Ako sa mám zmieriť s tým, že budeme mať len jedináčika?

saskia_98
17. jan 2019

Ahoj baby,
Ako začať. Mám 20, som vydatá, mama malého Riška. Po pôrode som bola na bežne vyšetrenie u svojho gynekológa a povedal mi, že už mi viac neodporúča mať deti.. Jednoducho príliš veľa cyst a 2 myómy a kontrakcie mi maternicu priveľmi zničili ... Ja chcela by som sa spýtať, možno dostať radu ako sa spamatať z toho že už viac mať deti nebudem ? Každý deň keď sa pozriem na malého som šťastná že ho mám.. Je dokonalý ❤. Milujem ho najviac na svete ale keď si uvedomím že už viac mať deti nebudem je mi hrozne.. Manželovi keď som to povedala zatváril sa síce smutne, ale nič mi na to nepovedal. Dnes sa ma spýtal či môže ísť na pivo, či to sama s malym zvladnem, samozrejme že šiel. Od pôrodu maleho nikde s kamaratmi nebol. Prišiel síce domov v pripitom stave čo aj chápem keďže vždy chcel veľku rodinu a ja mu ďalšie dieťa nedokážem dať. Ja ... len som sa chcela spýtať ako sa s týmto zmieriť. Prestala som jesť, piť, proste mi nechutí. Nedokážem sa usmiať. Keď pozriem na maleho chce sa mi stále len plakať. Keď sa ma dnes mamka opýtala že ako po pôrode a ja som jej toto povedala, nepovedala nič, videla som ju ako ju to zranilo. Viem že časom sa to buď zlepší alebo možno zhorší ale momentálne nemôžem byť smutná pri malom. Máte niektorá s týmto skusenosti ? Ako ste sa vyrovnali s tym že už nemôžte mať deti ? Ja si to ešte stále neviem poriadne pripustiť.

hennyinnsbruck
24. jan 2019

Chod k psychologovi ked si z Toho tak na dne. To je moja rada.... 🤷‍♀️

zuzicek88
24. jan 2019

@saskia_98 neboj sa,ty si este mladucka,ja som 5 krat poratila,naposledy v 12 tyzdni kvoli myomom,no doktor Bielik v BB mi ich vyoperoval,ja som mala nimi posiatu maternicu,povedali mi,ze to sa neda vyoperovat,ze by som mala maternicu sama diera a on mi pomohol.Nevzdavaj sa,zisti si na nete ako ordinuje aj tu na konikovi sa o nom pise a este jedna vec.Mas krasne dietatko,ono potrebuje krasnu usmiatu maminu,aby bolo spokojne,budes stastna ty,bude stastne dietatko aj manzel,neries nieco,co je este velmi skoro riesit.Silno drzim palce a nikdy nehovor nikdy

saskia_98
autor
24. jan 2019

@catherinah no ono je to trochu dosť zložite s mojou maternicou preto to doktori odmietaju.

saskia_98
autor
24. jan 2019

@zuzicek88 neviem si predstavit ze by som potratila .. To by som psychicky nezvladla už.. Za toto máte môj veľký obdiv

zuzicek88
24. jan 2019

@saskia_98 ani ja som si to nevedela prestavit a uzasna gynekologicka ja mam v bruchu mrtve dietatko a preve vtedy mi povie,ze uz nikdy nebudem mat deti a nech si adoptujem...ona ma tri,tak sa jej to lahko hovorilo.

saskia_98
autor
24. jan 2019

@zuzicek88 môj gynekolog sa mi to snažil velmi citlivo povedať no aj tak som to zobrala zle ..

zuzicek88
25. jan 2019

@saskia_98 neboj si este mladucka a teraz to naozaj neries,tes sa dietatku ktore mas teraz a co bude,ukaze cas

beky1813
25. jan 2019

@saskia_98 to ako sa ti podarilo za 5 dni obehat tolko doktorov? A este s malym babom?

catherinah
25. jan 2019

@beky1813 to nevysvetlila ani mne tych 10 spickovych odbornikov. Neverim tomu.

