Ako sa mu mám pozrieť do očí?

neznamaznama
24. nov 2015

Krstný otec jedného z našich detí ide spraviť niečo, čo mi je neuveriteľne proti "srsti". Hoci je homosexuál, neriešila som to. Manžel to tak chcel a nemala som veľmi silu sa s ním dohadovať. Aj tak sme vlastne nemali veľmi na výber. S jeho orientáciou som vysporiadaná a nevadí mi, nevadí mi jeho život, lebo sa snaží žiť podľa viery, ale teraz ide robiť niečo, čo je podľa mňa proti prírode a hlavne proti Bohu. A s tým sa neviem zmieriť. Manžel ma nevie pochopiť a nečudujem sa mu, predsa je to jeho brat. Ale ja neviem, ako sa dokážem odteraz pozrieť tomuto človeku do očí a predstava, že je krstným otcom nášmu dieťaťu a chce spraviť niečo, čo sa mi vyslovene prieči............................. Bojím sa okamihu, keď spraví to čo chce, resp. keď sa mu to podarí dotiahnuť do konca a ja budem musieť mlčať pre pokoj v rodine. Neviem sa pretvarovať, nikdy som to nevedela, aspoň nie dlhodobo, vždy som zo seba dostala, čo som chcela, ak to boli drobnosti, tak mi stačilo povedať do manželovi, ale pri veľkých veciach (pre mňa veľké veci) som vybuchla a bolo zle. A toto je naozaj niečo, čo ma bude dlho trápiť. Už teraz sa trápim, ako to celé dopadne a prvýkrát v živote si želám, aby niekomu niečo nevyšlo. A za to sa cítim ešte horšie. Lebo on je dobrý človek, ale toto...............................toto už presahuje moje hranice a nie len moje.

meluela
25. nov 2015

@dai v tomto pripade ide o viacero eticky problematickych momentov

1. technika umeleho oplodnenia - pokial nebude pouzita jednoducha inseminacia ale IVF, tak nejake tie embrya sa pritom splachnu do zachoda
2. ekonomicky prenajom maternice na 9 mesiacov .. to nie je ze nejaka zena niekomu nezistne pomoze ... to su casto zufale zeny z tretieho sveta ktore takto dufaju ze zarobia pre svoju rodinu a vytiahnu ju z biedy a castokrat ich obabru (ako napr. gay par ktory si odmietol zobrat dieta lebo bolo postihnute)
3. rozhodnutie za dieta dopredu ze nebude nikdy vidiet svoju matku (co sa stava aj v realnom zivote, ale ide o tragedie a nie planovane vedome urobene rozhodnutia)
4. vychova dietata dvoma osobami rovnakeho pohlavia .. sice mainstream media tvrdia ze vyskum nic nepreukazal, ale nastavenie doby je take ze publikovat politicky nekorektny clanok ktory by videl nejaky problem je pre vedca odbornou samovrazdou
5. obavy z reakcie okolia (podobne ako su napr. pri zmiesanych cuzokrajnych manzelstvach)

kazdy s tychto problemov sa da analyzovat zvlast, pre niekoho mozu byt problematicke len niektore, pre ineho vsetky
takze aj ked clovek nema problem s niekoho osobnym zivotom ako homosexuala, moze mat problem s jeho reprodukcnymi planmi

cecil36
25. nov 2015

@sardinka335 ked myslis.... 😀 A o gnostickych evanjeliach mi povies co pekne?

sardinka335
25. nov 2015

@cecil36 ja nepopieram zlo, ktore sa deje či uz v cirkvi alebo hocikde inde...ano, kazdy si ma upratať u seba doma, ale vidim ze čitaš naozaj s porozumenim. V RKC je možná odluka, ine krestanske cirkvi to az tak striktne neriešia.

sardinka335
25. nov 2015

@cecil36 tak vieš..ja mam ine zdroje a nie topky a novy čas... 🙂

seahorse27
25. nov 2015

@sardinka335 Nemyslim si, ze je to extrem - je to celkom bezna vec. Viem, ze anulacia manzelstva je mozna, ale je s tym dost vybavovaciek...Podla mna vsetko zavisi od knaza - niektori su v pohode a nevyzaduju, aby vsetko bolo tip-top, ini zasa na tom trvaju. Podla mna treba hladat knaza, ktory je ochotny vyhoviet nasim poziadavkam a hotovo. Ako myslis, ze ked mi urcite cirkevne pravidla nevyhovuju, tak mam z nej vystupit a byt ateista? :D Preco? Nehovorim, ze vsetko je na tejto institucii zle...jednoducho veci, ktore mi nesedia, robit nebudem a bodka.

