Ako sa nehnevať na muža, keď si vypije?

19. aug 2022

Vie mi niekto poradiť alebo čo pomohlo vám s týmto problemom. Ako sa nehnevat na muža keď si vypije viac ako by mal? Neoziera sa pravidelne a nechodí po krčmách ale keď je oslava tak popíje toho viac a ja sa potom na neho hnevám. Není agresívny ani nič také. Mám asi blok od mala neviem sa z toho baviť

gabriela2952
19. aug 2022

Jednoducho sa neho nehnevaj keď to nechceš 🙂 keď to nerobí pravidelne nevidím v tom problém, skôr mi príde ze tebe vadí ze sa zabaví alebo niečo podobné?
Ty si tiež vypijes? 🙂

doriiis
19. aug 2022

Nevedela by som byt s clovekom,ktory pije...

gabriela2952
19. aug 2022

@doriiis ved píše ze to nieje pravidelne, že nechodí po krčmach. Len keď je oslava, co asi nieje 10x za mesiac 🙂

doriiis
19. aug 2022

@gabriela2952 ...pre mna v tom neexistuje ziaden rozdiel...bud niekto pije,alebo nie.Hnusia sa mi opiti ludia,neskutocne

gabriela2952
19. aug 2022

@doriiis iste rozumiem, ale keď sa dávali dokopy predpokladám ze vedela ze si občas dá 🙂

kvetinka75
19. aug 2022

@doriiis toto ale nie je predmetom diskusie, ani to čo alebo kto sa tebe páči a s kým by si nebola.

tianna
19. aug 2022

Ak je to ozaj len občas tak ti poradím ak máš možnosť nebuď doma kým sa dá dokopy 🙂 môj si takto občas uhol na oslave (max. 2-3x ročne) keď bol o dosť mladší a keďže mi to vadilo vždy som šla von sama alebo s kamoškou. Kým som sa vrátila bol už viac-menej ok. Ako stárneme tak to prešlo úplne a ozaj neviem už ani kedy mal nejaký pohár alkoholu, ale bolo to dávno 😄 všade už ide autom teda aj prípadné oslavy sa zaobídu a kofolou alebo radlerom 😄

stanulienkat
19. aug 2022

U niekoho je obcas aj raz za tyzden. A trochu niekedy znamena do nemoty.

glorikarebeka
19. aug 2022

Práveže na tých oslavách by sa mal ten človek kontrolovať
Je to aj hanba,tiež by som sa hnevala

doriiis
19. aug 2022

@kvetinka75 ..no tak porad ty ako sa nehnevat na nieco co ju zjavne hneva.Keby ju to nehnevalo tak sa nehneva

pininka1
19. aug 2022

Ja to neriesim vobec, konecne sa vtedy uvolni, uz aj moja mama sa smiala ze by som mu mala dat vypit kazdy den. Neprekracuje to unosnu mieru, on vie ze ziadne pitky kazdy den.

kvetinka75
19. aug 2022

@doriiis tak nech niekam ide kým sa preberie, nemusí byť pri ňom. Opitý nie je, nevyvádza, pravdepodobne len na ňom vidno, že má trošku vypité. Ke´d jej to vadí, nech ho nechá tak, a hotovo. Určite bol aj pred tým taký. Tak prečo to rieši až teraz? Za to že jej teraz došlo že má blok? Veď sa neožiera stále. N oslave sa stane že si ľudia viac vypijú a nemusia byť pri tom opití. Čím bude starší bude unavenejší, možno prestane aj úplne piť. To akokeby jej on povedal nejedz čokoládu lebo mám blok a hotovo. A pochybujem že by chodili na oslavy každý týždeň

cocolino234
19. aug 2022

@doriiis tak to buď rada, že nepoznáš rozdiel medzi tým keď si niekto vypije raz za rok a keď niekto pije každý deň. 🙄🤦‍♀️

@autorka Ak to bola rodinná oslava a prehnal by to tam, tak je to podľa mňa hanba a aj ja by som sa hnevala. Ak to bola narodeninová oslava kamaráta a s partiou ste si išli vypiť na oslávenca, v tom prípade sa nemám za čo hnevať. Ja som rada keď sa raz za rok na oslave trošku odviaže, no pri tom sa nemusí ožrať do nemoty ako to tu niektoré vyobrazujú.

autor
19. aug 2022

Ja si dám víno ale neopijam sa tak že je mi zle na ďalší deň. Jemu je 😀oslava ak je tak je v blízkom kruhu rodiny (rodičia a súrodenci)..neopija sa tak že si správy hanbu, správa sa normálne. Asi mi vadí že na ďalší deň je mu zle a tak ten deň prelezi a ho nevyužijeme

kvetinka75
19. aug 2022

autorka, tak kašli na to. Keď je to z času na čas. to 1 deň nevydržíš bez neho? Mne to príde akoby to písalo 15 nedozreté dieťa a nie dospelá žena.
Môj muž bol tiež takýto. Tak som ho nechala tak a spravila som si program sama. Teraz už nepije vôbec.

cocolino234
19. aug 2022

@autorka tak to je už len stupidita, že ani nevieš čo ti vadí. Takže ty piť môžeš, lebo tvoj organizmus alkohol odbúra lepšie a on nemôže, lebo je stavaný inak? nehovoriac o tom, že bez neho nevydržíš 1 deň? každý deň musí byť produktívny? tiež mi to príde akoby to nepísala dospelá žena. Ty nemáš žiadny blok, ty si ten blok.

