Ako sa mám dohodnúť s manželom?

matilda2703
18. nov 2021

Ťažko sa dohodnuť s niekým, kto nechce spolupracovať. Držím ti palce, ale on súhlasiť nebude...to bude na dlho...on ťa nepustí, on sa rozviesť nechce...toto všetko počúvam z každej strany, keď príde na debatu to že chcem ukončiť vzťah s manželom. V hádkach som mu to vždy niekoľko krát navrhla, ale cesta nikam neviedla, pretože o tom nechcel ani počuť. Problémy trvajú dlho, nejdem zachádzať do detailov a zlepšenie neprichádza, pretože už v to ani nedúfam ani nechcem, jednoducho som sa rozhodla skončiť. no on ako keby videl, že som neprístupná, tak naschvál chodí okolo mňa, začne obíjmať, hladkať a tváriť sa že je všetko v poriadku len aby som sa nenahnevala, jednoducho chce situáciu utíšiť ale ja už sa nedokažem viac pretvarovať. našetrila som si nejaké peniaze, keďže svoju firmu napísal na moje meno, nebol s tým až taký problém, avšak najväčší problém je jeho pomstychtivosť a zákernosť. mám skor pocit že chce byť so mnou len preto, že môže podnikať na moje meno a že sa bojí že mu všetok majetok vezmem...naozaj neviem ako s nim komunikovať. mám strach že ma tu bude nasilu držať len preto aby neprišiel o peniaze a dohoda žiadna. tiež potrebujem z niečoho žiť, ku rodičom ísť nemôžem, máme jedno dieťa skolopovinne a to potrebuje pokoj. iny spolocny majetok nemame. boli ste niektora v podobnej situacii a ako /ako by ste to riesili?

bosorka2302
18. nov 2021

@matilda2703 v pododnej situacii som nebola. Len na margo toho ze sa s nim neda dohodnut, ja som ta prisla o partnera presne kvoli tomu, ze sa s nim nedalo na nicom dohodnut. Ak som aj suhlasila s jeho navrhom, zacal prekrucat, menit nazory....Tiez ma nechcel pustit, ale naozaj nedalo sa s nim fungovat vobec, jemu stacilo ma vidiet raz za 2 tyzdne a inak nemal potrebu. Same vyhovorky ze praca a pod. Odisla som z toho vztahu po 8 rokoch ale keby som to urobila na zaciatku pri prvych naznakoch nezaujmu bolo by to menej bolestive. Takze na tvojom mieste by som to riesila a nedavala sancu zachrane.

janickacrazy
18. nov 2021

@matilda2703 Ale veď ty sa s ním nemusíš dohadovať, proste podaj žiadosť o rozvod, zober peniaze, nájdi nejaké ubytovanie a odsťahuj sa s dcérou. Všetko ostatné doriesite na súde. Prečo nemôžeš ísť k rodičom?

matilda2703
autor
18. nov 2021

@bosorka2302 na záchranu nečakám, šance si premrhal...

dadis
18. nov 2021

@matilda2703 No nasilu ta drzat nemoze. Ani zabranit v rozvode. Ale radim ti jednu vec. Kvoli dietatu ist nim co najmenej do konfliktu. Ono to niekedy s takymto clovekom uplne nejde, ale kvoli dietatu sa snaz obrnit a mat ho rada i s jeho chybami. Teda aj ked sa rozhodnes od neho odist, maj ho rada a snaz sa ho pochopit.

luccija
18. nov 2021

@janickacrazy ako vieš, že má dcéru?🙂
@matilda2703 ako pisu požiadas o rozvod...ako si rozdelíte firmu?bývanie?Čo tvrdia ostatní si nevšímaj veď svadbou si sa neupisa diablovi max Vam odporučia manželskú poradnu..keď je dieťa menšie.

pieksamaki
18. nov 2021

@matilda2703 moc nerozumiem tomu ze ved firmu napisal na teba a zaroven sa boji ze ho chces obrat o peniaze?
Rozpravali ste sa spolu o tom?
Neviem poradit....

janickacrazy
18. nov 2021

@luccija no neviem, asi som si to zle prečítala v rýchlosti, ale je to jedno, či má dcéru alebo syna

matilda2703
autor
18. nov 2021

@luccija keď som sa ešte snažila o záchranu volala som ho do manželskej poradne ale o tom nechcel ani počuť..udiali sa také veci ktoré sa nedajú vrátiť a neviem sa cez ne preniesť aby som s nim ostavala, takže jedine východisko je pre mňa rozvod

luccija
18. nov 2021

@pieksamaki ja som to pochopila, že je vypočítavy a falosny, že sa líška len preto, aby ho neobrala o firmu.Co je pre ňu výborný tromf