cecil36
25. nov 2015

@sardinka335 tak tieto dva zdroje ani ja necitam, ale mam vystudovanu katolicku skolu 😉 + samozrejme aj ine zdroje...
A nie je ta zena potrestana tym, ze uz nemoze mat ziadneho muza ani ziadne dieta? Lebo ani v odluke tieto veci nemozes...

sardinka335
25. nov 2015

@seahorse27 tak ked sa niekomu nechce vybavovať a poriešiť si to tak je to jeho vec...nie vec cirkvi. Či ako ked si chceš niečo vybaviť na urade tak to maju za teba všetko urobiť uradnici - ty nedaš ani podanie, navrh len prideš ze chceš? Takto to nikde nefunguje v svetských organizáciách. Ak niečo chcem zvyčajne musim splnať nejake kriteria. V cirkvi je to ,,dobra vola,, a ochota. Ak s tym nesuhlasim tak ma tam nikto nasilím nedrží. Ak ti cirkevne pravidla nevyhovuju tak nemusiš byť ateista. Viera nie je povinosť ale možnosť. Ateizmus neexistuje - kazdy niečomu veri. Ved nerob veci, ktore ti nesedia - nikto ta do nich nenuti. Len ty niečo od cirkvi chceš - zvyčajne je to krst, 1SP, birmovka, konfirmacia...cirkev ta tam nasilu neťaha. Cirkev nech su to evanjelici, katolici, protestanti by mali byť zasadovejší...v tomto su ine nabozenstva ovela lepšie - zasadovejšie - budhizmus atd.

@cecil36 ehm...jasne ty poznáš len rimsko katolicku cirkev - pre rozšírenie tvojich obzorov si len dovolím pripomenuť ze :
Kresťanské cirkvi sa delia na 1. katolícke, 2. evanjelické a 3. protestantské. Katolícka cirkev zastrešuje rimo katolíko, staro katolíkov, grékokatolíkov atd....2. evanjelické cirkev zahrna - ecav -evanjelicka cirkev augsburského vznania...ktorá sa primarne hlasi k učeniu Martian Luthera. .3. Protestantská cirkev - Slovo života, Apoštolská cirkev, zbor Viera...atd..a potom tu mame sekty bez štatneho uznania - nie su štátom uznane ako cirkvi. To len pre take zakaldne pochopenie ze sa bavime o cirkvi a nie len o rimskych katolikoch - leob mam pocit ze slovač ani inu cirkev nepozna aspon v ramci ,,šajny,,.
A vobec nemam katolicku školu - len ma to svojho času zaujímalo. 🙂

seahorse27
25. nov 2015

@sardinka335 ved prave ta prilisna zasadovost casto vedie az k nezdravej ortodoxnosti az fanatizmu...v roznych nabozenstvach...vid islam. Vsade treba najst tu spravnu mieru, aby to ludom nebilo na mozog 😉

sardinka335
25. nov 2015

@seahorse27 ach..keby tí krestania len tak ,,fanaticky,, robili tie dobre skutky.(samozrejme aj ja) hned by bol ten svet krajší - krestanstvo je mierumilovne nabozenstvo a krvave dejiny ma dáávno pradavno za sebou kdežto Islam pred sebou. Tam by si si nedovolila ani ceknuť ze ,,nevyhovuje ti,, a v trošku iných pravidlách. Od obliekania cez jedenie po neviem čo - krestanstvo aj ked ti ,,nakaze,, tak je to slabý odvar - ze nechod do kostola alebo na zhromazdenie v plavkách. Islam sa ,,ani nebavi,,. Sup hlava dole... 😀

seahorse27
25. nov 2015

@sardinka335 Preto som vdacna, ze zijem tam, kde zijem a mam na vyber. Tie dobre skutky su predsa to napodstatnejsie, nie? Pre mna znamenaju ovela viac ako denno-denne vysedavanie v kostole a vsetky sviatosti dokopy....

komplikovana
25. nov 2015

no chlapi to majú v tom ťažšie, že si dieťa nevedia porodiť. Je to taká irónia, že 2 ženské s dieťatom nikto nerieši. Ja by som to nijako nedramatizovala, aj homosexuál može byť super rodič.

cecil36
25. nov 2015

@sardinka335 ale ja som ti nepovedala, ze to co pises ja neviem.Mam nastudovane ooovela viac a preto moj nazor na RKC je taky aky je. A nezmenila to ani katolicka skola.

