Ako sa mu mám pozrieť do očí?

neznamaznama
24. nov 2015

Krstný otec jedného z našich detí ide spraviť niečo, čo mi je neuveriteľne proti "srsti". Hoci je homosexuál, neriešila som to. Manžel to tak chcel a nemala som veľmi silu sa s ním dohadovať. Aj tak sme vlastne nemali veľmi na výber. S jeho orientáciou som vysporiadaná a nevadí mi, nevadí mi jeho život, lebo sa snaží žiť podľa viery, ale teraz ide robiť niečo, čo je podľa mňa proti prírode a hlavne proti Bohu. A s tým sa neviem zmieriť. Manžel ma nevie pochopiť a nečudujem sa mu, predsa je to jeho brat. Ale ja neviem, ako sa dokážem odteraz pozrieť tomuto človeku do očí a predstava, že je krstným otcom nášmu dieťaťu a chce spraviť niečo, čo sa mi vyslovene prieči............................. Bojím sa okamihu, keď spraví to čo chce, resp. keď sa mu to podarí dotiahnuť do konca a ja budem musieť mlčať pre pokoj v rodine. Neviem sa pretvarovať, nikdy som to nevedela, aspoň nie dlhodobo, vždy som zo seba dostala, čo som chcela, ak to boli drobnosti, tak mi stačilo povedať do manželovi, ale pri veľkých veciach (pre mňa veľké veci) som vybuchla a bolo zle. A toto je naozaj niečo, čo ma bude dlho trápiť. Už teraz sa trápim, ako to celé dopadne a prvýkrát v živote si želám, aby niekomu niečo nevyšlo. A za to sa cítim ešte horšie. Lebo on je dobrý človek, ale toto...............................toto už presahuje moje hranice a nie len moje.

cecil36
25. nov 2015

@katy31 nezazelena... no, ale sme off topic

mijo53
25. nov 2015

@seahorse27 rozvedená môže pokrstiť dieťa, ak ma cirkevnú odluku môže chodiť na prijímanie, ak ma anulované manželstvo z veľmi závažných dôvodov, môže sa j cirkevne znovu zosobášiť. Mala sa veľa modliť, aby sa obrátil a prestal piť, to začal piť v manželstve, predtým nepil?

majaxy
25. nov 2015

Možno by ste mali riešiť danú tému a na tieto vaše založiť novú, či????

katy31
25. nov 2015

@mijo53 to snáď nemyslíš vážne, že sa mala veľa modliť, aby prestal piť... 🙄

katy31
25. nov 2015

@sardinka335 prepáč, v žiadnom prípade nechcem uraziť, mávaš občas aj dosť triezve názory, ale to tvoje kotkodákanie znie tiež jednoducho... 😉

dkny99
25. nov 2015

@neznamaznama nevsimaj si to...tu zalozit podobnu temu je bezvyznamne :D kazdy je tu velmi tolerantny kym nieco podobne neprikvitne do ich rodiny...som zvedava ci by aj potom bolo vsetko pre kazdeho tak lahko akceptovatelne...ja mam v rodine nieco podobne z manzelovej strany neviete si predstavit co to je zazivat to na vlastnej kozi pred zvyskom rodiny som to ani radsej nepriznala akurat ze ja som spravila hrubu ciaru a nemienim sa s tymi osobami stretavat a mam pokoj! bola to tazka cesta ale moj muz pochopil ze v prvom rade sme teraz jeho rodina nase dieta a ja. prajem ti pevne nervy

neznamaznama
autor
25. nov 2015

@dai Keby si čítala pozorne moje príspevky, pochopíš, že mi nevadí jeho orientácia, nikdy som k tomu nepovedala jediné krivé slovo. A ja pápeža počúvam, nikdy nepovedal, že je v poriadku, ak si niekto kúpi dieťa. To je jediné, čo mi na tom všetkom vadí.