matilda2703
autor
18. nov 2021

@luccija bývame v byte ktorý patrí len jeho rodine, on nemá žiadny majetok na seba..firma je na mňa na papieri ale veci si rieši on, ja robím papiere, maily účtovníctvo atď...dokázala by som sa o celý chod starať aj sama, tak som vymyslela spôsob ze rozdeliť sa napr 80%-20% ta väčšia časť zostane jemu...keďže od narodenia dieťaťa robím z domu inú prax nemám a je aj problém nájsť takú prácu kde plat vykryje náklady

luccija
18. nov 2021

@matilda2703 veď, ak si presvedčená super, ale ak je dieťa menšie tak či tak môže súd navrhnúť poradňu.Zalezi od sudcu, veku dieťaťa, dôvodu...to, že on nesúhlasí na to je malý pán.Len by som to nehrotila kvôli dieťaťu by som sa snazila rozísť v dobrom, keď to vôbec ide

miadi
18. nov 2021

Ved sa snim rozved a firmu si rozdelte ferovo 50-50.

miadi
18. nov 2021

Najprv podas ziadost o rozvod a potom budete riesit majetkove veci.

elizabet173
18. nov 2021

@matilda2703 prečo by si sa s ním mala dohadovať? On nemusí súhlasiť a teba nič a nikto na svete nedonúti s ním žiť, ak nechceš. Podáš žiadosť o rozvod a majetok sa alebo dohodnete, alebo to budete riešiť tiež súdne, ale bude vás to veľa stáť, takže je lepšie sa na rozdelení majetku dohodnúť

dadis
18. nov 2021

@matilda2703 Asi lepsie bude si firmu nedelit...ale dohodnut sa, komu ostane. Rataj s tym, ze ostanes bez bytu. Dohodni sa s nim radsej na rozumnom vyplateni z firmy. Napr. aspon na zaplatenie 20% noveho bytu. Najdi si pracu a ziadaj o hypoteku. Vidim to v pohode, ved prax v administrative mas, zacni si uz posielat cvcka, teraz je vela prace z domu v ponuke. Nemyslim si, ze je rozumne vo firme ostavat, budu tam napate vztahy. Popripade po vyplateni si zaloz vlastny biznis. Predidete roznym nezhodam.

matilda2703
autor
18. nov 2021

@dadis tiež mi nepríde ako dobry nápad zostavat vo firme preto som to myslela ze každý by mal svoj vlastný biznis...životopisov som poslala už desiatky a odpoveď žiadna a ak nejaká ponuka tak s platom 500€ co je akurát na nájom v našom meste...hypotéku samej s malým dieťaťom nedajú a výživné od muža tiež neprichádza do úvahy lebo na páske zarába sotva 300€. Na vyplatenie z firmy nemá peniaze pripadne by urobil všetko aby mi nemusel nič dať...to sú tie prespekulovane typy

dadis
18. nov 2021

@matilda2703 Vyzivne mu daju urcite ak bude dieta u teba, neboj oni vedia ako to chodi. Popripade bude ziadat striedavku, ale to tiez nie je zle...vyzivne sice nedostanes, ale naklady si podelite a mozes sa viac venovat kariere, rozvoju, podnikaniu, konickom, novemu vztahu. Vsetko ma svoje plusy a minusy. Zbieraj blocky a naklady si zapisuj, oblecenie, kruzky, lekaren, vylety..vsetko co suvisi s dietatom + 1/3 nakladov na byvanie, stravu, drogeriu. Teraz ked je zamestnanec vo firme asi nebude vysoke, ale o zvysenie mozes poziadat aj ked bude majitelom a to uz bude preukazovat prijmy firmy. Ak si najdes dobru pracu, hypoteku ti daju. Porad sa aj na urade prace, alebo niekoho, kto sa vyzna, ci mas dobre napisane cv. Ja som tiez samozivitelka a vela zien zvlada hypoteku, len sa musis odrazit a zvladnes to.

marca12
18. nov 2021

@matilda2703 ked sa s nim neda dohodnut,treba konat. Zohnat si byvanie,prestahovat sa,dat predbezne opatrenie na dieta do tvojej starostlivosti a oznamit mu,ze odchadzas.

elizabet173
18. nov 2021

@matilda2703 veď si odporuješ, na jednej strane píšeš, že sa on nechce rozvádzať, aby neprišiel o peniaze a o majetok, firma je napísaná na teba a na druhej strane sa bojíš, že nebude ani výživné. Nájdi si dobrého právnika, lebo mám pocit, že nie si úplne rozhodnutá ho opustiť, keď veríš takým hlúpostiam, že on nebude súhlasiť. To by nerozviedli takmer žiadne manželstvo, lebo väčšinou jeden nesúhlasí

desore
18. nov 2021

@matilda2703 Co chces pocut? Ma narok na 50% podiel z firmy, ty nemas narok na byt. Vyzivne budes mat smiesne. Ak poziada o striedavu starostlivost, dostanes 0E a dcera bude chodit ako pokazene hodiny.
Pokial sa vratis k rodicom, frajera si nenajdes a budes sa citit ako pubertacka, kontrolovana rodicmi. Ver mi, budu hadky, budu ti vyhadzovat na oci, preco si sa rozviedla.
Pokial nemas dostat aspon 50 000E, tak sa ani nerozvadzaj.