katy31
25. nov 2015

@sardinka335 moslimovia sú len nástrojom vytvoreným Vatikánom... dnes som o tom čítala super článok, všetko zlo v tomto svete od veky robí svätá katolícka cirkev a jej najväščí hodnostári. Ale to, čo som písala, som písala o deťoch, že farár, ktorý nepokrstí dieťa, je magor... pretože pán Ježiš sám vravel, nechajte dietky prichádzať ku mne, lebo v nich je kráľovstvo nebeské a to čisté nevinné dieťa ničím nezhrešilo, tak prečo mu nedať sviatosť krstu... Celá cirkev je pokazená ľuďmi, čo sa bijú do pŕs, akí su kresťania a pritom jeden gay môže byť lepší človek, ako celá cirkevná komunita dokopy..... Tak ako všetci žiadia, čo kričali ukrižuj ho... a on dal milosť vrahovi, čo visel vedľa na kríži..... Celé písmo je na zamyslenie a nevyberám si, čo sa mi hodí, ale o tom, v čom je pravá podstata.... Tak trošku pokory nikomu nezaškodí...

cecil36
25. nov 2015

@katy31 presne tak 🙂

maciatkolulu
25. nov 2015

@sardinka335 ok, ale dieta fakt za nic nemoze a preco by rozvedeni nemohli žiť krestanskym zivotom? Zato, ze im nevyšli zivoty ako si predstavovali? Zato si nemozu dat pokrstit svoje dieta? Predsa nie vsetci si davaju krstit dieta len, aby mali super foto s najstajlovanym dietatom.... su aj taki, kt.to myslia vazne. A chvalabohu, ze nas farar s tym nemal ziaden problem a este nam povedal, ze mne a muzovi pozehna, so vsetkym co k tomu patri. Tak sa tesim.

sardinka335
25. nov 2015

@cecil36
@katy31

ano, mate naštudovane - neviem teda čo lebo klasicke hlašky ako ,,najväčšie zlo robi sv. katolicka cirkev,, je vazne informácia hodna dlhého premyšlania. Lebo inak nejake rozumne fakty som nepostrehla, len hranie na city. To ze nerozumiete o čom sa točí je aj fakt ze cirkev pre vas rovna sa RKC,ale darmo vam hovorim ze su dalšie dve...no nič. Svoje vatikanske teorie si nechaj pre tých čo maju radi konšpiracie - tatari, turkovia - moslimovia robili najazdy na europu v čase ked o Vatikane ani nechyrovali ty lala...ale ano, fakt sa vyznaš. Ty len rozpravky na dobru noc ako od Pilcherovej o laske ...ale to B ze treba zanechat niektore veci uz ..eeee....to sa nehodi do kramu.
Myslím ze nikto nikde nepovedal - ja teda určite ze gej nemoze byť dobry človek, moze čo by nemohol. Len sme sa tu zhodli na tom, ze keby sa mali ludia rozmnožovať tymto štylom tak zanikneme - to uznaju aj sami homosexuáli. No, jo...doštudujte si trošku dejepis, turecke vpady do europy, ale ja viem - prečitať si topky, plus 1 den, cas sk. je jednoduchšie...

@maciatkolulu ja hovorim o priapadoch kedy vyslovene chcu len krst aby bol pokoj v rodine - takých je velmi vela, chceme krst ale vo vysledku v tej viere dieťa vychovavať nebudeme, otazka rozvedených je celkovo palčiva tema...dokonca jeden protestantský pastor celkom znamy Derek Prince mal celu prednašku o tom kedy je rozvod tzv. biblicky - to ze rkc. tieto dovody zatial neuznava je vec druha.

katy31
25. nov 2015

@sardinka335 http://dolezite.sk/Tajny-archiv-Vatikanu-vznik-...

Tu máš ten článok a tým zlom som myslela všetko v dejinách, napr. inkvizíciu, pálenie, vraždenie, násilné krsty, križiacke výpravy, ničenie starovekých antických diel, likvidácia pôvodných kultúr, prenasledovanie učencov, málokto ma na rukách toľko krvi ako katolícka cirkev.. V dnešnej dobe, samý škandál, tam pedofil, tam zas niečo iné.... A predstav si, Pilcherovú nepozerám.... 😀

hena6
25. nov 2015
Používateľ hena6 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od hena6.

vy tu ake vazne temy riesite 🙂

cecil36
25. nov 2015

@katy31 nevysvetlis 😉
@sardinka335 bud taka laskava a nevyjadruj sa k mojim vedomostiam a k tomu co citam/pozeram ked vies o mne velke nic.

katy31
25. nov 2015

@cecil36 🙂 navadí, ale aj suché steblo trávy dokáže zazelenať... 😉

majaxy
25. nov 2015

Mám homosexualneho priatela, kamaráta. Je to skvelý chlap, ešte neprišiel s nápadom dieťa, ale myslím, keby ho nejakým spôsobom získal, bol by ten najlepší otec pod slnkom..A orientácia??????Každého osobná vec, ide predsa o dieta a nie o ich hratky v posteli....