neznamaznama
autor
25. nov 2015

@cecil36 Ja neriešim v podstate jeho, ja hľadám radu, ako sa cez to "preniesť" a pozrieť do očí niekomu, kto robí niečo, čo mi je proti môjmu presvedčeniu bez toho, aby som ho urazila a niekomu ublížila.

neznamaznama
autor
25. nov 2015

@seahorse27 Predstav si, že aj "rozvod" v kresťanskom manželstve je možný. Ale len v niektorých situáciách, ale to už je úplne mimo tému.

majaxy
25. nov 2015

@dkny99 Fu...

neznamaznama
autor
25. nov 2015

Dá sa nejako uzavrieť táto téma, lebo to tu prechádza do niečoho celkom iného ako som sa pýtala?

cecil36
25. nov 2015

@neznamaznama ale toto je otazka len a len na teba. Len ty si musis zodpovedat ci takehoto cloveka vies akceptovat, tolerovat alebo nie. A nielen jeho homosexualitu, ale aj vsetky veci s tym suvisiace. Predpokladam, ze si ho naozaj nejde kupit, ale skor ho asi splodi s nejakou zenou a bude to jeho bio dieta alebo si ho adoptuje. Ak to nevies akceptovat povedz to narovinu aj muzovi aj svagrovi a nestretavaj sa s nim. Ak ho tolerujes tak sa s nim stretavaj. Vsetko medzi tym je falos, pretvarka a bude ta to zozierat pri kazdom stretnuti. Bud uprimna k sebe aj k druhym. Ci myslis, ze ten druhy (tvoj svagor) nebude z teba citit, ze ti je jeho pritomnost s/ bez dietata neprijemna?

paris3
25. nov 2015

@sisaka ja osobne by som to neriesila umelym oplodnenim atd... to je ale moja vec.
tu ide o to, co to prinasa pre to dieta, ktore sa narodi do takej rodiny (co podla mna skutocna rodina nie je - rodina je otec, matka a dieta). ja by som teda nechcela byt tym chudatkom dietatom 😒
ked sa dieta narodi manzelom po umelom oplodneni, tak to stale rodina je... to je pre mna rozdiel.
ja som konzervativna (tym nemyslim, ze ludi odsudzujem), ale tato spolocnost sa schovava za extremnu liberalnost - ci uz v tomto, alebo aj v inych oblastiach.... ako je vidno v aktualnom diani vo svete ... a na to nasa spolocnost aj pojde... zial... ale to uz zachadzame trochu mimo temu.

majaxy
25. nov 2015

@neznamaznama Je to na tebe, čo vpustíš do svojej rodiny. Ale ked s tym manžel nema problém, tak je to aj debata medzi vami. Manželstvo nie je o zdielanych názoroch, ale aj možných kompromisoch. Pokecaj možno o tom s manželom, a ked prispievaš do fora, treba rátať s zým, že sa debata zvrhne neželaným smerom. Nie sme všetci jedného názoru, a nie všetci si uvedomíme že tu človek pýta len názor a nie zaryté presvedčenie,že dámy??? A názor každého z nás je jefinečný...Aj ten tvoj...Nechaj si ho, prispôsob ho, rob ako myslíš, ale vždy mysli na to, čo je dôležité pre tvoju rodinu, a ako by si chcela ty, aby ludia zasahovali do tvojich rozhodnutí ktoré zas nemusia možno sedieť inému... Podstata veci stále to bude tvoj život, jeho náš a musíš mi dať za pravdu...

majaxy
25. nov 2015

@paris3 A možno by si nechcela byť ani chudatkom lezbou, ktorej príroda zabezpečila takýto osud, a spoločnosť neumožnila plnohodnotny život

seahorse27
25. nov 2015

@neznamaznama Celkom by zaujimalo, v akých situáciách je mozny...

32132131
25. nov 2015

Ja by som sa nedokazal pozrieť homofóbi do očí zase, čo druhých len tak odsudzuje. Ale hlavne, že si kresťanka, hahaha