saskia_98
autor
25. jan 2019

@beky1813 mam užasne dieťa ktore stale spi a zobudi sa len každe 4 hodiny na nutrilon a prebaliť. Inač ho nezaujima nič, jednoducho on chce spať. A nie je problem ho nechať mojej babke keďže tá sa postará. Ďalej mam uja veľmi vyznamenho lekara a ten mi všetko vybavil. Bez neho, by som sa nepohla z miesta najbližšieho pol roka. A viem, že je to svinstvo ale keď maš konexie a peniaze, nemaš problem s ničim. Stale som mala všetko vybavené aj pôrod, aj všetko. A catherinah za deň 2 lekarov v pohode obehaš si myslim keď sadneš do auta a ideš. Neznamena, že keď mam babo, čušim doma lebo sa s dieťaťom nikam neviem pohnuť.

beky1813
25. jan 2019

@saskia_98 aha,, chapem

tetasa
3. feb 2019

nehnevaj sa ale su veci ktore mi vobec nesedia...20r.,manzel co predtym nechodil na pivo ,tehotenstvo ,dieta,10 odbornikov,.....malo si toho nestihla teda,je tu vela zien co maju zdravotne problemy ,vela by chcelo zazit ten pocit mat babo,zeny ktore sa snazia zakazdym viac a viac ostat tehotne aj ked maju za sebou nejaky ten potrat.....a ty v 20tke vyplakavat ze mozes mat len jedno,namiesto toho aby si dakovala Bohu zato ze mas zdrave dieta v skorom veku?nehnevaj sa ale ja ta vobec nechapem....

saskia_98
autor
3. feb 2019

@tetasa ja som z 3 deti, manžel tiež. Sme zvyknutí že je viac deti v rodine a po ďalšie ano mam 20, babo, super manžela ktory ked chcel isť na pivo sa pýtal či môže (sme spolu od mojej 16), byvanie ale od začiatku tehotenstva (mala som 19), som bola na rizikovom, bola som sledovana odbornikmi len aby sa maly narodil ok a ano, viem že niektore nemaju deti vôbec ale zato ja nemôžem. A stihla som toho už veľa ale ja som taka šalena povaha. Aj preto ma toto dosť vzalo, lebo maleho som si zmyslela z minuty na minutu že chcem.
A čo sa týka odborníkov, všetko je vysvetlené v mojom poslednom príspevku. Treba čítať všetko, nie len úvod.

martinasz13
3. feb 2019

@saskia_98 je to ťažké obdobie, ale teš sa že máš zdravého krásneho syna a milujúceho manžela potrebujú ťa obaja!! .. A ku tím cystám si písala že ich nemajú ženy v 20tke.. ja ich mám od mojich 16tich už mám za sebou 3 operácie teraz mám 21 pri poslednej operácii mi chceli vybrať vaječník že je nefunkčný bol to pre mňa šok a veľmi to bolelo mala som vtedy len 18 túžila som mať raz bábo.. tak som podpísala papiere že s tím súhlasím bolo to pre mňa ťažké obdobie.. po operácii za mnou prišiel prednosta že sa podarilo vaječník zachrániť (v duchu som si vravela načo mi tam nechali nefunkčný vaječník).. no ale čuduj sa svete po polročnom snažení sa, mám doma 2 mesačnú dcérku ❤️ .. všetko chce čas, a hlavne hlavu hore, nádej umiera posledná! 🙏

katkabg
3. feb 2019

Ja som dcerku porodila v r.2009 a to som doslova a do pismena skoro zomrela viac deti nemozem mat.Uz som sa stym zmierila.Velmi sa tesim z dcerky 💗 aspon z nej

saskia_98
autor
3. feb 2019

@martinasz13 mne nasli prvu cystu v 15, prvy myom v 18 .. Tie cysty by mi nevadili este ale tie myomi ma desia a hlavne ked viem ze to nikto nechce zoperovat lebo je vsetko na vajecnikoch .. Verdikt kym nezacnu myomi rast, operacia nebude vtedy musia ist von. Mne už by momentalne stačilo aby tie myomi aspoň tak neboleli a nie len myomi ale aj ms.