elizabet173
18. nov 2021

@desore si si istá, že všetko je tak, ako si napísala? To keby sa rozvádzali len ženy, ktoré majú 50000 eur, tak by takmer všetky boli nútené žiť v nefunkčnom vzťahu naďalej.

desore
18. nov 2021

@elizabet173 Ved sa moze rozviest, to je jej zivot. Len realita zivota je tvrda. Potom sa skoro kazda da do hromady este s vacsim hlupakom ako ex manzelom, lebo nemaju za co ani najom zaplatit.

elizabet173
19. nov 2021

@desore vidíš to veľmi čierne, možno máš sama zlú skúsenosť, možno ja píšem na základe mojej, lebo rozviezť sa bolo najlepším rozhodnutím môjho života. Samozrejme, že sú ženy, ktoré vyhľadávajú stále rovnaké typy mužov, že nemajú za čo ani nájom platiť, je smutné. Rozumná žena si dokáže na svoj život zarobiť a pri výbere druhého partnera si dáva 100 x väčší pozor, ako pri výbere prvého. Aj tu na MK je dosť žien, ktoré sú v druhom vzťahu veľmi šťastné, ale nezakladajú o tom témy, veď na čo aj.

matilda2703
autor
19. nov 2021

@desore tak 50000 to ani zďaleka nebude, mam niečo svoje tak na začiatok by to malo stačiť...sú zeny ktoré odišli a nemali nič a viac detí ako jedno preto ma aj toto ženie dopredu a hovorím si keď to zvládli iné v horšej situácii, prečo nie ja...

luccija
19. nov 2021

@matilda2703 firma Vás dobre uživí?ty by si vedela muža vyplatiť?keď on teba nie...bývanie je koho?rozviedla by som sa až, keď by som mala istú prácu.Preco prepísal firmu na teba má dlhý?

matilda2703
autor
19. nov 2021

@luccija firma nás uzivi dokonca spláca ešte svokrove dlhy 🤦‍♀️ napísal na mňa lebo mal dlhy z predchádzajúceho podnikania a bývanie je jeho otca...nemám ho ako vyplatiť ani si neviem predstaviť koľko by mohol chcieť peňazí. Lenže to je zamotane navzájom..tiež potrebujem istotu co sa týka financií.

luccija
19. nov 2021

@matilda2703 a vedeli by ste fungovať spolu vo firme?alebo vedel by on riadiť firmu sám bez teba?
Istotu peňazí máš teraz vo firme...nájdeš si prácu za málo financií nikdy nevieš ako dlho budes pracovat...od muža dostanes pluvanec ako výživné, plus musíš riešiť podnájom či hypo.
Ako ja nie som za to, aby ženy strkali hlavu do piesku a boli v nefunkčných vzťahoch, ale dávaj pozor ty nemás istotu v ničom.Ani bývanie, práca, peniaze..je to na rozvod?nevieš sa odosobniť cibpockat, kým si nenajdes nejakú istejsiu prácu
Ako je veľké dieťa?

grankosko
19. nov 2021

@luccija v tom čo si napísala, je kus pravdy, ale byť vo vzťahu, ktorý ti nič nedáva, asi tiež nie je tá správna cesta. Je to síce risk, ale tak osobne by som skúsila zabojovať o svoje šťastie, aj keby to malo znamenať rozvod. Tak či tak ak vzťah nefunguje, rozvod príde časom

luccija
19. nov 2021

@grankosko veď áno, ale išla by som do risku, keby som vedela, že mám aspoň TPP za nejaky normálny plat.Muz ju neviem z čoho vyplatí z firmy...treba to premyslieť, aby sa nestalo, že sa zbaví zlého chlapa a nebude mať z čoho o pár mesiacov žiť.jemu zostane firma a jej stres...

matilda2703
autor
19. nov 2021

@luccija vo firme fungovať s nim je zle už teraz keďže každý máme inú predstavu o riadení takže tomuto by som sa najradšej vyhla.. Odosobnena som už rok a pol a pomaly strácam trpezlivosť, malý bude mať 9 rokov a čím dlhšie to budem naťahovať tým ťažšie bude odchod znášať aj on...však to ze žiadna istota a vidíš ako dlho z toho neviem von