paris3
25. nov 2015

@illyria problém je v tom, že on si nejde zobrať žiadne nechcené trpiace dieťa z detského domova. To by som mozno pochopila. Ale ide si zaobstarať 'nové' úplne iným spôsobom. Ked si precitas diskusiu, mozno pochopis...

cecil36
25. nov 2015

@majaxy tiez mam takeho kamosa, dokonca pracuje s deckami a aj s tymi mojimi si skvelo rozumie.

majaxy
25. nov 2015

Je jedno, ako chce získať dieťa, samozrejme vramci zakona...Ale riešite tu orientáciu, hlavne veriaci. No ja som bola v šoku ked mne môj kamarát povedal tú svoju, predýchala som to, jeho vec, život, genetika, mám ho rada tak jak je, lebo je to skvelý človek. Čo som nepredychala, sú rôzne pedofilné sklony tých vašich úžasných knazov, a oktorých vieme, bože nedovol, o ktorých nevieme. Ano mne z toho treba grcať a plakať, a predstavte si, som veriaca...Ale verím v boha a nie v knazov a farárov, a hlavne verím v to, že dieťatku je lepšie napr v homosexualnej rodine, ako v rodine feťáka či alkoholika. Prečo sa nepozastavujete nad takýmito ludmi...Tam je to všetko super, tam sa im nebudu spolužiaci smiať? No ja vás poprosím, modlite sa, aby takychto detí bolo na zemi čo najmenej, a nech si takéto deti osvojí čo najviac homosexualnych párov, lebo tieto deti majú život zničený, ale u týchto párov velká šanca že plnohodnotný

sardinka335
25. nov 2015

@katy31 tak v prvom rade zdroj ,,dolezite,, kde v strede textu na mna blika reklama ako sa naučiť super rychlo cudzí jazyk je pre mna nedoveryhodny zdroj - okrem toho Rivera je davno mrtvy a jeho tvrdenia su z časti pravdive a z časti prekrutene. Myslím ze ked uz tak su za tým širšie suvislosti, ktore nie je možné pitvať na tomto fore na to tu nie je priestor. To nie je ziadna novinka ze su organizácie ako Opus Dei, Slobodomurari, Jezuti, ktorí ,,maju za ušami,,.
Vieš..,,všetko zlo v dejinách,, - hm...dejiny su velmi široka oblast ..taky Vikingovia, Barbarske kmene...maju na svojich rukách tiež vela krvi - iste viac ako cely vatikan...takze tvoje tvrdenie o RKC je len čisty populizmus bez znalosti širších suvoslosti.
Samozrejem suhlasim ze RKC urobila vela chyb - nasilne nemala ,,preškolovať,, domorode kmene a pod. A koniec koncov nebyť toho kresťanstva, uz ako kolvek nedokonaleho tak teraz si tu takto slobodne nepišeme ale zijeme ako araby, moslimovia - kedze kresťania vytlačili takých moslimov zo španielska a to ostalo kresťanské, a tak by sa dalo pokračovať. Ziadna vojna nie je dobrá.....ale opakujem ze krestania maju toto krvave obdobie uz davno za sebou - dokonca su vyvraždovaní moslimamy v tejto ,,modernej dobe,, v takej NIgerii a Pakistane nemaju problém upaliť ťa za to ze si kresťan..v 21. storočí...takze to s tou krvou na rukách je veeeelmi zjednodušene povedane - špinave paprče maju aj ine nabozenstva a narody.

sardinka335
25. nov 2015

@cecil36 ja sa budem vyjadrovať k čomu chcem, ty si rozkazuj u seba doma ...stači čitať tvoje prisepvky a obraz si kazdy urobí -sama tu tvrdíš citujem : .Mam nastudovane ooovela viac....tak človek čaka nejake ine informacie ako tie čo ponukaju mienkotvorne media furt dokolečka o pedofilných knazoch, ale tak ty nemaš ani šajnu o tom ake su zakladne cirkvi - poznáš len katolicku tak potom kazda debata ťažka. 😝

katy31
25. nov 2015

@sardinka335 netvrdím, že nie.... 😉 ale nás a našu kultúru ovplyvňuje hlavne kresťanstvo a katolicizmus...

cecil36
25. nov 2015

@sardinka335 ty si fakt tupa

katy31
25. nov 2015

@cecil36 no asi nezazelaná.. 😉

sardinka335
25. nov 2015

@cecil36 kotkodák, kotkodák...sliepočka cilka...🙂 mna jednoduchší ludia nemozu uraziť. 😀