evica17
19. aug 2022

Tak na ten deň jej je mu zle a ho prelezi,si napalnuj výlet s deťmi (ak máte) alebo ak nemáte tak welnes sama alebo s kamoškou a choď z domu a máj zážitok a on nech si leží doma.

katkine_terapie
19. aug 2022

Autorka: A prečo sa chceš nehnevať, keď ťa to hnevá? Hnev je prirodzená emócia ako láska, šťastie... (ok, nie je tak príjemná ako spomenuté dve, ale je nám prirodzená). Hnev nám ukazuje, že toto mi vadí, toto mi nie je príjemné, s týmto nie som ok... Je úplne normálne, že niektoré veci, situácie, ľudia nás hnevajú. Tvoje telo (v zmysle celku) ti dáva dosť jasne najavo čo áno a čo nie. A podľa toho sa zariaď - napríklad sa porozprávaj s mužom, čo by sa s tým dalo robiť, lebo ťa to hnevá (a je aj mnoho iných možností).

januska12323
19. aug 2022

Jednoduchý recept, nabudúce keď sa chystáte na oslavu rovno na ďalší deň naplanuj výlet. On o tom bude vedieť, môžeš mu to občas počas dňa pripomínať - bude menej piť alebo pôjdeš sama s deckami a potom budete doma rozprávať ako vám tam bolo fajn. Buď mu to dôjde alebo nie.

cocolino234
19. aug 2022

@katkine_terapie tomu sa zas naopak hovorí sebareflexia, keď sa človek hnevá za niečo, čo nie je adekvátne tejto emócií a človek to v kútiku duše vie. Keby si ona nevypije, tak je to úplne iné ako to, že vodu káže a víno pije. V tom prípade je to pokrytecký hnev a to si musí vyriešiť sama v sebe. 🙂

bloger
19. aug 2022

Tak chlapi si jednoducho radi vypijú. Pokiaľ je to v norme tak je dobre.

senan
19. aug 2022

Ja v tom takisto nevidim problem, pokial je to len obcasne. Ak by sa to stavalo prilis casto, tam uz problem nastava. Ja osobne by som nemohla zit s clovekom, ktory je pijan. Dame si len prilezitostne a aj to zakazdym spolu

hederamonstera
19. aug 2022

Tak skus to brat ako to je, ze ked idete niekam na oslavu, tak rataj uz dopredu, ze si vypije a druhy den nebude produktivny. Ked s tym budes ratat, nebude ta to hnevat.
A zasa je dobre si aj uvedomit, ze clovek nemusi byt neustale produktivny

jaroe
19. aug 2022

@cocolino234 keď má telo inak stavané, má piť menej, aby na ďalší deň nebol odpálený. Pitie alkoholu je nejaká vec, čo si majú partneri závidieť? Keby sa mi muž pravidelne znefunkčňovalo

cocolino234
19. aug 2022

@jaroe raz mu môže byť na druhý deň zle z dvoch poldecákov a raz mu nemusí byť zle po celej fľaši. V prvom rade ide o to ČO pije a ako pije a až potom o to, že koľko. Ak pije tieto naše patoky, tak sa nečudujem, že mu je vždy zle. A ďalšia vec je, že si spomenula slovo pravidelne, toto sa teda pravidelne nedeje, tomu sa hovorí príležitostne a áno aj človek má právo na to byť príležitostne nefunkčný. A ako čítam vaše vyjadrenia, tak neviem či je väčší problém alkohol alebo to, že na druhý deň sa mu nič nechce.

jaroe
19. aug 2022

@cocolino234 ono k tej pravidelnosti stačí, že sa ti v nejakom období nakopia oslavy, pripletie sa tam choroba a zrazu máš nefunkčného muža takmer každý víkend 😁 Pri malých deťoch teda nič moc. Toho času na rodinu zas tak veľa nie je.

koniarova
19. aug 2022

Veď si si sama odpovedala. Máš blok od mala. Zrejme si sa s alkoholom pravidelne potykala u rodinného príslušníka a zasiahlo ťa to.

cocolino234
19. aug 2022

@jaroe áno samozrejme, ak majú 5 osláv v priebehu 2 mesiacov a chlap sa na každej zderie ako hovädo, tak to by som netolerovala ani ja (aj keď u nás je to tak raz za rok😆). Ale ak sa 2-3x do roka odviaže (nie v priebehu jedného týždňa😆), tak mi to príde v poriadku. Vždy úlohu hrajú okolnosti, ak je v jeden deň oslava a na druhý deň obaja vedia, že majú lekára a chlap sa opije, tak znovu toto by som netolerovala. Vždy sú tam vonkajšie vplyvy.

andrea_82
19. aug 2022

mne sa páčila veta: "ten deň prelezi a ho nevyužijeme." Takže nie je problém, že si vypije, keby len vedel na druhý deň byť užitočný...

cocolino234
19. aug 2022

@andrea_82 presne, tam blok z detstva nebude 😆😆😆 toto s alkoholom ani moc spoločné nemá. Keby ide na zápas alebo tréning a na druhý deň je po ňom nepoužiteľný, tak by to bol rovnaký problém.