je spolocny , on sa rozvadzat nechce - a nechce ani vysporiadat majetok , BSM som dala zrusit minuly rok - vravela som mu ze sa pojde k pravnikovy aby sa to poriesilo. Na dom je uver - ten uver sa bral na jeho biznis . Vravela som mu ze prevezmem uver na seba a necham si dom ( ono to je byt ale v dome ) ale on stym nesuhlasi , chce aby som vazla uver na seba a vypatila ho z bytu - ale s tym nesuhlasim ja . Uver sa bral na jeho biznis , zamestnal si tam milenku a ja im ich semenište hriechu splacat nebudem a este aj jeho vyplatit . ved to je chore . Vezmem uver na seba ale nech necha byt mne a drobcovy , ved on mapodnik

natalym
29. feb 2016

Na to vyser, že sa rozvádzať nechce, podaj návrh a basta. Dôvodov je tam dosť a potom hneď návrh na vysporiadanie. Určite to rieš.

ruzenin
autor
29. feb 2016

@natalym musim to poriesit . a jeho zacnem ignorovat na plnej ciare , ako s dospelym sa neda a neda sa ani po dobrom ani po zlom , furt daco ma

ada1313
29. feb 2016

@ruzenin uver je na jeho firmu? Ten byt je firemny, ci si aj ty na liste vlastnictva? No to dufam, lebo inak ti hrozi ulica a radsej by som rychlo suhlasila s vyplatenim jeho polovice a prepisom bytu na seba. Ak tam chces zostat byvat, ine ako vyplatenie ti nezostava, pravo milenky nezaujimaju, nie si, zial Ivana Trumpova. Takze sup-sup riesit. A asi som niekde mimo - BSM si DALA TY zrusit. On suhlasil - je zrusene?